Strona 6 z 31 PierwszyPierwszy 123456789101112131416 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 604

Wątek: Stripping i "czyszczenie" pieluch

  1. #101
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    A powiedzcie, czy to jest możliwe, żeby w pieluchach porobiły się złogi po 3 tygodniach użytkowania? Piorę w płynie Ulrich Naturlich + BioD na 40 stopniach, co 2 dni, ale mamy strasznie twardą wodę. A pieluchy zaczęły strasznie śmierdzieć- nie po praniu, ale po jednym siknięciu, najmniejszym, śmierdzi okrutnie. Czy to kwestia twardej wody, czy raczej dość niskiej temperatury prania? Wyższej nie chciałam ze względu na PUL w kieszonkach.

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  2. #102
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pelasia Zobacz posta
    A powiedzcie, czy to jest możliwe, żeby w pieluchach porobiły się złogi po 3 tygodniach użytkowania? Piorę w płynie Ulrich Naturlich + BioD na 40 stopniach, co 2 dni, ale mamy strasznie twardą wodę. A pieluchy zaczęły strasznie śmierdzieć- nie po praniu, ale po jednym siknięciu, najmniejszym, śmierdzi okrutnie. Czy to kwestia twardej wody, czy raczej dość niskiej temperatury prania? Wyższej nie chciałam ze względu na PUL w kieszonkach.
    IMO lepiej prać w 60 stopniach - PULowi to nie szkodzi. A zapach może być ostry, bo np. mała ząbkuje a nie od złogów w pieluchach.

  3. #103
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    nie ząbkuje- dziąsła obmacane a sprawdziłam i wkładki lekko śmierdzą wilgotne, po wyjęciu z pralki, na razie namaczam wkładki z kieszonek we wrzątku z kwaskiem

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  4. #104
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    94

    Domyślnie

    Kochane, pomózcie blondce
    Przeczytałam wszystko.... o zguupiaaam Już nie wiem, co mam zrobic, stripingować, namaczać w kwasku, sodzie, prać w płynie do mycia naczyć. Proszę powiedzcie, jak mogę dobrze oczyścić pieluchy, których używam od 3 miesięcy. Mam kieszonki pulowe, dwa otulacze, w 80% nowe.
    Od czego mam zacząć? Najpierw zrobić striping? a później namoczyć w kwasku na noc? Kiedy dodać sodę?
    Zalezy mi na efekcie oczyszczenia z zaległych siuśków i detergentów i trochę wybielenia wkładów.
    Czy namaczanie w kwasku dotyczy również puli?
    PROSZĘ POMÓŻCIE!
    W piątek wyjeżdżam na 3 tygodnie z domu i chciałabym oczyścić pieluchy.

  5. #105
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    94

    Domyślnie

    Dobra, powiedzcie tylko, w jakiej kolejności, zeby miało sens - najpierw zupa kwaskowa na całą noc, a później striping czy odwrotnie?

  6. #106
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    a co się dzieje?

    przecieka? nie chłonie?

    w czym normalnie pierzesz? i jak?
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  7. #107
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    94

    Domyślnie

    Nie ma zadnej tragedii, ale chcę je oczyścić. Zwłaszcza wkłady do kieszonek są twarde, zrzaszałe.
    No i chyba zrobię tak, że namoczę na noc w kwasku, a rano będę prała w samej wodzie. Mam pytanie, co do PULi - czy kwasek im nie zaszkodzi? I jeszcze jedno, jaka jest różnica w efekcie między moczeniem pieluch w płynie do mycia naczyń, a w kwasku? Bo z drugiej strony, skoro nie powinno się prać kieszonek w płynach piorących, to czy płyn do mycia naczyń jest ok????

    edit: Noramlnie piorę w 60 stopniach z proszkiem antybakteryjnym, najpierw płyczę, później priorę w Bobasie i tym proszku, później znów plucze.

  8. #108
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    884

    Domyślnie

    PUL z kwaskiem się nie lubi podobno...
    Bylam: ulisia

  9. #109
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    PULom oszczędziłabym kwasku

    wkładki do gorącego wody z kwaskiem i zostaw na noc - potem płukanie w pralce i pranie

    jeśli nadal będą takie szare - dodaj trochę sody do następnego prania
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  10. #110
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    94

    Domyślnie

    Dzięki. A co ze strippingiem? Po operacji z kwaskiem, zamiast normalnego prania z prochami, mogę je popłukać do bólu?

  11. #111
    Chustomanka Awatar tonya
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    743

    Domyślnie

    ja bym najpierw je wypłukała ze złogów - czyli stripping a potem moczenie w kwasku, które usunie pozostałości i dodatkowo zmiękczy a dopiero potem soda jak będą jeszcze potrzebowały wybielenia i zmiękczenia

    tylko nie dawaj razem kwasku i sody jednocześnie

    tak jak pisały dziewczyny wyżej - pula lepiej nie kwaskować
    Beata mama Grzesia (30/03/96) Ani (14/08/07) i Jasia (16/10/09)

  12. #112
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    94

    Domyślnie

    I już wszystko wiem. Dziękuję!

  13. #113
    Chusteryczka Awatar mamafranka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Wejherowo
    Posty
    1,722

    Domyślnie

    a ja czytam czytam czytam i coraz głupsza jestem...
    błagam powiedzcie, czy formowanki z polarem mogę namoczyć na noc w kwasku??
    a gotowanie formowanek z polarem??
    odpowiedzcie prosze bo pranie czeka i nie wiem czy wywalać te formowanki czy gotowac??
    Ostatnio edytowane przez mamafranka ; 14-12-2010 o 17:07

    Małe rączki potrafią ulepić kwiatek z plasteliny, narysować słońce roześmiane, zbudować domek z klocków. Małe raczki potrafią spleść się nad szyją i otrzeć łzy. W małych rączkach mieści się cała miłość.

  14. #114
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    jest spora różnica w chłonności "starych" babyett a nowej, mimo, że stare są swiezo po strippingu. Normalka czy coś źle robię? Pieluchy wyprałam, namoczyłam: formowanki w kwasku, AIO w ludwiku całą noc, potem wypłukałam i wyprałam w 60 stopniach.

  15. #115
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    150

    Domyślnie

    Ja jestem nowa w temacie, tzn od m-ca stosujemy wielo,narazie tylko w dzien i w domu.
    Mam poki co niewiele pieluch (1 AIO Bbh, 1 IB SIO, 1 Charlie Banana kieszonka, jakis otulacz, dodatkowe wklady i tetre) jestem na etapie dokupywania
    Ciagle mam watpliwosci w temacie prania, tzn w czym prac? Narazie wszystkie dzieciowe plyny do prania, ktore mialam zawieraja mydlo. Czytalam cos o ekolkulach, ale jeszcze nie wiem z czym to sie je ;/
    Jakie plyny stosujecie? Czy przejmujecie sie tym mydlem? czy poprostu nie przywiazujecie do tego wagi, ale za to robicie raz na jakis czas kuracje pieluchom? tzn kwasek, soda, stripping itp.

    Na etykiecie pisze, ze tego mydla jest 5-15%, narazie nie zauwazylam, zeby wplywalo to na chlonnosc pieluch.

  16. #116
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    lepszy od płynu jest proszek,lovela,dzidzius jelp.podobno zawiera mniej mydła.sypie sie polowe albo 1/3 zalecanej porcji.mozna dodac jakis dodatek antybakteryjny.
    o ekokulach sie nie wypowiem bo nie miałam.
    ja jak narazie nie robilam pieluchom zadnej kuracji.nie mam problemow z chlonnoscia ani ich zapachem.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  17. #117
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    150

    Domyślnie

    Dzisiaj kupilam proszek Bobas, tam pisze, ze mydla jest mniej niz 5%

    A mam jeszcze pytanko o suszenie. Czy ktoras suszy cos na kaloryferach? (poza tetra oczywiscie ) Kiedys mi jedna dziewczyna napisala, ze nie wolno suszyc na grzejnikach, ale nie dopytalam czy chodzi o wszystkie rodzaje pieluch, czy tylko te z pulem. Albo np czy same wklady do IB, badz takie frotte z charlie banany czy nie mozna wrzucic na grzejnik.
    Narazie nie mam suszarki elektr. wiec grzejniki bardzo by przyspieszyly proces suszenia

  18. #118
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    tylko te z pulem sa niewskazne do suszenia na kaloryferze .bo sie pul zniszczy.reszte mozna suszyc na kaloryferze wszystko oprocz puli tak susze.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  19. #119
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    który z dodatków do prania jest lepszy? Jakoś zawsze tak wychodziło że zamawiałam razem z pieluchami ten który był w sklepie a teraz trafiłam na sklep gdzie są oba i mam dylemat.

  20. #120
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dagula Zobacz posta
    Dzisiaj kupilam proszek Bobas, tam pisze, ze mydla jest mniej niz 5%

    A mam jeszcze pytanko o suszenie. Czy ktoras suszy cos na kaloryferach? (poza tetra oczywiscie ) Kiedys mi jedna dziewczyna napisala, ze nie wolno suszyc na grzejnikach, ale nie dopytalam czy chodzi o wszystkie rodzaje pieluch, czy tylko te z pulem. Albo np czy same wklady do IB, badz takie frotte z charlie banany czy nie mozna wrzucic na grzejnik.
    Narazie nie mam suszarki elektr. wiec grzejniki bardzo by przyspieszyly proces suszenia
    Wkłady myślę, ze spokojnie możesz suszyć na grzejniku, tylko pulowych pieluch nie polecam. Ja suszyłam też formowanki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •