Strona 3 z 31 PierwszyPierwszy 123456789101113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 604

Wątek: Stripping i "czyszczenie" pieluch

  1. #41
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Najbardziej w tym proszku podoba mi się jego zapach. Poza tym ja po żadnym proszku nie widziałam, żeby jakoś szczególnie sprawiał, że rzeczy, pieluchy były bielsze. Ale z prania jestem zadowolona.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  2. #42
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    daleko i blisko
    Posty
    3,021

    Domyślnie

    jak ja "wypralam" w 90 stopniach to pol glownej ulicy kolo mojego domu pradu nie mialo
    wyplukalam dziadostwo 5 razy i wypraalam w 60 stopnaich 0 efelt jest ale tylko w IB i we wkladkach IB (aczkolwoek daleko im do miekkowsci sklepowej). Wkladki FB i BG - szare twarde i beznadziejnie i szlag mnie trafia!
    K. i J. 17.07.2008, W. 07.02.2013

    1% KRS 0000037904 Cel szczegółowy 26513 Nowacka Katarzyna i Jakub 1% DZIĘKUJEMY!

  3. #43
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Dziewczęta a można zrobic stripping pieluchom AIO bez wypinanych wkładek? Bo moje nowe-używane IB tak walą że oddałam Majki mocz do analizy. Trochę się boję tak je męczyć, zniszczą się może

  4. #44
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Lilka,może Mai zęby idą?wtedy zapach moczu robi się bardzo ostry.

  5. #45
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Eeee zębów to ona ma 12 a nigdy tak nie śmierdziało. Pediatra podejrzewa bakterie w moczu, ale to dziwne że tylko kilka pieluszek śmierdzi a inne nie.... A śmierdzi między innymi AIO i nie wiem czy to prać w wysokich temp bo może się popsuje ...

  6. #46
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    okolice Wrocławia
    Posty
    3,326

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilka_l Zobacz posta
    Eeee zębów to ona ma 12 a nigdy tak nie śmierdziało. Pediatra podejrzewa bakterie w moczu, ale to dziwne że tylko kilka pieluszek śmierdzi a inne nie.... A śmierdzi między innymi AIO i nie wiem czy to prać w wysokich temp bo może się popsuje ...
    Ja zrobiłam Stripping w 60 stopniach i moim zdaniem to wystarczyło. Męczyłam w pralce wkładki, kieszonki i AIO. Nic się nie stało, a efekt jest rewelacyjny
    Mati 03.2005 Martynka 09.2008 Szymonek 12.2012


  7. #47
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    u mnei wszystkie IB walą... inne nie. to ten bambus cholerny w polaczeniu z moczem chyba... i zebami ofc tez. ale BG nei smierdza... az tak...

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  8. #48
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Powiedzcie mi jeszcze, skąd mam wiedzieć, że nie ma już piany w pralce, skoro mam pralkę ładowaną od góry
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  9. #49
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Powiedzcie mi jeszcze, skąd mam wiedzieć, że nie ma już piany w pralce, skoro mam pralkę ładowaną od góry
    Piłka do metalu się przyda.

  10. #50
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Włąśnie nastawiłąm na całonocne namaczanie pieluchy i wkłądy w occie ale zmienie na kwasek bo podobno gumki żle na tym wychodzą, a wszystkie PULe do gorącej wody z płynem do naczyń. Zbaczymy co będzie bo IB walą niemiłosiernie i wkurza mnie to strasznie.
    W czym można jeszcze namoczyć PULe jeśli się nie posiada proszku do prania pieluch?

  11. #51
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Powiedzcie mi jeszcze, skąd mam wiedzieć, że nie ma już piany w pralce, skoro mam pralkę ładowaną od góry
    Możesz otworzyć ją w trakcie prania, tzn. oczywiście najpierw zatrzymać a jak się odblokuje to otworzyć.



  12. #52
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Uprzejmie donoszę że po całonocnym namaczaniu PULi w płynie do mycia naczyń (z braku laku) i pieluch w kwasku cytrynowym oraz czterokrotnym praniu w 60 st. nie śmierdzi nic jak na razie.
    Możemy odnotować kolejny strippingowy sukces!

  13. #53
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Odważyłam się wygotować bambusowe formowanki . Ciut ucierpiały rzepy. Ale pieluchy w stanie lepszym choć nie zachwycającym- to co znów wygotować, czy zostawić na noc w gorącej.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  14. #54
    Chustomanka Awatar tysiula
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Piaseczno, mazowieckie
    Posty
    669

    Domyślnie

    Po przeczytaniu całego wątku mam mały mętlik. Co to tak naprawdę jest ten stripping? Czy samo pranie bez proszku czy procedura z kwaskiem? No i po co prać 16 razy aż przestanie się pienić skoro namaczanie w kwasku daje najlepsze efekty?? Szczerze mówiąc nie chce mi się prać tyle razy. Wolę wrzucić na noc do kwasku a rano wyprać/wypłukać. A przy tym oszczędność wody jest znaczna. Rozumiem, ze każdy wybiera metodę, która mu najbardziej odpowiada...??

    ***
    4pupy - naturalnie dla pupy
    ***
    "Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
    D. Adams

  15. #55
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    tysiula ja wyprałam raz od prania wstępnego z mega dawką kwasku i sody. Pózniej puściłam jeszcze raz cały cykl dla pewności wypłukania - u mnie podziałało. Nie wyobrażam sobie puszczania prania po kilka razy - po co tyle prądu i wody marnować
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  16. #56
    Chustomanka Awatar tysiula
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Piaseczno, mazowieckie
    Posty
    669

    Domyślnie

    No właśnie o prądzie jeszcze zapomniałam. Ala, to chyba jest dobre co mówisz. Moje na razie leżakują w kwasku, ale jeśli to będzie za mało to jeszcze wypiorę w kwasku. A mega dawka to ile kwasku i sody na kg wsadu??

    ***
    4pupy - naturalnie dla pupy
    ***
    "Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
    D. Adams

  17. #57
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    kwasek miałam w opakowaniach po 50gram i dałam 5 opakowań, a sodę taką 20% gratis, heheh więc nie pamietam ile tam bylo ale podobnie co kwasku chyba i też dałam 5. Pralkę mam maksymalnie 5kg ale włożyłam mniej, moze ok 4kg aby lepiej się wymieszało
    prania byly na 90st
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  18. #58
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Czy Wy tą sodę jednocześnie z kwaskiem stosujecie? Czu jedno po drugim?
    Bo razem to chyba nie ma sensu - kwasek przereaguje z sodą (zasada) i się nawzajem zneutralizują. A tu chodzi o to, żeby przereagowały z osadami na pieluchach






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  19. #59
    Chustomanka Awatar tysiula
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Piaseczno, mazowieckie
    Posty
    669

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erithacus Zobacz posta
    Czy Wy tą sodę jednocześnie z kwaskiem stosujecie? Czu jedno po drugim?
    Bo razem to chyba nie ma sensu - kwasek przereaguje z sodą (zasada) i się nawzajem zneutralizują. A tu chodzi o to, żeby przereagowały z osadami na pieluchach
    O to jest dobre pytanie.
    A już coś czuję że za mało dałam kwasku na moje moczenie. ok 90g na całą wanienkę IKEOwską pieluch .

    ***
    4pupy - naturalnie dla pupy
    ***
    "Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
    D. Adams

  20. #60
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    kwasek puscilam na pranie normalne, sode na wstepne
    hmm no chyba dobrze zrobiłam?
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •