Strona 27 z 31 PierwszyPierwszy ... 1719202122232425262728293031 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 604

Wątek: Stripping i "czyszczenie" pieluch

  1. #521
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Olejek zatluszcza. Jak psikałam nim na dnie wiaderka,to pieluszki z dna dostały ciemnych plam (takich jak te, które miały spotkanie z mascia na odpazenia). Ja do prania już nie dodaje, bo po dłuższym czasie jego stosowania wyprane pieluszki zaczęły mieć taki charakterystyczny, niemily dla mnie zapach.
    J.2014 i E.2016

  2. #522
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Olejek nie usuwa bakterii z pieluch. Niby jak? Wirtualnie chyba. Musiałaby go być dużo większa ilość i dotykać bezpośrednio pieluchy, a nie moze, bo by je np. zapchał i zniszczył. Co Wam daje kilka kropel w praniu? Nic. Co daje kilka kropel w wiadrze? Też nic. Przecież sam zapach nie odkaża no bo jak? To jest mit i chwyt marketingowy. Jeśli myślicie inaczej, udowodnijcie to . Podpieram się wypowiedziami chemików z fb. Owszem, olejek zabija bakterie ale przyłożony do rany na przykład. Do pieluch przecież nikt olejku nie przykłada. Kilka kropli na tyle litrów wody w praniu????

  3. #523
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Nie przeprowadzałam badań naukowych, a Ty masz konkretne badania że to on nie działa w wiaderku z pieluchami?

    Faktem stwierdzonym przez nosy moich domowników jest to, że gdy olejek był wypsikany w wiaderku, to zapaszku pieluch nie było czuć praktycznie w ogóle. Czyli wpływ na zahamowanie rozwoju bakterii miał i dla mnie to dowód wystarczający, wykazany doświadczalnie w mojej łazience. Ale nie zamierzam Cię przekonywać, może tylko u mnie tak działa
    J.2014 i E.2016

  4. #524
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Jestem muzykiem więc nie przeprowadzę badań, ale opieram się na słowach chemików którzy się na tym znają. U mnie w domu cokolwiek nie dodam do wiaderka co pachnie to "przykrywa/zabija - nie wiem" pieluszkowe zapaszki. Po proatu byłam ciekawa jak to działa, i dowiedziałam się, że właśnie nie działa :/..

  5. #525
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    To jest post pod którym jest więcej wypowiedzi i cała dyskusja nt olejku z drzewa herbacianego:
    Przy okazji konsultacji odnośnie octu, zapytałam moją znajomą chemiczkę czy olejek herbaciany/z drzewa herbecianego rzeczywiście działa antybakteryjnie na pranie. Okazuje się, ze jakkolwiek olejek ten fantastycznie sprawdza się m. in. stosowany w roztworze z wodą do przemywania skóry w celu pozbycia się trądziku, grzybicy itp. to nie odkaża pieluch. Do prania zaleca się zazwyczaj dodawanie kilku do kilkunastu kropli olejku, natomiast pralka podczas jednego prania zużywa kilkadziesiąt litrów wody. Tak mała ilość olejku nie ma szans zadziałać na bakterie. Większe ilości nie są natomiast wskazane, ponieważ nie zaleca się stosowania olejków eterycznych na skórę dla dzieci poniżej 2 roku życia. Mogą wywołać silne reakcje alergiczne. Większych wrażliwców może uczulać nawet niewielka ilość o czym przekonałam się na własnym dziecku. Kilka kropel olejku dodanego do prania daje nam więc wyłącznie ładny zapach przy wyciąganiu pieluszek z pralki

    I link do strony (post z 19 listopada 2015 Ewy Kazimierczuk- mam nadzieję, że się nie gniewasz!!), kto jest na grupie ten poczyta jeśli chce .
    https://web.facebook.com/groups/Piel...azowe/?fref=nf

  6. #526
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    no z mojej wiedzy wynika że olejki eteryczne dawkuje się ostrożnie i np na całą wannę wody daje się max kilkanaście kropel, więc ja na pranie daję ok 5 i mam wyprane/doprane pieluchy bez proszku bez koniecznosci strippingu bo nie smierdza, nie maja zlogow, sa po prostu czyste. poza olejkiem herbacianym stosuje lawendowy eukaliptusowy i rozmarynowy na zmiane.

  7. #527
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Masz rację, ale jest różnica między olejkiem zapachowym a naturalnym. Sam olejek zapachowy, bo tak rozumiem eteryczny jest sztuczny i raczej nie ma właściwości bakteriobójczych, tylko daje zapach. Tak czytałam.

  8. #528
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    no właśnie tu się mylisz, olejek zapachowy a olejek eteryczny to nie to samo i właśnie należy do celów leczniczych kupować eteryczne. Nie musisz w to wierzyć ja wiem, że działają i nie tylko te skoncentrowane w buteleczkach...przecież olejkom eterycznym pozyskiwanym z różnych roślin leczniczych zawdzięczamy m.in. działanie poprawiające trawienie, uśmierzające ból, inhalujące i właśnie przeciwbakteryjne.

    wrzucam pierwszy link jaki znalazłam o aromaterapii http://www.greenvillage.pl/aromaterapia.html
    ja natomiast swoją wiedzę czerpałam z książęk do farmakognozji

  9. #529
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Dzięki! Poczytałam! I się zaniepokoiłam.. Tu też mam link do aromaterapii http://www.okiem.pl/nauka/aromaterapia.htm i już wiem, że dziękuję za nią dziękuję. Dzięki AnnaM dzięki Tobie to znalazłam . Olejkom już podziękujemy.

  10. #530
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AnnaM Zobacz posta
    no z mojej wiedzy wynika że olejki eteryczne dawkuje się ostrożnie i np na całą wannę wody daje się max kilkanaście kropel, więc ja na pranie daję ok 5 i mam wyprane/doprane pieluchy bez proszku bez koniecznosci strippingu bo nie smierdza, nie maja zlogow, sa po prostu czyste. poza olejkiem herbacianym stosuje lawendowy eukaliptusowy i rozmarynowy na zmiane.
    Są osoby, które piorą pieluszki bez proszku, woda+NF i też są wyprane/doprane. To nie zasługa olejku. Sama woda i NF wystarczą. Ja wierzę w to co mówi chemik, jeśli nie działa wg niego, to nie.

  11. #531
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o olejki to bardzo dużo zależy od ich jakości Olejek olejkowi nierówny, i taki za 4zł to będzie głównie zapach dawał i niewiele więcej. Dużo i rzetelnie pisze o tym Klaudyna Hebda na swoim blogu.
    Te tanie fajnie maskują zapachy, natomiast nie świadczy to o ich działaniu przeciwbakteryjnym. Ją też ich uzywam bo nie istotne w jakim mechanizmie dla mnie, istotne że pieluchy nie śmierdzą. Tych drogich to mi do pieluchy szkoda, bo drogie, no i chyba rzeczywiście 5 kropel na dno wiaderka niekoniecznie zadziała (choć jest w nich bardzo dużo substancji lotnych -dlatego pachną- więc nie jestem tu taka pewna).
    Jeżeli chodzi o działanie w pralce to podejrzewam że już zależy od modelu i do której komory wleje się olejek i na jaki program nastawi - dużo niewiadomych. Może gdyby go dać jako odplamiacz to miałby szansę...

  12. #532
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    no i każdy nich sobie pierze jak chce ja piorę w olejku tzn dajęgo do przegródki na proszek i do tego sodę, nie daję wogóle proszku, piorę na 60 stopni. i posiadam naturalne olejki eteryczne za ok10-15zł to nie majątek, ale działają, bo na choroby też działają, do płukania gardła czy przy przeziębieniu.
    wg chemika olejki nie działają wg farmaceuty tak, są na rynku leki homeopatyczne, które dla jednego są bzdurą, inni tak leczą się całe życie. de gustibus non est disputandum

  13. #533
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    E no o czymś tu pisać trzeba
    Ale prawda, że każdy lubi sobie po swojemu zrobić

  14. #534
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AnnaM Zobacz posta
    no i każdy nich sobie pierze jak chce ja piorę w olejku tzn dajęgo do przegródki na proszek i do tego sodę, nie daję wogóle proszku, piorę na 60 stopni. i posiadam naturalne olejki eteryczne za ok10-15zł to nie majątek, ale działają, bo na choroby też działają, do płukania gardła czy przy przeziębieniu.
    wg chemika olejki nie działają wg farmaceuty tak, są na rynku leki homeopatyczne, które dla jednego są bzdurą, inni tak leczą się całe życie. de gustibus non est disputandum
    No jasne!!

  15. #535
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Ja prałam z dodatkiem olejku to na pieluchach mam takie dziwne ciemne plamy. Myślałam że o pralka ale okazuje się że odstawilam olejek i dziwnym trafem plam nie ma. A olejku też jakiegoś taniego nie kupiłam 14zł w sklepie zielarskim zapłaciłam. Pić na wodę z tym olejkiem a mąż zły bo mu dwie koszule zniszczylam bo do ciuchow prania też dawałam.
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  16. #536

    Domyślnie

    A ja w ogóle nie polecam prania w wodzie i olejku (nie wspominając już o sodzie). Od kiedy zaczęłam kombinować PUL-e mi poskrzypują a formowanki zaczęły mi łysieć. Do tego pupa jak nigdy zaczęła się odparzać. Na szczęście kwaskowanie+stripping i pranie jak do tej pory w proszku i NF rozwiązało sprawę, skrzypienie ustępuje, dalszego zniszczenia formowanek nie obserwuję, pupa jak ta lala. Sodę czasem dodaję tylko do wkładów, olejek - tylko dla zapachu. Nie chcę wiedzieć, co się działo w tych pieluchach, skoro zaczęły łysieć, ale na pewno woda i olejek nie dały temu rady.





  17. #537
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Chyba też zaprzestane sody używać. Chociaż nie zauważyłam łysienia. Z pull-ami staram się nie kombinować. Ja piore w płynie do prania persila + niemiecki antybakteryjny płyn Persila. Nic nie skrzypi nie łysienie i nie śmierdzi
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  18. #538
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Okej, jest sprawa: wyciągnęłam ze strychu pieluchy po Zosi. Obraz nędzy i rozpaczy. Poplamiona tetra i formowanki, pewnie złogi skamieniałe już na amen. Podpowiedzcie, jak przeprowadzić ostrą kurację odmładzającą Od czego zacząć?

  19. #539
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Ja bym zaczęła od wygotowania w kwasku - wyplucze kamień i wybieli pieluchy.
    J.2014 i E.2016

  20. #540
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Okej A ile tego kwasku na ile wody? Jest na forum jakies kompendium?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •