Strona 25 z 31 PierwszyPierwszy ... 15171819202122232425262728293031 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 604

Wątek: Stripping i "czyszczenie" pieluch

  1. #481
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    24

    Domyślnie

    Dziewczyny, zafundowałam moim pieluchom odtłuszczanie i stripping, ale dalej czuć zapach moczu jak są mokre I na pieluszkach i na wkładach (choć tu już słabiej). Same pieluchy prałam w 40 st.- bałam się, że Pul się rozwarstwi- może dlatego nie pomogło? Wkłady bambusowo- węglowe w 60 st.
    Po pierwszym odtłuszczaniu i strippingu od razu zrobiłam drugi, ale nie pomogło

    Czy da sie jeszcze coś zrobić, żeby sie pozbyć tego zapachu?

  2. #482
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    A ile razy plukalas? Może ciagle jeszcze są resztki proszku w pieluszkach.
    Ja na codzień piorę w 60stopniach, nigdy nic się nie stało z żadnym pulem.
    J.2014 i E.2016

  3. #483
    Chustomanka Awatar kiniak
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Myślenice
    Posty
    800

    Domyślnie

    Ja nawet kiedyś jedną kieszonkę chinkę wygotowałam dwukrotnie przypadkiem z tetrą i dalej ma się dobrze Pojedyncze strippingi u nas na krótko pomagały, od kiedy piorę pieluchy za każdym razem na 60 z samym olejkiem to proszek się nie gromadzi i jeszcze mini stripping przy każdym praniu się robi

  4. #484
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    No właśnie ja też zaczęłam ostatnio prać tylko z olejkiem. Proszek dodaję co kilka prań, ale wtedy płuczę dwukrotnie. I rzeczywiście nie wonią tak, jak to było gdy do każdego prania dawałam proszek.
    J.2014 i E.2016

  5. #485
    Chustomanka Awatar wisienka103
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice miasta Kraka
    Posty
    641

    Domyślnie Stripping i "czyszczenie" pieluch

    Kiniak, kaisa- napiszcie z jakim olejkiem i w jakiej ilości? Herbaciany? Ale wtedy same pieluchy, bez ubrań?

    Edit: Eliza- wygotuj z kwaskiem, działa niezawodnie to jeśli chodzi o wkłady, a pul tez śmierdzi? Myśle ze tu płukania same wystarcza, bo on nie nasiakA siuskami.
    Ostatnio edytowane przez wisienka103 ; 25-09-2015 o 10:08
    Kubuś 2012 Wojtuś 2014

    Piszę bez polskich znaków

  6. #486
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    otulacze i kieszonki piorę w kulach do prania z dodatkiem olejku herbacianego lub lawendowego. Nic nie śmierdzi, ładnie się dopierają pieluchy i są mięciutkie.
    Patrycja - mama Miłosza (24.08.2007), Łucji i Tobiasza (29.06.2009), Juliusza (01.01.2015) i Ignasia (19.06.2017)


  7. #487
    Chustomanka Awatar kiniak
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Myślenice
    Posty
    800

    Domyślnie

    ja piorę na zmianę z olejkiem herbacianym albo lawendowym, tak z 5 kropli herbacianego, lawendowego może trochę więcej. Same pieluszki bez ubrań tak piorę i jestem zadowolona, bo proszek szybko mi się odkładał, wypadałoby robić stripping częściej niż raz w miesiącu, a na to szkoda mi życia Teraz pierwszy raz od kilku miesięcy robię pranie generalne z odtluszczaniem, ale to bardziej "dla sportu", bo smrodku nie było. Po miesięcznej przerwie stęskniłam się za wielo i chciałam je dopieścić. Jakieś mini resztki piany znikają po pierwszym płukaniu, ale to mogą być z pulów w Ludwiku moczonych

  8. #488
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    24

    Domyślnie

    wisienka- dziękuję za rady Dzisiaj już używaliśmy pieluch i jest lepiej, niż było.
    Za to, kurczę, znowu zaczęły przeciekać przy jednej nóżce- ale może idą kolejne zęby.

    Któraś z Was już pytała, ale nie było odpowiedzi- dlaczego po strippingu PUL tak trzeszczy, szeleści? O co chodzi?

  9. #489

    Domyślnie

    czy ktoś kwaskuje w pralce? chyba sie leniwa zrobiłam... wydaje mi się że w wątku gdzieś o tym było(brnęłam kiedyś ostro przez cały tj jak zaczynałam z wielo)

    Eliza - też kiedyś prałam na 40 bo chcialam by było oszczędniej... w lato jeszcze ujdzie ale sezon jesień-zima kiedy pieluchy wiszą w lazience, no średnio. może nie śmieradziały , ale pamiętam jak moja tetra oszkliwie wyglądała. raz na jakis czas dobrze jest wygotować wkłady i formowanki

    nappy fresha nie używam od jakiegos czasu za to do prania daję miarkę sody kalcynowanej i nadwęglanu

  10. #490
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Ja kwaskuje w pralce, w prognuamie 90 stopni.
    J.2014 i E.2016

  11. #491

    Domyślnie

    a ile program trwa? mam tylko 2 ktore maja temp 95 stopni , oba trwają prawie 2,5h. potem jeszcze trzeba te pieluchy wypłukać? to chyba jednak ekonomiczniej mi wyjdzie w garze kwaskować:/ bambusowe i konopne też kwaskuję czy one po tak długim czasie w takiej temp się nie skurczą na maxa? aha no i ile tego kwasku dajesz? sypiesz zamiast proszku rozumię. nie ma to negatywnego wpływu na pralkę?
    sto pytań do...

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Ja kwaskuje w pralce, w prognuamie 90 stopni.

  12. #492
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ediczek84 Zobacz posta
    a ile program trwa? mam tylko 2 ktore maja temp 95 stopni , oba trwają prawie 2,5h. potem jeszcze trzeba te pieluchy wypłukać? to chyba jednak ekonomiczniej mi wyjdzie w garze kwaskować:/ bambusowe i konopne też kwaskuję czy one po tak długim czasie w takiej temp się nie skurczą na maxa? aha no i ile tego kwasku dajesz? sypiesz zamiast proszku rozumię. nie ma to negatywnego wpływu na pralkę?
    sto pytań do...
    Też kwaskuje w pralce, mój program trwa 2godz i czasem zatrzymuje w połowie, żeby się wklady dłużej w roztworze kwasku moczyły program ma już w sobie płukanie bambus i konopie tez kwaskuje, są potem miękkie, nie zauważyłam, żeby się skurczyły. Kwasek zamiast proszku
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  13. #493

    Domyślnie

    tak przyznam że ostatnio wygotowałam m. in wkład konopny.. i jest super miękki a uszczerbków nie widzę

  14. #494
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Ja piorę tak jak Nastusienka. Czemu to pralce ma zaszkodzić, wręcz może pomóc, bo przy okazji fundujesz jej odkamienianie
    J.2014 i E.2016

  15. #495
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Podobno soda kiepsko działa na gumowe uszczelki, ale kwasek jest ok
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  16. #496

    Domyślnie

    a tak tylko głośno myślę... pralkę zajechałam po 2,5 roku więc teraz się zastanawiam. no fakt przy okazji odkamienianie.... to jeszcze mi powiedzcie ile kwasku ? soda na gumę źle wplywa? a mi się zdawało że kwasek w pieluchach na gumki niekorzystnie. a ja pieluchy pulowe namaczam w sodzie jak mi się kleks zrobi:/ im więcej czytam tym mam wrażenie że mniej wiem...

  17. #497
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    ja też często kwaskuję w pralce, ustawiam a 2,5h program, 90 stopni i kilka razy płuczę. Sypię tyle, ile mam miejsca w przegródce (a mam dosyć mało)

  18. #498
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    24

    Domyślnie

    ediczek, ja też słyszałam, że to kwasek źle działa na uszczelki w pralce- soda im krzywdy nie robi.
    Pralkę ładnie odkamienia ocet- na wkłady też ponoć dobrze działa.

  19. #499
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    No a czym się tak bardzo różni kwas octowy od cytrynowego, że jeden robi dobrze pralce, a drugi już nie?
    J.2014 i E.2016

  20. #500

    Domyślnie

    cholera miałam iść na chemię, minęłam się z powołaniem chyba... ocet zmiękcza pranie. pupus chyba ma miksturę zmiękczającą (zamiast takiego normalnego płynu zmiękczającego)i można do pulu stosować , na bazie octu i olejku eterycznego. w swoim poradniku chyba też mieli jak zrobić. szukając kiedyś na necie miałam bodajże 3 "przepisy". próbowałam coś tam ale ,wkurzało mnie że polar mi na ocet śmierdział a niby nie powinien, proporcji sie trzymałam. możne jak się suszy pranie na zewnątrz to tego problemu nie ma... nie wiem bo mnie zniechęciło. na twarde wkłady? ja konopne wyprałam na 95 i sie super zrobiły- pisałam troszkę wcześniej. ale mam też wklady z bazarku które są mega twarde i mega cięzkie. raz kwaskowane, gotowane w pralce i nadal są zapchane:/ i nie wiem czy da się je odzyskać a szkoda bo to wkłady BG


    Cytat Zamieszczone przez Eliza Zobacz posta
    ediczek, ja też słyszałam, że to kwasek źle działa na uszczelki w pralce- soda im krzywdy nie robi.
    Pralkę ładnie odkamienia ocet- na wkłady też ponoć dobrze działa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •