Strona 24 z 31 PierwszyPierwszy ... 1416171819202122232425262728293031 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 604

Wątek: Stripping i "czyszczenie" pieluch

  1. #461
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    wielkie dzięki

  2. #462
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    urkye,
    OT, bo nie mogę znaleść wątku o formowankach. Zmierzylam troczki, dawałam je długości 15-20cm.
    J.2014 i E.2016

  3. #463
    Chusteryczka Awatar merida
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,813

    Domyślnie

    A jak myślicie ile razy "wystrippingiwac" pieluchy w pralce ładowanej od góry? A może jakiś patent na sprawdzenie czy jeszcze się pienią? sorki jeśli juz było, z telefonu nie ogarnę, a chciałabym zrobić to dziś



  4. #464
    Chustonówka Awatar quaint
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dziewczyny a czy do namaczania pieluch warto dodać trochę olejku?
    on jest bakteriobójczy to tak sobie pomyślałam że dobrze by zrobił...

    i druga sprawa - po praniu w nappy fresh pule mi zaczęły jakby trzeszczeć, ciężej wkłada się wkłady
    jakieś doświadczenie w tej kwestii? coś z tym można zrobić?

    zaczynam się w sumie zastanawiać nad sposobem prania Gaja78
    ktoś jeszcze tak jak ona zrezygnował całkiem z proszku?
    Antosia 9.09.2014

  5. #465
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    ja wyprałam z łyżka sody i 5 kroplami lawendy a innym razem NP z olejkiem rozmarynowym, prane na 60 stopniza każdy razem pieluchy czyste, wiec chyba mozna zrezygnowac z proszku faktycznie

    a z kolei sama mam pytanie, bo sie przemoglam i zaczelam stosowac wielo tez na noc - daje formowanke bambusowa plus wełniane gatki, trzyma fajnie ale rano jak sciagam mlodemu z tyłka cuchnie amoniakiem strasznie, wiec czy to tak po calej nocy zakiszeniu tez Wam smierdzi? bo w ciagu dnia zmieniane czy po spacerze formowanki nie smierdza amoniakiem, tylko te nocne ,

  6. #466
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Mi nocne nie śmierdziały bardziej niz dzienne. Może kwestia tego że tak długo są na tyłku? Moja starsza to prawie w nocy nie sikała a jeśli juz to nad ranem, więc nie miała długo mokrej pieluchy


  7. #467

    Domyślnie

    też próbowałam bez proszku zaraz po kwaskowaniu i efekt naprawdę spoko. dziś próbowałam bez kwaskowania i w sumie nie widzę różnicy z proszkiem a bez. zawsze jeszcze do małej ilości proszku dodawałam 2 miarki (bądź jedną - w zależności czy piorę 4 kg czy 7)sody kalcynowanej. różnicy nie zauważyłam

    a co do formowanek to też po całej nocy zapach ze hej ho... trzeba by przebierać- tylko że to grozi rozbudzeniem:/

    może ktoś ma jakiś sposób i się podzieli spostrzeżeniami


    Cytat Zamieszczone przez AnnaM Zobacz posta
    ja wyprałam z łyżka sody i 5 kroplami lawendy a innym razem NP z olejkiem rozmarynowym, prane na 60 stopniza każdy razem pieluchy czyste, wiec chyba mozna zrezygnowac z proszku faktycznie

    a z kolei sama mam pytanie, bo sie przemoglam i zaczelam stosowac wielo tez na noc - daje formowanke bambusowa plus wełniane gatki, trzyma fajnie ale rano jak sciagam mlodemu z tyłka cuchnie amoniakiem strasznie, wiec czy to tak po calej nocy zakiszeniu tez Wam smierdzi? bo w ciagu dnia zmieniane czy po spacerze formowanki nie smierdza amoniakiem, tylko te nocne ,

  8. #468
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Ja jak się kładę spać sprawdzam czy młody ma mokro i przebieram na śpiocha. Coraz częściej jednak ma sucho, jak mniemam siusia zwykle nad ranem.
    J.2014 i E.2016

  9. #469
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez quaint Zobacz posta

    zaczynam się w sumie zastanawiać nad sposobem prania Gaja78
    ktoś jeszcze tak jak ona zrezygnował całkiem z proszku?
    Tak, ja piore tak, jak radziła Gaja , całkowicie bez proszku, od ponad miesiąc i jest lepiej. Więc da się.

    Co do smrodku nocnej pieluszki, to faktycznie u mnie ten sam problem, smrodzik spory nad ranem jeśli są jakieś siki z nocy. Bo jeśli mały się nie przebudzi, to się nie zsika, dopiero rano, noi wtedy ok. Ale wełniane gatki na szczęście dają się skutecznie przewietrzyć, a formowanka po wypraniu jest ok.
    Aha, formowanki i wykłady oczywiście kwaskuje w 90st raz na około 2 miesiące.
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  10. #470
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    no czyli tak musi być, tak wełnik wyschnie i sie wywietrzy i zero amoniaku, formowanki chyba za jakis czas wykwaskuje, lepiej w garnku czy w pralce? bo wolałabym w pralce wygodniej dla mojego ciazowego brzucha ogromnego no i garnek mam maks 4litry...

  11. #471
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    W pralce wystarczy.
    tylko ostrzegam, że gumki słabo reagują na kwaskowanie. Moje formowanki po kwaskowaniu mają coraz bardziej wyciągnięte gumki


  12. #472
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    Moje formowanki bazarkowe juz mają rozciągnięte ale ten amoniak z rana masakra czy synka nie odparza, boje się go w nocy rozbierać aby nie obudzić i mam dylemat czy nie wrócić na noc do jednorazowek

  13. #473
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    A ile kwasku na pół bębna pieluch i tylko prac czy moczyć w pralce czy jak robisz holipoli

  14. #474
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    A ja tak na oko sypię chyba ze 3-4 łyżki by było i wstawiam na pranie na 90 stopni ale nie jestem kwaskową ekspertką...


  15. #475
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    aha, kurde Ja myslalam ze kilka opakowan dzieki

  16. #476
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Najlepiej kup sobie od razu cały kilogram na allegro czy w jakimś chemicznym - zdecydowanie taniej wychodzi niż w małych saszetkach


  17. #477
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    moczylam w kwasku cala noc teraz piore na 90 i nic mi sie nie pieni jakbym czyste pieluchy prała, noi nie wiem czy to koniec czy wyprac jeszcze raz/kilka razy ? a przeciez formowanki i prefoldy dawaly mi amoniakiem, chyba ze to od zebow a nie od zlogów? bo tylko tetra mi nie smierdzi

    halo hop, ktoś doradzi? bo w końcu wywiesiłam , najwyżej powtórzę zabieg, może ktoś zajrzy
    Ostatnio edytowane przez AnnaM ; 02-09-2015 o 13:11

  18. #478
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Dziewczyny, a co najlepiej spiera mleczne kupki? Zapieram je od razu po fakcie, ale jeśli nie doszoruję ich mydłem w rękach to mam plamy po praniu tylko w małej ilości proszku i wodzie ...

  19. #479
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Na sloncu zejda a jak bardzo ci przeszkadzaja to mozesz dac nappy fresh lun sode, obie opcje wybielaja.

    Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  20. #480
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez atsumi Zobacz posta
    Dziewczyny, a co najlepiej spiera mleczne kupki? Zapieram je od razu po fakcie, ale jeśli nie doszoruję ich mydłem w rękach to mam plamy po praniu tylko w małej ilości proszku i wodzie ...
    mydłem sobie je zatłuścisz i stracą chłonność

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •