Strona 21 z 31 PierwszyPierwszy ... 111314151617181920212223242526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 604

Wątek: Stripping i "czyszczenie" pieluch

  1. #401
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Czy któraś z Was takie coś miała: takie szaro-bure plamy na pieluszkach? Najczęściej na wkładach polarowych, ale czasem zdarza się na pulu i na wkładach bambusowych. Gdzieś wyczytałam, że to od kupki, ale czy mleczna kupka może po praniu takie ciemne plamy po sobie zostawić?

    Na pulu i wkładach nie miałam takich plam ale zdarzyły się na polarowych wkładkach (zeszły kiedyśtam w końcu) i na polarkach w kieszonkach LennyLamb i tu niestety pozostały dla potomności. Maltretowałam je na słoneczku a nawet próbowałam z wybielaczem ale nie zeszły.

  2. #402
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Suszę na balkonie - są trochę jaśniejsze, ale nie znikają i wygląda to jakby pieluszki były przybrudzone.. Na początku myślałam, ze mi tak pralka brudzi, albo coś ciemnego się w praniu zaplątało i stąd te bure ślady.

    Typowe żółte plamki (np. z tetry) znikają mi właśnie na słońcu.

    Może to zależy od rodzaju materiału, bo na polarze najbardziej jest to widoczne?

  3. #403
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Suszę na balkonie - są trochę jaśniejsze, ale nie znikają i wygląda to jakby pieluszki były przybrudzone.. Na początku myślałam, ze mi tak pralka brudzi, albo coś ciemnego się w praniu zaplątało i stąd te bure ślady.

    Typowe żółte plamki (np. z tetry) znikają mi właśnie na słońcu.

    Może to zależy od rodzaju materiału, bo na polarze najbardziej jest to widoczne?
    U mnie pojawiały się takie bure, brązowawe plamy od moczu jak młody był chory, szczególnie przy antybiotyku.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  4. #404
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    kaisa a smarujesz czymś pupę? bo ja ostatnio musiałam smarowac i właśnie takie plamy na polarkach powychodziły...
    Moje dwa szczęścia

  5. #405
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez len_a Zobacz posta
    kaisa a smarujesz czymś pupę? bo ja ostatnio musiałam smarować i właśnie takie plamy na polarkach powychodziły...
    Smaruję sporadycznie jak pupka jest zaczerwieniona weledą. Używam też oleju kokosowego do masażu po kąpieli, no i na taką wysmarowaną pupkę wkładam pieluszkę.

    No właśnie dziś też sobie tak pomyślałam, że to może od kremu, bo przecież kupka się w miarę równomiernie rozlewa, a jak sparuję olejem, to tez równomiernie. A te plamy to tylko gdzie nie-gdzie są i po kolejnych użyciach pieluszki nie pojawiają się nowe.

    len_a, jest szansa na usunięcie tego, udało Ci się jakoś? Czy odtłuszczenie pieluszki pomoże?

  6. #406
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    powinno pomoc wymoczenie w ludwiku
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  7. #407
    Chustomanka Awatar diu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Chciałabym zrobić stripping kieszonek z polarem Naughty Baby oraz wkładów bawełnianych frotte - po posikaniu dają trochę amoniakiem, a poza tym są zszarzałe. Lepiej wygotować w garze z kwaskiem czy puścić na 90 st. w pralce? Namaczać coś wcześniej w czymś?
    Słyszałam, że soda wybiela - jak się ją stosuje?
    Jestem forumową bibliotekarką - akcja "Wędrujące książki"

  8. #408
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Kieszonki wrzuć do miski z Nappy Fresh, zalej goraca wodą i zostaw na kilka godzin. Wkłady mozesz albo wygotowac w garze z kwaskiem albo puścić w pralce na 90 st. i zamiast proszku wsypać kwasek (przy okazji odkamienisz pralkę)



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  9. #409
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asioczka Zobacz posta
    powinno pomoc wymoczenie w ludwiku
    Dziewczyny pomogło! Wymoczyłam wszystko polarkowe i po plamach ani śladu.

    Teraz mam pytanie, czy sposobem na odtłuszczenie wkładów/formowanek z bambusa/bawełny też jest moczenie w płynie? Jak poznać, że one potrzebują już odtłuszczania?
    J.2014 i E.2016

  10. #410
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    do kwaskowania pieluch kupić zwykły kwasek cytrynowy? ile tego wsypać na jedną pralkę???
    (w sodzie już prałam o kwasku dowiedziałam się z forum...)

  11. #411
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Na pewno nie kupuj takiego w małych torebkach, bo mało ekonomicznie wychodzi
    Ja sypię gdzieś ze 2-3 czubate łyżki na ok pół czy 3/4 pralki pieluch


  12. #412
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    141

    Domyślnie

    a co ile kwaskujecie formowanki?bo ja pieluchuję na formowankach kupionych nowych około 3 miesiące i jeszcze ich nie kwaskowałam.Kwaskuję za to kupione używane bazarkowe formowanki i wkłady.Ostatnio wrzuciłam do gara taką używaną formowankę,wsypałam kwasek i zostawiłam żeby się pogotowało trochę,przy wyjmowaniu szokz bielusieńkiego białego rzepa zrobił się brzydki żółtykwasek tak dziala na rzep?że barwi na żółto?bo ja mam 99% moich nowych formowanek na rzep i jak je bede chciała wykwaskować to rzepy zrobią się takie brzydkie? ostatnio lanolinowałam pierwszy raz nówkę wełniak ecodidi na rzep i po wyjęciu rzep też był żółtyod lanoliny?nowy wełniak wyglądał jak ze śmietnika,masakra co z tymi rzepami....

  13. #413
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Niestety kwasek i lanolina tak działają na rzepy. Dlatego m.in. wole napy



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #414
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    ja kwaskuję wtedy, kiedy stripping robię, czyli wtedy jak mi zaczynają śmierdzieć pieluchy albo PUL przeciekać. Gdzieś raz na 3-4 mce.

    Rzepów nie lubię, więc nie mam


  15. #415
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,340

    Domyślnie

    a jak kwaskować bambusowe formowanki?? bo chyba max 60 stopni,prawda?
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  16. #416
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Agulinka, ja wrzuciłam na 90 kiedyś - gumki im się powyciągały ale bambusowi nic nie było


  17. #417
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Hej, mam problem z cieknącym PULowym otulaczem. Czy wystarczy wymoczyć w ludwiku na gorąco, czy trzeba całą tę magiczną procedurę strippingu i płukania do zaniku piany odpalić?

  18. #418
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Ewcia, spróbuj najpierw namoczyć w samym ludwiku, to często wystarczy



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  19. #419
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    A propos ciemnych plam na polarku to u nas też się pojawiły, ale od takiej noworodkowej kupy. Młody ma teraz prawie 5 miesięcy i ta kupa już nie zostawia takich śladów. Natomiast czego bym z pieluchami nie robiła to na polarku widnieją te wcześniejsze plamy i tak już chyba zostanie. Z bambusowych wkładów wszystko znikało na słońcu.

  20. #420
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    mam z 9 wkładów węglowo-bambusowych (w środku jest mikrofibra) - mogę je wrzucić na 90 st? czy bezpieczniej na 60?
    normalnie prałam na 30 st

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •