Strona 13 z 31 PierwszyPierwszy ... 35678910111213141516171819202123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 604

Wątek: Stripping i "czyszczenie" pieluch

  1. #241
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barbamama Zobacz posta
    nie wiem czy gdzieś to było i nie zauważyłam.. ale zapytam

    j1.jak wybielić mikrofibrowe wkładki bo koszmarnie mi zszarzały ? (piorę w kulach z dodatkiem nappy fresh)
    2. jak wybielić polarek w kieszonkach bo też brzydko mi zszarzał...

    Może to kwestia kul że bardzo zszarzały. Choć od proszku też szarzeją może trochę mniej......

  2. #242
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Flip brzydko pachnie.

    A mi flip coś siuśkami zlatuje mimo iż był prany w pralce. Założyłam go tylko raz, chciałam użyć ponownie, a on takim starym moczem śmierdzi (inaczej tego nazwać nie można). Czy pul trzeba jakoś specjalnie traktować. Dodam że używam go od miesiąca i mam od nowości. Córcia ma 2 miesiące więc nie podejrzewam jej o ząbkowanie.

  3. #243
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barbamama Zobacz posta
    nie wiem czy gdzieś to było i nie zauważyłam.. ale zapytam

    j1.jak wybielić mikrofibrowe wkładki bo koszmarnie mi zszarzały ? (piorę w kulach z dodatkiem nappy fresh)
    2. jak wybielić polarek w kieszonkach bo też brzydko mi zszarzał...
    Spróbuj wyprać w sodzie, ew namoczyć - soda ma działanie wybielające
    P. 2007, D. 2010

  4. #244
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gabba Zobacz posta
    A mi flip coś siuśkami zlatuje mimo iż był prany w pralce. Założyłam go tylko raz, chciałam użyć ponownie, a on takim starym moczem śmierdzi (inaczej tego nazwać nie można). Czy pul trzeba jakoś specjalnie traktować. Dodam że używam go od miesiąca i mam od nowości. Córcia ma 2 miesiące więc nie podejrzewam jej o ząbkowanie.
    potraktuj go kwaskiem cytrynowym
    powiedzmy rozpuść kwasek we wrzątku i siup przelej nim flipa i pozostaw do ostygnięcia
    P. 2007, D. 2010

  5. #245
    Chustofanka Awatar mama_maleństwa
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirabel Zobacz posta
    potraktuj go kwaskiem cytrynowym
    powiedzmy rozpuść kwasek we wrzątku i siup przelej nim flipa i pozostaw do ostygnięcia
    Raczej płynem do naczyń. Bo kwasek na PUL dobrze nie działa....

  6. #246
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    płyn do naczyń ci odtłuści a nie wybieli... ja wrzucam do pralki wsio co można i 1/2 szkl sody daję...ale efekt taki sobie nawet jak na 95 stopni dam... ale i taki sam jak vanisz więc lepiej sodę,czytałam że te środki/dodatki antybakteryjne mają właściwości wybielające,poszukaj
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  7. #247
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    a ja z takim pytaniem,bo nie chcę otwierać nowego wątku, stosowałam Nappy Fresha ale tak myślę żeby teraz coś nowego spróbować, co używacie do prania? a co do odkażania? chcę czymś odkazić ale żeby razem i kupy a raczej ślady po nich znikały,po Nappy znikały ale po kilku praniach... a jeszcze pytanie bo Nappy jest bezzapachowy a jak jest z innymi ? mają jakieś zapachy?
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  8. #248
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dewiś Zobacz posta
    a ja z takim pytaniem,bo nie chcę otwierać nowego wątku, stosowałam Nappy Fresha ale tak myślę żeby teraz coś nowego spróbować, co używacie do prania? a co do odkażania? chcę czymś odkazić ale żeby razem i kupy a raczej ślady po nich znikały,po Nappy znikały ale po kilku praniach... a jeszcze pytanie bo Nappy jest bezzapachowy a jak jest z innymi ? mają jakieś zapachy?
    nie otwieraj nowego, poczytaj stary:
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=16091

  9. #249
    Chustofanka Awatar mama_maleństwa
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    170

    Domyślnie

    Ja mam Mio Fresh i też bez zapachu, plamy podobnie- generalnie się dopierają, czasem dopiero za drugim razem, tylko jeden wkład bambusowy do CP mam którego nie jestem w stanie doprać. Aktualnie staram się zaraz po zmianie pieluszki namydlić mydełkiem galasowym plamę i nie mam problemów.
    Teraz kupiłam ze względu na zapach Bambinex (to jest proszek i odkażacz 2w1), ale szczerze to on dla mnie śmierdzi,a ludzie się zachwycają tym zapachem. Tzn. zapach jest jak proszków w głębokiej komunie lat 80-tych, taki proszkowy

  10. #250
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    Czyli tak podsumowując:

    - otulacze i kieszonki z pulem wcześniej uprane moczymy w płynie do mycia naczyń + gorącej wodzie np. na noc i potem wrzucamy do pralki na pranie np. na 60 st zamiast 40? Nie kwaskujemy bo pul nie lubi kwasku.

    - wkłady mikrofibrowe (nawet z polarem do flipa) moczymy w kwasku i gorącej wodzie też np. przez noc i potem pierzemy bez dodatku środków piorących w 60 st.

    - żeby dobrze zrobić stripping należy wrzucić sam wkład mikrofibrowy (czy wkład + kieszonkę) na kilka prań na 60 st bez dodatku proszku do prania? Do czasu gdy woda przestanie się pienić. Czy robimy stripping kieszonkom czy tylko wkładom do nich?

    - co jeśli na kieszonce mam ograniczenie do prania w 60 st - nie należy wrzucać takich na 90 prawda? Pul mogę uszkodzić jak rozumiem (z tego samego powodu nie suszymy pulu na kaloryferze).

    - niezależnie od dodatku antybakteryjnego czy proszku do pieluch można w celu wybielenia pieluch dodać nieco sody do prania.


    Dobrze załapałam?
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

  11. #251
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Derby/uk
    Posty
    23

    Domyślnie

    Wow ale sie naczytalam i juz wiem jakie grzechy popelniam, po pierwsze ten moj dodatek do pieluch ma te optyczne wybielacze, chociaz nie wiem dlaczego nie powinno ich byc? kupie ten mio fresh

    po drugie suszylam pul na kaloryferze, poki co nic mu nie jest ale juz nie bede

    mam kieszinki z pulem i polarkiem i do tego mikrofibrowe wkladki i pare bambusowych

    kieszonki namocze w plynie typu Ludwik, a wkladki w kwasku (juz zamowilan na ebay pol kilo) tylko ile tego kwasku dac?

    potem wypiore w 60 stopniach bez detergentu kilka razy az nie bedzie piany


  12. #252
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gabba Zobacz posta
    A mi flip coś siuśkami zlatuje mimo iż był prany w pralce. Założyłam go tylko raz, chciałam użyć ponownie, a on takim starym moczem śmierdzi (inaczej tego nazwać nie można). Czy pul trzeba jakoś specjalnie traktować. Dodam że używam go od miesiąca i mam od nowości. Córcia ma 2 miesiące więc nie podejrzewam jej o ząbkowanie.
    Cytat Zamieszczone przez mirabel Zobacz posta
    potraktuj go kwaskiem cytrynowym
    powiedzmy rozpuść kwasek we wrzątku i siup przelej nim flipa i pozostaw do ostygnięcia
    Cytat Zamieszczone przez mama_maleństwa Zobacz posta
    Raczej płynem do naczyń. Bo kwasek na PUL dobrze nie działa....
    Mamo_maleństwa z całym szacunkiem: proszę czytać ze zrozumienim i nie wprowadzać w błąd forumek
    płyn do naczyń jest na odtłuszczenie, kiedy polar nie przepuszcza siuśków do środka (tzn w kierunku wkładek)

    A kwasek stosuje się na rozbicie złogów moczu,
    skoro cuchnie to chyba nie od zatłuszczenia
    Nie mam pojęcia, być może w nadmiarze kwasek szkodliwy jest dla PUL-u
    Ale to jedyny skuteczny jak dla mnie sposób na pozbycie się zapaszków z pieluszek
    I wiem co piszę, bo używam wielorazówek od ponad 2 lat
    I raz na kilka miesięcy stosuję kurację kwaskową
    I nie zauważyłam, żeby zaszkodziło to PULowi czy ogólnie pieluszkom,
    Na partię pieluch (tak do pralki 4,5 kg) rozpuszczam szkalnkę kwasku w wodzie, potem cykl prania na 95 st plusz dodatkowe płukanie

    Nasze pieluszki - po 2 latach używania - mam w super stanie

    I w życiu nie moczyłam w płynie do naczyń
    Chociaż nie neguję, byc może niektóre użytkowniczki pieluch potrzebują odtłuscić pieluchy

    Dewiś - przyszła wiosna, świeci słońce - to najlepszy wybielacz pod słońcem

    Eagla30 - generalnie tak jak piszesz
    z płynem - o ile zamierzasz je odtłuścić, raczej polarowych (od pupy) pieluch to dotyczy, nie zauważyłam żeby bambus i konopie jakoś się zatłuszczały
    Strippingowi poddaj wszystko (tzn. pieluszki kieszonki też) a nie jedynie wkładki mikrofibrowe
    Wysoka temperatura generalnie szkodzi PULowi
    Magda1980 polecała zalać pieluszki PUlowe kwaskiem do ostygnięcia
    Ja piorę w kwasku w taki sposób jak opisąłam powyzej w temp 95 st
    Oczywiście nie za często, raz na jakiś czas i nie zauważyłam żeby naszym pieluszkom to zaszkodziło

    Środków antybakteryjnych nie używam w ogóle (to też jakiś skład chemiczny), piorę zawsze w 60 st raz na 2-3 mies piorę w kwasku w 95 st, wiosną i latem na słoneczko (no byle kieszonki PULowe nie za długo na to słoneczko)
    P. 2007, D. 2010

  13. #253
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    Dzięki wielkie
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

  14. #254
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Derby/uk
    Posty
    23

    Domyślnie

    Zrobione. Wczoraj namoczylam wkladki w goracej wodzie z duza iloscia kwasku, na cala noc, a kieszonki w plynie do naczyn

    dzisiaj rano porzadnie wyplukalam silnym strumieniem prysznica, puscilam dlugie pranie na 60 stopni z dodatkowym plukaniem bez zadnego detergentu, piany bylo malutko w pralce, wssztko jest mieciutkie i pachnace i w szoku jestem jak mi wkladki wyjasnialy, zobaczymy jak sie chlonnosc poprawi


  15. #255
    Chusteryczka Awatar Jóna
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    witajcie
    nie mam nic ciekawego do powiedzenia ale wpisuje się aby mi się temat zielenią zaświecił i bym nie musiała go co chwilę szukać. Mam nadzieję że mi to wybaczycie

  16. #256
    Chustofanka Awatar antila
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    310

    Domyślnie

    Mnie niczym plamy po kupie poza słońcem nie schodzą macie jakiś pomysł na jesień i zimę.
    Próbowałam, sody, kwasku, mydła galasowego, HO2 , nie działa-(Dodam, że córa robi kupy codziennie i takie bardziej noworodkowe, więc upaćkane wszystko włącznie z otulaczem
    może już takie pytanie było to poproszę link do wątku

  17. #257
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    zanim przyjdzie jesień, to pewnie skończą się mleczne kupy
    świeże kupy spłukuję, czasem potraktuję szczoteczką do paznokci (taką odłożoną do tego celu) żeby dobrze zeszły, ewentualnie zapieram mydłem galasowym i plam nie ma.
    nie wiem, jakie masz pieluchy, ale łatwiej spiera się ze sztucznego - jeśli używasz naturalnego od pupy, możesz kłaść "suche pieluchy" z polarku czy welurku - coś tam się zawsze wyleje, ale zawsze trochę mniej. Czasem wiedząc, że będzie kupa, wkładałam pieluszkę kieszonkę, żeby było mi łatwiej spierać (jedna jednolita materia, sztuczna do tego).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #258
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Antila u nas zimą plamy schodzą stopniowo - z każdym praniem są coraz mniej widoczne
    I dodam jeszcze, że my używamy głównie pieluszek, które mają naturalne materiały przy pupie (bambus, konopie, bawełna )
    P. 2007, D. 2010

  19. #259
    Chustofanka Awatar antila
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    310

    Domyślnie

    Dziękuję. Ja głównie tetra lub frotka i otulacz. Dobry pomysł z tymi wkładeczkmi, w weekend kupię kocyk w Ikea i potnę

  20. #260
    Chustofanka Awatar polly
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    491

    Domyślnie

    ok przebrnelam przez cały wątek i zgłupialam całkowicie. na razie prałam wszystkie pieluchy w 60 stopniach - trochę proszku, bio d i łyżka sody. pieluchy mam różne troche formowanek bawełnianych, bawełna z mikropolarem, kieszonki pul-mikropolar, trochę bambusa, otulacze pul, prefoldy i tetrę. część nowych, część bazarkowych (w różnym stanie). ostatnio coś trochę podśmierdują jak są mokre - znaczy powinnam zrobić stripping??? część bambusa i bawełny jest twarda i szorstka - więc pewnie namaczanie w kwasku. tylko teraz co i jak zrobic i kiedy??? w kwasku prać czy moczyć??? i potem te z kwasku do strippingu z całą resztą??? czy moze jeszcze jakoś inaczej mam robić?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •