Strona 11 z 31 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181921 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 604

Wątek: Stripping i "czyszczenie" pieluch

  1. #201
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Po wczorajszym strippingu (5 pralek, zaczynając od temp. 60 stopni) robię dziś pranie z sodą na 60 stopni, a jutro z kwaskiem.

    Mam pytanie co do kwasku: czy robimy pranie proszek+kwasek do jednej szuflady, czy najpierw pranie w proszku, a potem dopiero pranie z samym kwaskiem?

    Po strippingu jakichś rewelacyjnych efektów na pieluchach nie widziałam, ale może to dlatego, że większość mam nową i używaną od 1,5 miesiąca. Za to dołożyłam kilka naszych ręczników - i te to zaczęły nowe życie)
    chyba najlepiej byłoby wygotować w syropie z kwasku cytrynowego i odstawić gorący gar na całą noc...

  2. #202
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Wiem, ale nie mam gara i na razie marne widoki na gar, bo w mojej mikroskopijnej kuchni nawet nie miałabym go gdzie potem schować... Gar to może jak pojadę do mamy i domu z ogródkiem na wywczasy, a na razie muszę się obejść wersją gotowania w pralce na 90 stopni...

  3. #203
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    gdzieś czytałam że pomaga też namoczenie w kwasku we wrzątku w zwykłej misce - przykryć michę czymś i niech tak stoi... ale nie praktykowałam więc nie wiem czy poskutkuje...

  4. #204
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    ja dawałam sam kwasek (dużą torebkę), bez proszku i długie pranie na 95 stopni
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  5. #205
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Dzięki. Pobawię się dzisiaj i dam znać, co z tego wyszło

  6. #206
    Chustomanka Awatar aska.jb
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa - Tarchomin
    Posty
    1,249

    Domyślnie

    Ja kwaskowałam w taki sposob że rozrabiałam kwasek cytrynowy z wodą (szklanka wody i 7 torebek po 50g kwasku) wlewałam ten syrop do szufladki na proszek i prałam na programie sanitarnym na 90 stopni. A następne pranie puszczałam z sodą


  7. #207
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Właśnie zakupiłam na allegro po 3 kg sody i kwasku, mój mąż zdębieje, jak odbierze paczkę

  8. #208
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Hmm, po samej sodzie efektów nie widzę... Ona miała wybielić, tak? To wkład od Fuzzy Bunz dalej szarawy, i używane formowanki również. może za mało dałam? (torebkę 80 g na pralkę).
    Z kwaskiem jeszcze nie walczyłam, czekam, aż dojedzie allegrowa dostawa, bo na tym sklepowym zbankrutować by można...

  9. #209
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Zrobiłam w końcu to kwaskowanie - najpierw namoczyłam w wodzie z pół szklanki kwasku w misce na kilka godzin, potem puściłam długie pranie na 95 stopni z taką samą ilością kwasku do szufladki proszkowej. Efekt całkiem-całkiem: rzeczywiście stare bawełnian-frotowe formowanki zrobiły się dużo bardziej miękkie. Kolorowe Tetro nie zafarbowały, natomiast one z kolei (tez z drugiej ręki) średnio zyskały na miękkości.
    Muszę jeszcze poćwiczyć tę sodę, może jakoś więcej jej trzeba dać?

  10. #210
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    Dziewczyny, mozna wygotowac/wykwaskowac/wysodowac wkłady flipowe????
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  11. #211
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ktosikowa Zobacz posta
    Dziewczyny, mozna wygotowac/wykwaskowac/wysodowac wkłady flipowe????
    nie gotować , nie kwaskować, owszem , sodować
    kwasek podobno niszczy pul, ale tak na prawdę po wirusówce synowej wrzuciłam wszystko (łącznie z pulami) na 95 st z samym kwaskiem. po jednorazowym takim wyczynie nic im się nie stało.

  12. #212
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ktosikowa Zobacz posta
    Dziewczyny, mozna wygotowac/wykwaskowac/wysodowac wkłady flipowe????
    Cytat Zamieszczone przez gouraanga Zobacz posta
    nie gotować , nie kwaskować, owszem , sodować
    kwasek podobno niszczy pul, ale tak na prawdę po wirusówce synowej wrzuciłam wszystko (łącznie z pulami) na 95 st z samym kwaskiem. po jednorazowym takim wyczynie nic im się nie stało.
    WKŁADY flipowe jak najbardziej samych flipów nie polecam
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  13. #213
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania Zobacz posta
    WKŁADY flipowe jak najbardziej samych flipów nie polecam
    boszz... ale wstyd
    już nic więcej nie powiem

  14. #214
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    się każdemu może zdarzyć
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  15. #215
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    Dzięki
    Po prostu to słowo "flip" od razu sie kojarzy mocno pulowo
    Rozumiem, że wkłady od CP, bez otulaczy tez mogę??? Bo kupiłam uzywki i chciałabym je troszeczke zmiękczyc dla nowego człowieka
    Jako że doświadczenia mam tylko z tetrą, wkładeczki mnie lekko przerastaja
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  16. #216
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Bambus, czy mikrofibra?
    Mikrofibrowe możesz spokojnie, ale bambus bym sobie darowała, bo mnie się mniej puchaty po tym zabiegu zrobił... Bambuski to ja teraz namaczam na noc w nappy fresh i efekt podobny jak przy kwaskowaniu i strippingu, a bambus w lepszym stanie W ogóle ostatnio tylko namaczanie nocne stosuję ze wszystkim (bo nawet pule możesz namoczyć) i generalnie powalającej różnicy pomiędzy namaczaniem a kwaskowaniem/strippingowaniem nie widzę. A skoro nie widzę, to po co pralkę męczyć (już raz ją zajechałam przez akcję z pieluchami)...

    edit: to te moje cp ? przed wysyłką zaliczyły kąpiel w nappy, a parę prań wcześniej stripping/kwaskowanie ale dla spokojności możesz powtórzyć. wodę mam dość twardą i może dlatego...
    Ostatnio edytowane przez ania ; 24-02-2011 o 09:35
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  17. #217
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    Ha! jeden bambus, drugi mikrofibra. Wszystko mam po 1 albo 2 sztuki(poza tetrą i flanelką)bo nie wiem, co będziemy lubić
    A może faktycznie po prostu namocze i wypiorę z dodatkowymi płukaniami i zobacze jak będzie wtedy Tylko jakis nappy fresh albo inne cós takiego musze zanabyc jeszcze
    No- i wiaderko z pokrywką...
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  18. #218
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Fajne wiaderka w obi są - ładne kolorki, plastik przyjemny i wytrzymały, pokrywka szczelna, okrągłe. Jakieś 16-17 zł, przynajmniej u nas. Bardzo podobne widziałam w jakimś sklepie internetowym z pieluchami, ale kilkukrotnie droższe...

    Spróbuj najpierw namoczyć, bo dla kilku wkładów pralkę męczyć. Najwyżej jak efekt nie będzie zadowalający to wtedy do pralki, albo po prostu do gara
    I powodzenia w szukaniu nappy fresh (chyba, że już nie ma problemów z dostaniem?)
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  19. #219
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    dzieki
    Jeszcze mam chwile, to może upoluje Albo inne cóś...
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  20. #220
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania Zobacz posta
    Fajne wiaderka w obi są - ładne kolorki, plastik przyjemny i wytrzymały, pokrywka szczelna, okrągłe. Jakieś 16-17 zł, przynajmniej u nas. Bardzo podobne widziałam w jakimś sklepie internetowym z pieluchami, ale kilkukrotnie droższe...

    Spróbuj najpierw namoczyć, bo dla kilku wkładów pralkę męczyć. Najwyżej jak efekt nie będzie zadowalający to wtedy do pralki, albo po prostu do gara
    I powodzenia w szukaniu nappy fresh (chyba, że już nie ma problemów z dostaniem?)
    Nappy Fresh jest już na ekobaby.pl, widziałam gdzieś jeszcze dostępny, ale teraz nie pamiętam, gdzie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •