Strona 10 z 31 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171820 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 604

Wątek: Stripping i "czyszczenie" pieluch

  1. #181
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    na plamy po kupach najlepsze jest... slonce ja wiem, ze jest zima, ale za chwile bedzie wiosna, slonca w brod, wszystkie plamy zejda. trzeba tylko wywsiesic pieluchy po praniu na slonko i juz
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #182
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    To chyba zostaje mi zmasowana terapia pieluchowa, jak pojadę do mamy na wakacje, bo w bloku ze słoneczka średni pożytek...;(

  3. #183
    Chustopróchno Awatar Andzia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Walia/ UK
    Posty
    10,996

    Domyślnie

    Zakupiłam formowanki bawełniane.
    Jeszcze ich nie widziałam bo dopiero wędrują ale ja już obmyślam plan.
    Jak je do użytku doprowadzić.
    Są używane dużo, podobno straciły swoją elastyczność.

    Jakoś odtrąca mnie myśl że inne dziecko kupsztaliło w nie a teraz mój będzie używał więc mam taki plan.
    Wygotować je z 30 minut.
    Później kąpiel na całą noc w gorącej wodzie z torebką kwasku cytrynowego ( nie za mało?)
    Na drugi dzień pranie w proszku i sodzie oczyszczonej (ile?) na 60st.
    Dodatkowe płukanie.
    Wystarczy?

    I jeszcze jedno pytanie pierzecie w proszku jakimś specjalnym do pileuch czy normalnym dziecięcym?



  4. #184
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    to czy kuracja będzie wystarczająca zależy w jakim stanie są pieluchy. w czym były prane i czy zasuwają moczem... możesz też namoczyć je w płynie do mycia naczyń.
    A co do "codziennego" prania - każdy ma swoją wersję. Najczęściej nappy fresh, baminex... zresztą to zależy czy chcesz proszek do prania, płyn czy dodatek antybakteryjny...a może kule...
    ważne żeby nie zatłuścić pieluch.

  5. #185
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andzia Zobacz posta
    Zakupiłam formowanki bawełniane.
    Jeszcze ich nie widziałam bo dopiero wędrują ale ja już obmyślam plan.
    Jak je do użytku doprowadzić.
    Są używane dużo, podobno straciły swoją elastyczność.

    Jakoś odtrąca mnie myśl że inne dziecko kupsztaliło w nie a teraz mój będzie używał więc mam taki plan.
    Wygotować je z 30 minut.
    Później kąpiel na całą noc w gorącej wodzie z torebką kwasku cytrynowego ( nie za mało?)
    Na drugi dzień pranie w proszku i sodzie oczyszczonej (ile?) na 60st.
    Dodatkowe płukanie.
    Wystarczy?

    I jeszcze jedno pytanie pierzecie w proszku jakimś specjalnym do pileuch czy normalnym dziecięcym?
    A ile tych formowanek? Ja bym je na sam koniec wyprasowała żeby zdezynfekować dodatkowo.
    Nie musisz się wysilać na specjalny proszek. Mam Bambinex ale on tylko do 40 stopni jest, więc praktycznie nie używam, bo piorę na 60 albo 90 stopni. Był już wątek porównujący proszki i wyszło że zwykle viziry to to samo. Moim zdaniem Rex proszek czy żel (w tym piorę) lepiej dopiera niż bambinex. Nie mówiąc o tym że lepiej pachnie i tańszy jest.

  6. #186
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    Ja piorę w Loveli, z tego, co pamiętam, sporo osób tutaj pierze w 'dzieciowych' proszkach - tańsze, niż Bambinex, a jakoś bardziej mam do niego zaufanie, niż do zwykłego. Ważne, żeby miał minimalną ilość mydła (poniżej 5%).

    A ja z kolei mam jeszcze pytanko do ogółu - jak wsadzę do gotowania albo do prania na 90 stopni formowanki kolorowe i białe, to czy te białe mi nie zafarbuja? I czy bambusowe też mogą iść do gotowania?

  7. #187
    Chustonoszka Awatar Sylaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    144

    Domyślnie

    Ja gotowałam przez godzinę wkładki bambusowe do IB z kwaskiem cytrynowym i efekt przeszedl moje oczekiwania, wkładki mięciutkie i pojasniały zdecydowanie , natomiast mikrofibrowe od flipów efekt jest ale już nie tak piorunujacy jak przy bambusach.
    Mama dwóch super chłopaków : Pawełka - raczka (07.1999), Daniuszki - skorpionka (11.2009) i maleństwa, które byłoby rybką (11.2008)

  8. #188
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Ja piorę w Loveli, z tego, co pamiętam, sporo osób tutaj pierze w 'dzieciowych' proszkach - tańsze, niż Bambinex, a jakoś bardziej mam do niego zaufanie, niż do zwykłego. Ważne, żeby miał minimalną ilość mydła (poniżej 5%).
    kwestia proszku/płynu do prania jest indywidualna - ja np nie cierpię loveli... nie dopiera mi niczego.
    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    jak wsadzę do gotowania albo do prania na 90 stopni formowanki kolorowe i białe, to czy te białe mi nie zafarbuja? I czy bambusowe też mogą iść do gotowania?
    kolorowe i białe piorę oddzielnie... nie testowałam innej opcji.
    bambusy spokojnie mogą iść do gotowania. nic im nie będzie

  9. #189
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    Hmm, dzięki Mynia, to jeszcze przemyślę, czy wrzucać kolorowe Tetro z inną bawełną...
    A może ktoś próbował wygotowywania Tetro w towarzystwie?

  10. #190
    Chustomanka Awatar jamamajka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    W-wa, Centrum
    Posty
    537

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Hmm, dzięki Mynia, to jeszcze przemyślę, czy wrzucać kolorowe Tetro z inną bawełną...
    A może ktoś próbował wygotowywania Tetro w towarzystwie?
    A ja prałam i gotowałam tetro z całą resztą (w tym tetra i białe wkładki mikrofibrowe) i nic nie zafarbowało.
    Kasia, mama Majki (30.04.2009), doradca po kursie podstawowym Die Trageschule®
    w w w . p r z y t u l m n i e m a m o . p l

  11. #191
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    O - dzięki, to dobra wiadomość
    Cytat Zamieszczone przez jamamajka Zobacz posta
    A ja prałam i gotowałam tetro z całą resztą (w tym tetra i białe wkładki mikrofibrowe) i nic nie zafarbowało.

  12. #192
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamamajka Zobacz posta
    A ja prałam i gotowałam tetro z całą resztą (w tym tetra i białe wkładki mikrofibrowe) i nic nie zafarbowało.
    odważnie ale skoro nic się nie dzieje... a tetro nie wybledło? ja przyznam że lubię jak mi się kolorki nie zmianiają, dlatego nie mam odwagi na takie mieszanki w praniu

  13. #193
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    Tetro i tak trochę blednie po kilkunastu praniach...
    Spróbuję i dam znać, jakie efekty - raz kozie śmierć, najwyżej będę miała pieluchy w odcieniu błękitnym)

  14. #194
    Chustomanka Awatar jamamajka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    W-wa, Centrum
    Posty
    537

    Domyślnie

    Moje tetro zblakły już po pierwszym praniu i dalej już koloru nie zmieniły
    Kasia, mama Majki (30.04.2009), doradca po kursie podstawowym Die Trageschule®
    w w w . p r z y t u l m n i e m a m o . p l

  15. #195
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    najwyżej będę miała pieluchy w odcieniu błękitnym)
    najwyżej
    powodzenia

  16. #196
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    na plamy po kupach najlepsze jest... slonce ja wiem, ze jest zima, ale za chwile bedzie wiosna, slonca w brod, wszystkie plamy zejda. trzeba tylko wywsiesic pieluchy po praniu na slonko i juz
    To swita prawda jest. Czekam na wiosne, żeby moje białe pieluchy były naprawde białe.

  17. #197
    Chustopróchno Awatar Andzia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Walia/ UK
    Posty
    10,996

    Domyślnie

    Przyszły pieluchy i... jestem załamana.
    Są szorstkie i twarde, nie nadają się na pupę.
    Co ja mam z nimi począć?



  18. #198
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andzia Zobacz posta
    Przyszły pieluchy i... jestem załamana.
    Są szorstkie i twarde, nie nadają się na pupę.
    Co ja mam z nimi począć?
    zrób tak jak pisałaś wcześniej. wygotuj je z kwaskiem itd...
    zobaczysz jakie będą po kuracji...

  19. #199
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Andzia - ja piore w Ecoverze non-bio (proszku, nie plynie do prania). kwasku dodaj wiecej, wypierz na 60 stopni (albo nawet 90), wyplucz potem ekstra (albo pusc gorace pranie dodatkowe bez proszku). powinno pomoc.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #200
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    Po wczorajszym strippingu (5 pralek, zaczynając od temp. 60 stopni) robię dziś pranie z sodą na 60 stopni, a jutro z kwaskiem.

    Mam pytanie co do kwasku: czy robimy pranie proszek+kwasek do jednej szuflady, czy najpierw pranie w proszku, a potem dopiero pranie z samym kwaskiem?

    Po strippingu jakichś rewelacyjnych efektów na pieluchach nie widziałam, ale może to dlatego, że większość mam nową i używaną od 1,5 miesiąca. Za to dołożyłam kilka naszych ręczników - i te to zaczęły nowe życie)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •