Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: tanie-tkane

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    okolice Lublina
    Posty
    14

    Domyślnie tanie-tkane

    Witam

    Jestem nowa na tym forum, ale juz zafascynowana chustami
    Stąd moje pytanie, co sądzicie o tej chuscie
    http://www.allegro.pl/item724355585_...e_gratisy.html

    na początek chcę coś taniego do 100 zł, zeby wypróbowac, bo nawet nie wiem czy moje dziecię bedzie chciało sie w chuscie nosic. nie mam czasu o ochoty robic sama chusty, ani nie mam nikogo w poblizu, zeby pozyczyc i wypróbowac.

    Moja niunia ma 1 miesiac i chce kupic wiazana tkaną, ewentualnie elastyczna ( ale chyba bardziej tkaną polecacie czy nie?)

    Moze podeslecie linki gdzie mozna kupic dobrą chuste do 100 zł ( nie kółkową) a moze ktoś dobrze szyje je. Najbardziej spodobały mi sie chusty Nati, ale cena troche na początek mnie odstraszyła, bo jesli sie nie przyda, to wywale pieniądze tylko....

  2. #2
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Sporo mam zaczynało noszenie od samoróbek
    Taki materiał nie-chustowy nie pracuje jednak tak dobrze, jak ten specjalny, używany w chustach tkanych, trudniej się go dociąga, częściej trzeba poprawiać, a dla dzieci cięższych jest wręcz niewygodny (moja opinia). Jeżeli chcesz spróbować "z czym to się je" to może sama uszyj sobie z jakiegoś prześcieradła np? Ja tak właśnie zrobiłam, kiedy czekałam na moją pierwszą tkaną chustę Kosztuje to dosłownie kilka złotych, Ty się przekonasz, czy noszenie w chuście Ci odpowiada - a jeżeli się spodoba, to możesz kupić np jakąś chustę używaną na chustostraganie (widywałam już i chusty za 120 zł, porządne i zadbane)

    I jeszcze mi przyszło do głowy, że gdybyś jednak wsiąkła w chustowanie, to samoróbkę jest bardzo trudno sprzedać dalej - czyli jest to jakieś 80 zł w błoto (chusta z allegro+przesyłka).

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Ja bym jednak kupiła Nati (zobacz sobie tzw. okazje cenowe w ich sklepie netowym, albo chusty używane - za 150zł, spokojnie można kupić chustę). Bo na 90% się wam spodoba. Ale jednak gdyby nie - Nati potem łatwo sprzedasz i odzyskasz pieniądze, a na taką smoróbkę raczej trudniej będzie znaleźć chętnego. Ja jestem zdania, że jak już kupować, to coś dobrego, a nie prowizorkę. Dobrej, nowej chusty tkanej nie kupisz < 100zł. Te wszystkie lny, bawełny itp. dają się nosić, owszem, ale komfort oryginalnego, skośnokrzyżowego, albo żakardowego splotu nie ma sobie równych, a materiału takiego nie kupisz tak, żeby z szyciem wyszło ci taniej od oryginalnej chusty.

  4. #4
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meta Zobacz posta

    I jeszcze mi przyszło do głowy, że gdybyś jednak wsiąkła w chustowanie, to samoróbkę jest bardzo trudno sprzedać dalej - czyli jest to jakieś 80 zł w błoto (chusta z allegro+przesyłka).
    Właśnie to chciałam napisać. Samoróbkę bardzo trudno będzie sprzedać a jak kupisz "prawdziwą" chustę to spokojnie puścisz dalej bez większej straty finansowej.
    A może poprostu kup używaną chustę? Ostatnio na chustostraganie można było kupić nati już za 130zł. trzeba poprostu polowac na okazję.
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    okolice Lublina
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz. Chustostragan przeglądam, ale zawsze za pozno zajrze i ktos mnie uprzedzi. Musze byc bardziej uważna.

    chyba jednak do tej nati mnie przekonałyscie. Ale tkana lepsze niz elastyczna? ( tak sie doczytałam n atym forum)

    Jak juz córa bedzie siedziała, czyli gdzies za pól roku, to chce kupic MT, o istnieniu którego do niedawna nie mialam pojęcia

  6. #6
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    jak Ci wszystkie okazje uciekaja - to spokojnie daj oferte w dziale kupie - napisz jaka cena Cie interesuje i czekaj na oferty - na pewno sie cos trafi
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #7
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    Ja odkupiłam pół pościeli z Ikea i to była moja pierwsza samoróbka własnie dla sprawdzenia czy Hank bedzie chetna. Chusta kosztowała mnie 30, potem sprzedałam ja dalej a wiem ze chyba i nastepnego juz własciciela ma.. moze tak spróbuj?
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,730

    Domyślnie

    A ja sobie własnie pomyślałam, że chusta to jak wózek - porzadna musi być. I bezpieczna dla dziecka i wygodna dla noszącego.
    Samoróbką żadną bym nie jeździła
    Sama nie wiedziałam czy mi bedzie pasowac i kupiłam pierwszą nati - łatwiej sprzedać w razie czego....
    a potem to już i druga chusta i trzecia...
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  9. #9
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    posciel z ikea to jako samróbka elastyczna oczywiscie a nie tkana (Hania miała 7 dni )
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojtusia Zobacz posta
    Ale tkana lepsze niz elastyczna? ( tak sie doczytałam n atym forum)
    elastyk też ma swoje zalety, ale na krócej starczy i jak dzieć podrośnie i tak będzie potrzebna tkana. poza tym z tego co zauważyłam elastyk też będzie trudniej sprzedać.
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  11. #11
    Chustofanka Awatar ekspreskawowy
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    świętokrzyska wieś
    Posty
    297

    Domyślnie

    koleżanki dobrze radzą - ja jestem tego żywym przykładem , gdyż:

    1. na początek zrobiłam samoróbkę z prześcieradła (w pokemony ) i zawiązałam się w nią raz jedyny dla sprawdzenia czy nam się to spodoba.

    2. jednak zdecydowałam że zainwestuję w oryginalną nową Nati

    3. chustonoszenie mnie wciągnęło, zapragnęłam mieć inną chustę, w międzyczasie odkryłam jeszcze nosidła miękkie

    4. moją pierwszą Nati sprzedałam po trzech miesiącach ze stratą ok. 20 zł

    czyli jednym słowem WARTO i chustować i kupować oryginały
    Dorobek życia: Bolesław (02.XII.2008) Franciszek (11.II.2014)

  12. #12
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zosinamama Zobacz posta
    elastyk też ma swoje zalety, ale na krócej starczy i jak dzieć podrośnie i tak będzie potrzebna tkana. poza tym z tego co zauważyłam elastyk też będzie trudniej sprzedać.

    tu sie nie zgodze
    jako baaardzo poczatkująca -dużo łatwiej było mi motac w ealstyku. Hanka miała koło miesiaca jak przyszła nasz pierwsza tkana ( w zamierzeniu miała to byc jedna jedyna chusta od początku do konca) - nie potrafiłam dobrze dociągnąć, długo cwiczyłam.. Byc moze zniechęciłabym się gdyby nie samoróbka bedaca w domu.
    Fakt jest wielka róznica miedzy elastyczna samoróbka a chusta oryginalną (chociaz póki o tym nie widziałam byłam bardzo zadowolona z mojej pościeli ).
    Teraz jakbym zdecydowała -to na początek wziełabym elastyczną, a po 3 miesiacach przerzuciła na tkaną
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •