Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: Chustonoszenie po cesarce

  1. #1
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie Chustonoszenie po cesarce

    Czy są na forum takie jak ja "przypadki" chustomam głównie teoretycznych? Po 15 minutach noszenia zaczyna mnie boleć brzuch - myślę, że to zrosty po cesarce. Maję nosi małżonek, tzn nosił młodszą teraz chcemy jakeś MT spróbować. Czy noszenie dziecięcia na plecach odciąża trochę brzuch?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    a byłaś u lekarza ?
    ja jestem po dwóch cc, w 6 dobie już ja nosiłam w chuście (wcześniej mąż). Po dwóch tygodniach już ze starszym dzieckiem na rękach śmigałam. A po okresie połogu już zapomniałam że byłam cięta
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  3. #3
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilka_l Zobacz posta
    Czy są na forum takie jak ja "przypadki" chustomam głównie teoretycznych? Po 15 minutach noszenia zaczyna mnie boleć brzuch - myślę, że to zrosty po cesarce. Maję nosi małżonek, tzn nosił młodszą teraz chcemy jakeś MT spróbować. Czy noszenie dziecięcia na plecach odciąża trochę brzuch?
    Ja nosiłam też bardzo szybko po cesarce, nigdy mnie nie bolało... Może wybierz się do lekarza na oględziny blizny?
    Nie wiem jak u innych, ale kiedy mam Lenę na plecach, mięśnie brzucha pracują dużo mocniej niż z dzieciem zamotanym z przodu

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Moja nieszczęsna macica jest trochę pocięta po wcześniejszej operacji no i w trakcie cesarki pani chirurg zauważyła, że mam sporo zrostów. Lekarza nie pytałam, nie przyszło mi to do głowy Wiążę się raczej dobrze - byliśmy na kursie. Nigdy nie nosiłam w MT - czy noszenie na plecach odciąża brzuch?

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Blizna jest ok - to już 11 miesięcy. Motałam się ostatnio dawnno jakieś 3 miesiące minęły. Chyba spróbuję dziś i zobaczę co się będzie działo

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    mnei czasem pobolewa...
    nosze od 5 doby ogolnie, pobolewa z rzadka. do lekarza się wybierałam ale niestety już Go nie ma i muszę jakiegoś innego znaleźć. może zrób usg żeby się upewnić czy wszystko ok?

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  7. #7
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Ja nosiłam od 7 doby życia, nie bolało mnie to (blizna była tkliwa b. długo, nie mogłam się np. oprzeć brzuchem o zlew myjąc naczynia, ale samo noszenie w żaden sposób mi nie przeszkadzało).

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Usg było wszystko oki. Może taka moja "uroda"... Nawiasem mówiąc zwrot bardzo często używany przez lekarzy tłumaczących wszelkie dolegliwości

  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    .
    Posty
    4,759

    Domyślnie

    A mnie brzuch bolał po pierwszej cesarce przy noszeniu albo jak się rozciągałam. przy drugiej cesarce lekarz jak mnie rozciął to powiedział, ze porobili mi tyle zrostów, że normalnie po nawet 3 cesarkach i jeszcze operacji pecherza tyle zrostów mieć nie powinnam... Druga cesarka trwała baaardzo długo go pan doktor uparł się, ze mi te wrocławskie zrosty pousuwa i zrobi porządnie... anestezjolog wyglądała przez parawan i śmiała się, ze doktor robi mi łowickie wycinanki... Po drugiej cesarce nosiłam bez problemu. zrostów nie ma, blizna nie boli i brzuch generalnie nie boli.. Czyli moze jednak jakieś zrosty są? a najlepiej idź do lekarza bo może to jakiś stan zapalny jajników? a może badanie moczu zrób bo moze to pęcherz?
    http://edu-mata.blogspot.com/
    https://www.facebook.com/EduMatablogspotcom/
    Syn Pierwszy - 06.2007 r.
    Syn Drugi - 10.2008 r.
    Córka Pierwsza - 03.2014 r.
    Córka Druga - 04.2018

  10. #10
    Chustofanka Awatar Agakakaka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    202

    Domyślnie

    mnie nic nie boli, ale ja zaczełam nosić dwa tygodnie po cc, bo wczesniej miałam taki wór obwisły z przodu ze mi z dzieckiem kolidował. po 14 dniach na szczescie sie na tyle wchłonął ze mogłam sie zaczac motac.


  11. #11
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Ja noszę od 10 doby po cc i nigdy brzuch mnie nie bolał. Początkowo doskwierał mi ból pleców (bo miałam zzo) ale jeszcze przed końcem połogu przeszło.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    202

    Domyślnie

    Ja mam aktualnie powikłania-rana sie nie goi bo mam odczyn na zastosowane szwy, wszystko sie "rozeszło" itp. ale przy noszeniu małej ( 5 miesięcy i ponad 7kg) w chuscie z przodu nic mnie nie boli,wrecz przeciwnie- odciązam się w ten sposób. (I pomysleć że teraz czas byłby aby wrócić do pracy, z takim czymś ).
    Twój problem leży więc chyba glębiej jesli tak mozna nazwać- zrostów w USG nie widać niestety...

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Ja około 2 tygodnie po cc zaczęłam nosić i nie bolało mnie nic. Blizna owszem jest wrażliwa przy dotyku, ale nie boli mnie nic.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  14. #14
    Chusteryczka Awatar rosass
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Góry izerskie
    Posty
    1,687

    Domyślnie

    ja też po cesarce i też dość szybko nosiłam ,nie tylko w chuście , nie tylko dziecko i nie miałam dolegliwości, może rzeczywiście to też przez wcześniejszą operację. brzucha noszenie na plecach (tak na chłopski rozum) nie obciąża w mt też nie wiążesz się na wysokości blizny, więc nic tam nie jest uciskane. lekarz i dokładnie się przebadaj.
    GAJENKA-23.12.08
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®

  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi. Miałam dziś zchustować Maję ale u nas było dziś tak gorąco, że jej darowałm. Może jutro. Tak nawiasem mówiąc ciekawe czy się da, bo muszę się pochwalic niedawno poszła i jest teraz baaaardzo samodzielna!

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Nosiłam wczoraj, niedługo ale nie bolało! Tym bardziej optymistycznie przystąpię do ustaleń z mamą trójki o naszym przyszłym MT

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •