Strona 1 z 17 12345678911 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 326

Wątek: Proszki Antybakteryjne Do Prania Pieluszek

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie Proszki Antybakteryjne Do Prania Pieluszek

    Ostatnio zastanawia mnie jedna rzecz, który składnik tych proszków sprawia, że pieluszki są jak wygotowane, ten antybakteryjny składnik właśnie. Co to jest za składnik/składniki??? Wie ktoś może?

    Ja na razie wypróbowałam ten proszek:

    bioD nappy fresh

    http://www.nowamatkapolka.pl/go/_inf...id=387&lang=pl

    Teraz będę testować ten:

    potion TotsBots


    http://ekomaluch.pl/potion-proszek-d...ml?podstrona=3

    I jeszcze ciekawi mnie ten:

    Bambinex nappy ultra care

    http://www.cleangreennappy.co.uk/acc...aundry/bneo-uc

    No i jeszcze o jednym zapomniałam.

    Antybakteryjny dodatek do prania pieluszek MIOFRESH 750g

    http://kajtek-sklep.home.pl/Antybakt...SH_750g-9.html
    Ostatnio edytowane przez yetta ; 10-09-2009 o 17:15
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  2. #2
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że to tlen aktywny powoduje usuwanie plam oraz zabijanie bakterii (czyli ma efekt dezynfekujący). I dlatego nie musimy gotować pieluch (hurra)
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    czyli wynikaloby z tego ze jakby dosypac tlenoaktywnego wybielacza nie eko to tez by dzialalo?
    tak z ciekawosci pytam

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  4. #4
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    -rozszyfrowanie wszystkich składników to nie lada zadanie.
    Wydaje mi się, że największy wpływ na to czy proszek jest ekologiczny czy nie ma, ma obecność fosforanów. To one powodują zagrożenie dla środowiska naturalnego. Dużo na ten temat zostało napisane w wątku: Bałtyk umiera.
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Yetta, a wiesz może które są proszkami do prania, a które dodatkami do środka piorącego?
    Wiem, że Nappy fresh jest dodatkiem, bo go mam. O ile kojarzę, to Bambinex jest proszkiem do prania (czyli stosujemy go do prania bez dodatki innego środka piorącego). A TotsBots Potion i MioFresh?

    Co do odkażania, to też stawiam na tlen, ale specem nie jestem. Myślę, że różnica między środkiem specjalnie do pieluszek (eko czy nie), a innymi wybielaczami tlenowymi jest taka, że te drugie zawierają też pewnie inne składniki wybielające i odplamiające (np. wybielacze optyczne), które dla pieluch są niewskazane.
    Ostatnio edytowane przez LittleMonster ; 27-08-2009 o 14:59
    As a mother you learn what it is to be both martyr and devil. Rachel Cusk

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Chyba wszystkie są dodatkami antybakteryjnymi.

    Chociaż zastanawia mnie bambinex ultra nappy care. Bo jest dostępny tylko w pieluszkarni. I oni piszą o nim tylko proszek do prania pieluszek, nic nie wspominają, że jest to proszek, czy dodatek antybakteryjny. W ogóle opis proszku na ich stronie jest bardzo ubogi.

    Link do ich sklepu: http://www.pieluszkarnia.pl/p491,bam...a-pieluch.html

    Natomiast tutaj jest info, że proszek jest antybakteryjny, a po kliknięciu przejdź do sklepu link prowadzi nas do pieluszkarni, gdzie nic takiego w opisie nie ma: http://pieluszkarnia.totu.pl/p174000...prania-pieluch

    Dziwi mnie to, bo też już nie jestem pewna.

    Za to znalazłam duże opisy tego proszku na zagranicznych stronach.

    bambinex nappy ultra care.

    Dzięki jednej dobrej duszyczce z tego forum a mianowicie kolezance pasquda jest tez tlumaczenie.

    Oto one:
    ----------------------------------------------------------------------------
    http://www.geobel.co.uk/www.geobel.c...?p=4&cat=69122
    Nowość 2009, Bambinex Ultra care

    Wreszcie proszek przeznaczony do prania pieluszek wielorazowych, zarówno tych bawełnianych jak i bambusowych i z mikrofibry.
    Badania wykazały, że Bambinex Ultra Care skutecznie usuwa plamy w niskich temperaturach jak żaden inny preparat do prania pieluszek.

    Bambinex Ultra Care jest wolnym od enzymów i fosforanów proszkiem o dokładnie dobranym PH, który będzie dbał i o Twoje pieluszki i dopierał je, nie pozostawiając po sobie resztek mydła, które powodują problemy z chłonnością materiałów.

    Preparat ten jest nie tylko proszkiem do prania, ale służy również jako odplamiacz i środek do namaczania pieluch.

    Wystarczy 1 łyżka stołowa - naprawdę jest tak wydajny i skuteczny!!

    I drugie:
    http://www.thinkbaby.co.uk/news/article/mps/uan/2076
    Jednym z czynników, które mogą zniechęcić cię do pieluszek wielorazowych, jest konieczność prania i dbania o nie, co wydaje się być kłopotliwe w porównaniu z wygodą wyrzucania zużytych pieluszek jednorazowych. Jednak jeśli wypróbujesz nasz nowy produkt to przekonasz się, jak łatwo jest używać pieluszek wielorazowych i tym samym zmniejszać ilość produkowanych przez siebie odpadów.
    Teraz dbanie o pieluszki wielorazowe stanie się jeszcze łatwiejsze wraz z pojawieniem się nowego proszku do prania firmy Bambinex (producenta pieluszek wielorazowych), specjalnie przeznaczonego do namaczania i prania pieluszek z mikrofibry, bambusa i bawełny.

    Nappy Ultra Care można używać przy niskich temperaturach i mimo to usunie plamy. Właściwości takie kojarzą się nam zwykle z silnymi chemicznymi preparatami, jednak Nappy Ultra Care jest przyjazny środowisku i delikatny dla skóry dziecka z uwagi na starannie dobrane PH.

    Z biegiem czasu pieluszki wielorazowe zaczynają wyglądać na sprane,jednakże Bambinex będzie dbać o ich miękkość oraz nie dopuści do nagromadzenia się w nich mydła, co ma często miejsce w przypadku pieluszek bambusowych i mikrofibrowych.W dodatku, preparat ten może być używany do robienia zwykłego prania, nie musisz więc żąglować kilkoma butelkami preparatów w dniu w ktrórym robisz pranie..
    ----------------------------------------------------------------------------


    Także czytając co oni piszą nie widzę wzmianki o jego antybakteryjności.

    Także w przypadku bambinexu przydałoby się wyjaśnienie ze strony sprzedawcy w polsce jak to z nim ostatecznie jest. Można go używać jako dodatek antybakteryjny, czy trzeba dodawać do niego inny dodatek antybakteryjny.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Doczytałam skład bambinexu: oxygen based bleaching agent czyli tlen aktywny usuwający plamy i dezynfekujący.
    Wygląda zatem na to, że to też antybakteryjny dodatek do prania pieluch. A zatem trzeba do niego dodać inny środek piorący (orzechy piorące, proszek lub płyn do prania).

    edit:
    Podoba mi się bardzo opis dodatku antybakteryjnego POTION TOTS BOTS na stronach ekomalucha, wyczerpujący do granic możliwości, do tego stopnia, że nawet skład jest przetłumaczony po polsku. Brawo! http://ekomaluch.pl/potion-proszek-d...dstrona=3#opis
    Ostatnio edytowane przez yetta ; 27-08-2009 o 15:51
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    I jeszcze z tego co czytam o tych proszkach/dodatkach antybakteryjnych, to generalnie z tego co zrozumiałam mogą to być samodzielne proszki do prania. Tyle tylko, że są dosyć drogie i kalkuluje mi się to tylko jako dodatek. A sam środek piorący najlepiej mieć jakiś inny, żeby dodatek na dłużej wystarczył.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  9. #9

    Domyślnie

    Moim zdaniem z informacji wynika, iż to są (a nie mogą być ) samodzielne proszki do prania - raczej niż dodatki. Ale żeby uwolnić się od gnębiącej niepewności, a temat mnie także interesuje, szybciutko wysłałam maile do wszystkich (poze Bio-D, bo to jest na 100% dodatek) producentów z prośbą o wyjaśnienie. Pozostaje czekać na odpowiedzi.
    As a mother you learn what it is to be both martyr and devil. Rachel Cusk

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Tak będzie najlepiej. To czekam na odpowiedzi. No fakt, bo to mogą być po prostu proszki antybakteryjne.
    Ale w przypadku Bio-D też opis jest proszek antybakteryjny, a nie dodatek.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  11. #11
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    Też ciekawa jestem co na to odpowiedzą wszyscy producenci.

    Ponieważ jestem niecierpliwa , sprawdziłam parę rzeczy sama .

    Więc Bio-D chyba jest tylko dodatkiem do prania. Czytałam orginalne instrukcje i wszędzie jest napisane, że dodajesz go do normalnego proszku.

    Tots Bots Potion i Bambinex mogą chyba funkcjonować jako proszek i dodatek.

    Natomiast Bambino Mio ma w ofercie dwa produkty: Mio Fresh i Mio Care.
    Mio Fresh to dodatek and Mio Care to proszek.

    Jedno co mnie zaciekawiło to, ze Bambinex ma w swoim skladzie mydło. Zawsze myślałam, że mydło obniża chłoność pieluch (pewnie jest to jakieś specjalne mydło, które nie osiada na pieluchach).
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Jeszcze przydałoby się dowiedzieć/poczytać, ile którego dodatku dodawać do prania?
    Bio-D wiem, należy dodawać 1 łyżeczkę (jako dodatku), do tego proszek bazowy.
    Bambinex 2 łyżeczki (tylko nie wiem czy też jako dodatku?) i do tego proszek bazowy?
    A pozostałe proszki?
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  13. #13

    Domyślnie

    Mam 2 odpowiedzi. Cytuję odpowiedzi w wolnym tłumaczeniu (podkreślenia autorów, emotikonki moje).

    "Bambinex Ultra Care jest WYŁĄCZNIE proszkiem do prania, nie ma składników odkażających (sanitizing). Proszek ten został specjalnie przygotowany do prania pieluch w niskich temperaturach (w pełni efektywny już w 40 st.C).
    Skupiliśmy się na stworzeniu najlepszej receptury do usuwania specyficznych plam na pieluszkach, szczególnie tych z mikrofibry. Ale proszek jest także doskonały do prania materiałów bambusowych, bawełnianych i syntetycznych."

    "TotsBots Potion powienien być używany jako proszek do prania [a nie dodatek], ale zawiera składniki odkażające (sanitizing)."

    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    Jeszcze przydałoby się dowiedzieć/poczytać, ile którego dodatku dodawać do prania?
    Bio-D wiem, należy dodawać 1 łyżeczkę (jako dodatku), do tego proszek bazowy.
    Bambinex 2 łyżeczki (tylko nie wiem czy też jako dodatku?) i do tego proszek bazowy?
    Co do Bio-D Nappy Fresh, to jestem na 100% pewna, że to dodatek, bo w instrukcji jest wyraźnie i jednoznacznie napisane, że należy do dodać do proszku do prania. Samodzielnie można go używać tylko do namaczania.
    Tylko ta "łyżeczka deserowa" jest jakaś niejasna, bo jak sprawdziłam miarką ile to 15 ml, to wyszła łyżka stołowa z kopką i ja tyle sypię. 15 ml to 15 ml, a łyżka łyżce nierówna.

    A skoro Bambinex jest proszkiem i nic się już do niego nie dodaje, to sypiesz 2 łyżki i już. Tylko znów pytanie jakie te łyżki.

    Więc co do kosztów, to trzebaby przeliczyć dokładnie poszczególne opakowania na liczbę prań i cenę każdego środka.
    As a mother you learn what it is to be both martyr and devil. Rachel Cusk

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    15 ml = łyżka z kopką? no to super, to ja piorę w zbyt małej ilości.

    co do bambinexu on posiada ...tlen aktywny usuwający plamy i dezynfekujący (oxygen-based bleaching agents). Tlen aktywny powoduje zabijanie wielu drobnoustrojów (bakterii, wirusów, grzybów). Dzięki temu tekstylia po praniu są bardziej czyste i zdezynfekowane.

    Czyli BIO-D posiada jakiś inny składnik odkażający???
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  15. #15

    Domyślnie

    Sprawdziłam jeszcze raz, na pudełku Nappy Fresh jest napisane "15 ml", a łyżka (do zupy) wody (doskonalne płaska ) ma objętość 10 ml.

    Co do Bambinexu, to jest to odpowiedź producenta. Może chodzi o ilość tego składnika? I od tego zależy, czy można uznać, że odkaża, czy nie?

    Ale napisałam też do Bio-D z pytaniem, co właściwie odkaża .

    OT, Yetta, mamy chyba we dwie dużo dziś czasu na papranie się w proszkach
    As a mother you learn what it is to be both martyr and devil. Rachel Cusk

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Hehehe

    LittleMonster pomyślałabyś kiedyś, że będziesz rozkładała na czynniki pierwsze proszki do prania???
    Ostatnio edytowane przez yetta ; 28-08-2009 o 12:33
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    ekomummy a Ty jak używasz proszku Potion, jako dodatku, czy jako samodzielnego proszku???
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  18. #18

    Domyślnie

    Mam odpowiedź od Bambino Mio.

    "Miofresh jest biodegradowalnym środkiem piorącym do pieluch. Powinien być używany jako dodatek do normalnie używanego w pralce detergentu. Działanie antybakteryjne i bakteriobójcze Miofresh umożliwia oczyszczenie i odświeżenie pieluch oraz usunięcie zapachu w czasie prania, bez konieczności gotowania lub namaczania.
    Trzeba dodać 1 łyżkę stołową do prania."

    I wszystko jasne.

    Yetta, nie myslałam także, że będę prała w orzechach i robiła wiele innych rzeczy.
    As a mother you learn what it is to be both martyr and devil. Rachel Cusk

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    To może napiszę o bambino mio...Teraz już właściwie nie da się dostać mio care czyli proszku - jest wycofywany z produkcji. Tylko dodatek antybakteryjny mio fresh. Ma działanie bakteriobójcze, nie zawiera wybielaczy optycznych jest biodegradowalny.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Dzięki grizolda. A wiesz może dlaczego wycofali proszek?
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •