Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 326

Wątek: Proszki Antybakteryjne Do Prania Pieluszek

Mieszany widok

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie Proszki Antybakteryjne Do Prania Pieluszek

    Ostatnio zastanawia mnie jedna rzecz, który składnik tych proszków sprawia, że pieluszki są jak wygotowane, ten antybakteryjny składnik właśnie. Co to jest za składnik/składniki??? Wie ktoś może?

    Ja na razie wypróbowałam ten proszek:

    bioD nappy fresh

    http://www.nowamatkapolka.pl/go/_inf...id=387&lang=pl

    Teraz będę testować ten:

    potion TotsBots


    http://ekomaluch.pl/potion-proszek-d...ml?podstrona=3

    I jeszcze ciekawi mnie ten:

    Bambinex nappy ultra care

    http://www.cleangreennappy.co.uk/acc...aundry/bneo-uc

    No i jeszcze o jednym zapomniałam.

    Antybakteryjny dodatek do prania pieluszek MIOFRESH 750g

    http://kajtek-sklep.home.pl/Antybakt...SH_750g-9.html
    Ostatnio edytowane przez yetta ; 10-09-2009 o 17:15
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  2. #2
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że to tlen aktywny powoduje usuwanie plam oraz zabijanie bakterii (czyli ma efekt dezynfekujący). I dlatego nie musimy gotować pieluch (hurra)
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    czyli wynikaloby z tego ze jakby dosypac tlenoaktywnego wybielacza nie eko to tez by dzialalo?
    tak z ciekawosci pytam

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  4. #4
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    -rozszyfrowanie wszystkich składników to nie lada zadanie.
    Wydaje mi się, że największy wpływ na to czy proszek jest ekologiczny czy nie ma, ma obecność fosforanów. To one powodują zagrożenie dla środowiska naturalnego. Dużo na ten temat zostało napisane w wątku: Bałtyk umiera.
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Yetta, a wiesz może które są proszkami do prania, a które dodatkami do środka piorącego?
    Wiem, że Nappy fresh jest dodatkiem, bo go mam. O ile kojarzę, to Bambinex jest proszkiem do prania (czyli stosujemy go do prania bez dodatki innego środka piorącego). A TotsBots Potion i MioFresh?

    Co do odkażania, to też stawiam na tlen, ale specem nie jestem. Myślę, że różnica między środkiem specjalnie do pieluszek (eko czy nie), a innymi wybielaczami tlenowymi jest taka, że te drugie zawierają też pewnie inne składniki wybielające i odplamiające (np. wybielacze optyczne), które dla pieluch są niewskazane.
    Ostatnio edytowane przez LittleMonster ; 27-08-2009 o 14:59
    As a mother you learn what it is to be both martyr and devil. Rachel Cusk

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Chyba wszystkie są dodatkami antybakteryjnymi.

    Chociaż zastanawia mnie bambinex ultra nappy care. Bo jest dostępny tylko w pieluszkarni. I oni piszą o nim tylko proszek do prania pieluszek, nic nie wspominają, że jest to proszek, czy dodatek antybakteryjny. W ogóle opis proszku na ich stronie jest bardzo ubogi.

    Link do ich sklepu: http://www.pieluszkarnia.pl/p491,bam...a-pieluch.html

    Natomiast tutaj jest info, że proszek jest antybakteryjny, a po kliknięciu przejdź do sklepu link prowadzi nas do pieluszkarni, gdzie nic takiego w opisie nie ma: http://pieluszkarnia.totu.pl/p174000...prania-pieluch

    Dziwi mnie to, bo też już nie jestem pewna.

    Za to znalazłam duże opisy tego proszku na zagranicznych stronach.

    bambinex nappy ultra care.

    Dzięki jednej dobrej duszyczce z tego forum a mianowicie kolezance pasquda jest tez tlumaczenie.

    Oto one:
    ----------------------------------------------------------------------------
    http://www.geobel.co.uk/www.geobel.c...?p=4&cat=69122
    Nowość 2009, Bambinex Ultra care

    Wreszcie proszek przeznaczony do prania pieluszek wielorazowych, zarówno tych bawełnianych jak i bambusowych i z mikrofibry.
    Badania wykazały, że Bambinex Ultra Care skutecznie usuwa plamy w niskich temperaturach jak żaden inny preparat do prania pieluszek.

    Bambinex Ultra Care jest wolnym od enzymów i fosforanów proszkiem o dokładnie dobranym PH, który będzie dbał i o Twoje pieluszki i dopierał je, nie pozostawiając po sobie resztek mydła, które powodują problemy z chłonnością materiałów.

    Preparat ten jest nie tylko proszkiem do prania, ale służy również jako odplamiacz i środek do namaczania pieluch.

    Wystarczy 1 łyżka stołowa - naprawdę jest tak wydajny i skuteczny!!

    I drugie:
    http://www.thinkbaby.co.uk/news/article/mps/uan/2076
    Jednym z czynników, które mogą zniechęcić cię do pieluszek wielorazowych, jest konieczność prania i dbania o nie, co wydaje się być kłopotliwe w porównaniu z wygodą wyrzucania zużytych pieluszek jednorazowych. Jednak jeśli wypróbujesz nasz nowy produkt to przekonasz się, jak łatwo jest używać pieluszek wielorazowych i tym samym zmniejszać ilość produkowanych przez siebie odpadów.
    Teraz dbanie o pieluszki wielorazowe stanie się jeszcze łatwiejsze wraz z pojawieniem się nowego proszku do prania firmy Bambinex (producenta pieluszek wielorazowych), specjalnie przeznaczonego do namaczania i prania pieluszek z mikrofibry, bambusa i bawełny.

    Nappy Ultra Care można używać przy niskich temperaturach i mimo to usunie plamy. Właściwości takie kojarzą się nam zwykle z silnymi chemicznymi preparatami, jednak Nappy Ultra Care jest przyjazny środowisku i delikatny dla skóry dziecka z uwagi na starannie dobrane PH.

    Z biegiem czasu pieluszki wielorazowe zaczynają wyglądać na sprane,jednakże Bambinex będzie dbać o ich miękkość oraz nie dopuści do nagromadzenia się w nich mydła, co ma często miejsce w przypadku pieluszek bambusowych i mikrofibrowych.W dodatku, preparat ten może być używany do robienia zwykłego prania, nie musisz więc żąglować kilkoma butelkami preparatów w dniu w ktrórym robisz pranie..
    ----------------------------------------------------------------------------


    Także czytając co oni piszą nie widzę wzmianki o jego antybakteryjności.

    Także w przypadku bambinexu przydałoby się wyjaśnienie ze strony sprzedawcy w polsce jak to z nim ostatecznie jest. Można go używać jako dodatek antybakteryjny, czy trzeba dodawać do niego inny dodatek antybakteryjny.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    A ja znalazlm raz w rosmanie domol sensitive dla dzieci biala paczka i ma w skladzie TAED tak jak nappy fresh. Do tego miareczk nappy i jest ok tylko ze teraz tego proszku nie widzialam

  8. #8
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Ja piorę właśnie w proszku Lovella i dodatkowo sypie NF i jestem zadowolona

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny Potwornie drogie te proszki dedykowane do pieluch i nie chciałbym dać się zwariować w tym temacie
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  10. #10
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    A ja znalazlm raz w rosmanie domol sensitive dla dzieci biala paczka i ma w skladzie TAED tak jak nappy fresh. Do tego miareczk nappy i jest ok tylko ze teraz tego proszku nie widzialam
    właśnie wczoraj sie zastanawiałam nad tym proszkiem, ale jakos nie mogłam dobrze odczytac etykietki. I hmm czy on nie ma 5-15% mydła??
    Moje dwa szczęścia

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez len_a Zobacz posta
    właśnie wczoraj sie zastanawiałam nad tym proszkiem, ale jakos nie mogłam dobrze odczytac etykietki. I hmm czy on nie ma 5-15% mydła??
    no właśnie tyle ma no nic, wykończę go, a i tak od czasu do czasu puszczam wszystko jeszcze raz bez proszku

  12. #12
    Chustonówka Awatar jadziunia89
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zaczynam dopiero przygodę z wielo i pierwszym proszkiem który kupiłam razem z kieszonkami jest właśnie miocare. Pierwsze wrażenia po tygodniu stosowania (piorę codziennie pieluszki razem z innymi ubrankami): okropnie szorstkie ubranka (pieluszki i wkłady nie). Wcześniej prałam ciuszki w 30-40 stopniach w koncentratach dzidziuś i sporadycznie dodawałam płyn do płukania też dzidziuś. Były mięciutkie i milutkie. Nigdy nie używałam proszku (nawet dziudziuś czy lowela, wydawało mi się że się słabiej będzie wypłukiwał). Teraz jak piorę ubranka z pieluchami, wiem że płukać z płynem mi nie wolno. Piorę więc wszystko w miocare + łyżka miofresh. Różnica w szorstkości ciuszków jest okropna. Nie wiem czy to wina proszku czy może temperatury (wyprałam 2 razy w 60 stopni). Czy też tak miałyście po tych proszkach do pieluch czy to 60 stopni zrobiło taką szorstką robotę miłym ciuszkom mojej Karolinki?
    Ostatnio edytowane przez jadziunia89 ; 11-06-2014 o 01:06

  13. #13
    Chustomanka Awatar Mama.O.
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    POMORZE
    Posty
    704

    Domyślnie

    ja starałam się znaleźć wśród tych dziecięcych specyfików czegoś z najmniejszą ilością mydła i się poddałam .Pieluchy z pul piorę oddzielnie w zwykłym proszku z dodatkiem nf a wkłady razem z ciuchami też z dodatkiem i to od tego nf mam sztywne ciuchy więc postanowiłam, że pieluchy prać będę oddzielnie.

  14. #14
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    My pierzemy w dzidziusiu do białego z dodatkiem NF - nie narzekam
    Maluszek 19.11.2012

  15. #15
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Z tego co sie orientowalam najwazniejsze by byla niska zawartosc mydla czyli ponizej 5% i jak ktos sie obawia o kolory to nie prac w proszku do bialego choc ja nie zauwazylam blakniecia a piore roznie no i nappy fresh 15 ml, sode niektorzy daja, proszek moze byc eko lub dla dzieci lub zwykly nawet jak kto lubi i nie ma dziecko uczulen.

  16. #16
    Chustofanka Awatar kammillka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Czarna Białostocka
    Posty
    225

    Domyślnie

    ja tez piorę w Białym Jeleniu + Miofresh bambino mio
    A gdy pranie jest bez otulaczy to dodaje też proszek do zmiękczania wody DOMOL bo nie wiem czy PUL można w takim zmiękczaczu prać, czy się nie zniszczy - może ktoś ma doświadczenie i podzieli się doświadczeniami?

  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    34

    Domyślnie

    Ja piorę w zwykłym proszku ale daje go bardzo mała, jako że ma sporo wkłądu i formowanek to zbieram je ta co 2 dni, piorę same wkłady w proszku+ ocet, wkłady to większości sama bawełna wiec piorę na 90, a jak się wypiorą wkłady, to dokładam otulacze, kieszonki i to piorę na 60+NF wszystko super białe, miękie mimo że ma twardą wode, wcześniej używałam białego jelenia i też byłam zadowolona, mały nie ma uczulenia wiec pierzemy już wszysko w normalnym proszku

  18. #18
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    Ja mam twardą wodę ale jest duża różnica w miękkości ubranek pranych w dzidziusiu ( twarde) a w zwykłym proszku np. Persil. No i po dzidziusiu nie pachną im mniej dodatków do proszku tym bardziej szorstkie pranie.
    Maluszek 19.11.2012

  19. #19
    Chustonówka Awatar Marysia87
    Dołączył
    Aug 2015
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Odkopię wątek

    Chciałabym prać dziecięce ciuszki i pieluchy (otulacze PUL + wkłady + tetra + ręczniczki z IKEI) razem.

    Koleżanka polecała mi do prania na pierwszy miesiąc życia Malucha płatki mydlane, bo delikatne i nie uczulają. No ale one nie nadają się do pieluch...
    Czy mogę zatem prać w Dzidziusiu proszku/płynie do prania z dodatkiem NappyFresh (15ml, tak) od samego początku?

    Czy to zbyt inwazyjna metoda i powinnam na początku osobno prać ciuszki w płatkach, a pieluchy w proszku/płynie z NF?

    40 stopni przy opcji proszek + NappyFresh wystarczy?

    I jeszcze jedno - rozdzielacie pranie kolorystycznie na jasne/czerwone/zielone/ciemne?

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    154

    Domyślnie

    ja może nie mam za dużo doświadczenia ale tak właśnie od początku piorę proszek -lovela + NF.
    Na początku rozdzielałam, ale teraz już, niestety parę pieluch zafarbowało. Staram się tylko białe rzeczy prać osobno.
    S. Kwiecień 2015


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •