Strona 7 z 17 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 326

Wątek: Proszki Antybakteryjne Do Prania Pieluszek

  1. #121
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Dobra, ale każdy dodaje albo ocet, albo olejek, albo nappy, albo kwasek, w innym momencie prania Mi się już w głowie kręci
    Po co dodawać do płukania, skoro ma dezynfekować? Ja nie rozumiem
    Olejek dla zapachu? I tak wietrzeje. Ja daję teraz tylko do prania, a do płukania już nie.
    A ocet? Ja bym wolała wypłukać, a czytałam, że ktoś daje do ostatniego płukania.
    Chyba w zimnej wodzie nie ma to działania dezynfekującego.

    A Bianka jak zwykle zrobiłaś odkrycie Rewelacyjna jesteś!

  2. #122
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewinka Zobacz posta
    Dobra, ale każdy dodaje albo ocet, albo olejek, albo nappy, albo kwasek, w innym momencie prania Mi się już w głowie kręci
    Po co dodawać do płukania, skoro ma dezynfekować? Ja nie rozumiem
    Olejek dla zapachu? I tak wietrzeje. Ja daję teraz tylko do prania, a do płukania już nie.
    A ocet? Ja bym wolała wypłukać, a czytałam, że ktoś daje do ostatniego płukania.
    Chyba w zimnej wodzie nie ma to działania dezynfekującego.

    A Bianka jak zwykle zrobiłaś odkrycie Rewelacyjna jesteś!
    Dziękuję za uznanie Ja to jestem taki szperacz, szukacz, porównywacz. Jeśli chodzi o temat prania to też w pewnym momencie już mi się w głowie od tego wszystkiego kręciło. Musiałam to sobie jakoś wszystko wyjaśnić i uprościć. Za dużo tego wszystkiego było na raz jak dla mnie. A sklecić co do czego kiedy i jak to już w ogóle się zgubiłam

  3. #123
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,652

    Domyślnie

    To jeszcze może takie lajkonikowe pytanie: a jak połączyć sensownie sodę i ocet (bo razem to chyba wybuchy )? Jest taka potrzeba w ogóle, czy jak jedno to drugiego już nie? Też mi się wydaje, że dodatnie olejku czy octu do samego płukania to za mało, żeby dezynfekować, ale to tak tylko na mój mały rozumek, raczej do ciepłej wody (czyli prania samego).

    Wychodzą mi takie alternatywne rozwiązania: ocet, albo olejek+soda. Ma to sens? I które lepiej? I dlaczego pranie jest takie skomplikowane ? A dziś jest u nas pierwszy dzień z wielo. I pytań jak mrówków, np. jak do szortów Storche poskładać ręcznik Ikeowy, żeby wszystko gaci w dół ciężarem swoim nie ściągało (co złożenie na 3 i potem na pół czyni)?

    Bianko, można Cię prosić o Twój aktualny przepis na pranie ?
    Shilo z eMem i Kreską (12.2008)

    http://shilocrafts.blogspot.com/

    Bubaje http://bubaje.blogspot.com/

  4. #124
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Shilo ja uwielbiam storcheny, to pozwolę sobie odpowiedzieć Ja wkładałam zwykłą tetrę (ale mam prostokątną) na pół, na pół i na 3 Niestety taki urok, że to lekko opada - trzeba podciągać, jeśli dziecko szczupłe, to można gumkę w pasie związać, no i zmieniać po każdym siknięciu - suche nie jest takie ciężkie

  5. #125
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    shilo mój aktualny przepis na pranie jest w fazie testów, które wypadają bardzo pomyślnie Zauważyłam, że tutaj każdy ma swój sposób i jestem pewna, że ty też będzie go miała
    U mnie ostatnio jest tak:
    Wszelkie formowanki, wkłady, składane piorę w 60 stopniach. Przed praniem daję porządne płukanie. Wsypuje jelpa fresh około 3-4 łyżek w zależności ile jest prania, ale staram się sypać połowę dawki napisanej na opakowaniu. 2x łycha sody to wychodzi mniej więcej całe opakowanie, ale też zależy ile jest prania. Do tego koło 3-4 łyżek octu. Soda polana octem pieni się i nie wybuchnie. Wiem bo sprawdzałam i żyję
    Po praniu daję dodatkowe płukanie i na koniec (bardzo ważny i przyjemny element fazy końcowej) wieszam na wiosennym słoneczku Pieluszki po wyschnięciu są jak z bajki i pachną jedynie świerzym powietrzem
    Kieszonki i otulacze tratuję tylko jelpem z odrobiną sody w trosce o pula i też lecą na wiosenne słoneczko
    Oczywiście wiosenne słoneczko nie zawsze emituje, ale i tak pieluszki są fajne jak dla mnie.
    Ot taki mój przepis na pranie
    Ostatnio edytowane przez bianka2009 ; 25-03-2010 o 22:08

  6. #126
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,652

    Domyślnie

    Dzięki Pewnie też swojego się dorobię no i widzę, że ile piorących tyle niemal przepisów
    Shilo z eMem i Kreską (12.2008)

    http://shilocrafts.blogspot.com/

    Bubaje http://bubaje.blogspot.com/

  7. #127
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie

    ok...wczoraj spotkalam sie z kolezanka - doktorem chemii
    i mi wyjasnila jak krowie na rowie o co chodzi z tym kwaskiem, octem no i w efekcie z nappy - bo obejrzala sobie sklad jego...
    wiec ponoc to tak naprawde wszystko jedno i to samo...tak po krotce
    wiec nie oplaca sie dodawac i nappy i octu i kwasku...

    najlepiej, najekonomiczniej jest uzywac nappy - gdyz potrzeba go najmniej ilosciowo i w polaczeniu z najnizsza temparatura, dzieki czemu zmniejsza sie ryzyko zniszczenia materialow pieluszkowych (gumek, puli, polarkow i innych...) oraz samej tez pralki (bo ona mi to dokladniej wyjasnila, ale generalnie uzywanie regularne octu w ilosci jedna szklanka na pranie, a prań jest 3-4 tygodniowo to pralke moze zniszczyc...)


    ja jej wierze - komus musze

    ale sode tez bede dodawac do kazdego prania, bo mam ciut twarda wode i niezaszkodzi, a pomoze zmiekczyc pranko (nappy tego nie gwarantuje, w sensie zmiekczania nie gwarantuje - odtluszcza, dezynfekuje, wybiela a i owszem - tak jak ocet, kwasek, ale soda ma super dzialanie zmiekczajace i odkamieniajace o wiele delikatniejsze anizeli kwas z octu czy kwasku - ale kwasku bede uzywala raz na jakis czas do nocnego wymaczania przed stripingiem pieluch )

    aha!!! i mam te ksiazke o sodzie od niej...mam tez o occie...
    troche czasu mi zajeloby skanowanie jej w calosci, wiec moze lepiej napisze jakie sa dzialy, a na priva juz sie zglosza te co zainteresowane trescia co...?
    nie wiem kiedy dam rade to zrobic...wybaczta

    a wiec tak:
    SODA OCZYSZCZONA - 500praktycznych zastosowań:
    - wskazówki kulinarne
    - kuchnia
    - w lazience
    - dbanie o dom
    - pranie
    - higiena i wygląd
    - domowe lekarstwa
    - male urwisy
    - pielegnacja zwierzat
    - porady dla ogrodnikow

    OCET UNIWERSALNY:
    - ocet i medycyna
    - dom i zrób to sam
    - dzieci i zwierzęta
    - kosmetyka i ogród
    Ostatnio edytowane przez martita ; 28-03-2010 o 13:04
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  8. #128
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,652

    Domyślnie

    Ewinko, w wyniku zmęczenia chyba dopiero Twoją odpowiedź zauważyłam. Pieluchy zmieniam po każdym siknięciu, a nawet z suchą opada. Gumkę już związałam i bardziej IMO się nie da (w sensie wygody dziecka). Dziwnie tak, jak pielucha prawie między kolanami wisi :/ W dodatku taka właśnie nazwijana. Muszę spróbować Twojego składania, tylko pytanie, czy takie też część "kupną" zasłoni, bo u nas niestety kupy czasem lądują w pieluszce, zwł. jak K. się bawi w innym pokoju niż ja coś tam robię. Ot dylematy początkującej
    Shilo z eMem i Kreską (12.2008)

    http://shilocrafts.blogspot.com/

    Bubaje http://bubaje.blogspot.com/

  9. #129
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    martita no to fajnie Ja ostatnio daję proszek sode i 3 łyżki octu na 60 stopni i pieluszki są rewelacyjne.

  10. #130
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie

    bianka wszytskie pieluchy tak pierzesz...? te z pulem tez...?
    bo ja mam ten problem - a wlasciwie wlasnie sobie ulatwilam robote, hehehe - ze piore wszystkie pieluchy razem (pule, bawelne, mikrofibre, bambus, konopie, tetra...) takze z octem nie chce ryzykowac, ani tez z wysoka temperatura...
    i ja robie tak, ze najpierw robie w zimnej wodzie - 30stopni ekstra plukanie z dodatkiem olejku herbacianego, aby ten mocz wyplukac i smrodki glowne, a potem nastawiam program ekonomiczny - krotkie pranie, ale z ekstra plukaniem i super mega wirowaniem i to na 50 stopni piore, i tu wrzucam orzechy w woreczku do bebna, a do komory na proszek daje nappy i sode...i wsio
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  11. #131
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Pieluchy z pulem już mi się zazwyczaj nie mieszczą dlatego piorę oddzielnie bez octu wszystko na 60stopni. Też robie mega płukanie przed i po. Jednak myślę że jak w NF można prać pule to te 3 łyżki octu też nie zaszkodzą. Będę testować
    edit: jeszcze mi sie tak nasunęło że kieszonki pulowe i otulacze piorę w 60 stopniach w proszku z dodatkiem sody i też jest dobrze. Wydaje mi się, że polar i pul nie mają jakiś dużych wymagań.
    Nie wiem jak z AIO bo nie używam.
    Ostatnio edytowane przez bianka2009 ; 28-03-2010 o 20:12

  12. #132
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shilo Zobacz posta
    Ewinko, w wyniku zmęczenia chyba dopiero Twoją odpowiedź zauważyłam. Pieluchy zmieniam po każdym siknięciu, a nawet z suchą opada. Gumkę już związałam i bardziej IMO się nie da (w sensie wygody dziecka). Dziwnie tak, jak pielucha prawie między kolanami wisi :/ W dodatku taka właśnie nazwijana. Muszę spróbować Twojego składania, tylko pytanie, czy takie też część "kupną" zasłoni, bo u nas niestety kupy czasem lądują w pieluszce, zwł. jak K. się bawi w innym pokoju niż ja coś tam robię. Ot dylematy początkującej
    No niestety na łapanie kupek ten sposób się nie nadaje My kupki do nocnika, ale właśnie dziś mieliśmy wpadkę i moje biedne storchy umazane właśnie się moczą.

    A tak się zastanawiam czemu aż tak wisi. Może jednak za duże? Nam też opadają, ale bez przesady. Musisz poprawiać

  13. #133
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,652

    Domyślnie

    Chyba w końcu jakąś fotkę małej strzelę i poproszę o wizualną ocenę rozmiaru...

    No więc pupka K. wygląda tak:






    Ufff, zmachałam się z tymi fotami. I jak z wielkością/obcisłością szortów? Mnie się wydaje, że mniejsze byłyby za małe już. Ale czekam na opinie, dla pewności

    Ostatnio edytowane przez shilo ; 28-03-2010 o 22:15 Powód: dodanie fotek
    Shilo z eMem i Kreską (12.2008)

    http://shilocrafts.blogspot.com/

    Bubaje http://bubaje.blogspot.com/

  14. #134
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    już nic



  15. #135
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shilo Zobacz posta
    Chyba w końcu jakąś fotkę małej strzelę i poproszę o wizualną ocenę rozmiaru...

    No więc pupka K. wygląda tak:






    Ufff, zmachałam się z tymi fotami. I jak z wielkością/obcisłością szortów? Mnie się wydaje, że mniejsze byłyby za małe już. Ale czekam na opinie, dla pewności

    No to rozmiar wydaje mi się ok. A co ma w szortach? Ja w sumie do tej pory nie puszczałam Małej w samych szortach, więc nie zwróciłam uwagi, jak to wygląda.
    Niech może inne mamy się jeszcze wypowiedzą, ale chyba taki ich urok

  16. #136
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Ale te gatki są wysokie w stanie. Takie mają być? Może dlatego sie zsuwają
    edit: shilo a ile twoja Kreska ma miesięcy, ile waży i jaki rozmiar kupiłaś?
    Ostatnio edytowane przez bianka2009 ; 29-03-2010 o 18:26

  17. #137
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,652

    Domyślnie

    Kreska ma 15 msc, 10kg, 81cm. Zakupiony rozmiar M, z polecenia i na logikę (moją) wydawał się najodpowiedniejszy. W szortach na zdjęciu był ręcznik Ikeowy. Mała jak ma szorty założone to nie chce już niczego innego, skarpetki (ew. kapciuszki) i tak lata zwykle Takeśmy wiosnę sprowadziły, pozbywając się zimowych warstw
    Shilo z eMem i Kreską (12.2008)

    http://shilocrafts.blogspot.com/

    Bubaje http://bubaje.blogspot.com/

  18. #138
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Myślę że gatki są dobre i lepiej to będzie wyglądać z formowankami. Jednak jeśli małej nie przeszkadza tak jak jest to też jest ok

  19. #139
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamuszyca Zobacz posta
    już nic


    Czemu wyedytowałaś post? Ja czytałam i wydawało mi się to cenne - zmieniłaś zdanie - jeśli mogę zapytać?

  20. #140
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,652

    Domyślnie

    A wiesz, chyba faktycznie to bardziej mi przeszkadza, niż jej. No dobra, nie będę robić problemu sztucznego A formowanek też nie bardzo, maszyny nie mam a na zakup potrzebnej ilości gotowych chyba nie chcę wydawać, póki co radzimy sobie tak, jak jest.
    Shilo z eMem i Kreską (12.2008)

    http://shilocrafts.blogspot.com/

    Bubaje http://bubaje.blogspot.com/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •