Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 123456789101113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 326

Wątek: Proszki Antybakteryjne Do Prania Pieluszek

  1. #41
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Czarnylas
    Posty
    55

    Domyślnie

    oj tak , to prawda dobrze że mnie oświeciłyście bo ja na poczatku dodawałam bambinex do zwykłego proszku

  2. #42
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    cholera a ja sypałam 1 płaską łyżeczkę bio nappy fresh, czyi twierdzicie że to za mało. od dzisiaj sypie łyżkę stołową, ale taką większą czy mniejszą?

  3. #43
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Ja sypię płaską łyżkę z tych średnich (ale raczej tych mniejszych łyżek, bo mam jedną taką dużą łyżkę/szuflę, którą raczej nie zdecydowałabym się odmierzać).
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  4. #44
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    Pewnie trafię do księgi rekordów guinessa w głupocie, ale prałam w nappy fresh sądząc, że to proszek do prania chyba, że ta firma ma inny, nie wiem, wywaliłam opakowanie...

  5. #45
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    cholera a ja sypałam 1 płaską łyżeczkę bio nappy fresh, czyi twierdzicie że to za mało. od dzisiaj sypie łyżkę stołową, ale taką większą czy mniejszą?
    a ja sypię dokładnie 15ml, kiedyś zostawiłam sobie tą małą miarkę z vanisha, i teraz sobie mogę dokładnie odmierzyć te 15ml.

    Em-a ile sypałaś tego proszku? Powiem Ci, że ja też tak prałam w samym bio-d, tylko na pranie do pralki wsypałam 30ml i super wyprane

  6. #46
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Szkoda, że nie można proszku bambinex kupić w większym opakowaniu bo bardzo polubiłam ten proszek.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  7. #47
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Yetta zupełnie tak ja

  8. #48
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    mamru normalnie ja po ciąży mam na zapachy jakąś "alergię". I moim najbardziej ulubionym zapachem jest póki co zapach mydła marsyslkiego, a teraz dochodzi do tego zapach prania w proszku bambinex.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  9. #49
    mamru
    Guest

    Domyślnie


    ja uwielbiam ten zapach bambinexu no i jestem fanką mydełka marsylskiego zupełnie tak jak Ty, już dwa lata się nim myjemy, tylko, że ja mam bardzo suchą skórę, więc smarować i tak muszę kremem karite

  10. #50
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Em-a ile sypałaś tego proszku? Powiem Ci, że ja też tak prałam w samym bio-d, tylko na pranie do pralki wsypałam 30ml i super wyprane
    Na oko, tak z łyżkę stołową

  11. #51
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    aaa jeszcze odnośnie mydła marsylskiego, to pamiętam jak próbowałam je przekroić, no i oczywiście się pokruszyło, a że żal mi było tych okruszków wyrzucać, to włożyłam je do małego garnuszka, zalałam małą ilością wody i zagotowałam. Zrobił się taki mydlany kisiel i dodałam go to prania wstępnego-też fajnie się wyprało

    Em nie łam się Pranie pewno miałaś super wyprane

  12. #52
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    aaa jeszcze odnośnie mydła marsylskiego, to pamiętam jak próbowałam je przekroić, no i oczywiście się pokruszyło, a że żal mi było tych okruszków wyrzucać, to włożyłam je do małego garnuszka, zalałam małą ilością wody i zagotowałam. Zrobił się taki mydlany kisiel i dodałam go to prania wstępnego-też fajnie się wyprało
    Dlatego włąśnie mydło marsylskie dobzre jest podgrzac chwilkę w piecyku lub mikrofalówce. Wtedy super fajnie się kroi i nic nie kruszy. A tak w ogóle to kawałek mydła można zetzreć na grubym tarle, starte wiórki zalać wrzątkiem i zamieszać do rozpuszczenia. Zrobi się fajny żel, który można dodawać do prania ubrań (pieluszek nie), można tez tym żelem się myć i myć wszystko wkoło. Zlew umyty żelem z mydła marsylskiego lub samym mydłem błyszczy jak nowy.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  13. #53
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    dziewczyny, kupiłam dodatek mio fresh i mam w związku z tym pytanie - jeśli do tej pory sypałam 50ml proszku bez żadnych dodatków, to jeśli teraz sypię 15ml dodatku to proszku nadal powinnam sypac 50 czy może 35ml?

  14. #54
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Ja aktualnie piorę pieluszki w następujących proszkach i ilosciach:

    1. Uniwersalny proszek do prania BIO-D - 2 łyżki (ok 60 ml)
    2. Antybakteryjny proszek BIO-D nappy fresh - 1 łyżka (ok 30 ml)
    3. Soda oczyszczona - 1 łyżka
    4. Olejek lawendowy lub z drzewa herbacianego - 5 kropli

    Mam nadzieję, że przyleci do mnie lada dzień proszek bambinex i wtedy będę sypała tak:

    1. Uniwersalny proszek do prania BIO-D - 1 łyżka (ok 30 ml)
    2. Proszek do prania bambinex - 1 łyżka (ok 30 ml)
    3. Antybakteryjny proszek BIO-D nappy fresh - 1 łyżka (ok 30 ml)
    4. Soda oczyszczona - 1 łyżka
    5. Olejek lawendowy lub z drzewa herbacianego - 5 kropli

    Magnolia ...wydaje mi się, że sypiąc antybakteryjny mio-fresh nie zmniejszasz ilosci normalnego proszku do prania, ale wiesz, że pewna nie jestem.
    Tyle, że skoro to dodatek, to mam wrażenie, że należy go dokładać, ale proszku zwykłego do prania sypać tyle samo.
    Ostatnio edytowane przez yetta ; 15-12-2009 o 22:47
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  15. #55
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    dzięki yetta
    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    [U]
    2. Antybakteryjny proszek BIO-D nappy fresh - 1 łyżka (ok 30 ml)
    ja sypię mio fresh 15ml, bo na opakowaniu jest łyżka stołowa, natomiast w instrukcji angielskiej też na opakowaniu jest także łyżka stołowa i obok 15ml, no i w proszku jest miarka właśnie 15ml - moje pytanie: czy zatem mio fresh jest wydajniejszy od bio -d? czy używałaś może obydwu? jakaś różnica w jakości?


    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    [U]Magnolia ...wydaje mi się, że sypiąc antybakteryjny mio-fresh nie zmniejszasz ilosci normalnego proszku do prania, ale wiesz, że pewna nie jestem.
    tak samo myślałam, ale po moich ostatnich doświadczeniach dałam jednak mniej proszku ok 40ml, no i szczerze jak pranie się prało to i tak było mocno dużo piany (piorę w 60%), a pieluszki po praniu były ładnie wybielone i ładnie pachniały, widac różnicę po dodaniu tego dodatku. na razie chyba zostanę przy takiej ilości proszku, szczególnie że u nas tylko siuski są do prania

  16. #56
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o dodatek bio-d lub uniwersalny bio-d to na stronie pieluszkarni chyba widziałam opis 1 łyżka = 15 ml
    Poszukam jak znajde chwile czasu, bo pewna nie jestem.
    I tez musze jeszcze przemyslec czy nie zmniejszyc ilosci proszku po dodaniu dodatku.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  17. #57
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Od paru dni zaczęłam prać pieluszki nie na 60, a na 70 stopni. Dlaczego nie wiem. Ktoś pierze na tyle stopni?
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  18. #58
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    Od paru dni zaczęłam prać pieluszki nie na 60, a na 70 stopni. Dlaczego nie wiem. Ktoś pierze na tyle stopni?
    Moja pralka nie ma nawet takiej opcji

    A kiedyś chyba Magda1980 pisała coś o tym, że część bakterii ginie dopiero przy tej temperaturze

    Ale skoro masz Bio D, to czemu podwyższyłaś temp?

  19. #59
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Jakiś czas temu miałam awarię pralki. Przyszedł pan naprawił i kilka rzeczy mi podpowiedział, jeśli chodzi o pranie i nastawianie na różne opcje. I od paru dni jakoś mnie tak naszło, ale zupełnie nie wiem dlaczego.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  20. #60
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    Jakiś czas temu miałam awarię pralki. Przyszedł pan naprawił i kilka rzeczy mi podpowiedział, jeśli chodzi o pranie i nastawianie na różne opcje. I od paru dni jakoś mnie tak naszło, ale zupełnie nie wiem dlaczego.
    A co ciekawego powiedział??? Podziel się

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •