Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 6891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 326

Wątek: Proszki Antybakteryjne Do Prania Pieluszek

  1. #301
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    a co myślicie o tym http://www.pollena.com.pl/antybakter...p-64-188.html?
    i o tym http://www.bogatagmina.pl/proszek-do...kg,p-296.html?

    doczytałam, że w ich składzie jest kwas nadoctowy, czy on nie będzie miał wpływu na pieluchy?
    Ostatnio edytowane przez sag8 ; 10-06-2013 o 18:58
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  2. #302
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sag8 Zobacz posta
    a co myślicie o tym http://www.pollena.com.pl/antybakter...p-64-188.html?
    i o tym http://www.bogatagmina.pl/proszek-do...kg,p-296.html?

    doczytałam, że w ich składzie jest kwas nadoctowy, czy on nie będzie miał wpływu na pieluchy?
    Na str. 13 tego wątku trochę było.

  3. #303
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    a ATOM? była mała wzmianka o nim, ale generalnie nic więcej...
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  4. #304
    Chusteryczka Awatar marcy
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,927

    Domyślnie

    Używa któraś z was proszku mio care? Jest w sprzedaży i się nad nim zastanawiam, ale ciekawa jestem waszych opinii.
    Ostatnio edytowane przez marcy ; 12-11-2013 o 11:35
    Alex 2008, Adaś 2010, Emma i Tymon 5/01/2014

    Doula/ Certyfikowany Doradca Laktacyjny/Doradca noszenia po kursie ClauWi



  5. #305
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sag8 Zobacz posta
    a ATOM? była mała wzmianka o nim, ale generalnie nic więcej...
    Od dwóch tygodni piorę w tym proszku ( płukanie później 60 stopni i dodatkowe płukanie) wcześniej prałam - płukanie później kule ecozone + 60stopni + nappy fresh. Wole Atom bo białe pieluszki są naprawdę białe bo po kulach były szarawe. Skóra synka dobrze zareagowała na zmianę proszku. Zaznaczam kule też są super tylko ze względu na tę szarość bieli zmieniałam sposób prania, to był jedyny minus kul ecozone, dodatkowo nie sypię nappy fresh.

  6. #306
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Podbije temat

    W czym teraz pierzecie pieluszki? Kupiłam bio-d ( plus dodaje odkażacz nappy fresh) ale jakoś mnie nie zachwyca.. przy Franiu stosowałam bambinex, no ale teraz nie można go dostać
    Może spróbować miocare? A może w ogole sie nie przejmowc i prać w loveli plus odkażacz?
    Potion odpada bo drogi...
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  7. #307
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Ja piorę w Białym Jeleniu (tym w zielonym opakowaniu do kolorowego prania, bo ten do białego ma jakieś dodatkowe wybielacze) + nappy fresh i się sprawdza mi ten zestaw. Sypię 50ml proszku i 15ml NF. Wcześniej dawałam jeszcze olejek lawendowy ale miałam wrażenie, że pieluchy sa po tym takie jakby lepkie, więc olejek zarzuciłam. Wcześniej używałam proszku Bio-D i też nie byłam zachwycona.
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  8. #308
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    A ja znalazlm raz w rosmanie domol sensitive dla dzieci biala paczka i ma w skladzie TAED tak jak nappy fresh. Do tego miareczk nappy i jest ok tylko ze teraz tego proszku nie widzialam

  9. #309
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Ja piorę właśnie w proszku Lovella i dodatkowo sypie NF i jestem zadowolona

  10. #310
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny Potwornie drogie te proszki dedykowane do pieluch i nie chciałbym dać się zwariować w tym temacie
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  11. #311
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    My pierzemy w dzidziusiu do białego z dodatkiem NF - nie narzekam
    Maluszek 19.11.2012

  12. #312
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Z tego co sie orientowalam najwazniejsze by byla niska zawartosc mydla czyli ponizej 5% i jak ktos sie obawia o kolory to nie prac w proszku do bialego choc ja nie zauwazylam blakniecia a piore roznie no i nappy fresh 15 ml, sode niektorzy daja, proszek moze byc eko lub dla dzieci lub zwykly nawet jak kto lubi i nie ma dziecko uczulen.

  13. #313
    Chustofanka Awatar kammillka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Czarna Białostocka
    Posty
    225

    Domyślnie

    ja tez piorę w Białym Jeleniu + Miofresh bambino mio
    A gdy pranie jest bez otulaczy to dodaje też proszek do zmiękczania wody DOMOL bo nie wiem czy PUL można w takim zmiękczaczu prać, czy się nie zniszczy - może ktoś ma doświadczenie i podzieli się doświadczeniami?

  14. #314
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    34

    Domyślnie

    Ja piorę w zwykłym proszku ale daje go bardzo mała, jako że ma sporo wkłądu i formowanek to zbieram je ta co 2 dni, piorę same wkłady w proszku+ ocet, wkłady to większości sama bawełna wiec piorę na 90, a jak się wypiorą wkłady, to dokładam otulacze, kieszonki i to piorę na 60+NF wszystko super białe, miękie mimo że ma twardą wode, wcześniej używałam białego jelenia i też byłam zadowolona, mały nie ma uczulenia wiec pierzemy już wszysko w normalnym proszku

  15. #315
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    A ja znalazlm raz w rosmanie domol sensitive dla dzieci biala paczka i ma w skladzie TAED tak jak nappy fresh. Do tego miareczk nappy i jest ok tylko ze teraz tego proszku nie widzialam
    właśnie wczoraj sie zastanawiałam nad tym proszkiem, ale jakos nie mogłam dobrze odczytac etykietki. I hmm czy on nie ma 5-15% mydła??
    Moje dwa szczęścia

  16. #316
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez len_a Zobacz posta
    właśnie wczoraj sie zastanawiałam nad tym proszkiem, ale jakos nie mogłam dobrze odczytac etykietki. I hmm czy on nie ma 5-15% mydła??
    no właśnie tyle ma no nic, wykończę go, a i tak od czasu do czasu puszczam wszystko jeszcze raz bez proszku

  17. #317
    Chustonówka Awatar jadziunia89
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zaczynam dopiero przygodę z wielo i pierwszym proszkiem który kupiłam razem z kieszonkami jest właśnie miocare. Pierwsze wrażenia po tygodniu stosowania (piorę codziennie pieluszki razem z innymi ubrankami): okropnie szorstkie ubranka (pieluszki i wkłady nie). Wcześniej prałam ciuszki w 30-40 stopniach w koncentratach dzidziuś i sporadycznie dodawałam płyn do płukania też dzidziuś. Były mięciutkie i milutkie. Nigdy nie używałam proszku (nawet dziudziuś czy lowela, wydawało mi się że się słabiej będzie wypłukiwał). Teraz jak piorę ubranka z pieluchami, wiem że płukać z płynem mi nie wolno. Piorę więc wszystko w miocare + łyżka miofresh. Różnica w szorstkości ciuszków jest okropna. Nie wiem czy to wina proszku czy może temperatury (wyprałam 2 razy w 60 stopni). Czy też tak miałyście po tych proszkach do pieluch czy to 60 stopni zrobiło taką szorstką robotę miłym ciuszkom mojej Karolinki?
    Ostatnio edytowane przez jadziunia89 ; 11-06-2014 o 01:06

  18. #318
    Chustomanka Awatar Mama.O.
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    POMORZE
    Posty
    704

    Domyślnie

    ja starałam się znaleźć wśród tych dziecięcych specyfików czegoś z najmniejszą ilością mydła i się poddałam .Pieluchy z pul piorę oddzielnie w zwykłym proszku z dodatkiem nf a wkłady razem z ciuchami też z dodatkiem i to od tego nf mam sztywne ciuchy więc postanowiłam, że pieluchy prać będę oddzielnie.

  19. #319
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    Ja mam twardą wodę ale jest duża różnica w miękkości ubranek pranych w dzidziusiu ( twarde) a w zwykłym proszku np. Persil. No i po dzidziusiu nie pachną im mniej dodatków do proszku tym bardziej szorstkie pranie.
    Maluszek 19.11.2012

  20. #320
    Chustonówka Awatar Marysia87
    Dołączył
    Aug 2015
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Odkopię wątek

    Chciałabym prać dziecięce ciuszki i pieluchy (otulacze PUL + wkłady + tetra + ręczniczki z IKEI) razem.

    Koleżanka polecała mi do prania na pierwszy miesiąc życia Malucha płatki mydlane, bo delikatne i nie uczulają. No ale one nie nadają się do pieluch...
    Czy mogę zatem prać w Dzidziusiu proszku/płynie do prania z dodatkiem NappyFresh (15ml, tak) od samego początku?

    Czy to zbyt inwazyjna metoda i powinnam na początku osobno prać ciuszki w płatkach, a pieluchy w proszku/płynie z NF?

    40 stopni przy opcji proszek + NappyFresh wystarczy?

    I jeszcze jedno - rozdzielacie pranie kolorystycznie na jasne/czerwone/zielone/ciemne?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •