Strona 13 z 17 PierwszyPierwszy ... 3567891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 326

Wątek: Proszki Antybakteryjne Do Prania Pieluszek

  1. #241
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bastet Zobacz posta
    Ja piorę w Jelpie (płyn - zakrętkę daję - twarda woda, nie wiem czy to dużo czy mało?) do tego kopiata łyżka sody i takaż sama antybakteryjnego Nappy Fresh.

    A tak - przeczytałam ostatnio w jakiejś babskiej gazecie, że doskonałym patentem na odkażenie gąbek do mycia naczyń jest podgrzanie ich w mikrofalówce. Idąc tym tropem, czy wsadzenie do niej raz na jakiś czas pieluch miałoby podobne działanie ?
    Kusząca wizja A Jelp, jako że to płyn, nie pozatykał Ci pieluszek?

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Ja za to miałam wrażenie, że te bardziej kolorowe ubranka blakły mi po praniu z dodatkiem, ale w sumie już od dłuższego czasu piorę oddzielnie pieluchy i ciuszki.
    Też tak mam. Ja widzę na kolorowych kieszonkach, że się odbarwiają... nie jakoś strasznie, ale kolorowe pule się sprały. Ostatnio miałam chwilową przerwę w praniu w miofreshu i różnica między praniem nawet jasnych formowanek z i bez odkażacza jest DUŻA.
    We're on a road to nowhere. Come on inside...

  2. #242
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam czy orientujecie sie jakie proszki mozna kupic w niemczech i w jakich sklepach

  3. #243
    Chustomanka Awatar do__ti
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    618

    Domyślnie

    no właśnie słyszałam że jest jakiś niemiecki antybakteryjny, ale nie pamiętam gdzie czytałam i jak się nazywaj skleroza


    i w czym najlepiej prać wkłady i pieluszki???

  4. #244
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    zwykły proszek czy dzieciowy połowa porcji i odkażacz

  5. #245
    Chustomanka Awatar do__ti
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    618

    Domyślnie

    dzięki

  6. #246
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam
    mam pytanie zakupilam jeden proszek polecany przez austriackie forum ECOVER w drogerii Dm
    czy wystarczy do tego dodac olejek z drzewa herbacianego i sode zeby zabilo zarazki czy musze kupic odkarzacz

  7. #247
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie Sodasan, skladniki czy ten proszek sie nadaje?

    Hej,

    Jak myslicie czy ten proszek nada sie do odkazania pieluch, tutaj gdzie mieszkam, jeszcze nie spotkalam nappy fresha...



    Ecological Comfort Sensitive Washing Powder
    Sodasan,

    Composition:
    >30% organic vegetable oil soap*, 15-30% soda, 5-15% silicate, iminodisuccinate, polyaspartate, <5% citrate.
    *ingredients from controlled organic cultivation
    INCI:
    Sodium Soap
    Sodium Carbonate
    Silicate
    Polyaspartate
    Iminodisuccinate
    Citrate

  8. #248
    Chustomanka Awatar wrotka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    K-Koźle
    Posty
    789

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bastet Zobacz posta
    A tak - przeczytałam ostatnio w jakiejś babskiej gazecie, że doskonałym patentem na odkażenie gąbek do mycia naczyń jest podgrzanie ich w mikrofalówce. Idąc tym tropem, czy wsadzenie do niej raz na jakiś czas pieluch miałoby podobne działanie ?
    Mój mąż jest fizykiem i zapytałam o to. Więc: kuchenka mikrofalowa może podgrzewać tylko wodę lub inne substancje, które zawierają chociaż śladowe ilości wody. Dlatego włożenie suchego przedmiotu nic nie da. Z gąbką bym nie ryzykowała, bo może się roztopić, pielucha raczej się nie roztopi- w sensie: pielucha tetrowa, bo jak to zadziała na PUL to nie wiem. Ja osobiście chyba nie zaryzykuję i wybieram pralkę
    córa 2011 i synek 2014

    Lepiej zapytać się i być głupim przez 5 minut, niż nie zapytać i być głupim przez całe życie

  9. #249
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wrotka Zobacz posta
    Mój mąż jest fizykiem i zapytałam o to. Więc: kuchenka mikrofalowa może podgrzewać tylko wodę lub inne substancje, które zawierają chociaż śladowe ilości wody. Dlatego włożenie suchego przedmiotu nic nie da. Z gąbką bym nie ryzykowała, bo może się roztopić, pielucha raczej się nie roztopi- w sensie: pielucha tetrowa, bo jak to zadziała na PUL to nie wiem. Ja osobiście chyba nie zaryzykuję i wybieram pralkę
    Zgodze się z twoim mężem fizykiem (sam jestem astronomem ). Działanie kuchenki mikrofalowej polega na wprowadzeniu w rezonans cząsteczek wody. Dlatego wkładanie suchych przedmiotów jest bez sensu. Może to wręcz pieluszkom zaszkodzić (zazwyczaj wszędzie znajda się śladowe ilości wody, przy odpowiednio długiej "ekspozycji" i przy niektórych materiałach można nawet zapalić pieluszkę (jeśli chcesz poeksperymentować włóż suchą bułkę do mikrofali na kilka minut, jako dzieciak tak się bawiłem podpalając właśnie bułki).

    Z nowoczesnych wynalazków odkażających to pewnie najwygodniejsze (i najbardziej zbliżone do "idei" mikrofali) będą lampy UV. Ale wątpie by się komuś chciało w to bawić.
    Próby blogowe początkującego taty http://ekopieluchujemy.pl/blog/tataprzezmalet/

  10. #250
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Z tego co wiem mokrą gąbkę odkaża się w mikrofali sama tak robiłam z gąbką nic się nie stało (przestała waniać ). Jeśli chodzi o pieluszki to z Pulem bym nie włożyła do mikrofali jednak wybiorę pralkę i nappy fresh

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  11. #251
    Chustomanka Awatar marushka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    ciągle w drodze (poznań-wawa)
    Posty
    1,402

    Domyślnie

    a czy ktoś próbował już Rockin'green? nie cierpie zapachu bambinexu (chociaż wiem, ze jest tu obecna skrajnie przeciwna opcja)i szukam zapachowej alternatywy...
    Mery&Mariu->Fifi&Lilu
    http://www.dpp.warszawa.pl/

  12. #252
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Slyszalam ze rocking green jest swietny do prania pieluch. Jednak sama nie probowalam, bo narazie maly jeszcze w brzuchu .

  13. #253
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    marushka- bio d jest bezzapachowy może to Ci będzie odpowiadać , a próbowałaś potiona?
    ja rockin'a nie próbowałam ,bo jak dla mnie ma szaloną cene

  14. #254
    Chustomanka Awatar nynka87
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,494

    Domyślnie

    dziewczyny a co myślicie o czymś takim do prania pieluch? znalazłam przez przypadek i dumam czy by się nadawało...
    http://www.sklep.pollena.com.pl/prod...roducts_id=412

  15. #255
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    hmm ciekawe jaki ma sklad? Moze by sie nadawal byle by za duzo nie sypac.Moze napisz mejla do producenta

    A. listopad 2012




  16. #256
    Chustomanka Awatar nynka87
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,494

    Domyślnie

    no właśnie też myślałam o tym jako dodatku, ale te 9 kg maila już napisałam

  17. #257
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nynka87 Zobacz posta
    dziewczyny a co myślicie o czymś takim do prania pieluch? znalazłam przez przypadek i dumam czy by się nadawało...
    http://www.sklep.pollena.com.pl/prod...roducts_id=412
    Według mnie to jest zbyt żrące do prania artykułów dziecięcych. Poza tym poważnie obawiałabym się zarówno o kolory tkanin, jak i o PUL.

  18. #258
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    Ja sie ostatnio zastanawialam nad ta seria polleny: http://www.sklep.pollena.com.pl/prod...roducts_id=560
    Nie zawiera chloru ani fosforanow, a opiera sie na aktywnym tlenie, jak Nappy Fresh.

  19. #259
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sysunia Zobacz posta
    Ja sie ostatnio zastanawialam nad ta seria polleny: http://www.sklep.pollena.com.pl/prod...roducts_id=560
    Nie zawiera chloru ani fosforanow, a opiera sie na aktywnym tlenie, jak Nappy Fresh.
    Nie wiem, jaki ma skład ten proszek, ale tutaj z kolei bałabym się o wpływ użytych enzymów na skórę dziecka (reakcje alergiczne itp.). No i czy to na pewno dobrze odkazi?...

  20. #260
    Chustomanka Awatar nynka87
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,494

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Według mnie to jest zbyt żrące do prania artykułów dziecięcych. Poza tym poważnie obawiałabym się zarówno o kolory tkanin, jak i o PUL.
    też nad tym myślałam, ale tak na przykład jakby dodawać tylko łyżkę tak jak Nappy Fresha? albo do płukania czy namoczenia przed praniem? ale fakt, że tkaniny i PUL mogłyby ucierpieć...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •