Strona 12 z 17 PierwszyPierwszy ... 24567891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 326

Wątek: Proszki Antybakteryjne Do Prania Pieluszek

  1. #221
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siobhan1 Zobacz posta
    A co myślicie o produkcie Clovin?
    Właśnie wyczytałam w gazecie...

    http://e-shoppracz.pl/detal/clovin-i...4lguoiii188u96
    Tak myślę taki Clovin może być fajny na pieluchy używane...wybije wszytsko. Choć chyba po tym przeprałabym w zwykłym, lub samą wodą, żeby porządnie wypłukać. Bo jak on tak super odkaża, to chyba nie jest super delikatny dla pupy.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  2. #222
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    kurcze, nie wiedziałam o tych proszkach antybakteryjnych. dla drugiego dziecia mi się przyda

  3. #223
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nimfa Zobacz posta
    A ja po przeczytaniu watku nabylam bambinex dzisiaj przyszedl i wlasnie mocze moje pieluszki bo dawno ich porzadnie nie wypralam. Poprzedni antybakteryjny skonczyl mi sie 2 tygodnie temu i wymyslilam, ze nie bede juz dodwac go do prania...i to byl blad

    A i przepraszam, ze nie uzywam polskich liter, ale chwilowo testuje moj psujacy sie laptop i dzialam z linuksa z plytki
    dlaczego bląd? cos sie zaczelo dziac?
    bo ja na razie pralam tetre na 90stopni i nic wiecej... i tak sie zastanawiam nad tymi antybakteryjnymi...

  4. #224
    Chustofanka Awatar mama_maleństwa
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aga__tka Zobacz posta
    dlaczego bląd? cos sie zaczelo dziac?
    bo ja na razie pralam tetre na 90stopni i nic wiecej... i tak sie zastanawiam nad tymi antybakteryjnymi...
    Dodatki antybakteryjne są do pieluszek, których nie można wyprać w 90 st. C by odkazić. Tetry to nie dotyczy, bo wysoka temperatura załatwia sprawę bakterii. Choć moim zdaniem możnaby i tetrę prać czasem w niższej temperaturze z dodatkiem antybakteryjnym z pożytkiem dla zużycia prądu przez pralkę.

  5. #225
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    65

    Domyślnie

    to jak bede cos kupowac to postaram sie pamietac o proszku przy okazji... na razie musze zaczekac do przyszlego miesiaca : bo w tym mamy strasznie duzo innych wydatkow

  6. #226
    Chustonoszka Awatar yolinka78
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    81

    Domyślnie

    A zamiast proszków można używać sody i olejku z drzewa herbacianego, czy te dodatki proszkowe mocniejsze?
    Ale herbaciany odkaża działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie moim zdaniem styknie.
    Czy się mylę. Ja tak lecę i jest ok.

  7. #227

    Domyślnie

    Ja używam zwykłego proszku i olejku z drzewa herbacianego od trzech miesiecy i u mnie jest ok
    Przemuś 28.12.2010
    Antoś 25.10.2013
    http://matkadzika.blogspot.com/

  8. #228
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artemida Zobacz posta
    Ja używam zwykłego proszku i olejku z drzewa herbacianego od trzech miesiecy i u mnie jest ok
    Jak ceny nappy fresh czy innych dodatków do prania będą dalej wzrastać to ja chyba też się przerzucę tylko na olejek, tym bardziej, że nie wiem czy istnieją sklepy stacjonarne sprzedające takie właśnie odkażacze, a ciągłe kupowanie przez internet tego środka i tracenie 12zł za przesyłkę jakoś mnie kręci taniej wychodzą proszki do prania 2w1 czy kupienie zwykłego proszku + odkażacza? bo nigdy nie miałam to nie wiem jak to jest, w jakim tempie się zużywa taki proszek.

  9. #229
    Chustomanka Awatar aleocochodzi
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    889

    Domyślnie

    Witam,
    poproszę dziewczyny o wskazówki. Chcę dziś pierwszy raz poprać pieluszki, bo maluszek już niedługo (mam nadzieję) przyjdzie na świat. Zamierzam prać w kulach z dodatkiem nappy fresha i olejkiem lawendowym, głównie dla walorów zapachowych. Mam w związku z tym pytanie: gdzie konkretnie dodajecie tego olejku? Czy należy go wkropić bezpośrednio do bębna, czy może do przegródki przeznaczonej na proszek albo płyn zmiękczający? A jeśli do plastikowego pojemnika, to czy to tworzywo się nie niszczy? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

  10. #230
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    A 'dzieciowy" proszek to jaki? i zwyklych jakich uzywacie?
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  11. #231
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    olejek jesli leję, to do otworu na płyn do płukania, a piorę w loveli, bo dostałam spory zapas.

  12. #232
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Derby/uk
    Posty
    23

    Domyślnie

    A czy sa tu dziewczyny z uk?
    Ja piore pieluchy (mam kieszonki z pulem) w plynie dzieciowym non bio i dodaje dodatek do pieluch Napisan(z tlenem) , do tej przegrodki na plyn do plukania dodaje pare kropel olejku z drzewa herbacianego

    tego bambinex szukalam tu ale nigdzie go nie bylo, moze ktos moglby mi polecic co jeszcze jest dostepnego na wyspach? dzieki z gory

    tu ten moj dodatek:



    zastanawiam sie, bo troche o nim szulkalam informacji i czesc zrodel podaje , ze nszczy pul czesc , ze nie i sama nie wiem?


  13. #233
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziewczyny, ratunku!
    Kupiłam zestaw startowy dla mojej córci, która lada moment do nas dołączy i nie wiem kompletnie, jak mam to wszystko wyprać
    Mam dwa otulacze wełniane, to je chyba powinnam potraktować lanoliną? Ale najpierw je wyprać, czy nie?
    Pieluszki SIO, wkłady, perfordy...jak mam to wyprać??? W czym??? Mam proszek Nappy Fresh, płyn laundry liquid bio D, płyn Dzidziuś i Lovela. Co mam w czym wyprać? Co do czego dodać? Boję się, że coś zatłuszczę, a czegoś nie natłuszczę Jak ja dam radę z tym pieluszkowaniem
    Proszę, pomóżcie

  14. #234
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    ja wełniaki pierw prałam w płynie do wełny na programie pralki do wełny i jak podeschły to lanolinowałam.
    a pieluszki wszystkie pozostałe piorę w proszku loveli z dodatkiem nappy fresh i jest ok płyny do prania raczej są ok jeśli nie są 2w1 czyli z płynem do płukania

  15. #235
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez libra Zobacz posta
    Ja też wkłady bambusowe regularnie piorę z miofresh, a czasem namaczam przez noc. I nawet te kolorowe close parent nocne i nic im się nie dzieje - może lekko kolorek zbladł, ale bez przesady
    Podnoszę wątek - na Mio Fresh jest napisane, żeby nie używać do kolorowych rzeczy. Jakie macie doświadczenia? Nie chcę prać osobno wkładów i otulaczy/kieszonek... :/

  16. #236

    Domyślnie

    Ja piorę pieluchy razem z kolorowymi ubraniami z dodatkiem miofresh i nic nie wyblakło, a piorę już tak jakiś czas.

  17. #237
    Chustofanka Awatar Anushka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    śląskie
    Posty
    232

    Domyślnie

    My też używamy dodatku i żadnych sensacji kolorystycznych nie ma. Może to takie zabezpieczenie ze strony producenta, np.w przypadku tkanin łatwo się odbarwiających.

  18. #238
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Ja za to miałam wrażenie, że te bardziej kolorowe ubranka blakły mi po praniu z dodatkiem, ale w sumie już od dłuższego czasu piorę oddzielnie pieluchy i ciuszki.

  19. #239
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Ja też raczej piorę osobno pieluszki, ale część z nich jest bardzo kolorowa i dlatego się zmartwiłam, że coś może im się stać.

  20. #240
    Chustomanka Awatar Bastet
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    684

    Domyślnie

    Ja piorę w Jelpie (płyn - zakrętkę daję - twarda woda, nie wiem czy to dużo czy mało?) do tego kopiata łyżka sody i takaż sama antybakteryjnego Nappy Fresh.

    A tak - przeczytałam ostatnio w jakiejś babskiej gazecie, że doskonałym patentem na odkażenie gąbek do mycia naczyń jest podgrzanie ich w mikrofalówce. Idąc tym tropem, czy wsadzenie do niej raz na jakiś czas pieluch miałoby podobne działanie ?
    Ostatnio edytowane przez Bastet ; 26-05-2012 o 14:59


    mój blog - http://bastetlady.blogspot.com/

    "Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili" – Sokrates.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •