Strona 10 z 17 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 326

Wątek: Proszki Antybakteryjne Do Prania Pieluszek

  1. #181
    Chustomanka Awatar tonya
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    743

    Domyślnie

    bambinexu w pieluszkarni nie ma, w krainie pieluszek też... czyli trzeba czekać na dostawę - poprzednio też długo czekałyśmy

    a może któraś z was ma i wypróbowała bambino mio? http://www.krainapieluszek.pl/index....product_id=301
    Beata mama Grzesia (30/03/96) Ani (14/08/07) i Jasia (16/10/09)

  2. #182
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Bambinez juz jest dostępny - przed chwilą sprawdzałam w Pieluszkarni.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tonya Zobacz posta
    bambinexu w pieluszkarni nie ma, w krainie pieluszek też... czyli trzeba czekać na dostawę - poprzednio też długo czekałyśmy

    a może któraś z was ma i wypróbowała bambino mio? http://www.krainapieluszek.pl/index....product_id=301
    Mam Bambino Mio i Bambinex, nie widzę różnicy w praniu - Bambinex ma specyficzny zapach .
    Moje pytanie do piorących w proszku Bambinex - naprawdę pierzecie w 40 stopniach, trochę się obawiam
    Lubię być z Wami

  4. #184
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    ja piorę w bambinexie 3 w 1 - zazwyczaj w 60 st, chyba ze piorę razem z ubrankami jakimiś delikatniejszymi - wtedy w 40.
    ale raz na półtora/dwa mies. wrzucam wszystko co nie ma PUL na 90 st.
    bambinex mi podpasował najbardziej - podoba mi się jego zapach (na wypranych pieluszkach bo w pudle to za intensywny)
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  5. #185
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam, co jest bardziej ekonomiczne: nappy fresh czy Bambino Miofresh? Ten drugi starcza niby na 50 prań. Nappy fresh chyba też (może sobie ubzdurałam?). Jak to jest?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  6. #186
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    217

    Domyślnie

    ja piorę w Bambino Miofresh i jest ok
    kupuję w krainie pieluszek
    moja Gośka ma prawie 9 miesięcy i używamy drugiego opakowania więc wydajny
    Małgosia 2010 Maciek2011

  7. #187
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    tak się zastanawiam czy jest sens prania pieluch z dodatkiem np. nappy fresh jeśli dziecko nie robi kupy do pieluchy? Starczy do prania, np. olejek lawendowy?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  8. #188
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    A myślisz, że w moczu to bakterii nie ma? :] Ja tam wolałabym dmuchać na zimne niż później leczyć maleństwo z jakiejś infekcji... Możesz ew. dawać trochę mniej tego dodatku albo po prostu co drugie pranie, by jednak mieć pewność co do odkażenia pieluch.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  9. #189
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    są w moczu, szczególnie przy zakażeniach, chodzi na razie o moją ponad 3 latkę ( na noc jej wielo zakładam)
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  10. #190
    Chustonówka Awatar aser
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    27

    Domyślnie

    ja piorę w proszku bobas z dodatkiem miofresh i jest super, kiedyś mi się skończył i zakupiłam nappyfresh, wtedy pieluchy zaczynały mi zalatywać siuśkami, zafundowałam im kąpiel w kwasku i striping był spokój na jakiś czas, ale smrodek powracał.Zamieniłam nappyfresh na miofresh i smrodek przepadł. Ten dodatek jest super do odkażania. Polecam.

  11. #191
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    aser - dobrze wiedzieć, bo ja też zamierzam prać pieluszki w bobasie+miofresh a nawet już 1sze pranie mam za sobą.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  12. #192
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    A myślisz, że w moczu to bakterii nie ma? :] Ja tam wolałabym dmuchać na zimne niż później leczyć maleństwo z jakiejś infekcji... Możesz ew. dawać trochę mniej tego dodatku albo po prostu co drugie pranie, by jednak mieć pewność co do odkażenia pieluch.
    W moczu to akurat bakterii nie ma. Rozwijają się dopiero na zasiusianych pieluchach. Ale na tej samej zasadzie są również na zaplamionych i przepoconych ubrankach, na skórze, wszędzie.
    Ewentualnie groźne mogą być bakterie coli, które są obecne w kale. Ale one giną w 60 stopniach, bądź w środkach piorących. Jasne, że z dodatkiem mozna prać, zwłaszcza jeśli pieluchy są zakupkane, a pierzemy w 40 st. Ale nie ma co szaleć. Brudnej pupy tez nikt nie odkaża, a jedynie myje wodą z mydłem, a są tacy, co tylko mokrą chustką przecierają.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  13. #193
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    94

    Domyślnie

    Ja przez długi czas prałam w Bobasie i Nappy Fresh i żadnego suśkowego zapachu nie było...Dziś byłam w Pieluszkarnii i zakupiłam Babmibex, zobaczymy co to
    14.02.2010. -Wielki Bru
    http://imponderabilie.blogspot.com/

  14. #194
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Ja najpierw prałam w Bambinexie (Yetka była taka przekonująca...), ale jak skonczyłam 2 opakowania niechcący przeszłam na inne: potion, urlich naturlich+mio fresh, bobas+BioD, bo Bambinexu nigdzie nie było. Ale strasznie za nim teraz zatęskniłam i też poleciałam do Pieluszkarni po wiadereczko! I TO JEST TO! Jak dla mnie - proszek idealny

    Jak pranie w ogóle nie pachnie to jakoś tak mi łyso... Z zapachem inna przyjemość i
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  15. #195
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Dawno nie miałam Bambinexu. Od dłuższego czasu lecę na urlich naturlich + miofresh + olejek herbaciany. Jak zapomnę o olejku to pranie nie pachnie, jak dodam olejek to pachnie.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  16. #196
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Ale sama przyznasz, Yettko, że nic się nie da porównac z Bambinexem... Zaraziłaś mnie swoją fascynacją tym zapachem - przy czym przyznam, że na początku nie bardzo to rozumiałam...
    Nie mam nic do urlicha+mio Fresh, olejki też stoją na półce szeregiem, ale sama wiesz... [tu w ogóle jest mnóstwo różnych -holiczek, może to się odezwał we mnie jakiś nieuświadomiony i ukryty bambinexoholizm?]
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  17. #197
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    O tak pamiętam zapach prania po bambinexie. Ciężko to wytłumaczyć ale coś w nim jest. Może czas sobie go przypomniec.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  18. #198
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    11

    Domyślnie EKO ŚRODKI

    Czytam forum prawie od deski do deski Bo termin się zbliża,ale co do prania:
    Od dawna stosuję płatki mydlane z sodą oczyszczona i olejkiem lawendowym.Dla efektu wybielania dodaje kwasek cytrynowy.Wcześniej dziewczyny pisały o occie ja nim płuczę pralkę raz w m-cu tz działa odkażająco i rozpuszcza co trzeba.Mam bardzo wapienna wodę co utrudnia mi nie raz pranie.Czytałam eksperymenty Yetty i prawie jak moje przepisy na pranieCo do tematu Boraksu to zrezygnowałam z używania bo to substansja naturalna ,ale trująca. Nastawiam się do prania pieluch ,ale sceptycznie jestem nastawiona do dodatków typu NP.Naturalne olejki podobno wystarczają.Eukaliptuowy ma działanie przeciwbakteryjne,a cytrynowy i lawendowy przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne.Cytyna i słoneczko działa świetnie na plamyJa sprzątam tylko z octem,sodą i olejkami.Trzeba uważać na olejki -muszą być naturalne.Syntetyczne uczulają i nie spełniają okrelonych funkcji stąd ew.wysypki.Przeczytałam kiedyś,że aby odkazić np. pieluszki to mieszamy wode z octem i olejkiem lawendowym i spryskiwaczem psikamy przed praniem lub po wstępnym płukaniu-działa podobno jak odkażacz.Jeżeli chodzi o odkażanie to jeszcze sól z cytryną działają dezynfekująco.Zatem można wybieraćTo z moich eko fanaberii w domuPozdrawiam,Kasia.

  19. #199
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    2

    Domyślnie Nappy Fresh do pieluch bambusowych ?

    Witam wszystkich. Mam nieco inne pytanie; wlasnie na wszywce Tots Bots Bamboozle wyczytalam, ze nie uzywac wybielaczy, octu oraz sody (no bleach, vinegar or sodium bicarbonate). Soda jest obecna w Nappy Fresh i Miofresh. Czy jest zatem inny srodek odpowiedni do bambusowych produktow ?

  20. #200
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Ja akurat nie mam Bamboozle, ale wszystkie bambusy piorę z dodatkiem Miofresh i nawet gotowałam w garze w kwasku cytrynowym, nic im się nie stało

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •