Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: a co wyczytałam o pieluszkach!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie a co wyczytałam o pieluszkach!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ponieważ ostatnio pojawiło sie kilka postów o tym co WYPISUJA w gazetach ja dołączam moje wyczytane : w " twoim maluszku" w dziale pielęgnacji napisali " jednorazowe kontra tetrowe"-zdecydowanie te pierwsze!!!!! i tu peany na rzecz jednorazowych pieluch ( poniżej reklama pampersów huggies i happy) a o tetrowych:tertowe choć tańsze, są niezdrowe dla pupy malucha (sic!!!)


    a o innych wielorazowych nawet nie wspomniano

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    No cóż jak zapakujesz tetrę w ceratę i zmieniasz 3 razy dziennie to to rzeczywiście nie najzdrowsze dla skóry jest.....

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  3. #3
    Chusteryczka Awatar Bogusia
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Szwajcaria
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    KURDE,Kurde kurde

    a moja koleżanka jak tylko mała sie urodziła to była z nią teściowa i ona narzuciła im tetrę ... Wiecie co moja kolezanka powiedziała ,że mała miała dupę uczuloną na tetrę i jak przeszła na pampki to przeszło i nawet lekarz powiedział ,że to od tetry. No normalnie krew we mnie zawrzała, ale nic spokój ducha i mam w nosie a moje juz od 2 tygodni w tetrze i nie ma żadnych odparzeń i 2 razy na nocnik sie udało
    MACIUŚ - 20.03.2007 JÓZIO - 23.10.2010 ZOJA - 21.02.2016
    Opowiedz mi mamo VLOG BLOG

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    no to u mojego malucha pojawiło się uczulenie na pupce i nad siusiakiem - smarowałam roznymi mazidłami a jak zrezygnowaliśmy z pampersów to krostki same zniknęły i nie ma od tamtej pory najmniejszych problemów

  5. #5
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez serafinka
    no to u mojego malucha pojawiło się uczulenie na pupce i nad siusiakiem - smarowałam roznymi mazidłami a jak zrezygnowaliśmy z pampersów to krostki same zniknęły i nie ma od tamtej pory najmniejszych problemów
    u nas to samo - uczulenie, odparzenie po pampersie... teraz (chwilowo) ekologiczne, kukurydziane jednorazowki przerabiamy - jest lepiej, a na noc pocket (na zmiane - bumgenius i p'tits dessous) i po nocy jest najlepiej a w planach zakup wiekszej ilosci wielorazowek
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    dla mnie pieluszki stały sie hobby tak jak chusty!!!!! ( nigdy bym nie pomyślała że tak będzie)kupuję testuję i wiem jedno!!!! była to jedna z bardziej rozsadnych decyzji w moim ( bardziej małego) życiu!!! cieszę się że nie mamy problemówze skórą i nie produkujemy ton toksycznych śmieci

  7. #7
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    no to jak u mnie - tez hobby... do tego ja w uk mam taki wybor, ze oczy bola.... jak by mi kto przed urodzeniem Franka powiedzial, ze bede chciala uzywac pieluch do prania, to bym sie tylko po glowie popukala moze dlatego, ze mi sie one kojarzyly wylacznie z tetra i przebieraniem dziecia po kazdym siku.... fajne hobby, fajne...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    471

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bogusia
    KURDE,Kurde kurde

    a moja koleżanka jak tylko mała sie urodziła to była z nią teściowa i ona narzuciła im tetrę ... Wiecie co moja kolezanka powiedziała ,że mała miała dupę uczuloną na tetrę i jak przeszła na pampki to przeszło i nawet lekarz powiedział ,że to od tetry. No normalnie krew we mnie zawrzała, ale nic spokój ducha i mam w nosie a moje juz od 2 tygodni w tetrze i nie ma żadnych odparzeń i 2 razy na nocnik sie udało
    Jestem mama potrojna. Zostalam nia na raty, w 2002, 2005 i 2007.

    http://www.ratujmaluchy.pl/

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bogusia
    Wiecie co moja kolezanka powiedziała ,że mała miała dupę uczuloną na tetrę i jak przeszła na pampki to przeszło i nawet lekarz powiedział ,że to od tetry.
    Moze nie na tetre, tylko na proszek. No coż, każdy robi jak uważa. Tylko mnie strasznie wkurza, jak ludzie pukaja sie w czoło kiedy usłyszą o mojej tetrze i, że jestem głupia bo jednorazówki wygodniejsze. A najgorsze było to: "zobaczysz, odechce ci się", normalnie krew mnie zalewała. Teraz odpuścili, kiedy widzą, że po pół roku nie zmieniłam zdania






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    serafinko kochana: przynieś mi proszę tę gazetkę. napiszę oficjalny list do redakcji i może oświecę nieco panią redaktor.

    a uczulenie po tetrze z reguły pojawia się jesli dziecko jest bardzo rzadko przewijane, jeśli stosuje się ceratki, albo dziecko jest uczulone na dany środek do prania. no i jest jeszcze inna możliwość: pieluszka tetrowa za 2 zł została wybielona jakimś świństwem podczas produkcji w chinach.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    no to postaram sie ją znaleźć!!! byłam taka wkurzona tą szkodliwościa tetry !!!!!!!!!!!!

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Londyn/PoznaĂą
    Posty
    151

    Domyślnie

    szczerze to ja was podziwiam
    bo mi by sie nie chciało p... z wielorazowymi pieluchami
    jakimikolwiek
    pampera zawijam, do smieci i mam spokój
    a nikt mi nie wmówi ze pampery sa drozsze niz wielorazowe
    liczac proszek, prad, zuzycie pralki i przede wszystkim mój bezcenny czas to według mnie pamper wygrywa
    ja lubie wygode
    ale kazdy robi po swojemu
    www.kocipazur.org
    nasz TeleGabiÂś oraz kotki-psotki

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Londyn/PoznaĂą
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez serafinka
    nie produkujemy ton toksycznych śmieci
    smieci nie produkujesz
    ale zuzywasz prąd i wodę do prania+uzywasz jakiś detergentów
    dla mnie jeden pies jakby nie patrzeć
    www.kocipazur.org
    nasz TeleGabiÂś oraz kotki-psotki

  14. #14
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    117

    Domyślnie

    marinella, to nie do końca tak.
    Owszem, do wielorazówek zużywa się prąd, wodę i detergenty.

  15. #15
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    117

    Domyślnie

    No to się rozpisałam, a kasza na śniedanie przypaliła się w tym czasie prawie na węgiel

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Londyn/PoznaĂą
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hoshi
    No to się rozpisałam, a kasza na śniedanie przypaliła się w tym czasie prawie na węgiel
    i zuzyłas za duzo gazu
    prawda jest taka ze mi sie zwyczajnie nie chce
    Gabi nie jest uczulona na jednorazowe , pupe ma bardzo ładną wiec... pampery nam pasują
    ale szczerze podziwiam tym co sie chce
    www.kocipazur.org
    nasz TeleGabiÂś oraz kotki-psotki

  17. #17
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marinella
    prawda jest taka ze mi sie zwyczajnie nie chce
    Argument dobry jak każdy inny
    Też mi się kiedyś nie chciało

  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    no ja też miałam opory ( nawet nie do końca uświadomione) wymyślałam problemy zastepcze i jeszcze sprawa estetyki wygląd dziecka w takich pieluchach mi się nie podobał i nie wyobrażałam sobie prania po kupkach.............. i ................... minęło .............trochę ............czasu i teraz to nie wyobrazam sobie inaczej.


    i jeszcze miałam problemy jak poradze sobie na wyjazdach, spacerach itp....ale to samo przyszło a pranie drobiażdżek co drugi dzień wrzucoene do pralki uprane w płatkach i po szybkim wyschnięciu znów na pupce


    mnie przeraziły artykuły na temat tego co zawieraja jednorazówki " w sobie" nie mogłam być wobec tego obojętna a sprawa 'ekologi" była dodatkową....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •