Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: Jakie otulacze polecacie do tetry?

  1. #1
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie Jakie otulacze polecacie do tetry?

    Młoda ma 8 miesięcy, 9,5kg, do tej pory w jednorazówkach. Jako że mam jakieś obłąkane pokłady tetrowych pieluch, chcę je w końcu wykorzystać. Czy tetra plus otulacz to dobry pomysł? Jakie powinnam kupić i ile? O, właśnie w drugim oknie znalazłam wątek o otulaczach
    http://chusty.info/forum/showthread.php?t=2037

    to sobie poczytam Czy trzy sztuki wystarczą?
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Wystarczą trzy zwłaszcza,że pewnie już nie robi tak wielu rzadkich kupek. Ja tak pieluszkowałam małego od 5 miesiąca, miałam dwa otulacze Imse Vimse białe najtańsze i mi starczyło. Byłam zadowolona. Jak się pobrudził jeden to szybko zapierałam. Schną bardzo szybko.

  3. #3
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    3 powinny wystarczyć. Z otulaczami np. PUL jest fajnie bo szybko schną. Możesz poszukać czegoś na bazarku. PULowe powinny być dobre. Każdy lubi coś innego ale dla 8 miesięcznego dziecka, nie kupowałabym już wełenki lub polarku. Powodzenia.
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  4. #4
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziękuję. Czyli trzy PUL-e wędrują na listę zakupów
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  5. #5
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    A powiedzcie mi, czy wy w otulacz PUL dajecie tetrę złożoną w prostokąt, tak że PUL dotyka skóry dziecka? Bo ja jeszcze nigdy tak nie dawałam, jakoś mam opory. Jeśli otulacz PUL, to u nas tylko formowanki.

    Za to mój maluch ma ok 10 kg i 11 miesięcy i mamy ulubiony otulacz z polaru na napki, który u nas w użyciu na okrągło i jestem bardzo zadowolona.
    Także ja polecam z polaru.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  6. #6
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    daleko i blisko
    Posty
    3,021

    Domyślnie

    daje do pulowoych zlozonych w prostkat ale mam tylko dwa firmowe z mother ease i one sa naprawde milutkie i miecutkie. Pozostale sobie uszylam i na pul dalam welur i jest super.
    K. i J. 17.07.2008, W. 07.02.2013

    1% KRS 0000037904 Cel szczegółowy 26513 Nowacka Katarzyna i Jakub 1% DZIĘKUJEMY!

  7. #7
    Chustomanka Awatar andzia_1978
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    pomiędzy wawą a wołominem
    Posty
    1,219

    Domyślnie

    ja ma pul od Yetty i daję tetrę złożoną w prostakąt i jest ok, nawet tak najbardziej lubię pieluchować, formowanki i nawet kieszonki mniej mnie cieszą.
    P 1995, A 1997, B 2008, W 2015 i L 2017
    jestem matką idealnej córki i równie idealnych czterech synów

  8. #8
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    ja natomiast bardzo polecam wełnę dla 8 miesięczniaka, do tetry idealna, my się właściwie już teraz tylko tak w domu nosimy - tetra w prostokąt i storchenkinder gatki. Jak zakładamy pula czasami to też daję w prostokąt tetrę i nic się nie dzieje złego, że pul dotyka skóry. Gatki i tetra to idealne rozwiązanie dla ruchliwych dzieci które od razu po położeniu na plecy brykają na brzuch i do przodu

  9. #9
    Chustofanka Awatar Agakakaka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    202

    Domyślnie

    u mnie na razie się sprawdzają majty Bambino Mio do 5kg i Bambinexy one size, bo te małe dupki w innych się topią. Jako wkładu używam pieluch Bambinomio lub tetry w prostokąt. Ale muszę popróbować trójkąta, bo raz mi kupka na ściągacz podsiąkła.


  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Ja składałam tetrę w origami. Jak już było ciężko małego zawinąć poszyliśmy formowane.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Leika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,755

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta
    ja natomiast bardzo polecam wełnę dla 8 miesięczniaka, do tetry idealna, my się właściwie już teraz tylko tak w domu nosimy - tetra w prostokąt i storchenkinder gatki. Jak zakładamy pula czasami to też daję w prostokąt tetrę i nic się nie dzieje złego, że pul dotyka skóry. Gatki i tetra to idealne rozwiązanie dla ruchliwych dzieci które od razu po położeniu na plecy brykają na brzuch i do przodu
    A co z kupą? Ja do otulacza wełnianego wkładam tylko formowanki, bo obawiam się, że przy tetrze złożonej w prostokąt kupa wypłynie z pieluchy i upapra otulacz
    Starszy Syn (VIII.2006), Córka (I.2009) i młodszy Syn (XI.2011)

    http://moje-dzieciaki.blogspot.com/

    We are what we think. All that we are arises with our thoughts.
    With our thoughts we make the world.
    Buddha



  12. #12
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leika Zobacz posta
    A co z kupą? Ja do otulacza wełnianego wkładam tylko formowanki, bo obawiam się, że przy tetrze złożonej w prostokąt kupa wypłynie z pieluchy i upapra otulacz
    u nas kupa w nocniku
    ale myślę, że takie większe dzieciaki to już raczej nie robią wypływającej, ale fakt otulacz może się zabrudzić czasem...
    ja bardzo lubiłam tetrę w origami ale mój Franek niestety już nie da sobie założyć, za długo to trwa, formowanki jeśli zakładamy to tył na przód (pomysł dziewczyn z forum) bo mały nie toleruje po prostu leżenia na plecach, generalnie nie toleruje leżenia tylko pełzanie się liczya tetrę w prostokąt i gatki można generalnie założyć dziecku w biegu...
    Ostatnio edytowane przez magnolia ; 23-08-2009 o 15:55

  13. #13
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Podpisuję się pod tym co napisała Magnolia. Ja jestem totalną wełnofanką, więc gatki wełniane, a ostatnio częściej tetra w prostokąt otulacz wełniany imse vimse lub wollwikkel. Przy gatach storchenkinder używam tetry+pieluszki dzianej disany. My mamy melczne kupki jeszcze, przy trójce moich pociech nie zawsze uda mi się wysadzić najmłodszą, ale nigdy nam nie przeciekło, bo dziana fajnie zabezpiecza przed zabrudzeniem otulacza.

    edit: OT Kammiku właśnie spojrzałam na daty urodzin Twoich Pociech-ten sam dzień tylko 13lat różnicy... U mnie jest tak samo-moja Siostra urodziła się dokładnie w ten sam dzień, co ja tylko 6 lat po mnie
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 23-08-2009 o 16:16

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leika Zobacz posta
    A co z kupą? Ja do otulacza wełnianego wkładam tylko formowanki, bo obawiam się, że przy tetrze złożonej w prostokąt kupa wypłynie z pieluchy i upapra otulacz
    Takiemu malcowi składa się tetrę w origami. Wygooglaj, jest w necie instrukcja
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  15. #15
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Musli Zobacz posta
    Takiemu malcowi składa się tetrę w origami. Wygooglaj, jest w necie instrukcja
    albo zakłada się dzianą disany

  16. #16
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta

    edit: OT Kammiku właśnie spojrzałam na daty urodzin Twoich Pociech-ten sam dzień tylko 13lat różnicy... U mnie jest tak samo-moja Siostra urodziła się dokładnie w ten sam dzień, co ja tylko 6 lat po mnie
    Moja koleżanka twierdzi, że mam jeden dzień w roku wyjątkowo płodny A tak się po pierwszym zarzekałam, że żadnych wiecej dzieci zimą
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  17. #17
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Ach, no i zgłosiła się jedna chustomama, która nam uszyje pulowe otulacze
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  18. #18
    Chusteryczka Awatar Leika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,755

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Musli Zobacz posta
    Takiemu malcowi składa się tetrę w origami. Wygooglaj, jest w necie instrukcja
    Znam wiązałam w ten sposób małą, ale głównie jak była mniejsza, bo wówczas tetra w prostokąt sięgała jej od połowy pleców aż za brzuszek
    U mnie tetra jest w zasadzie tylko sporadycznie, "na chwilę", albo "awaryjnie" gdy inne są akurat w praniu. Wolę formowanki i AIO Natomiast też jestem fanką wełny i wełniany otulacz (mam storchenkinder) jest jednym z moich ulubionych
    Starszy Syn (VIII.2006), Córka (I.2009) i młodszy Syn (XI.2011)

    http://moje-dzieciaki.blogspot.com/

    We are what we think. All that we are arises with our thoughts.
    With our thoughts we make the world.
    Buddha



  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    A. Ł
    Posty
    746

    Domyślnie

    U nas też tetra w prostokąt i wełniane gacie albo otulacz PUL-owy NB, czasem w gatkach wełnianych się tetra troszkę zwija ale ogólnie to spoko.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •