Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Nowa chustomama w stresie :-)

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1

    Domyślnie Nowa chustomama w stresie :-)

    Witam serdecznie drogie forumowiczki i forumowiczów .

    Jestem nową "prawie" chustomamą, w oczekiwaniu na perłową Nati. Synek ma prawie 5 miesięcy, ponad 7 kg, mnie plecy już prawie odpadły od noszenia go na spacerach, bo generalnie wytrzymuje tylko drzemkę,a potem ryk i do góry, listki na drzewach najlepiej zrywać albo na kolanach w kanjpie siedzieć, pod warunkiem, że dużo ludzi jest .

    Jak młody miał 2 miesiące dostałam od koleżanki rapalu, ale nie sprawdziła się. Nie umiałam kompletnie jej zawiązać, za krótka bo ledwo węzeł robiłam, młody wystraszony i ja razem z nim. Teraz pełna napięcia czekam na Nati i jestem ciekawa czy dam radę... zawiązać, nosić, namówić Pimpka . Wcześniej mi lekarz i fizjoterapeutka zabronili chustować, bo mieliśmy małą asymetrię, ale ponoć wszystko juz ok i możemy działać. Mam dość chodzenia z wózkiem w jednej ręce i dzieckiem w drugiej i tych spojrzeń innych szanownych mam, których dzieci wylegują się w wózkach oglądając przywieszone do nich kolejne grające zabawki... podczas gdy Pimpek prawie od razu po przebudzeniu albo przed płacz... i to dość agresywny, bo już świadomy . A ja jego płaczu tolerować nie będę, toteż targam te 7 kilo po całym parku/mieście, przysiadamy w końcy gdzieś się czegoś napić i tak sie robi knajpiane dziecko... . Poszłabym do zoo, na 3godzinny spacer, tak lubię chodzić i pokazywać dziecku świat, stąd pomysł chusty.

    Tylko czy to nie za późno? Czy dam radę namówić jeszcze młodego do chustowania? Jak myślicie?

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie i do zobacznia w kolejnych postach

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    407

    Domyślnie

    Witaj widać trafiło się tobie dziecko antywózkowe my zaczynałyśmy jak Iza miała 4 miesiące po troszeczku i też od Nati. Fajnie jakbyś mogła się z kimś spotkać kto ewentualnie pomoze przy wiazaniu my bylismy na kursie właśnie z 5ciomięsięcznym dzieckiem i to duzo nam dało ( przy drugim też pójde na kurs). Jeszcze raz witaj i miłego noszenia


  3. #3
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    granica Kaszub...
    Posty
    146

    Domyślnie

    ...myślicie, ze dasz!

    Więc motaj motaj...i pisz jakie wrażenia!

  4. #4
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie

    witaj
    powolotku ,na spokojnie i jasne ze sie da
    zaczniesz od krotkich spacerow ,tak by dziecie sie przyzywczailo i bedzie dobrze

    jesli masz mozliwosc podejscia na spotkanie chustowe lub mamy chustowe w okolicy to warto pocwiczyc wspolnie

  5. #5
    Chustoguru Awatar czukczynska
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Witaj!
    Pewnie,że dasz radę.Poszukaj innych chustomam z Twojej okolicy-na pewno Ci pomogą.

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Talking

    Witaj Opolanko!

    dacie radę, trochę wiary!

    jakby co jestem do dyspozycji
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mayka dziękuję bardzo za ofertę, może dasz się w takim razie na jakiś spacer zaprosić albo co... . Albo na herbatkę zieloną? Albo na kawkę? Jakbyś miała kiedy wolną chwilę i chciała się podzielić umiejętnościami to ja nie ukrywam, że chętnie skorzystam . A póki co będę męczyć tu koleżanki na forum o porady.

    Dziękuję za pokrzepienie, Nati jedzie, będzie jutro... tup, tup, tup... nie mogę się już doczekać.

  8. #8
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cieszę się, że się na Perłę zdecydowalaś, to świetny wybór. Miłego noszenia, na pewno sobie poradzisz

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    wspieramy, perełka to świetny wybór, a skoro jesteś zdecydowana nosić, to na pewno dasz radę
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  10. #10
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie

    Witaj!Na pewno dasz radę.Nie rezygnuj i trenuj i może do zobaczenia w Opolu)
    Zajrzyj też na www.fajniemiecdzieci.pl tam są info o imprezach i spotkaniach w Opolu.

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie

    pewnie że dasz rade noscić! i jeszcze od forum zdażysz sie uzależnić

  12. #12
    Chusteryczka Awatar bubusita
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Eeee no nie ma opcji, radę dasz i już. Witamy Cie serdecznie i życzę miłego uzależniania się od tego forum.
    Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
    *Paulo Coelho*

  13. #13
    Chustonówka Awatar Magducha_22
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Wałbrzych
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam witam! Skoro moja Kasia w wieku 13 miesięcy polubiła noszenie w chuście i teraz sama wchodzi mi na plecy, żeby tylko ją zawiązać, to chyba mówi samoza siebie, że z młodszym dzieciem nie będzie problemu!
    Pozdrawiam i życzę zadowolenia z noszenia

  14. #14
    Chusteryczka Awatar monika999
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,831

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meryl 72 Zobacz posta
    Witaj widać trafiło się tobie dziecko antywózkowe my zaczynałyśmy jak Iza miała 4 miesiące po troszeczku i też od Nati. Fajnie jakbyś mogła się z kimś spotkać kto ewentualnie pomoze przy wiazaniu my bylismy na kursie właśnie z 5ciomięsięcznym dzieckiem i to duzo nam dało ( przy drugim też pójde na kurs). Jeszcze raz witaj i miłego noszenia
    u nas tez dziecie w wozku dlugo nie pospi...
    Meryl
    na jakim kursie bylas z maluchem?

  15. #15
    Chustomanka Awatar roziii
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    kiedyś Wa-wa Bielany teraz z pod Warszawy
    Posty
    984

    Domyślnie

    Witamy i wspieramy. Na pewno dacie radę
    Rozalia( Rozi) mama Patryka 11.2005, Szymona 10.2008, Wojtka 03.2011 i Maćka 06.2019

  16. #16
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie


  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1

    Domyślnie

    Chusta jest, szkolenie było... Dzięki Mayka! )

    Tylko... młody 30 sekund po włożeniu do chusty drze się jak opętany... I co teraz???

  18. #18
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    30 sekund to piękny wynik jak na pierwszy raz Co może pomóc - bujanie się na ugiętych kolanach, chodzenie, pokazywanie czegoś ciekawego, wyjście na balkon albo na spacer, przypięcie zabawki do chusty. Będzie dobrze, zobaczysz!
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •