Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: sine nóżki

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie sine nóżki

    Franka nóżki w kieszonce sinieją, zauważyłam że jeśli poły przechodzą przez doły podkolanowe to strasznie. staram się nie wciskać całego materiału w jedno miejsce, tylko rozkładac w miarę równo w pas ale niewiele to pomaga...
    co zle robię? da sie w ogóle bez fotek?
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  2. #2
    Chusteryczka Awatar april
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Im lepszy koń, tym na niego wiecej nakladają.
    Posty
    2,184

    Domyślnie

    Mania też tak miała w kieszonce. Przerzuciłam się na 2X i było ok.

  3. #3
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    od jakiegoś tygodnia ciąglę doskonalę prosty plecak, ale Kalinie po jakiś 15 min sinieją nóżki, próbowałam już trochę poluzować ale wtedy szlak trafia również górę lubimy się tak nosić ale daleko nie zajdziemy

  4. #4
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    duzo materialu pod pupe i dociagac glownie gorna polowe - moze pomoze
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ithilhin Zobacz posta
    duzo materialu pod pupe i dociagac glownie gorna polowe - moze pomoze
    ale to do mamykaliny czy do mnie?
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzufik Zobacz posta
    ale to do mamykaliny czy do mnie?
    do obu gdyz poniewaz podobnie sie ten material pod kieszonka i pod plecakiem prostym zachowuje

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morepig Zobacz posta
    do obu gdyz poniewaz podobnie sie ten material pod kieszonka i pod plecakiem prostym zachowuje
    no tak w sumie...
    dzięki Wam !!
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,013

    Domyślnie

    To ja się podepnę,, mogę?
    moje dziecię też tak ma od niedawna i to bez względu na wiązanie - nawet w dopasowanym pouczyku u taty mu zsiniały:/
    Wydaje mi się, że chusta podociągana dobrze, więc z czego to może wynikać?
    fi jest naprawdę ciężki mimo młodego wieku a nosimy się głównie w ellaroo - moze chusta juz za cienka?

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    tak jak napisała inthilhin: dolna krawędź trzeba zwinąć, tak aby powstała" poduszeczka" pod kolankami. nózki sinieją jeśli bardzo mocno diciągniemy tylko dolna krawędź. wrzyna się ona wtedy w ciało dziecka. czasami pomaga, jesli nie wiążemy na gołe nogi- zakładamy cienkie spodenki, albo getry.
    dociągając chustę nie łapiemy za samą krawędź, ale jednocześnie z krawędzią chwytamy kawałek chusty- dotyczy to krawędzi zarówno dolnej jak i górnej.

    w plecaczku nie należy bardzo mocno dociągać krawędzi dolnej, bo oprócz sinienia nózek będzie nam się wysuwał materiał spod pupy.

    należy też sprawdzić pozycję dziecka: jeśli nózki są solidnie podkurczone (kolanka na wysokości pępka dziecka) i nie za bardzo odwiedzione na boki (efekt szpagatu), nózki od kolanek mogą zwisać swobodnie to nie powinny sinieć.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  10. #10
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annamamaalexa Zobacz posta
    tak jak napisała inthilhin: dolna krawędź trzeba zwinąć, tak aby powstała" poduszeczka" pod kolankami. nózki sinieją jeśli bardzo mocno diciągniemy tylko dolna krawędź. wrzyna się ona wtedy w ciało dziecka. czasami pomaga, jesli nie wiążemy na gołe nogi- zakładamy cienkie spodenki, albo getry.
    dociągając chustę nie łapiemy za samą krawędź, ale jednocześnie z krawędzią chwytamy kawałek chusty- dotyczy to krawędzi zarówno dolnej jak i górnej.

    w plecaczku nie należy bardzo mocno dociągać krawędzi dolnej, bo oprócz sinienia nózek będzie nam się wysuwał materiał spod pupy.

    należy też sprawdzić pozycję dziecka: jeśli nózki są solidnie podkurczone (kolanka na wysokości pępka dziecka) i nie za bardzo odwiedzione na boki (efekt szpagatu), nózki od kolanek mogą zwisać swobodnie to nie powinny sinieć.

    święta racja pomogło a przy okazji poszukałam wiązania plecaczka hanti i już wogóle bez problemu, choć mała woli prosty plecak

  11. #11
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    .
    Posty
    4,759

    Domyślnie

    Rzufiku u nas jak u april: przerzuciliśmy się na 2x i problem się rozwiązał. Ale wiem jak bardzo Ty uwielbiasz kieszonkę więc moze spróbuj rozkładac troszkę materiał pod kolankami. Mam takie zdjęcie (całe wiązanie trochę za luźne ale to nie o to tutaj chodzi ) na którym widać o co mi chodzi. Tylko nie wiem czy tak można? parę razy zdarzało mi się tak rozkładać kiedy czułam, ze materiał za bardzo mu się wpija w nóżki. Niech wypowiedzą się ekspertki

    http://edu-mata.blogspot.com/
    https://www.facebook.com/EduMatablogspotcom/
    Syn Pierwszy - 06.2007 r.
    Syn Drugi - 10.2008 r.
    Córka Pierwsza - 03.2014 r.
    Córka Druga - 04.2018

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PodwójnaMama Zobacz posta
    Rzufiku u nas jak u april: przerzuciliśmy się na 2x i problem się rozwiązał. Ale wiem jak bardzo Ty uwielbiasz kieszonkę więc moze spróbuj rozkładac troszkę materiał pod kolankami. Mam takie zdjęcie (całe wiązanie trochę za luźne ale to nie o to tutaj chodzi ) na którym widać o co mi chodzi. Tylko nie wiem czy tak można? parę razy zdarzało mi się tak rozkładać kiedy czułam, ze materiał za bardzo mu się wpija w nóżki. Niech wypowiedzą się ekspertki

    Aniu, dokładnie to miałam na myśli piszac ze połę rozkładam w pas. troche pomaga dzięki !! (hehe taaak uwielbiam kieszonkę z konieczności tez )

    a.m.a. spróbuję z tym luźniejszym dołem
    dzięki!!!
    (na razie w manduce noszę Havranka i tam w ogóle nie ma problemu )
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    a.m.a : boskie po prostu

    to ja se moge w końcu zmienic nicka na a.m.a.i.j -annamamaalexaijulii. będzie krócej niż teraz
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annamamaalexa Zobacz posta
    a.m.a : boskie po prostu

    to ja se moge w końcu zmienic nicka na a.m.a.i.j -annamamaalexaijulii. będzie krócej niż teraz
    hahahaha bo już nie wiedziałam jak skrócić
    hehe i kojarzy mi się nieco z "all mighty admin" z forum.e-mama.pl :> to już mniej fajnie...
    no właśnie a ktos juz optował za zmianą Twojego nicka z uwzględnieniem córci
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    no i racja tylko, że jak zmienię sobie nicka to się chustonówką stanę ale może takie odmłodzenie by mi sie przydało ?
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annamamaalexa Zobacz posta
    no i racja tylko, że jak zmienię sobie nicka to się chustonówką stanę ale może takie odmłodzenie by mi sie przydało ?
    jak to chustonówką??? piszesz do "tej z zoo" (uwielbiam teksty Va) i sam nick, czary-mary, się przemieni a posty nie uciekną, ani dowody uzależnienia chustowego
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •