Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 113

Wątek: ONO natural - nosidło ergonomiczne...

  1. #81
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    dziękujemy za możliwość testowania!!
    testowanie zaczeliśmy od rozpakowania paczki na poczcie , bo przyszliśmy piechotką i Konrad zdążył się zmęczyć.
    dla 12kg i noszącego rozmiar 80/86 prawie dwulatka za małe.
    nosiłam tylko z tyłu.
    z wyjętymi rękami ok, ale Młody lubi się do mamusi przytulić.
    a czasemi zasnąć-w ono ni-dy-rydy.
    ale mi było wygodnie jak go niosłam.
    miałam problem z dociągnięciem klamry przy dolnym panelu-najpierw bez dziecia musiałam-jakoś z nim nie bardzo mi się udało..
    fajny kolor (jak prałam zastanawiałam się czy ta zieleń "nie puści farby" , ale było ok.
    cena to niewątpliwy plus nosidła. gdybym ja i moje dziecko była nosidłowa, to ono tak miedzy 6 a 12 moze 14 mies. byloby super, ale my szmaciani bardziej w tymże okresie byliśmy-choć dla m. takie nosidlo w tym czasie byloby fajne, bo moglby z tylu nosic (bo w chuscie nie potrafi do dzis zawiazac placaczka).
    zdjec nie posiadm czego straasznie żaluje...

  2. #82
    Chustonówka Awatar joasiek
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Krosno/Libiąż
    Posty
    25

    Domyślnie

    Dziękuję za możliwość testowania
    powtórzę się.... jakość + cena = 6

    Polecam
    Mama Gabrysi ur. 11.05.2007 i Witusia 12.01.2009

  3. #83
    Chustomanka Awatar Mania
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice
    Posty
    1,288

    Domyślnie

    bardzo dziękuję za mozliwość testowania.
    Plusy:
    bardzo wygodne pasy naramienne
    odejmuje ciężar
    Minusy:
    panel wydaje mi się wąski i mały
    brak wyprofilowania pod pupą dziecka, trudno było mi jakoś usadowić małą w tym nosidle
    I moje subiektywne odczucie co do tych guzików do zapinania kapturka: guziki dźwięczą i to mi przeszkadzało, a poza tym niewygodnie zapinało mi się ten kapturek na takie guziki

    Ale ogólnie nosiło się dobrze. Mała była zadowolona, zasypiała na placach







    Ostatnio edytowane przez Mania ; 24-02-2010 o 11:56 Powód: dodałam zdjęcia:)
    Mama Stasia (15.04.2006), Róży (25.03.2009) i Helenki (15.10.2011)

  4. #84
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    bardzo fajne nosidło, zachciało mi sie własnego, ale dla mniejszego dziecka jak bede miała drugie
    Cytat Zamieszczone przez calineczka Zobacz posta
    cena to niewątpliwy plus nosidła. gdybym ja i moje dziecko była nosidłowa, to ono tak miedzy 6 a 12 moze 14 mies.
    dokładnie dla takiego dziecka max, bo moj 2latek miał za mało panelu na plecach jak i w Manduce
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  5. #85
    Chustomanka Awatar Pasiata
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków/ Bochnia
    Posty
    766

    Domyślnie

    Testujemy ONO od soboty. To pierwsza hybryda, która wpadła w moje ręce.
    1. Minusem była dla mnie klamra, której nie byłam w stanie dociągnąć...
    2. Niestety na moją dziewczynę jest już za małe (nosimy rozmiar 86/92) - panel sięgał jej poniżej pach a o zapięciu kapturka raczej nie było mowy...
    3. Fajny pomysł na zwężany panel.
    4. Guziczki od kaptura pełnią świetnie rolę "zabawiacza".
    5. Pasy naramienne fajnie wypełnione.
    6. Fajnie się składa i nie zajmuje dużo miejsca.
    Dziękuję za możliwość testowania!
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi® - konsultacje, warsztaty, pogadanki www.pasiata.pl
    Tosia 20.10.2008, Wojcieszek 30.03.2011

  6. #86
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    W zeszłym tygodniu nabyłam w drodze kupna ONO od Odynki.
    Jestem bardzo zadowolona. Co prawda do tej pory miałam do czynienia tylko z chustoMT, ale jednak zawsze to jakieś porównanie.

    Wypróbowane zostało już zarówno po domu (wreszcie odważyłam się wrzucić Maćka na plecy) jak i w terenie.

    Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne: wybrałam czerwone z czarnym i kolor, materiały ect. po prostu zachwycają. Wszystko sprawia, że nosidełko wygląda na solidne, cieplutkie i mięciutkie.
    Bałam się, że sobie nie poradzę z pasami (w chustoMT szło mi tak sobie), ale okazały się dobrze wypełnione, a materiał sztywny (nie wiem jak to będzie po dłuższym użytkowaniu), co sprawiło, że chyba pierwszy raz udało mi się małego dobrze usadzić w nosidełku (na siedząco w samochodzie wyszło najlepiej - pupka fajnie wpadła ) i samej na tyle dobrze się obwiązać, że nic mi się nie wrzynało. Pas biodrowy też dobrze wypełniony i też mi nic się nie wrzynało ani nie uciskało przepony - co w chustach i MT dzieje się często. Klamry nie udało się dociągnąć po założeniu, ale nie przeszkadza mi to zupełnie, bo można to przecież zrobić przed włożeniem dzieciaka w panel.

    W terenie sprawdziło się pierwszorzędnie - byłam na Trójstyku, gdzie złapała nas ogromna ulewa. Sprawdził się w tedy wypełniany kapturek. Mały był suchutki i słodko sobie spał, mimo, że wokół grzmiało jak z armaty Miałam na sobie białą bluzę i nic z nosidełka (którego nie prałam przed podróżą) nie zafarbowało.

    Jedyne moje zaskoczenie to to, że ONO dla mojego 6,5 miesięcznego 8,5kg klocuszka na szerokość jest w sam raz...
    Szczerze mówiąc myślałam, że poużywamy go znacznie dłużej...

    Fota - jeszcze w słońcu:

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  7. #87
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    ależ piękne zdjęcie cieszę sie że sie podoba pamiętaj też że u większego dziecka nie musi być już panel od kolanka do kolanka - ja w ONO nosiłam żabę jak miała 2 latka
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  8. #88
    Chustomanka Awatar Dharma
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    786

    Domyślnie

    Kupiłam 'Ono' na bazarku... ale do rzeczy... Użytkujemy już 2-gi tydzien i jestem zachwycona. Doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie na motanie chusty nie ma czasu, miejsca itp. Bardzo przydatna kieszonka z przodu - w sam raz na chusteczki, albo telefon. Po raz pierwszy odważyłam się mieć dziecia na plecach, bo chusty nie umiem wiązać w plecaczek, a tu jest to proste. Kolory soczyste - nosidło prezentuje się w rzeczywistości ładniej niż na zdjęciach. Potwierdzam to co powiedziane wyżej - jakość + cena = bdb ocena.


  9. #89
    Chustomanka Awatar olka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Plewiska/k.Poznania
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    A czy jest jeszcze możliwość przetestowania nosidła? Ja jestem zainteresowana
    Zuzu (styczeń 2010), Kalina (wrzesień 2012)
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci, Instruktor masażu Shantala. Bliskość na starcie - ja w sieci
    W Poznaniu też nosimy


  10. #90
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olka Zobacz posta
    A czy jest jeszcze możliwość przetestowania nosidła? Ja jestem zainteresowana
    olka, mogłas uderzyc wcześniej miałam ono, bym Wam pozyczyła, teraz ma juz nowego własciciela
    K. 2009M. 2012

  11. #91
    Chustomanka Awatar olka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Plewiska/k.Poznania
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    A widzisz, wypadło mi z głowy... Trudno. Ale ja się jeszcze do Ciebie zgłoszę po jakieś Twoje nowości
    Zuzu (styczeń 2010), Kalina (wrzesień 2012)
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci, Instruktor masażu Shantala. Bliskość na starcie - ja w sieci
    W Poznaniu też nosimy


  12. #92
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    prosze o odp czy czerwone nosidełko ono nadaje sie na lato? wiem ze jest z innego materialu niz pozostale kolory i zastananawiam sie czy w cieplejsze dni nie okaze sie zbyt grube?

  13. #93
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    bialystok
    Posty
    177

    Domyślnie

    witam czy jest mozliwosc przetestowania nosidla bardzo bym chciala juz przetestowalam tuli rewelacja ale cena dla mnie za wysoka a to widze ze podobne do tuli

  14. #94
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    bialystok
    Posty
    177

    Domyślnie

    za miesiac wybieramy sie nad morze i chcialabym nabyc jakies nisidlo bardzo by sie przydalo bo jedziemy z nasza trojeczka dzieciaczkow

  15. #95
    Chustonoszka Awatar 22justyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    84

    Domyślnie

    Ono to fajne nosidło dla młodszych dzieciaków. U nas mimo, że młody nie ma jeszcze roczku już jest za małe. Nosimy rozmiar 86. Na upartego z wyciągniętymi rękami można jeszcze go nosić. Solidnie wykonane, a zarazem miękkie i przytulne. Zdecydowanym plusem jest szczelny kapturek.W lutym, gdy synek miał 5 miesięcy i hulał wiatr w chuście się wkurzał, a w ono otulony kapturkiem zasypiał.

  16. #96
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jeszcze tu zapytam.
    Może ma któraś z Was sprzedać po swoim maluchu to nosidełko?
    Zależy mi na czasie, bo za trzy tygodnie wyjeżdżamy na wakacje i nie mamy w czym klocusia nosić.

  17. #97
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    mam pytanie: kiedy należy uznać, że ono jest za małe? Po czym to poznać?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  18. #98
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    specem nie jestem, ale mi tłumaczono, że powinno dobrze nogi podtrzymywać tzn. panel kończy się max. ok4-5 cm od zgięcia kolanowego

  19. #99
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    29

    Domyślnie ono

    Ono nabyłam już dawno,ale córka miała zakaz noszenia z powodu asymetrii,kręczu i nadmiernego napięcia...teraz mam zielone światło na noszenie,ale nie bardzo sobie z tym radzę...sama nie potrafię zamotać z przodu(przełożyć tych pasów na plecach mając dziecko w nosidle a potem zawiązać-za słabo dociagam)...poza tym wydaje mi się,że ten panel siedzący jest za wąski nawet na maxymalnym rozciagnięciu....córka ma 11 miesięcy,czy mogłabym prosić o zdjecia jak dzieci w podobnym wieku(albo i starsze) były zamotane (jaka pozycja nóżek)...Znacie może filmiki na youtube jak fizycznie poradzić sobie z wiązaniem tych pasów i krzyżowaniem szelek na plecach z dzieckiem w nosidle(dziecko na brzuchu),a potem wiązeniu węzła?Dzięki za pomoc...bo ostatnio motałam 20 minut i jak miałam dośc i dziecko...na koniec się spociłam i zdenenrwowalam...nie ma jak wózek lub nosidło górskie stelażowe. Łarwej było mi zamotać chustę elastyczną.

  20. #100
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    przejrzyj ten wątek... zdjęcia masz np tu http://www.chusty.info/forum/showthr...iczne.../page4 - a mialaś kiedyś doczynienia z Mei Tai-em ? bo w ONO pasy górne wiąże się dokladnie tak jak w MT przecież
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •