Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 113

Wątek: ONO natural - nosidło ergonomiczne...

  1. #41
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    myślę, że po prostu z nosidłami jest tak, ze nie da się generalizować.
    trzeba przymierzyć do konkretnego dziecka i tyle.

    na mojej julce totalnie się nawet najbardziej dopasowane mt nie sprawdziły, w ONO górna część plecków kompletnie nie podtrzymana...
    jeśli chodzi o malutkie dzieci to do tej pory najbardziej podeszło mi bondolino. ergo, manduca itd, dają za szeroką żabkę.

    ale dzieci maja różną budowę, różną długość tułowia i nóżek. i pewnie stąd te odczucia wynikają.
    i pewnie są uzasadnione przypadki, kiedy mozna zamiast chusty nosić noworodka w nosidle. ale dobrze byłoby, gdyby ktoś z doświadczeniem na to zerknął. co mnie zaskakuje to fakt, że 2 miesieczniak nie ma w ONO ograniczonego pola widzenia. przydałyby się fotki mały wyjątkowo duzy musi być
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  2. #42
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    ja też sie podpiszę pod dziewczynami, jeśli dziecko samodzielnie ładnie już trzyma główkę to ONO i nie tylko będzie super
    Ostatnio edytowane przez odynka ; 05-09-2009 o 10:14 Powód: literówka...
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  3. #43
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Super dziewczyny, ale nie widzialam jeszcze dwumiesiecznego malucha, ktore ladnie samodzielnie trzymaloby glowke...chyba, ze znamy rozne pojecia 'samodzielnego' trzymania glowki.. Oscar zawsze spal na brzuszku, juz jako 6 tyg maluch unosil glowke lezac na brzuszku, ale ja nie nazwalabym tego samodzielnym trzymaniem glowki.

  4. #44
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    A ja bym nie wsadziła takiego malucha w żadne nosidło. Podejście większości z zeszłego roku bardziej mi się podobało. Ja nie wsadzę nigdy nie siedzącego dziecka w nosidło, wolę chusty.
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  5. #45
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dagmara Zobacz posta
    A ja bym nie wsadziła takiego malucha w żadne nosidło. Podejście większości z zeszłego roku bardziej mi się podobało. Ja nie wsadzę nigdy nie siedzącego dziecka w nosidło, wolę chusty.

    A swoją drogą ciekawe, jak to podejście większości ostatnio ewoluuje, nie tylko w temacie noszenia 2-miesięczniaków w nosidłach...

  6. #46
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    688

    Domyślnie

    Trochę się zdziwiłam...
    Maluch, który trzyma główkę w wieku 2 miesięcy???
    Dziewczyny, codziennie badam wiele noworodków i niemowlaków i naprawdę przy zdrowo rozwijającym się dziecku o trzymaniu główki możemy najwcześniej mowic w wieku 3 miesięcy! Bo trzymanie główki to jej pełna kontrola, także w pochyleniach bocznych, umiejętnośc reagowania na nagłe zmiany położenia główki np przy wstrząsach. Ja dziecka, które w wieku 2 miesięcy ma PEŁNĄ kontrolę główki nie widziałam...
    Nie wypowiem się o ONO, ponieważ go nie widziałam, ale wszystkie nosidła i MT, które znam (zaznaczam, że nie wszystkie oczywiście znam) nadają się dla dzieci najlepiej siedzących, a przynajmniej takich z mocnymi mięśniami przykręgosłupowymi w odcinku szyjnym i piersiowym (które to właśnie wzmacniają się podczas prób pełzania, raczkowania, siadania). Chodzi o dobrą stabilizację kręgosłupa. Jeżeli ONO otula mocno jak chusta i zapewnia pełną stabilizację to w porządku.
    Ja nosiłam Hanię w MT, Ergo, próbowałm Manducę, teraz mam NubyGo, wszystkie jak już porządnie siedziała i super raczkowała. W żadne z nich nie wsadzilabym takiego malutkiego niemowlaczka. Wiem że są jakieś wkładki noworodkowe, ale ciężko mi sobie to wyobrazic, a nie miałam okazji zobaczyc.
    Ostatnio edytowane przez agata_t ; 05-09-2009 o 13:00
    Hania, 05.11.2007 r. i Ula, 08.07.2011 r.

  7. #47
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Agato Brawa dla tej pani za rozsadne podejscie do sprawy! Ja podobnie tez jak Dagmara, nei wsadzilabym mojego noworodka/dwu-trzy miesieczniaka do zadnego nosidla ergonomicznego, mt, etc... Testowalam juz duzo nosidel (nie nosidlam w bondolino, marsupi plus, wiec o tych sie nie wypowiem..) i mt. Niby Eden MT jest dla noworodkow, ale co z tego ze ladnie otula, etc, jak i tak nie uzyska sie w tym mt idealnej pozycji dla noworodka!

    Rozumiem, ze firmom szyjacym ergonomiki badz mt zalezy na znalezienu jak najszerszej rzeszy odbiorcow, ale sorki.. dla mnie reklamowanie nosidla ergonomicznego jako takiego dobrego dla malutkiego dziecka (a nawet noworodka) i dla dwulatka jest pomylka, zlym chwytem marketingowym! Troche sie wkurzam jak producenci pisza i zachwalaja, ze ich nosidlo super podtrzyma kregoslup, glowke dziecka tak malutkiego, a potem nadal bedzie sie nadawac dla dwuletniego dzieckamad Tak jak nie da rady kupic MT, ktory bedzie ok dla np 6 miesieczniaka, a potem posluzy jeszcze przez 2+ lata, tak nie da sie kupic nosidla eronomicznego, ktory spelni podobne oczekiwania. Nawet bardzo dobra manduka dla przecietnego dwulatka bedzie za mala, nawet moj ulubiony calyx zrobil sie za maly dla mojego 27 miesiecznego synka.

    Mam nadzieje, ze mnie nie zlinczujecie za moja odpowiedz

  8. #48
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    ja nic mądrego nie napiszę więcej - tak jak pisałam dla mnie dziecko które co najmniej (piszę co najmniej bo wolałabym żeby już samo siedziało) samo dobrze nie trzyma główki nie nadaje się do nosidła - takie oto spaczenie mam... pozatym dla mnie cały urok noszenia takiego maluszka jest gdy jest noszone w chuście

    ale Linda nikt nie namawia na zakup ONO dla niemowlaka - na nosidłach jest wyraźnie napisane że nadają się dopiero dla dzieci samodzielnie trzymających główkę...
    ja ostatnio ONO nie sprzedałam bo Pani chciała dla niemowlaka i zdziwiła się jak zaczęła ze mną rozmawiać... dlatego nosidło puściłam do testów - żeby ludzie zobaczyli jak wygląda i dla kogo się nadaje...

    pozatym ta rozmowa chyba powinna byc prowadzona niekoniecznie na wątku recenzującym nosidło

    oczywiście bez obrazy dla nikogo...
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  9. #49
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    A podobno OT mówimy NIE

    A tak na poważnie dziękuję za możliwość testowania. Niestety nie pochodziłam w nosidle bo okazało się dużo za małe na moją Zosię ale wierzę że rodzice z maluszkami będą mogli spokojnie z niego skorzystać. Ale przymiarki były i oto moje spostrzeżenia.

    OBIEKTYWNIE - moim zdaniem BARDZO głupim pomysłem jest kapturek zapinany na guziki. Te guziki po kilku testowaniach już ledwo trzymają się na cieniutkiej nitce i obawiam się że może zostać pewnego dnia w łapce dziecka co nie jest bezpieczne. Z tego powodu nie kupiłabym tego nosidła.

    A SUBIEKTYWNIE - nie jestem zwolenniczką bardzo szerokich pasów ale te są dla mnie znacznie za wąskie. Kaptur wolałabym cieńszy. Ale to są moje osobiste odczucia które nie muszą się zgadzać z innymi.

    A poza tym nosidło uszyte solidne z mocnego materiału. Genialny pomysł ze sznureczkiem dzięki któremu można zwęzić panel. Bardzo podoba mi sie ten pomysł chociaż wolałabym sznurek lepszej jakości.

    Raz jeszcze dziękuję

  10. #50
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    pewnie ile osób tyle opinii dla mnie np szerokość pasów jest super bo w większości MT górne pasy są dla mnie stanowczo za szerokie i generalnie jedyna rzecz którą koniecznie bym zmieniła to guziczki ale ja rozpieszczone przez napy jestem no i nie lubię kapturków więc jestem mało obiektywna
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  11. #51
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odynka Zobacz posta
    i generalnie jedyna rzecz którą koniecznie bym zmieniła to guziczki ale ja rozpieszczone przez napy jestem
    Ale tu nie chodzi o Twoje rozpieszczenie napami tylko o bezpieczeństwo dziecka. Mam nadzieję że takie recenzje są cenne dla producentów i dadzą trochę do myślenia.

    I zapomniałam dodać że bardzo mi odpowiadał pas dolny. Nie miałam zastrzeżeń.

  12. #52
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    Marta ale ja to napisałam jako swoje odczucie... poza tym np Nelly nie sięgała do guzików... zresztą nie tylko ONO ma kapturki na guziki a plusy i minusy można znaleźć pewnie w każdym nie chodzi przecież o to żebyśmy "szły" w jakieś przepychanki słowne... każdy wyraża swoją opinię i ja jestem każdemu z osobna bardzo wdzięczna bo uwagi są cenne...

    a odn producentów to nie jestem w stanie się wypowiedzieć ale myślę że wezmą Wasze sugestie pod uwagę
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  13. #53
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odynka Zobacz posta
    Marta ale ja to napisałam jako swoje odczucie... poza tym np Nelly nie sięgała do guzików... zresztą nie tylko ONO ma kapturki na guziki a plusy i minusy można znaleźć pewnie w każdym nie chodzi przecież o to żebyśmy "szły" w jakieś przepychanki słowne... każdy wyraża swoją opinię i ja jestem każdemu z osobna bardzo wdzięczna bo uwagi są cenne...

    a odn producentów to nie jestem w stanie się wypowiedzieć ale myślę że wezmą Wasze sugestie pod uwagę
    Oj oj chyba zbyt emocjonalnie podchodzisz
    Nie wiem jak jest w innych nosidłach ale chodzi mi o to że w tym za kilka noszeń te guziki się odprują, tylko tyle chciałam napisać bo dla mnie to spory minus i nie miałam na myśli żadnych przepychanek słownych.

  14. #54
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    hihi to nie było do Cię tylko ogólnie znów słowo pisane i to co miałam na myśli nie poszły ze sobą w parze no ale może już koniec tego OT z mojej strony, przepraszam że się wypowiadałam ale tak po kolei przychodziły mi różne rzeczy do glowy nt nosidła które przecież sama też testowałam...
    Ostatnio edytowane przez odynka ; 05-09-2009 o 20:38 Powód: lite
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  15. #55
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    to ja sprowadze watek na wlasciwe tory (z opoznieniem za ktore przepraszam)

    wrazenia przed noszeniem - małż rozpakował i powiedział - o fajne ! a to sie liczy bo na wiekszosc "pomocy noszeniowych" pozostaje obojętny
    Mnie spodobał sie kolor ale polaczenie tej super zieleni z zupelnie niepraktycznym bo brucznym bialym jest nietrafione.
    Poza tym nosidło wygladało na fajnie odszyte tylko guziki prawie dyndały - marta-la tu w pelni sie Toba zgadzam
    Do nosidła wsadziłąm lalę - fajnie razem wygladałysmy, tylko nie moglam jej dobrze ułożyc , gniotła mnie nosem w łopatki )wiec dla malych / drobnych dzieci zdecydowanie odradzam . Ale juz moja drobna ale 7,5 miesieczniaczka miala sie w ONO doskonale - moglam ja odpowiednio dociagnac (w nosidłach tego nie lubię, bo zawsze musze poprawiac jakies sprzaczki) pasami i zawiazac jak chciałam. A gdy usnęła zapielam kapturek i moglam sie nie martwic o główke . Ale fakt kapturek pomagal zalozyc M. bo strasznie krotkie te paski

    I mam pytanie z serii głupich - odynko czy klamra w pasie była dobrze założona ? Bo wszystkie nosidła jakie znam maja system pozwalajacy dociagnac ja poprzez pociagniecie za koniec a tu tak jakby zalozona byla na odwrót i z dociagania nici. Ale moglo mi sie cos pomylic
    dziekujemy za mozliwosc testowania
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  16. #56
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    dzięki za recenzję - na klamrę kurcze nie spojrzałam - luknę

    nosidło po liftingu poleciało już do następnej osoby więc teraz myszamisiowa czekamy na Twą recezję
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  17. #57
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marta-la Zobacz posta
    Oj oj chyba zbyt emocjonalnie podchodzisz
    Nie wiem jak jest w innych nosidłach ale chodzi mi o to że w tym za kilka noszeń te guziki się odprują, tylko tyle chciałam napisać bo dla mnie to spory minus i nie miałam na myśli żadnych przepychanek słownych.
    to ja jeszcze dorzucę- w moim guziczki się mają swietnie a mam prototyp czy tam mega pierwszą ubogą niepoprawioną wersję, do tego zajechane już niezle.
    czyli widocznie guziczki zalezą (zalezaly bo juz zmieniono) od humoru pani wszywającej? albo od LOSU
    no ale teraz guziole, bo są duze w porownaniu ze starymi, trzymająchyba na amen

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  18. #58
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    no teraz to nie ma szans oderwać w tych które w domu mamy tez guziki się super trzymają - pewnie testowe guziki się takie trafiły "samodzielne"
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  19. #59
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    246

    Domyślnie

    Miałam okazję przetestować Ono w kolorze zielonym. Nosiłam w Ono przez kilka godzin, podczas jednego z festynów na Krakowskim Przedmieściu i było super wygodnie. Moim zdaniem to jest naprawdę bardzo dobre nosidło. Wygodniej mi się w nim nosiło niż w manduce i równie wygodnie jak w bondolino. Bardzo wygodne są pasy, zarówno dolny, jak i górne. Wykonanie porządne, dobry materiał, mięciutkie, wygodne dla małej. Kolor bardzo mi przypadł do gustu - to taka trochę butelkowa zieleń.

    Jednak ma ONO jeden minus i to jak dla mnie dość poważny. Już o tym pisała marta-la - guziki na psach naramiennych. W nosidełku, które testowałam były to takie jakby "kamyczki", dość słabo przyszyte. Kiedy siedziałam z córką (zawiązaną z przodu) w metrze, mała próbowała się nimi bawić, co jest raczej niebezpieczne. Bardzo przeszkadzały mi też przy noszeniu torby na ramieniu.

    Generalnie chętnie kupiłabym ONO gdyby był lepij rozwiązany sposób mocowania kapturka. Nie wiem, jak zostało to rozwiązane po liftingu, o którym wspomniała Odynka.

    Bardzo dziękuję Juliwek za pożyczenie nosidła do przetestowania.

  20. #60
    Chusteryczka Awatar m.m.
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    2,095

    Domyślnie

    dziękuję za możliwość testowania ono. niestety na temat jego "nośności" nie mogę się wypowiadać ponieważ okazało się dla Kluski za duże (wszycie pasów wypadało na wysokości jej czoła) i odmówiła współpracy. Kluska ma 12,5 m. i ok 73cm długości, jest drobniutka.
    a więc wrażenia wzrokowo-dotykowe:
    1.plusy
    - cena
    - materiał wewnątrz jest gruby, porządny, kojarzy mi się z marynarskim
    - pas biodrowy jest szeroki, dobrze uszyty, dobrze się układa
    - patent ze sznureczkiem do regulacji panela
    - gumki po bokach kapturka
    2. minusy:
    - jakość sznurka do regulacji panela
    - sposob zapinania kapturka, wolę wariant ze sznurkiem
    Duży 12.06.2000 i Malutka 09.09.2008.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •