Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 113

Wątek: ONO natural - nosidło ergonomiczne...

  1. #21
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morepig Zobacz posta
    jakiego koloru nosidło poszło w testy? bo one się różnei zachowują i ja mogę jakby co puścić inny kolor. wtedy więcej mam przetestuje
    zielone jest info w pierwszym poście
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    a ja jestem slepa, slepa

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  3. #23
    Chusteryczka Awatar landa
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Tarnowa
    Posty
    2,459

    Domyślnie

    To ja na gorąco
    Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, nosidło solidnie uszyte i ładne i estetyczne.
    Z uwag, bez noszenia:
    1. Coś bym zrobiła z klamrą, najlepiej wymienić (gdyby się dało) na taką, by można było dociągnąć pas już po zapięciu - ja sobie nie poradziłam (chyba, żem gapa ), a to bardzo ułatwi zakładanie, znaczy dopasowanie
    2. Dałabym trochę dłuższe paski do kapturka, żeby można było bez większej gimnastyki założyć samodzielnie kapturek, przy noszeniu na plecach oczywiście.
    3. Guziczki fajne, ale bezpieczniejsze są napy, dziecko nie oderwie.
    4. A dałoby się jeszcze jakiś patent za zapięcie i schowanie niepotrzebnego przy noszeniu z przodu kapturka? Bo tak dynda i nawet po schowaniu do kieszonki odstaje.
    To wszystko drobiazgi, ale skoro mamy wyrażać nasze opinie, to sobie pozwoliłam.
    Mam nadzieję jeszcze wypróbować nosidło na kimś, więc coś pewnie dopiszę

    Według mnie genialne jest to, ze można zwęzić panel sznureczkiem, który jest wciągnięty w odpowiednim miejscu. Nie przeszkadza to wcale, nie odbiera materiałowi miękkości, a łatwo można dopasować rozkrok do długości nóżek małego dziecka.
    Ostatnio edytowane przez landa ; 21-08-2009 o 16:17
    Kacper 26.12.2007, Kamila 22.09.2009

  4. #24
    Chusteryczka Awatar miedziana
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    1,556

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez landa Zobacz posta
    1. Coś bym zrobiła z klamrą, najlepiej wymienić (gdyby się dało) na taką, by można było dociągnąć pas już po zapięciu - ja sobie nie poradziłam (chyba, żem gapa ), a to bardzo ułatwi zakładanie, znaczy dopasowanie
    Lando nie jesteś gapa, ja też nie umiałam dociągnąć, zapomniałam o tym wspomnieć, a rzeczywiście da się przesunąć tę klamrę, gdy nosidło nie jest założone... po zapięciu nie da się ruszyć już tym pasem.
    Szymon - moje kwietniowe słońce

  5. #25
    Chusteryczka Awatar landa
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Tarnowa
    Posty
    2,459

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miedziana Zobacz posta
    rzeczywiście da się przesunąć tę klamrę, gdy nosidło nie jest założone... po zapięciu nie da się ruszyć już tym pasem.
    Wiem, że są takie klamry, bo ergo ma taką i jest super łatwo dopasować pas, poza tym łatwo można przesunąć dziecko, razem z nosidełkiem, z pleców na brzuch, bez zdejmowania i szarpania.
    Tylko pewnie taka klamra jest droższa sporo
    Kacper 26.12.2007, Kamila 22.09.2009

  6. #26
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję za możliwość testowania Zdjęć niestety nie mam
    Moje odczucia: przede wszystkim bardzo przystępna cena Bardzo wygodny był także pas biodrowy chociaż rzeczywiście nie dało się po założeniu wyregulować pasa co mogłoby jeszcze bardziej zwiększyć komfort. Pasy naramienne są moim zdaniem ciut wąskie i mogłyby być lepiej wypełnione bo wrzynały mi się po dłuższym spacerze. Miałam też problem żeby kapturek upchnąć w kieszonce ale to naprawdę już szczegół. Świetny jest za to patent ze sznurkiem dzięki któremu można regulować szerokość panela. Generalnie nosidło fajne chociaż w moim odczuciu dla ciut mniejszych dzieci.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  7. #27
    Chustonówka Awatar Magdaz
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Gdynia
    Posty
    8

    Post klamras problemas :)

    witam,

    widzę, że jest jakiś problem z klamrą. ostatnio nosiłam julę dosyć często i przyznam, że nie miałam z nią problemu (a z moim brzuchem raz muszę dociągać, raz znowu poluzować Może trzeba sprawdzić, czy klamra jest właściwie założona (niedawno ten sam problem był z nosidłem testowanym w w-wie i wystarczyło ją właściwie założyć). zaraz poszperam w zdjęciach, czy znajdę jakieś zbliżenie.
    pozdrawiam
    Magda

    na razie opis:
    Re: Re[2]: klamras problemas klamra od dołu musi mieć jakby "ząbki, paski". taśmę należy poprowadzić od dołu przeciągając do góry otworem znajdującym się bliżej zapięcia, a później już z górki przeplatasz ponad przegrodą i w dół pod klamrę
    Ostatnio edytowane przez Magdaz ; 08-09-2009 o 15:30 Powód: dodanie opisu prawidłowego założenia klamry

  8. #28
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    ostatnio przetestowałam solidnie moje ONO, czerwono-czarne.

    na pierwszy rzut oka wrażenia miałam bardzo pozytywne: panel umozliwiający uzyskanie pozycji żabki, regulacja szerokości panela, dobrze wypełnione pasy. no i atrakcyjna cena
    trudno jednak zakwalifikować ONO jednoznacznie do nosideł ergonomicznych, bo znaczenie się od nich różni. postawiłabym je raczej w jednej linii z wyrobami dziewczyn szyjących hybrydy: nubik, 7 panel itd....na pewno nie postawiłabym go w linii ergo, manduca itd i nie do tych nosideł ONO porównywałam.

    Moje uwagi:

    - plus za regulowaną szerokość panela, minus za jakoś sznureczka. po wielokrotnym regulowaniu sznureczek zrobił się zdecydowanie cieńszy.
    -szerokość panela przy maksymalnym rozstawie pasuje dziecku o wzroście około 80/86 cm. dla starszych dzieci panel jest za wąski. od rozmiaru 80 dziecko musi miec rączki na zewnątrz, bo panel jest za krótki. moja julka ma rozmiar 74 i panel jest na styk. nie wiem dlaczego górna część panela jest bardzo miękka (tam gdzie wszyte są pasy). prawdopodobnie miała lepiej otulać dziecko. niestety powoduje to, że okolica karczku jest bardzo słabo podtrzymywana. moja julka w wieku 6,5 miesiąca bez najmniejszego problemu wyciąga rączki.
    na mojego dwuletniego alexa: rozmiar 96, waga 12 kg, drobna budowa nosidło jest już za małe. mnie było w miarę wygodnie, ale alexowi nie.

    moim zdaniem nosidło pasuje dla dziecka około 6-12 miesięcznego, z tym, ze dosyć wcześnie trzeba zdecydowac się na noszenie z rączkami na zewnątrz. mówie tu oczywiście o odczuciach subiektywnych na bazie budowy moich dzieciaczków. u malutkiego dziecka (6 miesięcy) można dobrze dopasować szerokosć panela i uzyskać fajną żabkę, jednak górna część plecków jest zbyt mało dopasowana i niedokładnie otula dziecko.

    klamry jak dla mnie OK, jednak gumka jest za długa i nie sprawdza się: klamra bez problemu przez nią przechodzi.

    życzyłabym sobie dłuższych sznureczków przy kapturku.

    plus za kolorystykę i materiały. popracowałabym nad wykończeniami, szwy wykonane są miejscami nieco niedokładnie.

    ja obecną wersję traktuję jako prototyp i na pewno ONO z czasem stanie się naprawdę fajnym nosidłem.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    'moim zdaniem nosidło pasuje dla dziecka około 6-12 miesięcznego, z tym, ze dosyć wcześnie trzeba zdecydowac się na noszenie z rączkami na zewnątrz. mówie tu oczywiście o odczuciach subiektywnych na bazie budowy moich dzieciaczków. u malutkiego dziecka (6 miesięcy) można dobrze dopasować szerokosć panela i uzyskać fajną żabkę, jednak górna część plecków jest zbyt mało dopasowana i niedokładnie otula dziecko. "

    to ja mam kurdupla bo moj 6miesieczny sie chował całkowicie i mocno opatulony..
    czyli jak zwykle- po to na swiecie tyle roznych nosidel/chust zeby kazdy mogl wybrac cos dla siebie
    jak dobrze ze sa tutaj testy...

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  10. #30
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    dzięki dziewczyny a moja dwulatka nosi się i ze schowanymi łapkami w nim choć dla niej rzeczywiście panel wyższy powinien być no ale ona długa
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  11. #31
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    moja jula dosyć wyrośnięta no i ruchliwa okrutnie

    odynka: to ty kruszynkę masz to ponosisz ją sobie, oj ponosisz
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  12. #32
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Jezeli mialabym mozliwosc ponoszenia w tym nosidle, to moglabym sie wypowiedziec o jego nosnosci. Widzialam, macalam ONO podczas spokania u nas w sobote. Oto moje (subiektywne) uwagi:

    Co mi sie podobalo:
    • ladna kolorystyka,
    • material przyjemny w dotyku
    • fajny pas biodrowy
    • klamry biodrowe wygladaly na solidne
    Co mozna by zmienic:
    • podobnie jak Ania uwazam, ze to nosidlo jest raczej dla mniejszych dzieci. Jest sporo mniejsze np od O&A 16'', a z tego moj mlodzieniec wyrosl w zeszlym roku (pisze o mojej hybrydzie 'zebra', w ktorej tez nosila Dagmara, Ania oraz jeszcze kilka innych dziewczyn
    • Szerokosc panela dla mojego ponad dwulatka sporo za waska,
    • wysokosc panela tez moglaby byc dluzsza
    • wolalabym glebiej/nieco lepiej wszyte pasy naramienne i dokladniej wykonczone miejsca gdzie te pasy lacza sie z panelem
    • troczki od kapurka jak dla mnie tez za krotkie
    • moze pomysl ze sznureczkiem i rozszerzanym panelem sam w sobie jest ok, ale ja nie moglam sie do tego przekonac
    Jezeli to nosidlo trafiloby do testow, to chetnie ponosze i wtedy wiecej moglabym napisac. Mysle, ze to nosidlo to prototyp, moze dobrym pomyslem byloby wypuszczenie na rynek dwoch nosidel ONO, czyli Baby ONO i toddler ONO, wtedy mozna by darowac sobie sznureczki i regulacje, a zamiast tego rozwiazania miec fajne nosidlo dla mniejszych dzieci i bardziej ''solidne'', szersze dla starszakow...

  13. #33
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    Aniu bo w mojej rodzinie kobietki drobne raczej są - może w genach to dostała

    Linda ale ONO puściłam do testów
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  14. #34
    Chustonówka Awatar mjarym
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Krakow
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magdaz Zobacz posta
    witam,

    widzę, że jest jakiś problem z klamrą. ostatnio nosiłam julę dosyć często i przyznam, że nie miałam z nią problemu (a z moim brzuchem raz muszę dociągać, raz znowu poluzować Może trzeba sprawdzić, czy klamra jest właściwie założona (niedawno ten sam problem był z nosidłem testowanym w w-wie i wystarczyło ją właściwie założyć). zaraz poszperam w zdjęciach, czy znajdę jakieś zbliżenie.
    pozdrawiam
    Magda
    Witam,
    ja kupiłam to nosidło dla mojego maluszka 2 miesięcznego. Całkiem dobrze się mi nosi i jeszcze go w nim trochę ponoszę, zanim wyrośnie. Mam czerwone i jest bardzo ładne.
    Ale mam problem z klamrami - tak jak już pisały dziewczyny. myślałam że to zdjęcie pomoże, ale niestety po założeniu w ten sposób pas wogóle nie trzyma - rozjeżdza się . Przy założeniu jak wcześniej było - nie suwa się po założeniu na siebie.
    Może jakieś inne instrukcje lub info - co da się a czego nie da już z tą klamrą zrobić. Sama nie porafię więcej

  15. #35
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    ojj ale 2 miesięczne maleństwo jest jeszce za małe do tego nosidła

    u mnie klamra trzyma super ale ja klamrę mam zawsze hmm "na stałe" ustawioną i nie mam potrzeby regulowania jej po założeniu
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  16. #36
    Chustonówka Awatar mjarym
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Krakow
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odynka Zobacz posta
    ojj ale 2 miesięczne maleństwo jest jeszce za małe do tego nosidła

    u mnie klamra trzyma super ale ja klamrę mam zawsze hmm "na stałe" ustawioną i nie mam potrzeby regulowania jej po założeniu
    Chyba coś wymyśliłam z klamrą. Jeszcze nie przetestowałam nosząc, bo maluszek spi, ale chyba odnalazłam ułożenie klamry najlepsze z możliwych I wygląda mi inaczej niż to na pokazanym zdjęciu.

    co do wieku, to nie wiedziałam przed kupnem o ograniczeniach. różnie tu na forum dziewczyny pisały. Info na stronie z której kupowałam że od 2 miesiący gdy trzyma główkę. A w samym nosidle ONO na ulotce jest że 3 miesiące.
    Dodam, że mój maluszek konczac 5 tygodni miał ponad 5,5 kg, teraz ma na pewno ponad 6 kilo i jest dość duży jak na swój wiek. Już trzyma główkę, ale jeszcze niepewnie, więc chodzę z nim nosząc go oczywiście na brzuszku i podtrzymując ręką.
    Mnie do nosidła skłoniło ładne wykonanie, kolor i cena oczywiście. Nie znam się na innych nosidłach ergonomicznych, porównywałam ceny i cena tego jest zdecydowanie nizsza i jak na swoje plusy i minusy (o których powyżej pisały juz dziewczyny) myślę że zachęcająca.

  17. #37
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mjarym Zobacz posta
    Już trzyma główkę, ale jeszcze niepewnie, więc chodzę z nim nosząc go oczywiście na brzuszku i podtrzymując ręką.
    Mnie do nosidła skłoniło ładne wykonanie, kolor i cena oczywiście. Nie znam się na innych nosidłach ergonomicznych, porównywałam ceny i cena tego jest zdecydowanie nizsza i jak na swoje plusy i minusy (o których powyżej pisały juz dziewczyny) myślę że zachęcająca.
    mjarym, ani waga, ani wzrost, ani nawet fakt trzymania głowy u dziecka 2-miesięcznego nie mają tutaj nic do rzeczy. Mówisz, że podtrzymujesz maluszkowi główkę - u takiego maleństwa to jednak nie wystarczy, najważniejsze jest odpowiednie podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Czy to nosidełko otula szczelnie Twoje dziecko, przykleja je do Ciebie tak, że nawet kiedy się pochylisz, nie robi się między Wami żadna szpara? Czy plecki maleństwa są odpowiednio zakrzywione a fizjologiczna żabka zachowana (fizjologiczna, nie "rozjechana")? To bardzo ważne, żeby te warunki były spełnione - w przeciwnym razie noszenie w nieodpowiednim nosidle może dziecku zaszkodzić
    A próbowałaś chusty? Wydaje się bardziej skomplikowana, ale po kilkunastu próbach okazuje się, że nie taki diabeł straszny Dobrze zawiązana chusta pozwala nosić noworodki od samiutkiego początku
    I proszę, nie przyjmuj moich słów jako krytyki, niczego złośliwego nie mam na myśli...

  18. #38
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    ze się wetnę.. widziałam w ono niespełna dwumiesięczniaka i było ok. ono można mocno zawiązać tak aby szczelnie otulało dziecko, bo pasy są wiązane i pod kątem a żabę można wyregulować tym sznurkiem. moim zdaniem warunkiem noszenia w tego rodzaju nosidłach jest trzymanie samodzielne głowy - niezależnie od tego co producenci wypisują. podobne odczucia mam co do marsupi i bondolino

  19. #39
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    ze się wetnę.. widziałam w ono niespełna dwumiesięczniaka i było ok. ono można mocno zawiązać tak aby szczelnie otulało dziecko, bo pasy są wiązane i pod kątem a żabę można wyregulować tym sznurkiem. moim zdaniem warunkiem noszenia w tego rodzaju nosidłach jest trzymanie samodzielne głowy - niezależnie od tego co producenci wypisują. podobne odczucia mam co do marsupi i bondolino
    podpisuję się obiema ręcyma, też widziałam i też IMO jest ok. o ile choć troszkę kontroluje łepek.
    na pewno juz lepsze to niz niedociagnieta kieszonka, tak btw...

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  20. #40
    Chustonówka Awatar mjarym
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Krakow
    Posty
    30

    Domyślnie

    dzięki za ostatnie wypowiedzi.

    niestety w chuście mój maluszek się dusił, wił, czerwienił, kręcił, wiergał nózkami i odpychał rączkami. źle się czuł nic nie widząc i nie mogąc poruszyć rączkami i ni jak nie umiałam go do niej przekonać. jak dotąd. próbowałam w dwóch. będę jeszcze próbować, ale potrzebowałam takiego rozwiązania na już. i to nosidło zaskoczyło.
    wydaje mi się też lepsze na lato - zostaje więcej przestrzeni na oddychanie. między ciałkami które tak mocno się stykają powstaje ogromne ciepło i w nosidle jest więcej przestrzeni po bokach na oddychanie. chusta niestety za mocno opatula i grzeje IMO.

    po dociągnięciu nosidła dobrze nie widzę za bardzo różnicy między nim a chustą w przywieraniu dziecka do ciała.

    a nóżki w żabkę układają się dobrze - sznureczek do tego się przydał.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •