Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 110

Wątek: Pranie chusty

  1. #101
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jabłuszko86 Zobacz posta
    Ja stwierdzam, że psychiczna jestem i wszystkie chusty ręcznie piorę
    Nie jesteś psychiczna albo ja tez jestem , też się bardzo cackam z chustami tylko bawelny pasiaki i konopie grube (ale nie indio) piore w pralce ale super delikatnie, dlugie podwojne plukanie, bez plynow do plukania, a jedwab, len, welne, indio (niezaleznie od skladu), - tylko recznie ... i co wiecej- to jest nawet przyjemne- taki kontakt z chusta

    I rozwieszam od razu rozprostowujac, a prasuje delikatnie jeszcze wilgotne. Raz nie wyprasowalam jednej od razu - i moim zdaniem sie tak dobrze juz nie wyprasowala, wlokna sie najlepiej rozprostowuja jak jeszcze sa lekko wilgotne. I poza tym wyprasowane od razu maja swoja wlasciwa dlugosc, a nie do niej "dochodza" I najlepiej chuste powiesic na swiezym powietrzu, nie na sloncu, ale tak, zeby zlapala przy suszeniu zapach swieżego powietrza - jak przeczytalam to co napisalam to może rzeczywiscie za bardzo sie do tego przykladam ?

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Muminmamma Zobacz posta
    I poza tym wyprasowane od razu maja swoja wlasciwa dlugosc, a nie do niej "dochodza"
    Czyli ten "skurcz" chusty może wynikać z tego, że jej nie wyprasowałam?

  3. #103
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,198

    Domyślnie

    Dziękuję, mi!
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  4. #104
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie pranie kółkowej

    a jak pierzecie kółka w kółkowej żeby się nie poobijały? Myślałam czy nie założyć skarpetki

  5. #105
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Ja używam NP do chust bo skoro może być do tyłka dziecka to do chust też
    A piorę i tak wedle metek, przeważnie jest to 60 stopni. Wszystko mi schodzi - z chust

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  6. #106
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Judyta Zobacz posta
    a jak pierzecie kółka w kółkowej żeby się nie poobijały? Myślałam czy nie założyć skarpetki
    skarpetki albo apaszka
    Moje dwa szczęścia

  7. #107
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Dziewczyny, chcialam podarowac chuste z lnem na dzieciecy OIOM w tutejszym szpitalu dzieciecym (pielegniarki zywo zaciekawione noszeniem i wiem, ze beda, jesli bedzie w czym) i tutaj: czy taka z lnem da rade, zakladajac, ze beda prac tak jak wszystko inne i na pewno suszyc w suszarce i na pewno nie prasowac? Mysle o oschy triskele oban. Czy lepiej wybrac bawelne? W sensie prostsza w pielegnacji. No i chustowane beda maluszki, czyli dzieci tak do roku, wiec raczej powinna to byc nie za twarda chusta. Poradzcie plis.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  8. #108
    Chustomanka Awatar annmay
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Żoliborz
    Posty
    507

    Domyślnie

    yvona ja wybralabym bawelne. I nie o sama pielegnacje chusty chodzi, ale bawelna bedzie patwiejsza w okielznaniu dla osob poczatkujacych z chusta. Miększa, latwiej dociągająca sie i wiążąca. Bawelna lepsza tez dla maluszkow.
    Fajnie, ze są takie pielegniarki, ktore same chca wprowadzac chusty na oddziały


    Doradca Noszenia ClauWi®

  9. #109
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Tak sobie wlasnie myslalam, ze bawelna lepsza jednak... no nic, pomysle i chyba wiem juz ktora
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  10. #110
    Chusteryczka Awatar mamafranka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Wejherowo
    Posty
    1,722

    Domyślnie

    Piore jak leci z innymi rzeczami tylko kolorami dobieram potem leci do szuszarki, a pózmiej żelazko, nawet jedwab z ramia tak traktuje i nic mu nie dolega. Ostatnio do pralki przypadkiem zaplątał sie pouch z welnianej grecji, upralam go w proszku, w programie do bawelny na 40 stopni, wirowalam na 1000obrotow i nic mu nie dolega. Jak bym miala chusty recznie prac to chyba bym nie nosila w chustach. A co do suszenie w suszarce, to mi susara pieknie złamała nowa ulke.storcza,sama bym tego.w.zyciu nie dokonala bo po pierwszym motaniu nie mialam ochoty na wiecej, a po 3cyklach.prania.i.suszenia.bula juz cudna

    Małe rączki potrafią ulepić kwiatek z plasteliny, narysować słońce roześmiane, zbudować domek z klocków. Małe raczki potrafią spleść się nad szyją i otrzeć łzy. W małych rączkach mieści się cała miłość.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •