Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29

Wątek: Karmienie Nocne i Pieluchy

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie Karmienie Nocne i Pieluchy

    Mam pytanie, co zakładacie na noc i czy karmicie w nocy, albo dopajacie ?

    Ja na noc zakładam formowanki flanelowe lub frotowe + otulacz PUL. Ostatnie karmienie i kolacja ok 19-20.00 i o 21:00 lulu. Śpi do 6-7:00 rano bez przewijania i karmienia. Czasem wybudza się po około godzinie, dwóch od zaśnięcia. Sprawdzam tylko pieluchę, czasem zdarza się, że mokro, to przewijam i tak śpi już do rana (bez nocnych karmień).

    Zastanawiam się co go wybudza po tych około 2 godzinach od zaśnięcia, jak pielucha sucha?
    A może tylko się lekko przebudza, bo ma wtedy lekki sen? Hm.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  2. #2
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Yetto, fajnie, że tak szybko zasypia!

    Ja karmię tak 21 i o 23 Pola przebudza się ( czyli też po 2 godzinach) i dużo jeszcze ssie.

    Czasami pielucha sucha do rana, a i tak wybudza się po kilka razy w nocy! Lulanie, głaskanie nic nie daje. Daję cycusia.
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Ja jak karmię o 20:00 to już czuję puste cycki, wyssane przez cały dzien do granic możliwości, dlatego nie daję już potem w ogóle, choćby nie wiem co.

    No i obawiam się dawać w nocy, bo on praktycznie od urodzenia potrafił przesypiać całe noce. A córka jak dostawała w nocy to potrafiła się budzić po kilka a nawet kilkanaście razy.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Kajtek je ok 20 i równocześnie uspia...i śpi do 5-6 rano. W nocy nie przewijam i nie dokarmiam - mały nawet się nie przebudza, ale rano pielucha jest mokra dosyć mocno. Noi na noc zakładam formowankę frotte z dodatkowym wkładem - najczęściej z tetry + otulacz PUL.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    Zastanawiam się co go wybudza po tych około 2 godzinach od zaśnięcia, jak pielucha sucha?
    A może tylko się lekko przebudza, bo ma wtedy lekki sen? Hm.
    A może ząbki?
    Mój Jasio cycusia pożegnał w 9 miesiącu. Już nie był zainteresowany, co chwilę się odwracał. Ostatni posiałek daję około 19.00. Ze spaniem różnie. Nie karmię w nocy ale jak się przebudzi, niekiedy z suchą pieluchą to daję wodę. Weźmie dwa łyki i już śpi. I powiem szczerze,że kiedyś na noc dawałam jednorazówkę. Teraz kiedy mój mąż poszył nowe, bardziej chłonne ( wkładem jest cały ręcznik z Ikei) na noc są najlepsze. Lepsze niż Tots Bots bambusowe. Jedynie Flexi jest ok.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Iwanna.T
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,661

    Domyślnie

    karmię w nocy kilka razy, pieluchy nie zmieniam.
    Na pupie Igiego nocuje albo formowanka bambusowa+otulacz, albo zbustowane bumki (zwykle konopie z małą wkładką BG)
    Asinus asino pulcherrimus

  7. #7
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    60N 1W
    Posty
    119

    Domyślnie

    Ja zmieniam ze 2-3 razy. Ale karmię w nocy bez przerwy. Chyba najada się na cały dzień...


  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Aha. A jak karmiłam w nocy piersią to za każdym razem zmieniałam pieluchę.

  9. #9
    Chustomanka Awatar karolibu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    616

    Domyślnie

    zazdrosze i to bardzo. Moja Iga ma 5 miesiecy i odkad nauczylam ja zasypiac samej ( chce tylko dodac ze jak zasypiala przy piersi po 19 to budzila sie odpiero 4-5) to budzi mi sie co 2-3 godziny i chce cycka zje i odkladam ja do lozeczka. tez sie zastanawiam co jest powodem tych czestych pobudek nocnych...czasami jak nie obudze sie o czasie i nie dam jej jesc to potem godzine poltoprej kreci gada krzyczy czasami poplakuje w lozeczku

  10. #10
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Jak to co jest powodem? Bliskości mamy chce i tyle.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  11. #11
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    Hania dostaje piers ok 20 (albo nie, jesli usypia tata) w nocy budzi sie na jedzenie od o do 2 razy rano wstaje zwykle ok 7-8 ostatnio. W nocy pieluchy nie zmieniam. Spi w bambusowej, rzadko w AIO, rano jest zwykle bardzo mokra (pielucha)
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  12. #12
    Chusteryczka Awatar kobra
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Chicago
    Posty
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rebelka Zobacz posta
    Jak to co jest powodem? Bliskości mamy chce i tyle.
    tak tak, do lozka wystarczy dziecko wziac i bedzie spalo jak aniolek
    Nothing you become will disappoint me;
    I have no preconception that I'd like to see you be or do.
    I have no desire to foresee you, only to discover you.
    You cannot disappoint me.


    Aska - mama Kajetana (19.10.2007)

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Lovrita Bornita Rokita
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Makarska, HR
    Posty
    1,839

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolibu Zobacz posta
    czasami jak nie obudze sie o czasie i nie dam jej jesc to potem godzine poltoprej kreci gada krzyczy czasami poplakuje w lozeczku

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    A mój mały z perspektywy czasu okazuje się, że albo ma mokro, przewijam i dalej śpi w swoim łóżeczku, albo jest zgnieciony w rogu łóżeczka i mu niewygodnie, poprawiam go i też śpi dalej.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  15. #15
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolibu Zobacz posta
    zazdrosze i to bardzo. Moja Iga ma 5 miesiecy i odkad nauczylam ja zasypiac samej ( chce tylko dodac ze jak zasypiala przy piersi po 19 to budzila sie odpiero 4-5) to budzi mi sie co 2-3 godziny i chce cycka zje i odkladam ja do lozeczka. tez sie zastanawiam co jest powodem tych czestych pobudek nocnych...czasami jak nie obudze sie o czasie i nie dam jej jesc to potem godzine poltoprej kreci gada krzyczy czasami poplakuje w lozeczku
    Twoja córeczka jest jeszcze naprawdę malutka. Ona potrzebuje mamy i ciepła. Proste. Bedzie tego potrzebować jeszcze bardzo długo, całe swoje zycie. Chyba, że nauczysz ją to ukrywać, ale to bron obosieczna.
    To, że dziecko kilkumiesięczne czy nawet dwuletnie budzi sie w nocy jest całkowicie normalne. Niewiele kobiet ma komfort bycia mamą dziecka, które samo z siebie spi dobrze ( wg. naszych oczekiwań ).


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    To, że dziecko budzi się w nocy to zupełnie normalna rzecz, każdy człowiek przebudza się w nocy, zmienia pozycję i zasypia. Problem zaczyna się, gdy dziecko samo nie potrafi zasnąć po przebudzeniu. A nie potrafi, ponieważ jest przyzwyczajone do usypiacza, czyli, piersi, smoczka, butelki itd. Moim zdaniem dzieci budząc się w nocy poszukują tego z czym/przy czym zasypiały. Jeśli była to pierś, to jej poszukują, jeśli smoczek, to chcą smoczka, jeśli butelka, to butelki itd.
    I jeżeli tych pobudek jest 1-2 to może nie ma problemu, ale jeżeli robi się ich 10 to już raczej jest problem.
    Ja miałam tak przy córce. Ładnie spała do 10 miesiąca życia. A potem zaczęło się pobudek, że nie potrafiłam zliczyć. Dlatego postanowiłam nauczyć ją zasypiać samej. Nauczyła się i zaczęła przesypiać całe noce.
    Synek sam zaczął przesypiać prawie całe noce odkąd skończył 3-4 miesiące. Do tego stopnia, że wstawałam i sprawdzałam czy wszystko w porządku. Ale wszystko było ok, wcześnie rano się budził i dostawał pierś.
    Dlatego, jak synek w pewnym momencie zdarzyło się, że się w nocy przebudził, jak już był starszy, to postanowiłam nie karmić w nocy i tego się trzymałam. I teraz z perspektywy czasu widzę, że tylko sprawdzałam czy nie ma mokro, jak miał to przewijałam, a jak nie to delikatnie łóżeczkiem kołysałam i zasypiał i spał do rana. Czasem miałam ochotę dać mu pierś, ale jak go przewiniętego kładłam do łóżeczka i on spokojnie zasypiał i nie szukał jej to nie dawałam bo po co. Maleńkie noworodki potrzebują piersi częściej, ale dzieci po 6 miesiącu życia powinny w nocy spać, a nie jeść. Malutki żołądek też potrzebuje chwili wytchnienia i jest ku temu okazja w nocy. Synek ma 11 miesięcy i od zawsze nie je, ani nie pije w nocy.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolibu Zobacz posta
    zazdrosze i to bardzo. Moja Iga ma 5 miesiecy i odkad nauczylam ja zasypiac samej ( chce tylko dodac ze jak zasypiala przy piersi po 19 to budzila sie odpiero 4-5) to budzi mi sie co 2-3 godziny i chce cycka zje i odkladam ja do lozeczka. tez sie zastanawiam co jest powodem tych czestych pobudek nocnych...czasami jak nie obudze sie o czasie i nie dam jej jesc to potem godzine poltoprej kreci gada krzyczy czasami poplakuje w lozeczku
    karolibu jak nauczyłaś ją, że sama zasypia?
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  18. #18
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Dzieci w różnych etapach swojego życia mają różne potrzeby. Moja Lena też niemalże od początku przesypiała całe noce, po 9. miesiącu zaczęły się pobudki. To naturalna kolej rzeczy - dzieci uczą się wielu nowości, są zalewane bodźcami, rosną, ząbkują - to wszystko się w nich kumuluje i często nie daje spać w nocy. A bliskość mamy oznacza bezpieczeństwo. Mi się bardzo podobało to, co Petisu powtarza jak mantrę: pierś jest świetnym buforem, pomaga dziecku ogarnąć wszystko, pomaga matce przetrwać trudne chwile. Dziecko nie będzie przecież budzić się na pierś całymi latami. A jeżeli moje dziecko akurat teraz tego potrzebuje, to dlaczego mam mu odmawiać? Nie mam parcia na naukę samodzielnego zasypiania. Ja też nie lubię zasypiać sama
    I jeszcze mnie interesuje, skąd pogląd, że po 6. miesiącu dzieci mają w nocy spać, nie jeść? Nocne mleko ma inny skład niż dzienne, jeżeli maluszek domaga się jedzenia w nocy, to może jest w tym momencie mądrzejszy od mamy, może on czuje, że tego właśnie mu potrzeba?

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar Ruda
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    to tu to tam :)
    Posty
    3,181

    Domyślnie

    Hania juz jest tak to sama o sobie mowi "duza cinka" ale do praktycznie pierwszych urodzin w nocy budzila sie glownie na jedzenie lub na przytulenie. tak lubila najbardziej zasypiac i tego jej nie bronilam. po roku przestala jesc w nocy, jednak dalej sie wybudzala. wystarczylo przytulenie jej przeze mnie, zeby od razu sie uspokoila i dalej zapadla w sen. jak spala wyjatkowo niespokojnie - bralam ja do lozka. teraz prawie 3-latka spi ze mna zasypia sama w lozku, ale rano po przebudzeniu od razu patrzy czy jestem czy juz wstalam i mnie wola. jednym slowem: dzieci w kazdym wieku potrzebuja bliskosci - zreszta nie tylko dzieci
    Hania - 01.01.2007 r.
    http://okiemrudej.wordpress.com/

  20. #20
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    bardzo przepraszam, ze bedzie ostro - ale musze. poglad, ze dziecko po skonczeniu 6 miesiecy nie powinno jesc w nocy (o piersiowym pisze) ma sie nijak do wiedzy nt. rozwoju dziecka i jego potrzeb. mozg najszybciej rozwija sie do skonczenia przez dziecko 18 miesiecy. w mleku nocnym jest najwiecej skladnika, ktory temu pomaga (przepraszam, nie pamietam nazwy i nie mam teraz czasu tego szukac - jak ktos chce to wieczorem odkopie gdzies watek, w ktorym o tym byla mowa). jesli dziecko sie budzi w nocy i chce jesc - to znaczy, ze tego skladnika potrzebuje i karmic go nalezy. to po pierwsze. po drugie - 6 miesieczne dziecko to jeszcze bardzo malutki czlowieczek. czlowieczek, ktory niekoniecznie rozumie dlaczego wlasnie teraz odmawia sie mu tego, czego najbardziej potrzebuje - czyli wlasnej mamy. poczucia, ze ona zawsze przy nim jest, kiedy ono tego potrzebuje. to tak, jakbysmy my potrzebowaly kogos bliskiego - bo nam z jakiegos powodu smutno czy zle - a on siedzial za sciana i twierdzil ze musimy sobie z tym poradzic same...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •