Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 79 z 79

Wątek: Nieosiagalne gDiapers.

  1. #61
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Jul chodziło mi o gumkę z rzepami
    Dla porównania moje fotki, i czerwona z oryginalnym wkładem gDiapers:


    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  2. #62
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    rzeczywiście u mnie różnica większa niż u Ciebie - zaraz się obrażę, że mam jakąś felerną serię (może to Francuzom jakąś świnie chcieli podłożyć) - gumki we wpince jakieś szare, "g" odpadło (to może być wina suszarki akurat), nawet gumka jakaś wypłowiała Może to przez prania na 60 stopni, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi - używam niezbyt intensywnie od nowości od września, wiruję na 800, gatki suszę w suszarce (ale to na kolor nie powinno mieć wpływu)...
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #63
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie

    jak mi się one podobają...
    wielka prośba do Was dziewczyny, bo nie mogę dojść czy one są do kupienia z Polski czy tylko przesyłka przez rodzinę z Kanady?
    potrzebuję pieluchy z bawełnianym od pupy i te mi się najbardziej podobają.

  4. #64
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    marciasone tu pisała o sklepie w którym kupiła i jej przysłali do Pl http://www.chusty.info/forum/showthr...=1#post1332982
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #65
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    rzeczywiście u mnie różnica większa niż u Ciebie - zaraz się obrażę, że mam jakąś felerną serię (może to Francuzom jakąś świnie chcieli podłożyć) - gumki we wpince jakieś szare, "g" odpadło (to może być wina suszarki akurat), nawet gumka jakaś wypłowiała Może to przez prania na 60 stopni, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi - używam niezbyt intensywnie od nowości od września, wiruję na 800, gatki suszę w suszarce (ale to na kolor nie powinno mieć wpływu)...
    Moje też prane na 60 stopni, wirowane na 1000 i nie jestem pierwszą użytkowniczką, ale nie używam suszarki
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  6. #66
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    ej no, suszarka może może trochę zmechacić czy coś (chociaż przecie ona kręci znacznie znacznie wolnej niż wirowanie), ale nie odbarwić... Przynajmniej tak na mój chłopski rozum.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #67
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    ej no, suszarka może może trochę zmechacić czy coś (chociaż przecie ona kręci znacznie znacznie wolnej niż wirowanie), ale nie odbarwić... Przynajmniej tak na mój chłopski rozum.
    A może z czymś ciemniejszym uprane i kolor podłapało, albo zdjęcie takie wyszło?? czasem w kiepskim swietle tak wychodzi
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  8. #68
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    ja bym obstawiała raczej, że zmienili dostawcę gumek - to by mogło wytłumaczyć i szare gumki na "kondomie" i w gatkach (prane były głównie z pieluszkami, raz czy dwa z czerwonym, wątpię, żeby to był tego efekt).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #69
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    ja bym obstawiała raczej, że zmienili dostawcę gumek - to by mogło wytłumaczyć i szare gumki na "kondomie" i w gatkach (prane były głównie z pieluszkami, raz czy dwa z czerwonym, wątpię, żeby to był tego efekt).
    Faktycznie to pewnie inna partia
    Tak czy siak, pieluszki są naprawdę fajne
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  10. #70
    Chustomanka Awatar picikola
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    jakby Toruń
    Posty
    862

    Domyślnie

    Jakie macie rozmiary na jaka wagę?
    Michał.02 i Tymon.08

  11. #71
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Dziewczyny jak któraś chce zamówić gdiapers to dzisiaj do 21 dajcie mi znać http://www.cheeksandcherries.co.uk/a...es_System.html będę dla siebie nowe itti bitti zamawiała bo są przecenione wiec mogę komuś gdiapersy przy okazji zamówić i mają przecenione wkładki od Issy Bearów http://www.cheeksandcherries.co.uk/a...Issy_Bear.html
    Ostatnio edytowane przez Magda&Franio ; 18-01-2012 o 15:19

  12. #72
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magda&Franio Zobacz posta
    Dziewczyny jak któraś chce zamówić gdiapers to dzisiaj do 21 dajcie mi znać http://www.cheeksandcherries.co.uk/a...es_System.html będę dla siebie nowe itti bitti zamawiała bo są przecenione wiec mogę komuś gdiapersy przy okazji zamówić i mają przecenione wkładki od Issy Bearów http://www.cheeksandcherries.co.uk/a...Issy_Bear.html
    jestem totalnie spłukana, ale będę na nie zbierać - ten 6pak jest rewelacyjny, choć mała bliska odpieluchowania to choruje na te pieluszki...może przy następnym skarbie/skarbonce

  13. #73
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    mam S oraz M.
    Mały ma 17 miesięcy i jeszcze w S się mieści jego mały tyłeczek. (obecnie waży 10,4)
    Uwielbiam Gdiapers bo mogę je zakładać jako majteczki treningowe po wypięciu tej ceratki.
    A maluch nie odpina jak innych pieluch bo zapięcia są niedostępne.

  14. #74
    Chustonówka Awatar gilese
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    mam S oraz M.
    Mały ma 17 miesięcy i jeszcze w S się mieści jego mały tyłeczek.
    Naprawdę? Powoli przymierzam się do zamówienia, ale zakładałam że zamówię M i najwyżej poczekamy z miesiąc i będą dobre... hmm teraz nie wiem w sumie jaki rozmiar zamówić

  15. #75
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,081

    Domyślnie

    My testujemy S i była idealna od 3kg. Trudno mi sobie wyobrazic, że długo posłuży Dla noworodka pasuje bosko, żałuję, że nie mam więcej tych pieluszek
    {HomeBirthing . BreastFeeding . Co-sleeping . BLWeaning . BabyWearing . Cloth Diapering . Work at Home . Veg*n momma to Kiki girl (IX 2009) & baby Surprise (Spring 2012)}

  16. #76
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    ja też polecam mam rozm. L od 11kg używamy i kocham go miłością wielką szczególnnie teraz gdy ciepło, bo nie odparza w aucie jak pulowa kieszonka, a wszystkie duże wkłady wchodzą idealnie.
    Ostatnio sylviontko zaczęła tez szyć takie pieluchy - i przyznam że zapięcie jeszcze lepsze robi i napki od koszyczka nie odciskają sie jak czasem w G i kolorki dzianiny można wybrać piękna tylko koszyczek mniejszy - raczej na ręczniczki z Ikei niż na duże wkłady np. z chińskich kieszonek

  17. #77
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gilese Zobacz posta
    Naprawdę? Powoli przymierzam się do zamówienia, ale zakładałam że zamówię M i najwyżej poczekamy z miesiąc i będą dobre... hmm teraz nie wiem w sumie jaki rozmiar zamówić
    Jeśli chodzi o rozmiar S to jest po prostu bardziej dopasowany niż M. Jak miał 7-9 miesięcy to był pulchniejszy niz terez i wtedy faktycznie ciężko było go w niego zmieścić mimo tego że ważył mniej. Jak miał 8 miesięcy to kuipłam otulacz Imse Vimse rozmiar L 9-12 i był ok (teraz jest tak jakby za duży - nie przeszkadza to ale M leży lepiej). Po prostu miał troszkę inaczej ulokowany tłuszczyk niż teraz.
    M (gdiapers) muszę głębiej zapinać natomiast S zapinam na końcach. Osobiście jestem z nich zadowolona.
    Stosuje małemu od 4 miesiąca życia NHN i w domu otulacz gdiapers bez ceratki i wkładów często służy jako majteczki. Super się sprawdza przy wysadzaniu. I wtedy ta S jest luźna.
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 30-05-2012 o 12:24

  18. #78
    Chustonówka Awatar gilese
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    31

    Domyślnie

    mam s, m i na bazarku upolowałam starszą wersję rozmiar l i... wszystkie są dobre trochę to dziwne to prawda, ale tak jest. Mały ma coś ok 7-8kg obecnie, kiedy zakładam mu rozmiar s to muszę szybko zmienić, bo tam mieszczą się tylko bardzo małe wkłady (malutka wpinka), więc i chłonność mniejsza. Rozmiar M i L mają ten sam rozmiar wpinki, L jest ciut mniej opinająca (ona od 10 kg chyba jest), ale w tej pieluszce ważne jest dobre dopasowanie wpinki, więc pewnie dlatego są dobre Wersja starsza posiada na materiale taką nieprzemakalną warstwę, nie wiem co to to jest, tego brakuje w nowszej wersji i łatwiej o przecieki jeśli źle dopasujemy wpinkę. Pieluszki bardzo fajne na lato, cienkie, przewiewne, mają świetne rzepy i gumki (polskie podróbki mają dużo słabsze). Obecnie można łatwo sprowadzić z UK Polecam

  19. #79
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Mam na razie jedna i.. nie wiem. Niby fajna jest, do wpinki wchodzi mi wklad od flipa (zagiety z przodu dla chlopca). Przecieku nie mialam, schnie w miare ok, ale jakos tak nie do konca mi pasuje, ze boki tej nylonowej wpinki i te malutkie napki dotykaja bezposrednio skory dziecka. Co prawda maly nie mial zadnej reakcji ani zaczerwienienia. Wciaz sie waham czy kupowac kolejny rozmiar czy sobie odpuscic.
    A. 02.2010, T. 06.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •