Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 82

Wątek: Pozdrowienia z UK

  1. #61
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    szczerze mowiac zapytalabym najpierw sponsorow, czy ich urzadza sytuacja otwarcia biblioteki 'nie-wiadomo-kiedy-ale-raczej-nie-szybko'... bo to naprawde moze potrwac. ja nosze ponad poltora roku, a nie moge powiedziec, ze na noszeniu sie super znam. tylu rzeczy jeszcze nie probowalam, w tylu wiazaniach nie nosilam...
    i bede do bolu szczera - mnie strona kompletnie niedopracowana, z bledami merytorycznymi i jezykowymi raczej odstrasza niz zacheca do noszenia...


    a co do szkolen Trageschule w UK - kiedys organizowala je Jin-Hee Choi ze Sling Divy. teraz sklep nie dziala, Jin-Hee robi tylko szkolenia dla rodzicow, ale moze ktos inny sie tym zajmuje? warto poszukac na Sling Meet jakis informacji. albo tam popytac...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #62
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    234

    Domyślnie

    Dzieki, poszukam. mam wielka nadzieie ze dam rade to zrobic lokalnie.

    Ze sponsorami to wyszlam z zalozenia iz to takze bedzie sprawa konsumujaca czas - mysle, ze nie zaszkodzi miec juz przygotowane chusty do biblioteki nawet przed jej otwarciem - chusta nie mleko, nie przeterminuje sie

  3. #63
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie

    jasne chusty ,sie nie przeterminuja moga czekac sobie miesiacami w kartonikach tylko watpie ze ich nie rozdasz wczesniej

    tu nie chodzi zeby Cie odwiesc od pomyslu ,
    idea noszenia szczytna jest ,ale zakladanie biblioteki to nie tylko noszenie sobie prywatnie w domu ,czy lansowanie sie po miescie ale to juz doradztwo chustowe a do tego przygotowana nie jestes !
    nawet tona ksiazek przeczytanych nie zastapi wiedzy praktycznej a tej nie masz

    nie napisalabym ani slowa na temat chust nie wiedzac co pisze.

    a z tego co przeczytalam to dziewczyny radza Ci tak jak ja ,ze najperw trzeba na wlasnej skorze poprobowac i dopiero potem sie wypowiadac na temat noszenia a tym bardziej doradzania

  4. #64
    Chusteryczka Awatar irla
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    華沙
    Posty
    1,874

    Domyślnie

    Podalam zrodla irlaa, na pismie hmm myslisz, ze warto o to poprosic? czy potwierdzenie droga elektroniczna nie jest wystarczajace?
    Jak masz w mailu - to ok, to tez forma pisemna
    By dziecko się uczyło, To dla dobra sprawy, Wpójmy mu, że Świat, cały, Jest bardzo ciekawy.
    Każda dziedzina wiedzy warta jest zachodu. Najlepiej gdy ich pozna, wiele już za młodu.

    by Anonim z sieci

    Tu i Teraz.


  5. #65
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    234

    Domyślnie

    Sharon - i tak tez zrobie Wiem, iz wiedza ksiazkowa nie zastapi praktyki - ani odwrotnie. I jedno i drugie konieczne i zapewniam, ze mam wystarczajaco samozaparcia by kontynuowac, uczyc sie jak juz w cos wchodze, to wszystkimi konczynami
    Prawde mowiac widzac ze jest tu spora grupka mam z UK mialam nadzieje na nowe znajomosci z doswiadczonymi chustonoszkami, ktore byc moze tez by chcialy pomoc w prowadzeniu takiej biblioteki, pisaniu recenzji produktow itp. Bo piszecie ze jest sporo bledow merytorycznych (o jezykowych juz nie pisze, czasami mam wrazenie iz cofam sie w rozwoju jesli chodzi o Polski ) i fajnie by bylo gdyby ktos zasugerowal co jest zle, co poprawic.

    irlaaa - no to kamien z serca dzieki za podpowiedz!
    Ostatnio edytowane przez Sunvill ; 29-07-2009 o 11:38

  6. #66
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sunvill Zobacz posta
    Dzieki za wszystkie wypowiedzi w temacie.

    Przede wszystkim pragne podkreslic, ie meam wystarczajaco rozumu i teraz zastanawiam sie jeszcze nad zakupem angielskojezycznej ksiazki Babywearing autorstwa Mary Blois. Czy ktos z Was moze czytal?
    jeżeli chodzi o tą książkę trzeba moocno ją filtrować, bo masa nieaktualnych informacji tam jest, ale jest całkiem przydatna..
    jednak faktycznie trudno doradzać rodzicom bez przygotowania, nie ważne czy w postaci profesjonalnego kursu, czy własnego "matczynego" doświadczenia. To duża odpowiedzialność i o tym zawsze trzeba pamiętać. na ubezpieczenie ( OC doradcy) tez warto wydać pieniądze, - rożne sytuacje się zdarzają, a większość szkół szkolących doradców wskazuje to jako obowiązek dla doradców

  7. #67
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    234

    Domyślnie

    Dzieki za recenzje, poki co zamowilam Nos swoje dziecko - nie ukrywam, ze wole poczytac w ojczystym jezyku
    Znalazlam jeszcze ksiazke Happiness is... Babywearing autorstwa Courtney Hughes, czytalas moze?

  8. #68
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Ja naprawde zycze sukcesu kazdemu, kto swoja firme rozkreca, sama wiem, ile pracy, wysilku, czasu i pieniedzy trzeba zainwestowac, aby stworzyc cos fajnego. Nie jestem natomiast zwolennikiem zadnych akcji 'na skroty', a niestety wydaje mi sie, ze ty wskoczylas na duza wode nie umiac plywac... Same dobre checi nie wystarcza! Ja sama nosze swojego synka od ponad 28 miesiecy, testowalam tak wiele roznych nosidel ergonomicznych, MT (nie chce, aby to zabrzmialo jak chwalenie sie... ale mysle, ze na tym forum jestem jedna z niewielu usob, ktore tyle tych rzeczy mialo w raczkach, na plecach, etc...) A mimo wszystko, gdybym ja sama miala otwierac biblioteke chustowa, to mialabym troche pietra czy podolam, czy moje rady na pewno dla kazdego beda czytelne.
    W temacie samych chust... czy znasz, testowalas chusty z lnem, z konopiami, z welna, rozrozniach te starsze didki od nowszych, limitowane od nie, znasz sie na gruboci welnianych nino.. indio. Jezeli bedziesz miala mame, ktora ma ciezsze dziecko, ale szuka nadal przewiewnej chusty z dobra nosnoscia, latwoscia dociagania, to co bys jej zaproponowala?
    Nie chce, abys moje wypowiedzi odczula jako nalot na swoja osobe, ja tylko uwazam, ze najpierw powinnas nabrac solidnej wiedzy (tej praktycznej przede wszystkim), a potem ruszac z biblioteka chustowa. Jezeli nie ma sie pojecia, to mozna zle doradzic --> zrazic potencjalna chustomame.. a nie o to przeciez chodzi, prawda?

  9. #69
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    234

    Domyślnie

    W odpowiedzi na temat przykladowej dorady - wiesz, ze nie ... jeszcze! Ale mam nadzieje wlasnie takich rzeczy sie nauczyc.
    Tak z luznych przemyslen - tu w UK jest bibliotek jak mrowkow z tego co zauwazylam. Ciekawa jestem czy te osoby sa po szkoleniach... Nic takiego nigdzie nie widzialam, a (raczej?) by sie tym pochwalili nie uwazacie? czesto mozna tu pozyczyc chusty/nosidla bezposrednio od producenta.

    Wracajac do Twojej wypowiedzi - ostatnie linie to zgadzam sie, ostatnie czego bym pragnela to kogos zrazic - i tak samo, ostatnie czego chce to byc sama przez kogos zrazona... A - jesli mam byc szczera - za kazdym razem jak wchodze w ten topik (powitalny mial byc no ale coz ) to zastanawiam sie co przeczytam tym razem (a padlo tu juz sporo co prawda subtelnych, ale niekoniecznie milych slow pod moim adresem, na ktore nie sadze ze zasluzylam)

  10. #70
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,160

    Domyślnie

    ale jak mozna coś robić DOBRZE to lepiej to robić dobrze a nie "tak jak wszyscy"

    natomiast nie zgodze się z argumentem, że trzeba wiele chust wypróbować żeby móc doradzać w wybieraniu chusty. ja miałam w rekach z 10-15 chust ale wiedzę z drugiej i trzydzistej ręki mam o 50 innych chustach. i choć daleko mi do eksperta to trochę już wiem czym kierować się przy wyborze MT, nosidła czy chusty.

    tak więc wszystko zależy, jesli działalność ma polegać na doradztwie przy wybieraniu chusty - wystarczy trochę poczytać na TWB czy nas tutaj, spróbować kilka chust (żeby potwierdzić naocznie to co piszą inni). myślę, że nie trzeba do tego dorabiać wielkiej filozofii ale rzetelnie zapoznać się z tym co jest na rynku.

    co innego doradztwo chustowe z prawdziwego zdarzenia, o tym jak chusty wiązać. tu zgadzam się z poprzedniczkami. wiedza praktyczna to podstawa!
    Ostatnio edytowane przez garlicgirl ; 29-07-2009 o 13:46
    Syn 2006
    Córa 2008
    Syn 09.2014

  11. #71
    Chustomanka Awatar Genowefa
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    1,435

    Domyślnie

    przykład z konopiami: sztywny, nakrochmalony obrus? czy cudowna, masywna, miękka i świetnie nosząca szmata?
    dwie skrajne opinie o tej chuście na forum ale o tym jaka jest naprawdę dowiedziałam się, gdy ją nabyłam.
    Ja jestem za tym, że opinie o chustach nabywa się przez doświadczanie empiryczne
    ..

  12. #72
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,160

    Domyślnie

    po to jest właśnie biblioteka chustowa, żeby mieć w zasobach różne chusty, z różnymi domieszkami i móc empirycznie stwierdzić co kto lubi.
    Syn 2006
    Córa 2008
    Syn 09.2014

  13. #73
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    W zwiazku w bardzo duza iloscia PW, ktore dostalam na temat tego topicu, chcialabym publicznie odniesc sie do sprawy.

    Oswiadczam, ze nie pomagam Sunvill w prowadzeniu jej biblioteki, moja biblioteka i jej to dwa osobne byty. Nie zobowiazalam sie NIGDY prowadzic bibliotke Sunvill od strony praktycznej czy jakiejkolwiek innej. Nie znam Sunvill osobiscie i nic nie moge o niej nikomu powiedziec, ani za nia gwarantowac.
    Tak, owszem, doradzalam Sunvill (droga elektroniczna) kilka dni temu w doborze jej pierwszej chusty i napisalam jej o tym forum, ale to wszytko. W zaden inny sposob nie jestem z nia zwiazana.

  14. #74
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    234

    Domyślnie

    Arktycznym chlodem powialo od Twojego postu Jasnie Pani dziekuje za wyczerpujace wyparcie sie mnie
    Aczkolwiek ciesze sie ze ze swojej strony ja na mamatata powitalam Cie z otwartymi ramionami, poparlam i bylam mila.
    Ostatnio edytowane przez Sunvill ; 29-07-2009 o 21:04

  15. #75
    Chustofanka Awatar paula_bed
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    338

    Domyślnie

    O rany dziewczyny jestem w szoku
    Wogole to witaj Sunvill

    Michalina 29 marzec 2008 Mikolaj 3 czerwiec 2010
    Nie zagladam na chustostragan

  16. #76
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    234

    Domyślnie

    Dzieki za powitanko Paula Kurcze widze ze sporo tu mam z Londynu - przyjdzie mi sie normalnie przeprowadzic chyba

  17. #77
    Chustofanka Awatar paula_bed
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    338

    Domyślnie

    nie namawiam
    Sama bym sie chetnie za Londyn wyprowadzila

    Michalina 29 marzec 2008 Mikolaj 3 czerwiec 2010
    Nie zagladam na chustostragan

  18. #78
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    234

    Domyślnie

    No to moze zatem Hampshire?
    Tutaj niestety duzo mam nie znam w okolicy (naprawde znajome mamuski-Polki da sie zliczyc na palcach jednej reki) dlatego zawsze pozazdroszcze londyniankom W piatek bede na caly dzien i mam nadzieje, ze uda mi sie z kims ze znajomych spotkac

  19. #79
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    53

    Domyślnie

    Witam i pozdrawiam rowniez z Londynu.
    W Southampton jest juz biblioteka chustowa i wyglada ze babeczki czesto sie spotykaja. A moze zamiast tworzyc nowa biblioteke dalo by sie jakosc wejsc we wspolprace z nimi.
    super jest Twoj portal. Gratuluje.

  20. #80
    Chusteryczka Awatar Fiona
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,818

    Domyślnie

    zaintrygowało mnie jedno
    skoro Ty serdecznie przywitałaś Jaśnie panią na swoim forum, to dlaczego ona mrozi Cię swoją wypowiedzią tutaj?
    czy jest coś o czym nie wiemy?
    Jaśnie Pani (o ile ją znam, a trochę znam) bez powodu nie zraża się do nikogo...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •