Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 82

Wątek: Pozdrowienia z UK

  1. #41
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    234

    Domyślnie

    Chyba ciezko tu mowic o konkurencji Wszystkich laczy raczej wspolny cel rozpowszechnienia noszenia dzieci prawda? I Jasnie Pani wiedziala, ze mam taki zamiar - do niej pierwszej o tym napisalam w koncu Choc stwierdzila, ze nie ma wielkiego zainteresowania babywearingiem w UK.
    Pomoc mam ze strony lokalnych mam jak juz pisalam.

    Nie ukrywam - nie mam ochoty na warny czy bana bo cos reklamuje stronka to mamatata.co.uk
    A wszystkie porady jak najmilej widziane
    Ostatnio edytowane przez Sunvill ; 29-07-2009 o 01:12

  2. #42
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie

    po pierwsze to sie przywitam
    a po drugie ,to jak przeczytalam na tym portalu o "przeglad chust"
    to tak delikatnie mowiac ,nie przekonalo mnie to do noszenia bo nic z tego co tam napisane nie zrozumialam

    nie ma napisane dokladnie czym charakteryzuje sie dana chusta,a przy pouchu :
    "Latwe w uzyciu, kolorowe, efektowne, daja szybki i bezproblemowy dostep do malucha. Konieczny jest dobor wlasciwego rozmiaru."

    moglabym powiedziec o kazdej chuscie -czy kolkowej czy pouchu czy wiazance

    czyli brak mi dokladnosci w opisie

    przeczytalam watek powitalny i moze nie tutaj powinnam zamiescic takie opinie ,a tylko pomachac raczka i sie ladnie przywitac ale:

    to razi mnie ,ze osoba ktora nie ma doswiadczenia w noszeniu (osobistym noszeniu zaznaczam) porywa sie w taka biblioteke
    zawsze uwazalam na najpierw trzeba cos przetestowac na sobie ,poznac wady i zalety aby opowiadac z przekonaniem o danym produkcie

    pojscie na skruty i podpieranie sie tylko na cudych opiniach jest przerazajace i nawet niebezpiecznie dla osob swierzo zarazonych

    przyznam szczerze ,ze nie chcialabym sie uczyc od osoby ktora tylko poczytala o chustach ,nie byla by dla mnie kompetentna i tyle ,podziwu u mnie tez by nie miala zadnego
    a sa dziewczyny tutaj ktore nosza kilka lat ,maja ukonczone szkolenia i to jest PRAWDZIA KOPALNIA WIEDZY I UMIEJETNOSCI ,ktora zdobywaly ciezka praca i praktyka

    moglabym dlugo pisac,ale powiem tylko tyle ze jestem troche zniesmaczona
    nie majac pojecia o chustach, MT czy nosidlach ergonomicznych ,najpierw zaznajomila bym sie z tematem osobiscie ,noszac i macajac niz tylko czytajac

  3. #43
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Witaj

    Rzeczywiście trochę się porwałaś z motyką na słońce organizując bibliotekę chustową podczas gdy będziesz miała dopiero pierwszego MT - ale nie wątpię, że czujesz ciężar odpowiedzialności za zdrowie dzieci, których rodzicom będziesz doradzać i przetestujesz na sobie wszystkie możliwe rozwiązania, żeby poznać "od zaplecza"
    Poza tym chyba Trageschule organizowało jakieś kursy w UK - musisz się dowiedzieć, bo taki kurs na pewno dużo by Ci dał (choć to oczywiście wymaga wolnego czasu i kosztuje sporo pieniędzy ). Choć praktyka w motaniu jest nie do zastąpienia

    Super, że znajdujesz czas na tak poważną działalność przy trójce dzieciaczków.

    Strona dot. chust na portalu na pewno świetnie się rozwinie, bo na razie to pewnie jest taki zarys (stylistycznie mocno kuleje jakby translatorem tłumaczony), ale jeżeli to ładnie i twórczo rozwiniesz to powinno byc OK).

    No i myślę, że to super, że takie inicjatywy no-profit się pojawiają (stąd tez potrzeba wielu sponsorów) bo nie wszystkich stać na zakup chusty, bądź miękkiego nosidła, które może się okazać do nich niedopasowane.

    W każdym razie miło Cię tu widzieć - bo to forum to też skarbnica wiedzy wszelakiej - i życzę dużo sił i czasu na poznawanie świata chust, na motanie i rozwijanie portalu i biblioteki.

  4. #44
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    i my witamy z wysp


    zapraszamy na pogaduchy zagraniczne http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=96
    Ostatnio edytowane przez Janis Joplin ; 29-07-2009 o 08:17

  5. #45
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    Witaj

    podłączę się do głosów, że zakładanie biblioteki chustowej przez osobę która nigdy w chustach nie nosiła jest dosyć lekkomyślne niestety. Chustonoszenie to temat rzeka. Trzeba samemu trochę ponosić, pomacać kilka szmatek, poczytać trochę aby mieć świadomość w temacie oraz omijać błędy, które szerzą właśnie niedoświadczone osoby :/ Takie doradztwo chustowe to ogromna odpowiedzialność, tu chodzi przecież o noszenie naszych dzieci. Skoro jeszcze nigdy nie nosiłaś w chustach skąd bedziesz wiedziała czy rady osób które mają Ci pomóc ą rzeczywiście rzetelne i właściwe? Nie obraź się, ale moim zdaniem troszkę się pośpieszyłaś. Dla dobra dzieciaczków z UK radziła bym Ci znaleźć do pomocy kogoś po kursie.
    Idea do szerzenia jest jak najbardziej szczytna, ale w tym przypadku MUSZĄ to być osoby kompetentne.
    Myślę, że lepiej było by podlinkować bibliotekę Jaśnie Pani pod Twój portal, zamiast tworzyć coś na wzór ale bez osób z wiedzą.
    Mam nadzieję, że po głosach doświadczonych mam przemyślisz trochę sprawę i zrobisz to jak należy.
    przepraszam, jeśli brzmię surowo, ale wg mnie chustonoszenie to nie jest temat typu kaszka mleczkiem
    Ostatnio edytowane przez brikola ; 29-07-2009 o 09:25

  6. #46
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    pomysł na biznes fajny, bo wiadomo, że chusty baaardzo przyciągają zainteresowanie. tak się działo na każdej imprezie, na której byłam i było stoisko z chustami.

    świetnie, że wpadłaś na ten pomysł, aby cos takiego zrobić u siebie, ale dodam nasze przysłowiowe polskie "ale":
    - zacznij od profesjonalnego portalu i rzetelnych informacji- jeśli sama się na tym nie znasz to daj to do opracowania komus kto się na tym zna. niestety obecny poziom informacji jest...mocno niedopracowany. to co mówisz, ze ty będziesz robić stronę organizacyjną, a osoby, które się na tym znają będą doradzac jest OK. początek jest dobry, ale bardzo szybko musisz to dopracować

    - tak jak pisałam pomysł na biznes jest fajny, ale mnie osobiscie wkurza kiedy kolejna osoba pisze o "szerzeniu idei", a tak naprawdę chce zarabiac pieniądze. w zarabianiu nie ma nic złego, ale NAZYWAJMY RZECZY PO IMIENIU. nie kryjmy biznesu pod płaszczykiem idei.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  7. #47
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Witam, zgadzam się z dziewczynami. Ciekawa jestem skąd w ogóle pomysł na założenie biblioteki chustowej skoro do tej pory nosiłaś dziecko tylko w NIEZDROWYM wisiadle i to przodem do świata OMG. Fajnie, że się "nawracasz" i zakupiłaś MT, bo to tylko dla dziecka zdrowiej, ale zaraz biblioteka chustowa? Nie pojmuję, wybacz.
    Mimo wszystko witaj na forum, poczytaj, zagłęb się w tematykę, na pewno pokochasz chusty
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  8. #48
    Chusteryczka Awatar irla
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    華沙
    Posty
    1,874

    Domyślnie

    z prawniczego punktu widzenia dodam że informacje na stronie internetowej warto aby były "własne" a nie "pożyczone" - bo wiąże się to z odpowiedzialnoiścia karną
    poza tym jak doradca chustowy zaznacze, że warto zainwestowac w wyspecjalizowane ubepieczenie od odpowiedzialności cywilnej tym bardziej w kraju o zasadach common law (precedens) co by reszty życia nie spedzić.... w więzieniu

    to tak ku przestrodze powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez irla ; 29-07-2009 o 10:04
    By dziecko się uczyło, To dla dobra sprawy, Wpójmy mu, że Świat, cały, Jest bardzo ciekawy.
    Każda dziedzina wiedzy warta jest zachodu. Najlepiej gdy ich pozna, wiele już za młodu.

    by Anonim z sieci

    Tu i Teraz.


  9. #49
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    234

    Domyślnie

    Dzieki za wszystkie wypowiedzi w temacie.

    Przede wszystkim pragne podkreslic, ie meam wystarczajaco rozumu i wyobrazni, by wiedziec, ze nie od razu bede miala mozliwosc oferowania porad (mam na mysli sama siebie) i ze wszystko wymaga czasu, wprawy, praktyki itp. Z czasem - tak jak kazdy tutaj, nabiore doswiadczenia, obawiam sie ze kazdy gdzies zaczac musi prawda? Mam nadzieje miec szanse wyprobowania wielu rodzajow chust i nieco suche i ksiazkowe wiadomosci ktore poki co mam przedstawione na stronce bede mogla zamienic na wlasne slowa podparte doswiadczeniem. (co do osob ktore mi pomoga, wychodze z zalozenia, iz pracujac na rzecz lokalnych spotkan dla chustomam od kilku lat na pewno wiedza, co robia )
    Podchodze do tego tak profesjonalnie jak sie da, zamowilam juz literature w temacie celem doksztalcenia sie chocby dla wlasnej radosci i satysfakcji, teraz zastanawiam sie jeszcze nad zakupem angielskojezycznej ksiazki Babywearing autorstwa Mary Blois. Czy ktos z Was moze czytal?
    Sama strona (czy raczej jej dzial) jest na etapie raczkowania co jest oczywiste, jako iz idea podczepienia biblioteki pod mamatata dopiero co powstala - jesli teksty wydaja sie niepoprawne stylistycznie, to dlatego, iz sporo pisalam tlumaczac z angielskiego
    Nad trescia i zawartoscia stron dopiero pracuje - opisy chust na pewno beda bardziej wyczerpujace w przyszlosci
    Moj pomysl bazuje na tym, by korzystajac z okazji iz mamy zebrane polskie matki z calego UK w jednym miejscu, dac im szanse wypozyczenia chust bezposrednio przez mamatata - jako portal latwiej nawiazujemy kontakty ze sponsorami, pisano juz o nas w tutejszym magazynie dla dzieci, pewne sprawy organizacyjne jest po prostu o niebo latwiej zalatwic


    Co do Trageschule - czy ktos moze napisac prosze jakie ramy pieniezne mamy na mysli?

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sunvill Zobacz posta
    jesli teksty wydaja sie niepoprawne stylistycznie, to dlatego, iz sporo pisalam tlumaczac z angielskiego
    Witaj na forum!

    Skąd tłumaczysz teksty?

  11. #51
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    234

    Domyślnie

    annamamaalexa - ja na mamatata nie zarabiam nie ma tam zadnego jak piszesz 'biznesu' - mam nadzieje, ze to troche rozjasni calosc. Portal powstal na zasadzie od rodzicow dla rodzicow, a jesli juz ktos sie zdecyduje na platna reklame, zarobione w ten sporob pieniadze ida na poczet utrzymania strony (hosting i oplata za domene, ktore nie sa najtansze niestety)

    irlaa - nie wiem czy to mozna odniesc do translacji - i tak nie do konca slowo w slowo A strony z ktorych pochodza tlumaczenia widza o tym, ze pisalam w oparciu o ich info. Co do ubezpieczenia to moze i racjaAnglia jest dosc specyficzna pod tym wzgledem

    Dagmara gdzie bylo napisane, ze nosilam przodem do swiata bo nie przypominam sobie zebym to pisala...
    Ostatnio edytowane przez Sunvill ; 29-07-2009 o 10:15

  12. #52
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sunvill Zobacz posta


    Co do Trageschule - czy ktos moze napisac prosze jakie ramy pieniezne mamy na mysli?
    okolice 300Euro (troszkę mniej) zdaje się - ale to kurs w PL, nie wiem jak w UK. i czy wogóle istnieje taka możliwość, bo jak nie to trzeba do Drezna drałować.

  13. #53
    Chusteryczka Awatar april
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Im lepszy koń, tym na niego wiecej nakladają.
    Posty
    2,184

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sunvill Zobacz posta
    czy taki wypasiony wygodne jest, bez dwoch zdan
    lubie miec kilka opcji do wyboru (pewnie zakoncze z owym stosikiem koniec koncow hihi)
    Przepraszam, ale ja nie wiem, bo nie nosiłam nigdy w czymś takim. Jak moze być wygodne takie coś gdzie dziecko wisi na kroczu, a cały ciezar dziecka opiera sie na dwóch ramionach noszącego? no i to że dziecko nie jest przytulone do noszącego mnie jakoś odstręcza

  14. #54
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    234

    Domyślnie

    Dzieki! Hm cena jeszcze znosna ale z tym wyjazdem do Niemiec to by bylo dosc trudne - choc przeciez nie jest niewykonalne Zawsze pretekst na wakacje w innym kraju

    april - dlatego miedzy innymi zarazilam sie mei tai i chce w nim nosic Kitka.

  15. #55
    Chusteryczka Awatar irla
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    華沙
    Posty
    1,874

    Domyślnie

    Sunvill - piszesz, że jesteś odpowiedzialna i profesjonalna. Bardzo Cię prosze poducz się w tym temacie najpierw, poobracaj, podoświadczaj różnic NA SOBIE i potem dopiero myśl o zakładaniu jakiegoś doradztwa i bibliotek (co jest ścisle powiązane niestety).
    Inaczej możesz narobic więcej szkód.
    Nie czuje się na przykład doradzać z zakresu zakupu samochodów - a prawo jazdy mam naście lat, któryś samochód i lubię jeździć. Co z tego jak nie mam fachowej wiedzy?
    Ty chusty nie miałaś żadnej, nic nie wiesz o zasadach bezpiecznego noszenia.
    To trzeba dużo pracy i doświadczenia.
    Nic że piszesz że zajmujesz się tylko technicznymi rzeczami. Dopóki nie masz profesjonalistów z prawdziwego zdarzenia, których możesz w jakiś sposób skontrolowac (a do tego musisz miec wiedzę) to Twoje działania są wielce NIEOPOWIEDZIALNE i NIEBEZPIECZNe i nieważne, że napiszesz coś innego.

    Wiedza, praktyka a potem dopiero doradztwo Noś, noś Dziewczyno !!!

    Przy tłumaczeniu też musisz podać źródło. mam nadzieję, że zgodę właścicieli tekstów masz na piśmie, tak? Jak tak - to nie ma problemu

    Przemyśl jeszcze raz swoje planu - swoją drogą fajne
    Ostatnio edytowane przez irla ; 29-07-2009 o 10:32 Powód: literówki
    By dziecko się uczyło, To dla dobra sprawy, Wpójmy mu, że Świat, cały, Jest bardzo ciekawy.
    Każda dziedzina wiedzy warta jest zachodu. Najlepiej gdy ich pozna, wiele już za młodu.

    by Anonim z sieci

    Tu i Teraz.


  16. #56
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    234

    Domyślnie

    Skladam pokorna obietnice, ze nic nie ruszy, poki z reka na sercu bede mogla powiedziec bylam, doknelam, doswiadczylam, wiem Same podstrony otworzyc musialam, bo sponsorzy beda chcieli zobaczyc, gdzie pojda ich linki/bannery. Sama biblioteka jeszcze nie funkcjonuje. I pewnie nie zacznie przez dluugi czas.
    Podalam zrodla irlaa, na pismie hmm myslisz, ze warto o to poprosic? czy potwierdzenie droga elektroniczna nie jest wystarczajace?

  17. #57

    Domyślnie

    A skąd tłumaczysz teksty? [powtarzam, bo moje pytanie chyba Ci umknęło]

  18. #58
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie

    chyba to walka z wiatrakami ale :
    prawda jest taka ,ze nalezy przyjac jakas normalna kolejnosc rzeczy a nie zabierac sie od ..........
    chodzi o to ze zkladajac taka biblioteke ,powinnas najpierw:
    ponosic w roznych chustach i nosidlach
    pochodzic na spotkania uczyc sie
    z czasem podpierac sie wlasnym doswiadczeniem doradzac innym
    moze i zrobic doszkalajacy kurs
    a dopiero na samym koncu zabrac sie za tworzenie biblioteki

    wiec nie wiem czy jestes do konca pewna tego co robisz i czy widzisz jakie sa negatywne strony Twojego postepowania

    a jesli ktos obecnie widzi juz zarys biblioteki i napisze do Ciebie maila z prosba o pomoc w wyborze chusty ?? odpiszesz : poczekaj najpierw sie skontaktuje z kims rzetelnym i znajacym sie na temacie a jak juz sie dowiem to Ci odpisze na pytania ??
    no dla mnie to smieszne

  19. #59
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    234

    Domyślnie

    Ups - chyba umknelo w ferworze

    Pisalam na podstawie informacji ze stron http://www.sleepywrap.com http://babywearinginternational.org

  20. #60
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    234

    Domyślnie

    Nie widze powodu by pisac w sposob ironiczny.
    Zakladam, iz opinie dziewczyn ktore pisaly w watku maja na celu przestroge i porade bardziej niz odwiedzenie mnie od pomyslu? Bo jesli chodzilo o to drugie to calkowicie sie to mija z idea propagowania noszenia.
    Nie chce sie powtarzac, chyba sporo juz napisalam i jesli zerkniesz na moje poprzednie posty zauwazysz, iz napisalam ze nic nie ruszy jesli nie bede sie czula pewnie by to zaczac. Nigdzie nie napisalam - a ja wiem wiecej, mam w nosie Wasze opinie, zrobie co zechce prawda?
    Jesli juz to na pewno bym nie odpisala slowami poczekaj az
    Mysle, ze calosc nieporozumienia wynika z tego iz wydaje sie niektorym, ze calosc bede prowadzic sama.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •