Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 153

Wątek: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

  1. #81

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    Ja od 14 r.z ukochalam Tatry polskie jak i slowackie,przeszlam wszerz i wzdluz, tam lubilam mieszkac po schroniskach,uwielbialam Goprowke w Dolinie 5 stawow))Potem odkrylam slowacka strone.Mam stamtad najlepsze wspomienia wakacyjne,moje milosci,rozstania i powroty))

  2. #82
    Chustonówka Awatar mysiek
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    16

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    i my i my!! najbardziej kochamy Bieszczady i Beskid Niski! ja byłam w dawnych czasach luźno związana z SKPB Lublin (kiedyś też miałam chłopaka GOPRowca, ale to było zanim poznałam męża, więc ciiichooosza ) męża zresztą też poznałam na wyjeździe w góry...

  3. #83
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    no dobra, meldować mi tutaj ładnie i szybko. jedziemy w maju w beskid niski. na czetry dni. będziemy tu www.banica.com.pl, wiem, ze dużo milośniczek niskiego tu jest, wiec mi pisac szybciutko, na jaki szlak mam się udać

  4. #84
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    567

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    Cytat Zamieszczone przez sowa_m
    no dobra, meldować mi tutaj ładnie i szybko. jedziemy w maju w beskid niski. na czetry dni. będziemy tu http://www.banica.com.pl, wiem, ze dużo milośniczek niskiego tu jest, wiec mi pisac szybciutko, na jaki szlak mam się udać
    Do Bielicznej... a przy okazji na Lackową od zachodniej wyrypiarskiej strony
    czyli właściwie najpierw na Lackową, a stamtąd do Bielicznej.... cudownie cudownie cudownie

  5. #85
    Chusteryczka Awatar doominikaa
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,449

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    ooo, Lackowa, mniam...
    Jak prowadziłam obozy w Niskim to najpierw towarzystwo tam puszczałam, było zawsze hardkorowo, z Wysowej następnego dnia odjeżdżały do domu mięczaki albo paczki z niepotrzebnymi rzeczami z plecaków, i miałam grupę do zadań specjalnych... Ale małpa ze mnie...
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, niepraktykujący ale z sentymentem.
    Matka Mateusza (wrzesień 2005) i Małgośki (styczeń 2008), była chustonoszka, ale trzymająca jeszcze szmaty w szafie.
    No chustopróchno po prostu.



  6. #86
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    Ja na Lackową ostatnio wychodziłam od TEJ właśnie strony na pierwszych wakacjach Julki - miała 9 miesiecy. Mocne wrażenia zwłaszcza na zejściu. A jeżyny były przednie owego roku...
    Rozmarzyłam się. Może tego lata powtórzymy, hmm
    Julka 2001, Zosia 2007

  7. #87
    Chusteryczka Awatar reni
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    1,802

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    Cytat Zamieszczone przez reni
    nigdy mnie tam nie było ale fajnie piszesz dominika

    a ja mam do was ogromną prośbę
    może uda nam się wyjechać w maju w góry,.... oby
    chciałabym w beskid sądecki lub pieniny, pieniny małe
    może macie jakąś fajną sprawdzoną kwaterę tak żeby można było z 2 maluchami pospacerować.
    może na pw
    ponawiam swoją prośbę jeszcze ew beskid niski
    wiem że wy tam po schroniskach głównie hasałyście ale my z 2 bąbli to kwatere już wolimy
    prosze o namiary na pw

  8. #88
    Chusteryczka Awatar doominikaa
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,449

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    ja polecam namioty...
    a co do kwater - właściwie doświadczenia mamy nikłe, zwykle coś organizujemy z netu, na razie nic takiego, zeby jakoś entuzjastycznie polecać.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, niepraktykujący ale z sentymentem.
    Matka Mateusza (wrzesień 2005) i Małgośki (styczeń 2008), była chustonoszka, ale trzymająca jeszcze szmaty w szafie.
    No chustopróchno po prostu.



  9. #89
    Chustomanka Awatar Gala
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków/Gruszów
    Posty
    782

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    Ja nie wiem czym górowa choc dom w tatrach po dziadkach mojego Jaska został i jako jedyny drewniany w okolicy sie ostał. Jezdzimy tam jak tylko mozemy , w piecu palimy i po gorach łazimy i na grzyby i na co sie tylko da na borówki do TPN tez ale cicho sza bo to karalne ponoc .No ale co do moich dzieci to wiem ze Zoska napewno górowa bo chyba nawet poczeta była na ambonce z widokiem na Beskid Wyspowy a Marysia chrzczona na Wiktorówkach koło Rusinowej Polany.
    Marysia (03.01.2006 - 12:40), Zosia (19.01.2009 - 18:25)

  10. #90
    Chusteryczka Awatar doominikaa
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,449

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    hehe, moje dzieci też stworzone w górach - Mateusz w Nowicy a Małgośka w Zawoi...(pierwotnie miała się Zawojka na tę okoliczność nazywać )
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, niepraktykujący ale z sentymentem.
    Matka Mateusza (wrzesień 2005) i Małgośki (styczeń 2008), była chustonoszka, ale trzymająca jeszcze szmaty w szafie.
    No chustopróchno po prostu.



  11. #91
    Chustomanka Awatar Gala
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków/Gruszów
    Posty
    782

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    No to widze ze klimat górksi nie tylko sprzyja zdrowiu tak wiec dziewczyny starajace sie o chuscioszka .... ruszac w GÓRY i działac działac hehehe
    Marysia (03.01.2006 - 12:40), Zosia (19.01.2009 - 18:25)

  12. #92
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,005

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    ja wprawdzie do żadnego klubu nie należe,ale góry kocham ponad wszystko moj mąż również.
    a najbardziej Tatry złaziliśmy je prawie całe i z polskiej i słowackiej strony,
    marzy mi sie wypad do Chaty Terego,ech i te widoki ...oglądane z rana z kubkiem kawy w ręku
    ktoś tam był??? jeśli nie to polecam bardzo,bardzo,bardzo...

    Kuba 3.02.2008

  13. #93
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    Też bardzo tęsknię za Tatrami Słowackimi. Ostatnio łaziłam tam przed narodzinami moich dzieci. Rohatka, Czerwona Ławka, Koprowy.. Z Julką byłyśmy w Dolinie Kieżmarskiej, zanim pojawiła się Zosia.
    Ostatnio marzyłam o Stawach Hińczowych. A U Tery'ego nigdy nie spałam; a nie, raz, ale mgła była taka, że z trudem znaleźliśmy schronisko.
    Ale mnie nakręciłyście, niech już przyjdzie wiosna
    Julka 2001, Zosia 2007

  14. #94
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie reni

    reni, jak niski to ja polecam banicę, ponoć obłędna kwatera ja będę 7 - 10 maja, wiec ew. wtedy napisze co i jak

  15. #95
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    Reni, jak z dziećmi, to polecam http://www.nowica21.pl/. Byliśmy co prawda tam jeszcze w ciąży, ale dom przyjazny maluchom, takoż gospodarze mający własne wnuki, więc znający się na rzeczy
    Sowa_m KONIECZNIE spacer do Radocyny - od drogi ("Hotel" tam śmiechowy jakiś leśników czy coś stoi i obok baza namiotowa) w górę Wisłoki do granicy i z powrotem, albo jakoś bokiem wrócić. Przepiękna trasa, cudne widoki, łąki, kwiaty, poziomki (no,może nie w maju ), motyle, wełnianki... A lajtowa bardzo, nawet z wózkiem, ba nawet na wózku by dało radę Na rowery też świetna. Świetny spacer na rozruch. Tylko coś na deszcz weźcie, bo my byliśmy 2x i 2x zlało nas na końcówce, możemy więc powiedzieć, że tam ZAWSZE pada

    ....jacie, to naprawdę jedno z moich ulubionych miejsc we wszystkich górach w jakich byłam....

    edit: Bardziej hardcorowo można do Radocyny przejść od szosy w Koniecznej wzdłuż granicy.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  16. #96
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    ooo na nowicę21 tez miałam chrapkę, tylko miejsc nie mieli w majudzięki za info

  17. #97
    Chusteryczka Awatar reni
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    1,802

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    a mnie właśnie sąsiadka przewodnik i dok geografii i turyzmu od beskidu niskiego w maju odwiodła
    proszę wypowiedzcie się
    że zimno jeszcze w maju
    że widoki tam średnie lasy bukowe
    że żmije i kleszcze
    i co wy na to???

  18. #98
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    Cytat Zamieszczone przez reni
    a mnie właśnie sąsiadka przewodnik i dok geografii i turyzmu od beskidu niskiego w maju odwiodła
    proszę wypowiedzcie się
    że zimno jeszcze w maju
    że widoki tam średnie lasy bukowe
    że żmije i kleszcze
    i co wy na to???
    Eeee, no nie wiem, Swoją drogą w tym roku może być wszędzie zimno, skoro właśnie mamy zimę stulecia np. w Tatrach. [Kurde, za oknem znów jakiś cholerny śnieżek prószy <wyju wyju wyju>.] Na początku maja w górach rzeczywiście bywa zimno, ale raczej jak się śpi pod namiotem Myśmy byli w czerwcu i było cudnie. W czerwcu na pewno będzie cudnie, a jeszcze przed sezonem też.
    Lasy bukowe? A co jest złego w lasach bukowych? Pewnie, widoki ze szczytów rzadkie, dużo zarośniętych, ale to tylko ze szczytu są widoki? Za to świeża zieleń bukowych listków nie da sie porównać z niczym innym.







    To co lubię w Niskim to te lekko wznoszące się puste doliny, w których kiedyś były wsie, więc las jeszcze nie do końca tam wrócił, mnóstwo łąk, drzewo owocowe znienacka, albo lipa pośrodku łąki... Taka jest Radocyna właśnie (2 dolne zdjęcia, pierwsze to w Nowicy nad chałupą).
    Kleszcze i żmije są/bywają wszędzie. Na Mazurach też . Może nie do końca się znam, ale w maju to akurat chyba najmniej i jednych i drugich? (ale to pytanie do biologa).
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  19. #99
    Chusteryczka Awatar lori
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,150

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    kocham, kocham Beskid Niski...tak się czuję tak swojsko, tak "mojo", tak dobrze....jak niegdzie
    rzezuchama - dzięki za zdjęcia
    http://milimoistudio.pl/ - Mili Moi Studio - fotografia rodzinna, dziecięca, portret
    https://milimoiwbeskidzie.wordpress.com/ - nasze przygody w Beskidzie

    F 2008 L 2010 K 2013 I 2015

  20. #100
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie Re: dziewczyny górowe - ujawniać się!!

    a mi zdjęc nie otwiera
    co gór w maju - chyba generalnie w maju to jeszcze wszędzie ciut chłodnawe ranki i wieczory. dlatego namiotowi w maju z dzieckiem mowię "nie". a co do samych gór - wiesz jedni lubia zdobywac giewont na szpilkach , inni kochają połoniny, jeszcze inni wspinaczkę wysokogorską. spróbować trzeba i tyle.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •