Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 87

Wątek: Marsupi Plus

  1. #41
    Chusteryczka Awatar landa
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Tarnowa
    Posty
    2,459

    Domyślnie

    łoj, to spora malizna z Mili
    czym Ty ją karmisz?
    Kacper 26.12.2007, Kamila 22.09.2009

  2. #42
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Cyckami! Ale ona się długa urodziła-57 cm.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  3. #43
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Ja wiem, że offtopom w recenzjach mówimy nie ale Magdo, ślicznie wyglądacie I kudłata się zrobiłaś, w życiu bym Cię nie poznała
    A dziewczynki razem wyglądają cudnie

  4. #44
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    dzięki,dzięki,ale gruba to nadal jestem-7 kilo nadmiarów
    jak czytam o zarośnięciu to od razu jakoś tak przypadkiem swoje nogi mam na myśli

    a co do marsupka-młoda przeciętnie rośnie,ani nie jest długa,ani krótka i zdecydowanie musimy przy rozmiarze między 62-68 używać paska.myślę,że do pół roku marsupi świetnie się sprawdzi jako alternatywa chusty.a potem to i tak tyle możliwości....niezależnie czy panel będzie za wąski,czy dobry.na pewno warto kupić nosidło dla maluszka,otula najlepiej z wszystkich nosideł,bardzo ciasno.do tego ma mnóstwo zalet na dworze.

  5. #45
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    a co do marsupka-młoda przeciętnie rośnie,ani nie jest długa,ani krótka i zdecydowanie musimy przy rozmiarze między 62-68 używać paska.myślę,że do pół roku marsupi świetnie się sprawdzi jako alternatywa chusty.a potem to i tak tyle możliwości....niezależnie czy panel będzie za wąski,czy dobry.na pewno warto kupić nosidło dla maluszka,otula najlepiej z wszystkich nosideł,bardzo ciasno.do tego ma mnóstwo zalet na dworze.

    Co masz na myśli, pisząc o pasku? Myślałam, że jest tylko jeden sposób zamontowania nosidła
    I co to znaczy, niezależnie od tego, czy panel będzie za wąski, czy dobry? Co można począć z za wąskim panelem, poza odłożeniem nosidła do szafy?
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  6. #46
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    pasek zwężający panel pod pupą-na zdjęciu trzecim od góry,można go zdjąć i szerokość panela się zwiększa.
    a co do za wąski,czy dobry,nie zrozumiałaś mnie,chodzi o to,że jak panel u półrocznego dziecka za wąski to i tak nosidło nie nadaje się już ,a jak jeszcze dobry (w końcu każde dzicko rośnie we własnym tempie) to albo się nosidła jeszcze używa albo większość innych nosideł jest już dobra i ma się wybór od sasa do lasa.
    teraz jedynie u nas marsupi,kółkowe i chusty 60cm szerokości albo węższe (elastyka mamy 55cm) i nic innego się nie nadaje wg. mnie u noworodka.
    u półroczniaka już wszystko jest dobre.
    mam nadzieję,że znowu nie zamotałam,bo Morela na cycu szaleje jak piszę

  7. #47
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    pasek zwężający panel pod pupą-na zdjęciu trzecim od góry,można go zdjąć i szerokość panela się zwiększa.

    Obejrzałam swoje marsupi..nie posiada paska, w którym piszesz. Możliwe to jest? On jest zdjemowalny tak na amen, mógł się zagubić?
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  8. #48
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Jest zdejmowany na amen, osobny pasek.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  9. #49
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Wbrew moim obawom ciągle się mieścimy:


    żaba nie tak piękna jak w chuście, ale chyba w żadnym nosidle nie będzie taka jaka może by w chuście.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  10. #50
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    26

    Domyślnie

    A gdzie można poczytać o Marsupi w języku polskim - jakiś bardziej obszerny opis?

  11. #51
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    A co bys chciała wiedzieć?
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  12. #52
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petisu Zobacz posta
    A co bys chciała wiedzieć?
    Np. dla dzieci w jakim wieku to jest przeznaczone, jakie pozycje noszenia mogą w nim być, ile kosztuje, a także czym się różni od nosideł ergonomicznych i manduki (w zakresie użytkowania).

  13. #53
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Jest nosidłem ergonomicznym dla małych dzieci. Można nosić dziecko w pionie tylko-na brzuchu, na biodrze i na plecach jak ktoś ma potrzebę. Producent piszę, że można nosić do 15 kg, ale do 10 kg jest wygodnie. POtem może być różnie.
    Wg. mnie to nosidło ergonomiczne specjalnie dla maluszków. Ma węższy panel niż inne nosidła, dodatkowo dołączony jest specjalny pasek, który sie nakłada na panel by dodatkowo go zmniejszyc-dla komfortu dziecka.
    Mozna w nim wygodnie nosić dziecko do około 6 miesiąca (to też moje zdanie), w zależności od wielkości. Moja ma 4,5 miesiąca, ubranka na 74 cm i jeszcze daje radę (znaczy nóżki nie wiszą, bo o to tu chodzi).
    Kupić można u mnie, jeszcze mi 3 sztuki zostały.

    (acha, rzepy się nie rozpinają!! )
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  14. #54
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    26

    Domyślnie

    A jak wypada w porównaniu z chustą?
    Jest wygodniej nosić?

  15. #55
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    26

    Domyślnie

    Wiem, że z tymi cchustami to pewnie kwestia gustu, ale wszyscy tu pisali, z tego co pamiętam (jak zaczynałam czytać to forum, że dla noworodka to wyłącznie chusta, bo nic lepiej nie podtrzyma dziecka.
    jak wobec tego wypada Marsupi.

    Napisz też Petisu, jeśli możesz, jaka jest cena takiego nosidełka, bo nie mogę u Ciebie na stronie znaleźć.
    Z drugiej strony moja mała ma już 4 miesiące i zastanawiam się, czy ma sens kupować nosidło. Zastanawiam się tylko dlatego nad nim, że mój mąż nie może się przekonać dochusty, a i moi znajomi się boją, a czasem chciałabym im podrzucić małą na jakiś spacerek, a wózka nie używamy.

  16. #56
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Dobrze zawiązanej chusty NIC nie przebuje. Ale ma ten plus, że zakłąda się błyskawicznie i bezproblemowo. Mnie ratowało na samotnych spacerach, kiedy Młodsza budziła się na cyca i trzeba było ją wyciągać. Zanim się czułam super pewnie z chustą+malizną, Marsupi zapewniało mi spokój ducha na spacerach. Teraz używamy jak jedziemy gdzies autem i potem trzeba wejść gdzieś na chwilę (zakupy), ale na dłuższe spacety też.
    Jesli chodziło Ci o to czy wygodne jest dla rodzica, to powiem, ze baaardzo. Natomiast w PRAWIDŁOWO ZAWIĄZANEJ chuście pozycja dziecka jest pewnie lepsza.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  17. #57
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    26

    Domyślnie

    Jak rozumiem, Marsupi nadaje się raczej na krótsze wypady, a chusta na jakieś dłuższe, bo rozumiem, że w chuście pozycja malucha jest lepsza - zdrowsza dla malucha.

    A jeśli moge od razu w tym wątku: to czy chusta też zapewnia bardziej prawidłową pozycję dziecka niż nosidła (np. nanduca czy MT(?

  18. #58
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    marsupi ma wszystkie plusy nosideł -czyli wygoda i szybkość zakładania, a ponadto nadaje się dla niemowląt, co przy małych krzykunach (jak mój) ma niesamowite znaczenie. pasy dociąga się jak poły chusty lub pasy w meitaju, dzięki czemu można fajnie przykleić do siebie nawet malutkiego noworodka. noszę Kalinę w marsupi odkąd skończyła miesiąc i bardzo je sobie chwalę, w wielu sytuacjach jest po prostu niezastąpione. moje dziecię jest (delikatnie mówiąc) wymagające, poza tym mam drugiego malucha w domu i często nie mam cierpliwości tudzież czasu na ciągłe wiązanie i odwiązywanie chusty. wtedy marsupi sprawdza się rewelacyjnie.
    a kolor cudowny, identyczny jak indio rubinrot - często leżą koło siebie, wtedy zlewają się w jedno.
    nasza fotka z ostatniego spotkania chustowego, Kalina ma tu niecałe 2 m-ce:

  19. #59
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Fantastyczną masz fryzurę!!!
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  20. #60
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nika03 Zobacz posta
    to czy chusta też zapewnia bardziej prawidłową pozycję dziecka niż nosidła (np. nanduca czy MT(?
    prawidlowo zawiazana chusta ( a trzeba tu podkreslic, ze niektorym ludziom tylko sie wydaje, ze prawidlowo wiaza ) zapewnia bardziej prawidlowa pozycje dziecka niz jakiekolwiek nosidlo.

    A na temat:
    Kupiłam i polecam ze wszystkich wymienionych wyzej powodow

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •