Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62

Wątek: Które formowanki najlepsze?

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie Które formowanki najlepsze?

    Które formowanki są wg Was najlepsze, najbardziej chłonne, najmilsze, najmiększe i w ogóle naj.
    No i jak to jest właściwie z ich chłonnością, bo mi wszystkie dość szybko przesiąkają na wylot że tak powiem, a mam tots botsy i handmejdy jakieś no i małe doświadczenie z formowankami jak na razie. ( i malca ząbkującego ostro, co może nie być bez znaczenia)

  2. #2
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    Ja mam kilka formowanek- storchenkinder, motherease, imse vimse frota, imse vimse flanela, nature babies lovables, tots bots flexi(ale jeszcze nie testowałam) i mialam do czynienia z bambinexami.
    Najbardziej lubię
    1.nbl- najbardziej chłonne, szybko schną, dobrze się dopasowują
    2. motherease- daje sie je łatwo zakladac na stojaco, ale bardzo malo chlonne i mimo, ze cienkie to nie schna najszybciej z wszystkich moich pieluch
    3.imse vimse frota- najszybciej schną i ogolnie je lubię, ale prosze nie pytac dlaczego, bo ani rzepow nie maja, a ani napek, ani nie sa super chlonne a jakoś sie wysoko plasują wysoko w rankingu ulubionych
    Ostatnio edytowane przez Weraho ; 20-07-2009 o 08:52
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    Ja mam Bum Gemius bambusową (to moja jedyna firmowa formowanka ) i jestem z niej zadowolona. Jest chłonna, nie schnie może szybko, ale tak akurat, żeby młody ją ponosił pomiędzy jednym praniem a drugim Leż zgrabnie na pupci.

    Tylko jak w w BG, trzeba uważać kupując na rozmiary.

    A co do przesiąkania - to, że formowanka przesiąka to nie znaczy, że więcej nie pomieści. Jak jest w otulaczu, może spokojnie pomiescić wiecej niż jedno siknięcie. Chyba, że dziecko biega w samej formowanace bez otulacza, to wtedy trezba być czujniejszym, bo ja tak czesto robię, zapominam się i bach - dziecko akurat siedząc u mnie na kolanach robi siuisiu pozotawiając plamę również na moich odzieniu



  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    a ja polecam formowankim Little Lamb.mam bambusowa i z mikrofibry, i to chyba jedyne formowanki ktore swietnie przylegaja do ciala dziecka-tak, ze nie tworzy sie jakas monstrualnie wielka pupa. sa przy tym sliczne, mieciutkie, puchate, delikatne, a jednak-sprawdzaja sie swietnie.

  5. #5
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    JA najbardziej lubię swoje formowanki, ale z firmowych mialam nb lovable, nb microdizzy, nb big softies, tb flexitots i bambinex bambusową. Zdecydowanie najfajniejsze to lovable i flexitots. Najzgrabniejsze i milutkie.
    Ostatnio edytowane przez mamka_klamka ; 21-11-2009 o 11:16

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aloha Zobacz posta

    Tylko jak w w BG, trzeba uważać kupując na rozmiary.
    możesz rozwinąć...

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    1. Najpierw miałam formowankę bambusową Tots Bots. Była jakaś gruba i sztywna. Ale po wielu praniach to generalnie wszystkie formowanki sztywnieją. Brakowało mi w niej warstwy mikropolaru odprowadzającej wilgoć od skóry. No i wykrój nie do końca mi pasował. Chociaż gdyby był mikropolar to możliwe, że byłoby ok.

    2. Potem miałam formowankę Nature Babies Micro Dizzy one size. Gdy synek był malutki, to nie byłam w stanie jej używać, zbyt ogromna była. Gdy skończył rok już bardziej, ale nadal taka puchata jednak. Poza tym warstwa modprowadzająca wilgoć na plus. No i miałam dwie z czego jedna ładnie chłonęła, a druga kompletnie nie. W tej drugiej mikrowłókno było zupełnie inne, nie wiem czy chłonności jeszcze nie nabrała.

    3. Miałam też formowankę bambusową bambinex. Podobnie jak przy Tots Bots bambus bardzo gruby. Wykrój kompletnie mi nie odpowiadał. Miałam rozmiar 2 przy ponad roczniaku i była za duża, musieliśmy zawijać na brzuszku i zapinać snapi. Brak warstwy odprowadzającej wilgoc, tego znowu mi brakowało, ale nie wszyscy lubią tą warstwę, więc to zależy od upodobań.

    4. Formowanki bawełniane są super pod warunkiem włożenia super chłonnej wkładki.

    5. Formowanka mother-ease one size. Bardzo fajna formowanka, najbardziej chłonna z wkładką bambusową. Brak warstwy odprowadzającej wilgoć, ale to moze załatwić wkładka polarowa. Ładnie się dopasowuje, chociaż ostatnio zauważyłam, że frotka jest dość sztywna i przez to dość mocno odcisnęły się lamóki w nóżkach i w pasie.

    6. Najbardziej jestem zadowolona ze swoich formowanek bambusowych one size, jest warstwa odprowadzająca wilgoć, a w kieszonce wkładka bambusowa. Frotka jest cieniutka i mięciutka. Po kilkunastu praniach frotka jest już ciut sztywniejsza, ale swojej miękkości nie traci. A chłonność super, używamy jej przede wszystkim na noc i na dłuższe wyjścia.
    A wkładki chłonne z tej froty bambusowej włożone w kieszonkę sprawiają, że pieluszka jest mięciutka jak miś pluszowy.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    1.formowanka bambusowa bambinex
    2.formowanka bambusowa Tootsa
    3.Flexi tot
    Zgrabne, super rzepy.ładnie trzymają się na pupie.
    Moi zdecydowani faworyci. szczególnie dwie pierwsze bambusowe. Sztywnieją- ale po namoczeniu w kwasku, wracają do świetności.
    Idealne na noc, chłoną chyba ze szklankę albo dwie, małym mankamentem jest brak czegoś miłego od strony skóry- więc my ich używamy wraz z wkładem jedwabnym "sucha pielucha"
    Gdy wyrośniemy z "1" natychmiast zakupimy 2.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  9. #9
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    formowanki lubię bardzo, choć ostatnio więcej kieszonek i AIO używamy. Ale jeśli chodzi o formowane, przy maluszkach uwielbiałam kissaluvsy, frotki imse vimse (flanelki imse vimse już mniej), flexi tot, bambinex bambusowa, PD bambusowa, no i ulubione storchenkindery.

  10. #10
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie podlączę się do tematu

    a które formowanki mają warstwę polarku i są niedrogie? chciałabym używać z otulczem z polarku (mam fajny otulacz nature babies) - dotychczas wkładałam tetrę lub flanelkę plus wkładkę z polarku ale ten zestaw już przestał zdawać egzamin.

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    mam dwie formowanki Big Softie od Nature Babies, i one wlasnie maja warstwe polarku od strony skory dziecka. bo to sa takie kieszonki, ktore jeszcze mozna wypchac dodatkowymi wkladami; wymagaja otulacza trzecz jasna.

    polecam, sa swietne.

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiki100 Zobacz posta
    a które formowanki mają warstwę polarku i są niedrogie? chciałabym używać z otulczem z polarku (mam fajny otulacz nature babies) - dotychczas wkładałam tetrę lub flanelkę plus wkładkę z polarku ale ten zestaw już przestał zdawać egzamin.
    teraz PD w ekodzieciaku są w promocji
    jestem bardzo z nich zadowolona.
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  13. #13
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stokrotka.a Zobacz posta
    teraz PD w ekodzieciaku są w promocji
    jestem bardzo z nich zadowolona.
    i ja polecam, zarówno "mała techniczna" jak i "bambsowa noc" mają warstwę polarku no i co do chłonności też nie mam żadnych zastrzeżeń, zwłaszcza jeśli chodzi o bambusową.

  14. #14
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie do PD się przymierzam

    dawno tylko drogie są.... A czy te Big Softie są gdzieś do kupienia w polsce?

  15. #15
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    Były w krainie pieluszek, ale widzę, że już nie ma. Może zapytaj, czy będą jeszcze mieli.

  16. #16
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie dzięki


  17. #17
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Moje dziecko wybrało sobie Baby jungle.
    Jedyne pieluszki które można mu założyć bez widocznego protestu z jego strony.

  18. #18
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Weraho Zobacz posta
    3.imse vimse frota- najszybciej schną i ogolnie je lubię, ale prosze nie pytac dlaczego, bo ani rzepow nie maja, a ani napek, ani nie sa super chlonne a jakoś sie wysoko plasują wysoko w rankingu ulubionych
    zgadzam sie w stu procentach maja cos w sobie te pieluchy, tez bardzo je lubilam (juz sprzedalam, bo za male byly). teraz pewnie kupie te wieksze.



  19. #19
    demona
    Guest

    Domyślnie

    no jak to jakie Monkey Snuggles

  20. #20
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petruska Zobacz posta
    zgadzam sie w stu procentach maja cos w sobie te pieluchy, tez bardzo je lubilam (juz sprzedalam, bo za male byly). teraz pewnie kupie te wieksze.
    równiez lubie ImseVimse - wszystkie (najwięcej tych pieluszek i otulaczy było i jest w moim stosiku.
    Natomiast one bardzo często obcierały nóżki mojego malucha.
    Myślałam że źle zakładałam ale później starałam się dobrze w pachwinach ułożyć, a i tak te formowanki obcierały.
    Jeśli chodzi o większe formowanki to aktualnie sprzedaję je na bazarku z klamerka snapii. Została mi jedna ostatnia sztuka. Za[praszam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •