Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: brzydki zapach pieluszek po praniu

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie brzydki zapach pieluszek po praniu

    Czasem mi się zdarza, że pieluszki, no a w szczególności grubsze wkładki, po praniu śmierdzą troszkę siuśkami. Chociaż je płuczę ręcznie przed wrzuceniem do pojemnika na brudne pieluchy, potem w pralce, przed praniem właściwym, jeszcze raz na płukanie wrzucam. Piorę w Jelpie i z dodatkiem Nappy Fresh. A w pojemniku pieluchy skraplam olejkiem z drzewka herbacianego. Macie tak? Coś nie tak robię?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    Czasem mi się zdarza, że pieluszki, no a w szczególności grubsze wkładki, po praniu śmierdzą troszkę siuśkami. Chociaż je płuczę ręcznie przed wrzuceniem do pojemnika na brudne pieluchy, potem w pralce, przed praniem właściwym, jeszcze raz na płukanie wrzucam. Piorę w Jelpie i z dodatkiem Nappy Fresh. A w pojemniku pieluchy skraplam olejkiem z drzewka herbacianego. Macie tak? Coś nie tak robię?
    dodaj kilka kropel olejku jeszcze do płukania w pralce
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Konstancin-Jeziorna
    Posty
    191

    Domyślnie

    Pranie wstępne i na pewnoe długi cykl prania, szczególnie jak masz dużo pieluch w pralce.
    Magdalena (ekomama), Joachim 2006 i Laetitia 2009

    Ekodzieciak warsztaty dla rodziców z EMPATYCZNEJ KOMUNIKACJI rodzic-dziecko Pozytywne Rodzicielstwo
    Sklep Ekodzieciak - naturalnie dla dziecka
    Akademia Noszenia Dzieci - szkolenia na doradców noszenia w chustach i nosidłach miękkich
    Strefa Porozumienia - mediacje w związku, rodzinie, pracy.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    wypierz pieluszki w tamp. wyższej niż zwykle, tak jak Magda pisze na długim cyklu i jeśli masz jakieś które można wyprasować to wyprasuj. Brzydki zapach często powodują bakterie, w ten sposób się ich pozbędziesz.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    Tuja juz chyba pierze ze wstepnym , chyba że zle zrozumiałam
    Pieluszki powinny być prane w cyklach długich .Dobrze jest dodac kilka kropel olejku jeszcze do płukania końcowego .
    Prasowanie pieluszek ok , ale nie zbyt czesto .
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    dziękuję za rady dziewczyny
    zastosuję wszystkie, w szczególności wyższą temperaturę prania, bo długie cykle prania jakoś nie pomagają, może faktycznie za dużo tego w pralce. I jeszcze pytanie - czego nie można prać w wyższej temperaturze, tak 60 stopni? Otulaczy PULowych?
    A są wogóle pieluszki, które można prasować? Myślałam, że pieluch generalnie sie nie prasuje, żeby ich chłonności nie zmniejszyć.

  7. #7
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    ja miałam ten sam problem - zwłaszcza jesli chodzi o formowanki z wszytym wkładem i grube wkładki chłonące. Od jakiegos czasu ww. piorę tylo w 60 stopniach na długim cyklu (płyn do prania + nappyfresh) i juz taka sytuacja sie ie zdaża ( nie zapycham pralki na maxa oczywiście).
    Otulacze i kieszonki PULowe piore tylko w 40 stopniach
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    dziękuję za rady dziewczyny
    zastosuję wszystkie, w szczególności wyższą temperaturę prania, bo długie cykle prania jakoś nie pomagają, może faktycznie za dużo tego w pralce. I jeszcze pytanie - czego nie można prać w wyższej temperaturze, tak 60 stopni? Otulaczy PULowych?
    A są wogóle pieluszki, które można prasować? Myślałam, że pieluch generalnie sie nie prasuje, żeby ich chłonności nie zmniejszyć.
    tetrę możesz prasować . no chłonność trochę zmniejszysz, ale nie musisz jej prasować po każdym praniu, poza tym tetra niezależnie od tego czy wyprasowana czy nie i tak na więcej niż jedno siku nie starczy. Pul możesz prać w 60 (w 90 chyba też).

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    dzięki wielkie, niezastąpione jesteście

  10. #10
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    tez tak mialam (nawet watek zalozylam, bo juz nie moglam zniesc tego zapachu jak wzoologu). pomoglo pranie wszystkiego w 60 stopniach. ja zawsze dodaje jakis nappy fresh, piore z praniem wstepnym i potem dodatkowo nastawiam ekstra plukanie. i nie pakuje za duzo do pralki na raz. (odkad Franek uzywa kremow na AZS pieluchy piore osobno). za to ja nie daje olejkow do prania, tylko herbaciany do wiadra z pieluchami.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #11
    Chusteryczka Awatar landa
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Tarnowa
    Posty
    2,459

    Domyślnie

    I ja mam teraz taki problem z zapachami i nie chodzi już o wyczulenie ciążowe - to mi przeszło
    spróbuję w wyższej temperaturze wyprać i zobaczę.
    Kacper 26.12.2007, Kamila 22.09.2009

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •