Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 57

Wątek: Wkłady chłonne

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie Wkłady chłonne

    Co powiecie na utworzenie wątku o samych wkładach chłonnych, które często dokupujemy oddzielnie?

    Piszcie jeśli macie jakieś szczególnie godne polecenia, ale też o tych, które się zupełnie nie sprawdziły.



  2. #2
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    To może z tego co ja mam:

    wkłady Bum Gemius mikrofibra - całkiem ładnie chłoną, mają regulację, dzięki temu że nie są bardzo szerokie pasują mi do wszystkich pieluszek

    wkłady bambusowe Mother Ease - są cieniutkie, używam ich tylko jako dodatkowy wkład, albo co najmniej dwa razem. Szybką schną.

    wkłady od Wonderoosa mikrofibrowy i konopny - super chłonne, wyprofilowane, na noc super, na dzień jak dla mnie zbyt obszerne (szczególnie ta mikrofibrowa jest puchata). Ta mikrofibrowa schnie dłużej niż konpona.

    Jak wkładów uzywam też prefoldu konopnego pociętego na pół i bardzo go lubię, bo jest super chłonny a równioczesnie nie jest bardzo gruby.



  3. #3
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    Mi narazie najbardziej się podobaja wkładki PD bambusowe

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Lubię wkłady bambinexu bodajże - bambusowe
    BumG - po kilku praniach wyglądają jak ścierki do podłogi, ale fajnie chłoną i dzięki regulacji są dobre dla maluszka
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Moje ulubione:

    - bambusowe ręczniczki frote 50x50
    - z mikrofibry od pieluszek bum genius
    - z mikrofibry od pieluszek ptits dessous
    - mikrofibrowo-konopne od pieluszek blueberry
    - tetra bambusowa
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  6. #6
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    ja lubie najbardziej i własciwie ostatnio się na nie całkowicie przestawiłam -bambusowe ręczniki-wkłady 30 x50 cm

    jak ma byc na jeden sik - to frota z ikea

    super jest tez wkładka z so - własnie testujemy od La Loby -milutka w dotyku
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    185

    Domyślnie

    dobrze że tu trafiłam. jakich ręczników z ikei używać tych malutkich czy większych, przymierzam sie do zakupu dla mojego 5,5misięcznego maluszka. gdzie można kupić ręczniki bambusowe? czy jak tniecie pieluch lub wkładu na pół to trzeba je przeszyć na maszynie?

  8. #8
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    z Ikei ręczniczki Nackten ok 1,50z.ł za sztukę
    ręczniczki bambusowe sprzedaje Dominika79
    ja przeszywam pocięte na overlocku
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    Monikaluk, ja tych małych ręczników Nacken w ogóle nie tnę, tylko składam na 5-6 warstw. Taki wkład szybko schnie, nie wymaga przeróbek krawieckich i w razie jak się zużyje jako wkład będzie na ścierkę albo cuś ..

    Co do bambusa to generalnie włókna typu bambus czy konopie są bardziej chłonne niż zwykła bawełna, do tego mają właściwości antybakteryjne. W sklepach można kupić zarówno wkłady bambusowe jak i pieluszki bambusowe do składania (te można używać jako wkład lub jako pieluszkę).



  10. #10
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    ja również kupiłam w Ikea te za 1,50 i nie tne ich wcale. na początku jeszcze zszywałam je i robiłam gotową wkładkę, ale tak schną dłuzej.
    Bambusowych 30x50 tez nie tnę - składam w zaleznosci od potrzeby> Nie tworza grubej warstwy, a jeden wystarcza spokojnie na spacer lub drzemkę.
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  11. #11
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    odkopuję wątek

    moje ulubione to wkładki bambusowe od Yetty-super chłoną po kilku praniach. Teraz jeszcze skusiłam się na wkładkę bambusową od Alohy no i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona Generalnie bambus górą
    Mikrofibra z BumGeniusów też super, tylko wygląda rzeczywiście jak szmata ale to akurat mi nie przeszkadza

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    To i ja się udzielę

    Bumgenius: po kilku praniach wyglądają jak ścierka, ale chłona nadal, fajna ta mniejsza na początek

    NaughtyBaby: trochę lepiej wygląda po kilku praniach od poprzedniczki, nie ma malutkiej wkładki, tylko 2 duże więc i na maleńkim dziecięciu trzeba składać ( a potem nie ma jak na brzuszku położyć )

    FuzziBunz: mam rozmiarową, więc wkładka dopasowana, ale chłonność przeciętna (albo to moje wrażenie, bo pielucha nigdy nie przeciekła).

    Wonderoo: nie wiem którą mam jak odróznić konopną od mikrofibry? tak czy inaczej fajnie wyprofilowana. Zakładam tą pieluchę na spacery lub na noc, bo wkładka dużo wytrzymuje.

    Ręczniki z Ikei sobie leżą (mam te trochę większe), bo odkryłam bambus.

    Ręczniki i wkładki od Dominiki - najwyżej mnie ktoś zastrzeli. Nie miałabym serca wkładać tego do pieluchy. Duży ręcznik sama używam, a te małe narazie sobie leżą i nie wiem co z nimi zrobię, ale do pieluchy nie pójdą!!!

    A moje ulubione to wkładki z froty bambusowej od Alohy Chłonność mają bardzo dużą. Wkładam do BG zamiast ichniejszych mikrofibrowych i dają radę na spacery czy na noc
    Ostatnio edytowane przez figa84 ; 16-01-2010 o 00:46

  13. #13

    Domyślnie

    skąd bierzecie bambusowe ręczniczki frote?
    bambusowe wkładki widziałam u koleżanki i bardzo mi się podobają, z resztą ona też je chwali

  14. #14
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez figa84 Zobacz posta
    Ręczniki i wkładki od Dominiki - najwyżej mnie ktoś zastrzeli. Nie miałabym serca wkładać tego do pieluchy. Duży ręcznik sama używam, a te małe narazie sobie leżą i nie wiem co z nimi zrobię, ale do pieluchy nie pójdą!!!
    ale dlaczego - coś z nimi nie tak, czy wręcz przeciwnie? pytam, bo właśnie je zamówiłam

  15. #15
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BejbiDżaga Zobacz posta
    skąd bierzecie bambusowe ręczniczki frote?
    bambusowe wkładki widziałam u koleżanki i bardzo mi się podobają, z resztą ona też je chwali
    bambusowe ręczniczki możesz kupić u dominiki, tu jest wątek:
    http://www.chusty.info/forum/showthr...385#post509385

  16. #16
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamuszyca Zobacz posta
    ale dlaczego - coś z nimi nie tak, czy wręcz przeciwnie? pytam, bo właśnie je zamówiłam
    ja mam te ręczniczki i też nie mam serca wkładać do pieluchy, są takie miękkie, że zostawiłam te małe do wycierania buzi dzieciakom, szkoda mi tych ręczniczków na siki
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamuszyca Zobacz posta
    ale dlaczego - coś z nimi nie tak, czy wręcz przeciwnie? pytam, bo właśnie je zamówiłam

    Problem w tym, że one zbyt miękusie i śliczne są Dużym ręcznikiem wycieram się sama po kąpieli (choć mogłam oddać małej wyrodna ze mnie matka), a malutkie jak Ala zostawiłam małej do wycierania rączek czy buzi. Z resztą jak przyjdą to sama zobaczyć, że na siuski to ich szkoda

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez figa84 Zobacz posta
    To i ja się udzielę


    Wonderoo: nie wiem którą mam jak odróznić konopną od mikrofibry?
    Mikrofibrowe o taka typowa mikfofibra, biała, pętelkowa. Jak w BG mniej więcej.

    A konopne są gładkie, nie białe tylko koloru naturalnego, są cieńsze niż te mikrofibrowe i sztywniejsze.

    A te ręczniki od Dominiki mówicie, ze takie fajne? Mój mąż uparł się na ręcznik bambusowy (skutek uboczny posiadania bambusa w domu) to chyba mu sprawię



  19. #19
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez figa84 Zobacz posta
    Problem w tym, że one zbyt miękusie i śliczne są Dużym ręcznikiem wycieram się sama po kąpieli (choć mogłam oddać małej wyrodna ze mnie matka), a malutkie jak Ala zostawiłam małej do wycierania rączek czy buzi. Z resztą jak przyjdą to sama zobaczyć, że na siuski to ich szkoda
    [quote]ja mam te ręczniczki i też nie mam serca wkładać do pieluchy, są takie miękkie, że zostawiłam te małe do wycierania buzi dzieciakom, szkoda mi tych ręczniczków na siki [quote]


    no wariatki i nie wiecie co tracicie bo one naprawde chłonne są jednoczesnie zajmując niewiele miejsca

    a tak na serio to jak przyszła tylko pierwsza próbna partia to duży został zakonfiskowany przez męża..
    no dobra ja tez mam swój.. a jak włosy sie nim suszy

    i podczas kataru lepszy do noska niz chusteczki
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aloha Zobacz posta
    Mikrofibrowe o taka typowa mikfofibra, biała, pętelkowa. Jak w BG mniej więcej.

    A konopne są gładkie, nie białe tylko koloru naturalnego, są cieńsze niż te mikrofibrowe i sztywniejsze.

    A te ręczniki od Dominiki mówicie, ze takie fajne? Mój mąż uparł się na ręcznik bambusowy (skutek uboczny posiadania bambusa w domu) to chyba mu sprawię
    To mam wonderoo mirkofibrowe, ale ta mikrofibra jakaś taka bardziej puchata niż w BG i lepiej chłonna

    A ręczniki są świetne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •