Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57

Wątek: Wkłady chłonne

  1. #21
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    Figa, no jest bardziej puchata. A czy lepiej chłonie to trudno mi ocenić, bo wonderbułowe wkłady są innego kształtu, szersze są, to i więcej wchłoną.



  2. #22
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Czy ktoś z was używa pieluszek składanych bambusowych frottowych Kikko lub Nature Babies? Jak się sprawdzają?

  3. #23

    Domyślnie

    Ja jestem zaintersowana wkładkami bambusowymi Close Parent. Czy ta pieluszka jest z welurkiem bambusowym? Wydaje mi się, ze kiedyś znalazłam taką informację, teraz nie potrafie odszukac

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    bianka2009... ja mam wkładki z froty bambusowej 50x50 nature babies i bumbletots.
    Nature babies mam jedną i zdeformowała się bardzo po praniach, juz nie jest to kwadrat. Nie wiem czy ta jedna taka ferlana, czy wszystkie są takie.
    Bumbletots mam 3 szt i są super.
    Bardzo lubię takie wkładki, dlatego poszyłam sobie swoje z froty bambusowej.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  5. #25
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Yetta dziękuję za odpowiedź Zastanawiam się czy bambuski frottowe 50x50 można składać dla niemowlaka w latawiec i zapinać klamerką. tzn czy będzie dobry czy może za mały?

    Wiedziałam, że coś pomylę. Nie chodziło mi o składanie w latawiec tylko w taki trójkąt z zakładką jak tu
    http://www.pieluszkarnia.pl/Jak-skladac-i-zakladac-pieluszki-tetrowe-muslinowe-s-cinfo-pol-43.html
    Ostatnio edytowane przez bianka2009 ; 03-02-2010 o 16:12

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Ja własnie dokładnie tak dzisiaj złożyłam wkładke bambusową 50x50, klamerka się zapięła brak tylko było pupki żeby móc spróbowac, czy sie zmieści. Ale lada dzien pojawię się w domu u przyjaciółki która dopiero co urodziła i na pewno wypróbuję.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Oooo to koniecznie napisz jak wyszła przymiarka. Może uda ci się jakąś fotkę zrobić

  8. #28
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,561

    Domyślnie

    Mam bambusowe wkłady by Aloha ......nasze najlepsze! Bambus to bambus jadnak najlepiej chłonie!

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    jak długo zostaje wam suchy bambus i konopie? A mikrowłókno? Czy papierki działają też jak wkład sucha pielucha?

  10. #30
    Chustonoszka Awatar Sylaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    144

    Domyślnie

    papierki nie działają jak sucha pielucha świetnie sprawdzają się u nas w tej roli kawalki polarku wyprutego ze starego kombinezonu zimowego mojego juniorka.

    Co do wkładek to dla mnie rewelacyjne są te z pieluszki bumgenius Flip (mikrofibrowe) świetnie chłoną, pupa sucha, żadnych przecieków latwo regulować dlugość dzięki przeszyciom tylko cena trochę zaporowa 23 zł.

  11. #31
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    czyli na sucha pieluche np koc ikea się nada?

  12. #32
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    Mam pytanie: czy któraś z was używała legendarnych chyba już wkładów chłonnych Wonderoo do innych pieluch czy otulaczy? Jakie były efekty? Słyszałam o wkładaniu ich do otulacza Flip. Czy przez to inne używanie pieluszka jest zgrabniejsza niż w kieszonce Wonderoo?

  13. #33
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    wiewiórko chyba wiem o którym wątku mówisz
    wkłady wondero są bardzo chłonne, duże ale chłonne, moim zdaniem do flipa co włożysz to będzie zgrabnie wyglądało- miałam flipa i naprawdę fajny otulacz, zgrabnośc to jego duża zaleta
    jezlei chodzi o samą kieszonkę wonderka to ja włożyłam do niej inny wkład - mniejszy i zupełnie inaczej pieluszka wyglądła na pupci - postaram się wklepić zdjęcie w moim watku jutro
    Jeżeli pytasz czy kupować stare wondero czy nowe - odpowiedź jest jedna - cena
    ja mam 1 i 2 planuje kolejne zakupy V2 a 1 wycofałam ze sprzedaży bo wolę miec je w domu niż sprzedawać za bezcen, sa idealne gdy dziecko ząbkuje
    ale wkład wondero i kieszonka razem jak twórca stworzył sa duże i niezgrabne, osobno bardziej twarzowo wypadają

  14. #34
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    Do Flipa nie wkładałam, ale do innych pieluch tak. Niestety, wkłady są szerokie, nie wszędzie wejdą ... a i pupa super zgrabna nie będzie w nich nigdy. Ja wciąż używam samych wkładów na noc, wkładam do formowanki, bo na noc są niezawodne. Tyle, że dziecko mi w nich jak kaczka chodzi, takie szerokie są



  15. #35
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    dla ciekawości założyłam małej na noc nowego wondeka
    rano piżamka była mokra czyli nówki na dzień a stare wondeki na noc sobie zostawiam

  16. #36
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    59

    Domyślnie

    Mam pytanie dziewczyny
    Właśnie uszyłam otulacze i zastanawiam się nad wkłądem do pieluszki. Otóż kupiłam polar bambusowo bawełniany i teraz nie wiem czy jedna warstwa materiału wystarczy czy muszę ją pozszywać z kilku warstw? tzn np dwie warstwy materiału w środku pieluszki i po jednej na zewnątrz. No i kwestia również związana z polarkiem, ponieważ z jednej strony to polar z drugiej jersey tak więc polarek powinien iść do środka a jersey na zewnątrz czy na odwrót. Albo może po prostu wyciąć prostokąty 30 na 50 i składać a na środek dodać jeszcze wkładkę z mikropolaru (bez szycia). Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

  17. #37
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    a ja uwielbiam takie wkłądy: http://www.krainapieluszek.pl/index....product_id=133. dlaczego: bo przy swojej chłonności są naprawdę niewielkie i co dla mnie ważne mają takie zwężenie na środku. super dla szczupłego dziecka.

  18. #38
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam się jaka jest różnica między prefoldem Econobum a prefoldem- wkładem z bawełny organicznej do Flipa. Na oko jeden i ten sam, tyle że metki inne,ale producent obydwu to Bumgenius. Może się mylę? Warto kupić ten drugi czy chłonie tak samo jak Econobum?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  19. #39
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    nikt mnie ma obydwu wkładów?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  20. #40
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Wiewiórko nie mam tych flipowych ale oglądając zdjęcia wydaje mi się że to te same wkłady ( piszę o tych z bawełny organicznej) no i to nasze ulubione na nocki, mieszczą się do PD, Wonderoos, applecheeks i BG do BabyKangas i Fuzzi Bunz za szerokie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •