Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniasz chustę ?

Głosujących
44. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • bardzo dobra

    39 88.64%
  • dobra

    3 6.82%
  • nie mam zdania

    0 0%
  • nie zachwyciła

    2 4.55%
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 95

Wątek: Perełki NATI (bambus+bawełna)

  1. #1
    Chustomanka Awatar Natalia
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,181

    Domyślnie Perełki NATI (bambus+bawełna)

    Zapraszam do wyrażania opinii o perełkach NATI. Mam prośbę, aby podawać kolor i skład swojej chusty.
    Aby uniknąć podejrzeń wobec głosów w ankiecie i aby ułatwić innym ocenę chusty, dobrze będzie popierać swój głos opisem słownym.
    Ostatnio edytowane przez Natalia ; 30-07-2009 o 16:39
    www.natibaby.pl - produkcja chust NATI, NATI Ring i in.


  2. #2
    Chustomanka Awatar dioneja
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    730

    Domyślnie

    halooooo, laski, macie juz perelki? ciekawam opinii i fot
    ANIA
    chuściane dzieci:
    Jakubek 07.09.06 & Zuzka Matyśka 14.03.08

  3. #3
    yena
    Guest

    Domyślnie

    i ja ciekawam opinii, a szczególnie jak perełki radzą sobie ze starszakami

  4. #4
    Chustonoszka Awatar krysiia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    146

    Domyślnie

    też jestem strasznie ciekawa opinii. moja perełka będzie u mnie pewnie dopiero na początku przyszłego tygodnia . jak ją tylko dostane, to też się opinią podzielę

  5. #5
    Chustomanka Awatar Natalia
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Pierwsze pranie wywołuje zawirowania na linii kurczliwość- elastyczność chusty. Taka jej uroda. Wynika to ze specyfiki bambusa, który kurczy się inaczej niż bawełna. Być może coś źle zawiązałam, ale u mnie podczas pierwszego noszenia po pierwszym praniu trzeba było trochę dociągać chustę w trakcie noszenia. Przed praniem oraz podczas drugiego, trzeciego, czwartego .... noszenia po praniu nic takiego się nie działo, chusta zawiązana raz trzymała bardzo dobrze. Po kolejnym praniu też chusta trzymała Anię bardzo stabilnie. Trzeba zatem trochę ponosić, żeby poznać uroki perełek.
    www.natibaby.pl - produkcja chust NATI, NATI Ring i in.


  6. #6
    Chustoholiczka Awatar aliona
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    mieszkam w Łodzi, gdzie nawet bieganie psom szkodzi
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    no, kobitki! dawajcie te recenzje, plisss. jak nie z noszenia, to chociaż wrażenia palpacyjne.
    złotowłosa i trzy misie
    <3 <3 <3

  7. #7
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    ja nie noszę bo nie mam jak i kogo (do czasu... hehe) ale miałam dziś lawendową perłę w ręku. jest na maksa miękka, a była noszona przez właścicielkę drugi dzień. cieniutka ale z dość gęstym splotem, taka mięsista i lejąca się w rękach. z obserwacji na motającej - z dociąganiem nie ma problemu i potem nie opada, bo jednocześnie jest nieco "czepliwa" - nie ślizga się.

    grzecznie właśnie kolejkuję na bazarku po stylowe 4,2m

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Zelda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,756

    Domyślnie

    do mnie dotarla dzis, piekna Perła stylowa
    i coz z tego moje dziecie nie da zamotac...
    chusta jest nieprana - ale przyjemna w dotyku, piekna ehh

    zaluje ze nie mam kogo nosic chyba łudziłam sie ze moja 2 letnia paskuda da sie złapac
    Kubuś (7.7.2005) i Ninusia (13.7.2007)
    Nubik - nosidła ergonomiczne, MT
    moj blog

    POŁOŻNA))))) i DOULA - wsparcie dla przyszłych rodziców
    MASAŻ SHANTALA oraz Doradca Laktacyjny CNoL - Lublin i okolice, zapraszam
    DORADZTWO CHUSTOWE - Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule®
    gosia_nubik


  9. #9
    Chustomanka Awatar Kate
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,238

    Domyślnie

    dsc05485.jpg

    nasz debiut w nati bambus perła,,,na razie w warunkach domowych
    nie mam porównaia ale zachwycił mnie materiał, miękki, mięsisty, wydaje się przewiewny...mnie zachwyciła...moją córcię tez

  10. #10
    Chustomanka Awatar tonieja
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    845

    Domyślnie

    Skoro tak czekacie na opinie to też dorzucę słówko mimo ze nie nosiłam jeszcze Milki bo na moja propozycję słyszę tylko;"nie" i "NIE"

    Ale
    Stylowa perełka jest najcudowniejsza chustą jaka kiedykolwiek widziałam, podpasywała mi w 100%, wisi teraz w dobrze widocznym miejscu i po prostu nie mogę się na nią napatrzeć Jak obok niej przechodzę to odkręcam głowę bo nie mogę oderwać wzroku No cudo po prostu.

    to było bardzo subiektywne a teraz trochę szczegółów. Mam rozmiar standardowy. Zmierzyłam ją przed praniem i miała 5m z kawałkiem. potem zmierzyłam ja po wyjęciu z pralki i nie miała nawet 4,5. Jednak Natalia juz o tej kurczliwości uprzedziła więc żeby nie dociągać w trakcie motania rozciągamy chustę huśtawką.

    Aha, moim zdaniem nie ma co porównywać chusty przed praniem i po bo to nie ma sensu Przed praniem chusta była sztywnawa i z dużym połyskiem. Po praniu jest tak miękka że aż leje się w rękach. Splot jest dość ścisły co akurat lubię. Węzeł wiąże się sam a z lnianym indio nieźle trzebe było sie napocic przy tym. Dość długo schła.

    Motałam Milkę raz na krótko przed praniem i było bez zarzutu. O nośności napiszę jutro.
    Więc na dzisiaj to tyle, natomiast jeśli ktoś się zastanawia to mogę powiedzieć jedno: BRAĆ


  11. #11
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    53

    Domyślnie

    Od wczoraj jestem posiadaczką Perełki Stylowej 4,2 m. Na razie nie głosuję bo nie przeszła ona jeszcze stosownych testów spacerowych, ale pierwsze wrażenie jest super.

    Mam doświadczenie tylko z Hoppem i (o ja naiwna ) do wczoraj byłam z niego zadowolona - dziś już nie.

    Testowałam Perełkę na 2,5 latku (13 kilo bardzo żywej wagi) przed praniem (chusty oczywiście). Materiał jest taki jak opisały wyżej przedmówczynie; nośność znakomita; nic się nie wrzynało; krawędzie mięciutkie; zostało mało materiału, który nie plątał mi się pomiędzy kostkami. Jednym z ogromnych plusów dla mnie jest brak kieszonki, która w Hopie mnie strasznie denerwuje.

    Co do koloru, to kwestia gustu, ja określiłabym go nie jako 'stylowy', a raczej 'praktyczny' . Szkoda też, że jest taki mały wybór, ale to pewnie ze względów o których już Natalia gdzieś pisała.

    Teraz chusta się pierze, zobaczymy jak to będzie po wyschnięciu. Po spacerze dam znać jak było.

    A tak na marginiesie to na bardzo pozytywną ocenę zasługuje też podejście Sprzedającego do klienta.

  12. #12
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie



    Jestem ZACHWYCONA!!!
    Natalio, tylko czemu to cudo pojawiło się tak późno???
    Gdybym mogła jeszcze nosić "na okrągło" to Perła byłaby jedną z moich ulubionych chust.
    Cienka, przewiewna, materiał szlachetny, lekko śliski i baaaaardzo miły w dotyku.
    A nosi bosko, także tych "większych i cięższych". Testowałam ponad godzinny spacer i naprawdę jestem pod wrażeniem.



    Tu jeszcze sam materiał:

    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  13. #13
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    4,335

    Domyślnie

    jaaaka sliczna ta perla (ze zdjec kajkasz)
    moze kiedys.......

  14. #14
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    to ja tak na szybko
    dzis rano dotarla moja perelka
    wyjeta z pudelka kojazy sie z pawiami, jest troche szorstka, troche sliska i lekko polyskliwa baaardzo fajna szmatka
    po praniu robi sie oblednie miekka, lekko lejaca extra!
    jak sie nosi napisze za czas jakis jak sie delikwent da na plecy zlapac
    ale jedno wiem - warto bylo kupic


    DB PBC

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    695

    Domyślnie

    Czekam no moja lewandowa
    No i bedziemy sie motac...jak dojdzie. Mart licze na pomoc przy moim noworodku! Jak na razie nosilismy sie tylko w kolkowej......bo z ostatniej wiazanki sie wyprzedalam przed porodem....
    Moje stwory dwa: Marelek 07.2007 i Pepelek 06.2009

  16. #16
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slawka Zobacz posta
    Mart licze na pomoc przy moim noworodku!
    a proszę bardzo
    OT: rubinrot mi .... wsiąkł ale to inna historia

  17. #17
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie Stylowa perełka

    Dzisiaj do mnie dotarła i zachwyciła od pierwszego macnięcia. Fantastyczny materiał - jest jednocześnie cienka i "mięsista". Szlachetny połysk i gładkość. Niestety dzieć się zawinął do spania, więc o noszeniu w niej niewiele mogę napisać (węzeł sobie tylko próbnie na nodze wiązałam). Ale mnie się dobrze nosi w pięknych szmatach

    Kolejny dzień: zamotałam w kieszonkę, jak tylko młodzież wstała. Cudo. Siup i dociągnięta. Ma świetny poślizg, dzięki czemu nie ma problemu z rozłożeniem chusty na ramionach, udało mi się nawet założyć poły na plecki, co przy innych chustach wymagało nieco szarpaniny. Na spacer wyszłyśmy w 2x i tu też doceniłam ten miły poślizg - przy wywijaniu skrzydełek. Wciąż nieprana, bo się boję (wiem, ze niepotrzebnie), że po praniu straci swoje boskie właściwości. Chociaż właściwie to bałam się, że nie zdąży wyschnąć
    Ostatnio edytowane przez kammik ; 12-07-2009 o 16:05

  18. #18
    Chustofanka Awatar Noriska
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Norwegia
    Posty
    463

    Domyślnie

    Moja stylowa tez doszla...ale lezy i czeka na nas u mojej mamy. Juz ciesze sie na jej spotkanie....jeszcze tylko 6 dni


    "I lać Ci będą łzy potęgi drugiej ci, co człowiekiem nie mogli Cię widzieć." - Norwid

  19. #19
    Chustomanka Awatar tonieja
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    845

    Domyślnie

    Dzisiaj miałam okazje zamotać kilka razy Mili na mieście.
    Przeglądała się w każdej wystawie i w każdej szybie samochodu wariatka, wiem ale jeszcze nigdy żadna szmata tak do mnie nie pasowała. Po prostu zakochałam się na zabój I aż wstyd przyznać że to pierwsza Nati z jaką mam doświadczenie

    A teraz konkrety.
    Mart pisała że chusta jest "czepliwa". Ja mam zupełnie inne odczucia. Chusta jest śliska i nie przykleja się do nas. Wiązanie wymaga dokładności, jednak Indio mnie trochę rozleniwiło. Jak zawiązałam dobrze to 13 kg wydawało się być 9, więc nośność
    Ktoś już pisał ze chusta jest cienka a jednocześnie mięsista. Poza tym dzisiaj wprawdzie upałów nie było, ale ten materiał ma coś w sobie takiego że po zamotaniu czułam się jak w swojej własnej skórze.

    Daję 5 bo jestem zachwycona.
    Oczywiście nie muszę dodawać ze nic się w ramiona nie wrzynało mimo prostego plecaka, braku wykończenia tybetańskiego i 13 kilogramów na plecach

    Natalio, jestem pod ogromnym wrażeniem. Gratuluję!


  20. #20
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    Wczoraj przyjechała i moja
    Zażyła kąpieli z pawiami i się suszy.
    pierwsze wrażenie tak jak już padło podobne do pawi. trochę szorstka ale zwarta.
    nie udalo mi się kupić pawi cz-b ale myślę że perła je z pewnością zastąpi kolorystycznie a i pięknem wzoru nie ustępuje.
    czekam z niecierpliwością aż wyschnie i wtedy zdam relacje z noszenia i zapunktuje.

    edit:

    jest obłędna !!!
    mięciutka i lejąca,
    zamotałam na szybko prosty plecak i pierwsze wrażenie "jak jedwab" ale....
    mniej dokładne wiązanie jedwabiem zawsze kończyło się bólem pleców i ramion, a bambus mnie bardzo pozytywnie zaskoczył bo 11 kg mojego dziecia nosiło się cudownie.
    nosiłam tez chwilę na biodrze i wrażenie tak samo pozytywne.
    Wygodnie na ramionach, węzeł łatwo zawiązać choć IMO nie jest mały, raczej z tych średnich.

    Gratuluję Natalio! świetna chusta!
    teraz już spokojnie mogę rozstać się z jedwabiem bo perła to fantastyczny zastępca
    Ostatnio edytowane przez atelka ; 11-07-2009 o 12:13
    Aś, Julek '08 i Alik '11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •