Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniasz chustę ?

Głosujących
44. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • bardzo dobra

    39 88.64%
  • dobra

    3 6.82%
  • nie mam zdania

    0 0%
  • nie zachwyciła

    2 4.55%
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 95

Wątek: Perełki NATI (bambus+bawełna)

  1. #61
    Chusteryczka Awatar dorulka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Mazury (Mrągowo)
    Posty
    2,335

    Domyślnie

    A prałaś ją juz, czy nosiłaś w "świeżej" prosto z pudełka? Pytam, bo czekam na swoją perełkę.
    Michalina 03.02.2009.

    Bywasz piekącym jadem trollów / Na internetowym forum /Vivat Polonia frustrata! Vivat Dąs Psychopata!
    Jam nieudacznik grafoman i śmieć
    Tylko ty możesz być bogiem - na wszystkich podnosisz nogę
    I załatwiasz te sprawę jak pies

  2. #62
    Chustomanka Awatar Natalia
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    specer udany, choc troszke mi opadła chusta pod moim klockiem
    ciezko tez mi sie dociaga chuste, bo jest sliska i ucieka mi z reki
    mimo tego nie oddam jej nikomu
    Po pierwszym praniu ta chusta miewa takie zawirowania. Pisałam już o tym kilka razy. Teraz powinno być już lepiej.
    Poza tym perełki są bardziej elastyczne na początku niż inne chusty. Stąd trzeba kilka razy zamotać, żeby wyczuć siłę dociągania materiału, gdyż jest ona inna niż w przypadku większości chust.
    www.natibaby.pl - produkcja chust NATI, NATI Ring i in.


  3. #63
    Chustomanka Awatar ifinoe
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    dzięki uprzejmości zosinejmamy mogłam przetestować stylową perełkę i tak się zachwyciłam, że już mam własny egzemplarz...szczerze mówiąc, nie sądziłam, że jeszcze będę kupować kolejne chusty, bo moja uparta dwulatka od wielu miesięcy wolała być noszona w beco, jednak miękkość perełki jakoś i ją skusiła i po dłuższej przerwie wróciłyśmy do chustowania

    chusta nosi świetnie, słodki ciężar jakoś w niej znika...porównywałam ją z naszym jedwabnym indio i odczucia mam takie, że perełkę mi się łatwiej mota, ale trudniej dociąga niż silka, który się sam przylepia jak bandaż...ale wrażenia z nośności mam bardzo podobne

    reasumując - chusta cud-miód...teraz mam ochotę wypróbować wersję no-cotton
    Październikowa plepla 2007
    Październikowy przeszkodnik 2012

  4. #64
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dorulka Zobacz posta
    A prałaś ją juz, czy nosiłaś w "świeżej" prosto z pudełka? Pytam, bo czekam na swoją perełkę.
    nie pralam, nosiłam na zywca bo niemogłam sie doczekac
    mimo tego malego minusa (ktory zapewne zniknie po kilku motaniach) i tak dalam 5
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  5. #65
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,160

    Domyślnie

    to i ja napiszę swoją opinię:

    chusta jest niezwykle miękka, niesamowita w dotyku, ja nie jestem fanką super miękkich chust ale ta zrobiła na mnie wrażenie. wiąże się całkiem fajnie choć przy mojej 12 kg pannie osiadała mi chusta przy noszeniu, nie jestem przekonana czy dla takich ciężarków to najlepsze rozwiązanie. ale o dziwo pomimo, ze jest dość cienka to wcale się nie wpijała w ramiona tylko się na nich super rozkładał cały cieżar, byłam tym zadziwiona!
    podobaja mi się właściwości babmusa (w sensie, że dla wrażliwej skóry) szkoda, że nie było bambusów 3 lata temu to miałabym w czym nosić synka z AZS.

    wygląd i kolorystyka to kwestia gustu, te wydają się idealne na lato.
    jedyne co, jak je przyniosłam do domu to mój mąż powiedział: masz już narzutę (czyt. pawie) to teraz przyniosłaś ręcznik

    daję 4 za całokształt, ale to dlatego, że dla mnie na 5 jest żakard Grecja, którego uwielbiam!
    Syn 2006
    Córa 2008
    Syn 09.2014

  6. #66
    Chusteryczka Awatar truscaffka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pyrlandia
    Posty
    2,240

    Domyślnie

    Pożyczyłam stylową perełkę na jeden dzień od YPSI z zamiarem kupienia jej. Na zakup się jednak nie zdecydowałam, bo:
    - za gruba,
    - za śliska,
    - przypominająca mi gruby obrus albo narzutę na tapczan

    Poza tym akurat długość 4,2 to jak dla mnie za mało, ja lubię długie ogony majtające się między nogami...

    Ale wzór piękny, dlatego gdyby była chusta NATI classic ale z takim wzorem perełkowym brałabym w ciemno, bo te standardowe chusty NATI są świetne, takie sprężynujące, tylko mi ich kolory nie odpowiadają jakoś ...
    Doradca noszenia [/FONT]ClauWi® po kursie zaawansowanym
    Szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa GAJA - http://www.gaja-szkolarodzenia.pl/
    Szkoła noszenia TULIPANNA - http://www.tulipanna.pl/
    Stowarzyszenie "Poznań w chuście"


    Mama Zosi (04.2007), Zuzi (02.2009) i Justynki (04.2013)

  7. #67
    Chustomanka Awatar Natalia
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez truscaffka Zobacz posta
    Pożyczyłam stylową perełkę na jeden dzień od YPSI z zamiarem kupienia jej. Na zakup się jednak nie zdecydowałam, bo:
    - za gruba,
    - za śliska,
    - przypominająca mi gruby obrus albo narzutę na tapczan
    Ypsi ma stylową perełkę. Stylowa jest grubsza niż lawendowa czy Polka. Pewnie tamte byłyby dla Ciebie lepsze. Niestety, rozmiary są w tej chwili mocno przebrane.
    www.natibaby.pl - produkcja chust NATI, NATI Ring i in.


  8. #68
    Chusteryczka Awatar truscaffka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pyrlandia
    Posty
    2,240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Natalia Zobacz posta
    Ypsi ma stylową perełkę. Stylowa jest grubsza niż lawendowa czy Polka. Pewnie tamte byłyby dla Ciebie lepsze. Niestety, rozmiary są w tej chwili mocno przebrane.
    tylko, że ja zachorowałam na szarą lawendową ma forumowa koleżanka z mojego osiedla, już się z nią umawiałam, że mi pożyczy i sobie ponoszę...jak zmienię obiekt moich uczuć z szarej na fioletową to sobie poczekam na następną dostawę u Ciebie albo urodzę kolejne dziecko, żebym miała kogo nosić
    Doradca noszenia [/FONT]ClauWi® po kursie zaawansowanym
    Szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa GAJA - http://www.gaja-szkolarodzenia.pl/
    Szkoła noszenia TULIPANNA - http://www.tulipanna.pl/
    Stowarzyszenie "Poznań w chuście"


    Mama Zosi (04.2007), Zuzi (02.2009) i Justynki (04.2013)

  9. #69
    Chustomanka Awatar i_n_a
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Poznań / Suchy Las
    Posty
    541

    Domyślnie

    oj tam fioletowa... toż to lawendowa, wrzosowa ledwie, a nie jakaś tam fioletowa

    Polecam się pamięci, bo akuratnie eksploatujemy intensywnie Inkę i lawenda grzeje miejsce w szufladzie... A mogłaby ponosić trochę dla zdrowia i kondycji.
    Karolina: (*), Milena - 8 września 2008, Ania - 17 czerwca 2011, mąż i 2 koty
    Doradca Noszenia ClauWi
    ® - www.matami.pl
    http://kulinarneperwersje.blogspot.com
    W Poznaniu też nosimy

  10. #70
    Chusteryczka Awatar truscaffka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pyrlandia
    Posty
    2,240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez i_n_a Zobacz posta
    oj tam fioletowa... toż to lawendowa, wrzosowa ledwie, a nie jakaś tam fioletowa

    Polecam się pamięci, bo akuratnie eksploatujemy intensywnie Inkę i lawenda grzeje miejsce w szufladzie... A mogłaby ponosić trochę dla zdrowia i kondycji.

    ok, dorwę Cię na jakimś późnopopołudniowym spacerku i się zgadamy

    OT: na Inkę właśnie czekam
    Doradca noszenia [/FONT]ClauWi® po kursie zaawansowanym
    Szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa GAJA - http://www.gaja-szkolarodzenia.pl/
    Szkoła noszenia TULIPANNA - http://www.tulipanna.pl/
    Stowarzyszenie "Poznań w chuście"


    Mama Zosi (04.2007), Zuzi (02.2009) i Justynki (04.2013)

  11. #71
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart Zobacz posta
    moja perełka stylowa też już dotarła

    tylko musi sobie trochę poczekać w szafie na chuścioszka..
    się doczekała

    dużo już zostało napisane i właściwie niewiele mam do dodania
    - chusta z tych samowiążących się, jak pawie (imo, oczywiście)
    - miękka i cienka ale nie za bardzo (dla mnie np. elipsy jedwab-kaszmir są za cienkie)
    - na razie chuścioch lekki - nic póki co nie opada w trakcie noszenia. natomiast taki materiał nie pomaga przy stabilizowaniu wyginającego się dziecia - jak Marcel ma fazę na wyginanie w C i odpychanie to perełka mi noszenia nie ułatwia.
    - no i boski jest ten połysk...

    z wzorem ciągle się nie dogaduję ale na razie moja perełka nigdzie się nie wybiera

  12. #72
    Chusteryczka Awatar aurora
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,180

    Domyślnie

    Dałam 5, bo wszystko już zostało powiedziane. Jak dla mnie nosi lepiej, niż Ocean jedwab (tylko Perłę mam złamaną, Ocean jeszcze chyba nie )
    Kiedy dzieci są małe, daj im korzenie, a kiedy są duże, daj im skrzydła.

  13. #73
    Chusteryczka Awatar lalika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,679

    Domyślnie

    Teraz my mamy chustę od ifinoe perełkę style. Wcześniej już nosiliśmy perełkę Polkę od mety. (Za obie bardzo dziękujemy )
    Uwielbiam te chusty - świetnie noszą, dociągają się, a w dotyku są niesamowite. Wzorek już polubiłam Aldo też Lubimy te chusty ubierać na "po domu" teraz, jak jest śnieg za oknem, a w domu ciepło - są akurat, nie grzeją, a przez połysk i jasność są optymistyczne
    Aha, dałam ocenę najwyższą.

  14. #74
    Chustonoszka Awatar Almelle
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    62

    Domyślnie

    ubóstwiam je !!!

    I chcę jeszcze tę mięsistość i połysk w innych wzorach !

  15. #75
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    krakow
    Posty
    147

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Natalia Zobacz posta
    Mam jedno ogłoszenie dotyczące pielęgnacji perełek. Stosowanie płynów do prania, a także prasowanie powoduje, że perełki robią się kocykowate. Ja swoją piorę w proszku Yelp i nie prasuję. Wtedy jest najfajniejsza.
    Czy suszenie w suszarce może podziałać podobnie? Suszyć czy nie suszyć?

  16. #76
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Jestem zauroczona! Mam perełkę stylową - REWELACJA dla mnie!

    Przede wszystkim kolor - bardzo elegancki, uniwersalny, jak już ktoś tutaj napisał, nie rzuca się za bardzo z oczy, super! Połysk perłowy też mi szalenie odpowiada Szczerze przyznaję, że kupując ją, spodziewałam się lekkiej i cienkiej chusty (przecież to ma być chusta na lato ), a tu przyszedł do mnie porządny kawał szmaty, który trochę miejsca zajmuje .

    Przyznaję, że na początku ciężko mi się ją dociągało, ale ja nowicjuszka jestem i na tej chuście wiązać się uczyłam, to i nic dziwnego, że problemy były i maleństwo na spacerach mi osiadało i musiałam w drodze poprawiać. Teraz jak porządnie dociągnę, to nie trzeba poprawiać, ładnie trzyma (na razie to trochę ponad 5 kg, ale spacery długie )

    Wielki plus za chłodzenie latem! Trwają upały, a my codziennie na spacerze w perełce, po domu tez się zdarza często choć na 15 minut, bo Domiś niechętny do zasypiania w wózku. I perła naprawdę chłodzi! Spodziewałam się, że będę pływać w upały, a nie jest najgorzej (w każdym razie znacznie lepiej niż w Girasolu, który też podobno jest letnią chustą). Jestem pod wrażeniem. Tym bardziej, że jak pisałam materiał do cienkich nie należy.

    Wielki wielki plus!
    Nawet mojemu małżonkowi perełka bardzo odpowiada
    2 + 7 (2005-2018)

  17. #77
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja też ją mam Perła Nati Polka,70% bambusa i 30% bawełny,kolor-czerwony.Jest to moja pierwsza i jedyna chusta,kupiona w zeszłym roku na targach 'Mother & Baby' we Wrocławiu,w promocyjnej cenie. Nie mając doświadczenia z chustami,zastanawiałam się czy warto wydać niemałą kwotę na ten cel i obawiałam się,że nie będę umiała jej prawidłowo wiązać. Teraz jestem w niej zakochana ,ponieważ kocha ją moje dziecko. Warto wydać parę zł więcej za przyjemność i wygodę,którą daje i mamie i dziecku.
    Dużo pisano już o jej zaletach,więc spróbuję krótko:
    -miękka i przyjemna w dotyku- moja córka nie znosi nawet małych szorstkości i owijania czymkolwiek,ale milutka chusta nie budzi oporu,w jej przypadku jest to warunek noszenia w ogóle,
    -bardzo ładnie się układa i łatwo wiąże,z tym że nową trzeba troszkę 'złamać'- na początku wydaje się za gruba,ale po nauce węzłów, praniu i kilku użyciach to mija,
    -jest o wiele ładniejsza na żywo niż na zdjęciach w internetowym sklepie-ach ten połysk, a jej stonowane barwy podkreślają delikatną dziecięcą urodę,
    -nie gniecie się prawie wcale- elegancko i pięknie wygląda wyprasowana raz po praniu a używana wielokrotnie. Polecam z czystym sumieniem nawet (a może raczej zwłaszcza) początkującym!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  18. #78
    Chustofanka Awatar mantissa
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa Ursynów
    Posty
    211

    Domyślnie

    Dałam ocenę bardzo dobrą. Mam Perłę Polkę, 70%bambus, 30% bawełna. To wprawdzie dopiero moja druga chusta tkana, ale od razu ją polubiłam. Przede wszystkim dlatego, że mam wrażenie, że sama się wiąże, a jestem dopiero osobą początkującą. Bardzo ładna, z ciekawym połyskiem. Przemiła w dotyku, mięciutka od samego początku.
    Zośka 11.2009
    Weronika 02.2012


  19. #79
    Chusteryczka Awatar ovejablanca
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Testuję od jakiegoś czasu perełkę stylową. Krótka jest równo 4m, więc raczej na plecaki, choć kieszonkę też mi się udało związać.
    Pierwsze wrażenie - baaaardzo gruba, najgrubsza z chust jakie miałam okazję macać i wiązać...i baaaardzo miękka.
    Łatwa w wiązaniu, dobrze się dociąga, choć ja raczej wolę cieńsze chusty. Pierwsza w której udało mi się związać samodzielnie plecak ale to raczej ze względu na długość.
    Jest gruba i dzięki temu ładnie odbiera ciężar, nic się nie wrzyna w ramiona.
    Ja jednak wolę cieńsze i sztywniejsze chusty.
    Ale tu nie ma do czego się przyczepić. Polecam!




  20. #80
    Chustofanka Awatar Livonia
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Newport
    Posty
    158

    Domyślnie

    a mnie się właśnie jej grubość i mięsistość podoba. Mam polkę. Alicja ją uwielbia! wszystko zostało powiedziane ale dodam. połysk fajny, stonowana, nic sie absolutnie nie wrzyna przy 10 kg. łatwo się dociąga.
    dałam 5
    Drugi chuścioch w drodze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •