Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniasz chustę ?

Głosujących
44. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • bardzo dobra

    39 88.64%
  • dobra

    3 6.82%
  • nie mam zdania

    0 0%
  • nie zachwyciła

    2 4.55%
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 95

Wątek: Perełki NATI (bambus+bawełna)

  1. #41
    Chusteryczka Awatar anifloda
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2,520

    Domyślnie

    Przepraszam za zmianę w ankietach, ale po bardziej dokładnym obejrzeniu Perełek bambus+len uznałam, że chyba różnią się od Perełek bawełnianych bardziej niż sądziłam przy zakładaniu tej ankiety. Po konsultacji z Jazzoo uznałam zatem, że lepiej dla nowych osób będzie, kiedy powstaną dwie odrębne ankiety dla Perełek z bawełną i Perełek z lnem. Wszystkie powyższe opinie za wyjątkiem opinii Aniflody dotyczyły Perełek bambus+bawełna.
    W takim razie przeklejam się do lnów.
    Ostatnio edytowane przez anifloda ; 30-07-2009 o 19:02
    Pozdrawiam anifloda mama H. (10.08.2003), K. (25.11.2006), M. (31.07.2009) i L.(10.06.2012)

    W Poznaniu też nosimy!
    anifloda kontra nitki

  2. #42
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie

    Piękny ten biały len...
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  3. #43
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Natalia Zobacz posta
    Mam jedno ogłoszenie dotyczące pielęgnacji perełek. Stosowanie płynów do prania, a także prasowanie powoduje, że perełki robią się kocykowate. Ja swoją piorę w proszku Yelp i nie prasuję. Wtedy jest najfajniejsza.
    Wszystkie perełki tak się zachowują?


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  4. #44
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    moja perełka to 70% bambusa i 30% bawełny w wersji stylowej.

    chusta przeszła stosowne testy upałowo-działkowe, dwa prania i podtrzymuję swoją pierwszą opinię - jest CUDNA i REWELACYJNA! miękka, lejąca, przewiewna, więc świetnie sprawdza się w gorące dni, babylonia tkana przy niej wymięka. porządnie dociągnięta trzyma jak złoto (noszę głównie w 2x i plecaczku z krzyżem, ale testowo zawiązałam kieszonkę i również było super). nie sprężynuje tak jak bambus diamentowy i jest mniej wymagająca przy dociąganiu.
    wizualnie najbardziej elegancka chusta, jaką do tej pory widziałam na żywo.

    co do prania - faktycznie, tak jak zaleca Natalia, najlepiej prać bez zmiękczacza. chusta traci w praniu sporo ze swej długości, ale po pierwszym dłuższym noszeniu wraca do pierwotnego stanu. z perełki 4.2 wiążę wszystkie chustożerne wiązania, tak jak z babylonii 4.6.

    dorzucam fotkę w akcji:
    Ostatnio edytowane przez Liv ; 07-08-2009 o 22:39
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  5. #45
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,723

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    Właśnie przyszła... uczucia mam mieszane, bo to moja pierwsza tkana - no nic, poćwiczę i się za jakis czas wypowiem. A na razie chciałam pochwalić szybkość realizacji zamówienia!!! super!!! bo tak po cichu liczyłam, żeby na piątkowe spotkanie klubu kangura dojechała i dojechała!!!! ....i jeszcze zdąże potrenować
    To sie przyznam - kupiłam, skusiłam się, myślę sobie - nie nauczę się, nie sprawdzi sprzedam i tyle...
    Po 2 tygodniach:
    NIE ODDAM!!!
    Nawet za indio, o którym marzę, i którę chcę nadal, ale jako druga, w razie jak perełka nie wyschnie
    Fakt - wciąż jeszcze nie mam wprawy ale juz sama coraz lepiej czuję, jak mi wychodzi dobrze
    Bałam się, że będzie za gorąca na lato - ale ku mojemu zdziwieniu da się w tym pochodzić i nawet skorzystac z gorącej komunikacji miejskiej Mąż stwierdził, że chusta to potęga (od tygodnia wózek służy jedynie do spania w dzień w domu) - pewnie by tak twierdził i o kazdej innej , ale co tam
    ja mam perełke i wolno mi się zachwycać

    a apetyt rośnie w miarę jedzenia....
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  6. #46
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    ludzie...już chyba wiem, kupię tego no-cottona... no nie przeżyje, musze mieć jakąś NATI!!

  7. #47
    Chustomanka Awatar Natalia
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Przepraszam za zmianę w ankietach, ale po bardziej dokładnym obejrzeniu Perełek bambus+len uznałam, że chyba różnią się od Perełek bawełnianych bardziej niż sądziłam przy zakładaniu tej ankiety. Po konsultacji z Jazzoo uznałam zatem, że lepiej dla nowych osób będzie, kiedy powstaną dwie odrębne ankiety dla Perełek z bawełną i Perełek z lnem. Wszystkie powyższe opinie za wyjątkiem opinii Aniflody dotyczyły Perełek bambus+bawełna.
    www.natibaby.pl - produkcja chust NATI, NATI Ring i in.


  8. #48
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Natalia Zobacz posta
    Przepraszam za zmianę w ankietach, ale po bardziej dokładnym obejrzeniu Perełek bambus+len uznałam, że chyba różnią się od Perełek bawełnianych bardziej niż sądziłam przy zakładaniu tej ankiety. Po konsultacji z Jazzoo uznałam zatem, że lepiej dla nowych osób będzie, kiedy powstaną dwie odrębne ankiety dla Perełek z bawełną i Perełek z lnem. Wszystkie powyższe opinie za wyjątkiem opinii Aniflody dotyczyły Perełek bambus+bawełna.
    To zdradź jeszcze Natalio czym się różnią
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  9. #49
    Chustofanka Awatar nella
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    291

    Domyślnie

    My mamy lawendową perełkę (bambus bawełna), jest cudna, miekka od nowości, przepięknie lśniąca i taka jakby śliska, lejąca!

    początkowo zastanawiałam się czy dorówna fioletowej zarze, którą miałam na testach i do której pałałam miłością od pierwszego motania - perełka dorównała - wspaniale nosi mojego prawie 13kg Krzysia, świetnie się dociąga, nie wymaga poprawek!


    dodatkowo ogromny plus dla Natalii za profesjonalną obsługę klientów
    dziękuję Natalio

  10. #50
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam
    Czytam oceny chusty Nati perła z bambusem i mam do Was jako nowicjuszka pytania: jak oceniacie tę chustę pod względem dociągania - ja dopiero zaczynam wiązanie i chciałabym wiedzieć, czy ta chusta jest bardzo wymagająca, czy jako początkująca chuściara dam sobie z nią radę?
    A drugie pytanie jak to naprawdę jest z tym kurczeniem po praniu: czy chustę trzeba jakoś powyciągać przed wiązaniem, czy wiązanie i noszenie dziecka spowoduje, że chusta naciągnie się do właściwego rozmiaru (czy po kolejnych praniach znowu się skurczy)?

    Dziękuję

  11. #51
    Chustomanka Awatar tonieja
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    845

    Domyślnie

    Mimo że recenzje nie są miejscem na takie rozmowy, jednak widzę ze to Twój pierwszy post i pewnie się trochę gubisz na forum, to postaram się odpowiedzieć na Twoje pytanie.
    Chusta kurczy się w praniu, powraca do normalnej długości po kilku pierwszych motaniach, tak jak napisałaś. W praktyce będzie wyglądało to tak, że zawiążesz chustę, dociągniesz wydawałoby się wystarczająco a po jakimś czasie chusta się poluzuje. Trzeba będzie dociągnąć jeszcze raz a potem jeszcze raz. Chusta jest gładka i dość śliska przez co sama czynność dociągania jest łatwo bo materiał pięknie się poddaje. Jednak bambus się kurczy więc wymaga więcej staranności i poprawek.

    Ja bym się tym nie przejmowała, jeśli Perełka chwyciła Cię za serce, to na pewno sobie poradzisz.

    A żeby nie było tak całkiem OT to napisze że niezmiennie kocham tę chustę, jest bajecznie miękka, pięknie lśni i jest elegancja a zarazem dzisiaj służyła jako kocyk na plaży.
    Och i ach


  12. #52
    Chustonoszka Awatar krysiia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    146

    Domyślnie

    W końcu i do mnie dotarła perełka

    Jestem zakochana w tej szmacie zamotałam niewypraną i świetnie się dała dociągnąć. Wyprałam wysuszyłam i nie widzę różnicy (prałam ręcznie) zobaczymy jak będzie przy motaniu, ale to dopiero jutro

    po zamotaniu wypranej piszę co nastąpiło: chusta straciła trochę na długości ale zawiązać się dało, chociaż węzeł wyszedł prawie na skosach. bylismy w sklepie, to ponad godzinna wyprawa i nic się nie luzowało. no i ta cudowna miękkość
    Ostatnio edytowane przez krysiia ; 11-08-2009 o 17:48

  13. #53
    Chusteryczka Awatar kakot
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Warszawa
    Posty
    2,019

    Domyślnie

    a niech Was... a już prawie byłam pewna, że marzę o silku...

  14. #54
    Chustofanka Awatar Noriska
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Norwegia
    Posty
    463

    Domyślnie

    Perelka jest swietna chusta!!! Zdala u mnie egzamin w upalach - bo bambus jest jakis chlodny mimo temepratury. No i ta miekkosc. Wiazanie wymaga dokladnosci bo chusta taka sliska (nie taka czepliwa jak Zara lub welniane Didki) i przy slabym dociagnieciu opada....czyli uczy soildnosci Dalam 5


    "I lać Ci będą łzy potęgi drugiej ci, co człowiekiem nie mogli Cię widzieć." - Norwid

  15. #55
    Chustomanka Awatar tonieja
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    845

    Domyślnie

    Uprałam w pralce w 40 st, po wyjęciu z pralki rozciągnęłam razem z M tak jak się rozciąga poszewki na pościel. Przed wywieszeniem na sznurek rozciągnęliśmy jeszcze raz. Nie zauważyłam żeby przy pierwszym motaniu choć troszkę trzeba było poprawiać.
    Tak więc znalazłam na nią sposób


  16. #56
    Chustomanka Awatar i_n_a
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Poznań / Suchy Las
    Posty
    541

    Domyślnie

    tak, potwierdzam. po praniu warto perełkę trochę "ponaciągać" i dobrze, równo powiesić do wyschnięcia. wtedy jest super!

    no i niezmiennie podtrzymuję, że to chusta rewelacja. choć wciąż miotam się pomiędzy perełką a diamentem i nie wiem wciąż, którą bardziej lubię. Diament jest jakby twardszy, łatwiejszy w obsłudze, bo dociągnąć łatwiej. Perełka bardziej wymagająca i jednak wciąż muszę poprawiać i dociągać przy dłuższym noszeniu. Diament świetnie mi się sprawdza w wyprawach na plac zabaw, perełka natomiast fajnie się no9si na dłuższe spacery. No i jak się chce elegancko wyglądać - perełka!

    Pozdrawiam!
    Karolina: (*), Milena - 8 września 2008, Ania - 17 czerwca 2011, mąż i 2 koty
    Doradca Noszenia ClauWi
    ® - www.matami.pl
    http://kulinarneperwersje.blogspot.com
    W Poznaniu też nosimy

  17. #57
    yena
    Guest

    Domyślnie

    kurczę, ale słodkie te recenzje. aż mdło się robi
    wybaczcie, ale aż trudno uwierzyć, że to wszystko prawda

  18. #58
    Chustomanka Awatar Jazzoo
    Dołączył
    Apr 2007
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    1,295

    Domyślnie

    Jakie piekne te perelki!

    I te recenzje...

  19. #59
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    od dzisiaj jestem szczesliwa posiadaczka tej cudownej chusty
    po wyjeciu z opakowania cudownie miekka i swiecąca, miłosc od pierwszego wrazenia
    zamotałam na gorąco i moge powiedziec ze swietnie sie mota, po południu zdam relacje jak sie sprawuje na spacerze z moim 15kg klockiem

    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  20. #60
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    specer udany, choc troszke mi opadła chusta pod moim klockiem
    ciezko tez mi sie dociaga chuste, bo jest sliska i ucieka mi z reki
    mimo tego nie oddam jej nikomu
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •