Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniasz chustę ?

Głosujących
44. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • bardzo dobra

    39 88.64%
  • dobra

    3 6.82%
  • nie mam zdania

    0 0%
  • nie zachwyciła

    2 4.55%
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 95

Wątek: Perełki NATI (bambus+bawełna)

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar karolinka251
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    warszawa-kamionek
    Posty
    4,907

    Domyślnie

    miłość od pierwszego wejrzenia miękko-szorstka połyskliwa kolor fanieszy niż na zdjęciach. zamotałam na chwilę plecaczek i prawie nie czuć 12 kg Zośki teraz Perełka się kąpie a jutro dłuższe testy i fotki bo mi dziś aparat padł

  2. #22
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    To i ja się w końcu wypowiem

    Ta chusta jest po prostu CUDOWNA
    Miękka, a jednocześnie nie za cienka (nie znoszę cienizny). Trochę szorstka, ale jednocześnie śliska. I piękna Ja mam wersję patriotyczną - w chwilę po zamówieniu jej miałam mały przebłysk, żeby poprosić o zamianę na tę szarą, ale nie poprosiłam - i dobrze.
    Nosi rewelacyjnie - nie przymierzałam jej przed praniem, ale po praniu, na naszym pierwszym spacerze musiałam raz podociągać (o czym wspominała Natalia), a później chusta nosiła już jak marzenie - moje 11 kilowe szczęście przyklejone było do mnie jak należy I plecy mnie nie bolały, nic się nie wżynało, a chusta nie grzała jakoś specjalnie.
    Z tym dociąganiem na pierwszym spacerze to miałam niezły ubaw - w domu zawiązałam 2x niemal na skosach, a po dociągnięciu wyrosły całkiem przyzwoite ogonki - starczyło na przykrycie lenowych nóg (bo chłodny wiatr się zarwał, a była w krótkich galotkach). No ale ja nie mierzyłam chusty przed i po praniu - myślę, że w trakcie tego krótkiego noszenia po pierwszym zamotaniu Perełka wróciła do swoich rozmiarów

    Ach no i jeszcze jedno: na naszym osiedlu i na stałej trasie spacerowej ludzie nas już znają, ale w naszej Perełce znów zaczęłyśmy wywoływać komentarze
    Pochwalne, żeby nie było ^^

    Perła to teraz moja druga ukochana chusta (pierwszą jest brązowa wełna... Nati ). I taka duma mnie rozpiera, że takie fajne i świetne jakościowo szmaty produkowane są U NAS, w Polsce - przez NASZĄ dziewczynę, Natalię

    Przypomniałam sobie, że miałam jeszcze napisać, że nie wiem, jak noszą pawie, ale testowałam konopie - i jeżeli nośność jest porównywalna, to ja zdecydowanie wolę moją Natkę, bo gdzie tam indio (a tym bardziej pawiom) do mojej ślicznej Perełki


    Małż od dzisiaj na urlopie, więc i fotki może jakieś się w akcji wkrótce uda fachnąć

  3. #23
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    53

    Domyślnie

    My też już po testach i ocena bdb. Właściwie wszystko co można byłoby napisać w uzasadnieniu już zostało powiedziane.

    Tylko ku przestrodze - kupiłam 4,2m bo Hoppowe 4,6 przy 2X daje ogony kończące się w kostkach. Tymczasem w Nati przed praniem było cudnie, a po praniu materiał się skurczył się tak, że węzły robię już ze skosów. Materiał rzeczywiście pracuje, ale jeszcze nie wrócił do stanu sprzed prania i pewnie nie wróci. Tak więc chyba bezpieczniejsze jest standarowe 4,6m.

    Trochę to nie miejce na takie pytanie, ale czy wiązanie na skosach jest mocno niebezpieczne? Cały czas sprawdzałam i węzeł trzymał, niemniej naszła mnie taka wątpliwość...

  4. #24
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Warszawka
    Posty
    22

    Domyślnie

    Nie mam doświadczeń z innymi szmatkami, ale perełkę nosi mi się dobrze. Oczywiście są to nieśmiałe nasze początki, ale mam nadzieję, że się rozkręcimy. Bardzo się obawiałam tego kurczenia po praniu, bo jak się zamotałam pierwszy raz, to za dużo na ogonie mi nie zostało, ale gdzieś tu wyczytałam o metodzie rozciągania przez bujanie starszaka - był wniebowzięty, a chusta długości przedpraniowej.
    No i pięknie nam w czerwieni (choć wszystkie tak się na stylową rzuciły, że też miałam chwilę zwątpienia, co wolę )


    No i jeszcze raz zdjęcie wrzucę
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  5. #25
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,723

    Domyślnie

    Właśnie przyszła... uczucia mam mieszane, bo to moja pierwsza tkana - no nic, poćwiczę i się za jakis czas wypowiem. A na razie chciałam pochwalić szybkość realizacji zamówienia!!! super!!! bo tak po cichu liczyłam, żeby na piątkowe spotkanie klubu kangura dojechała i dojechała!!!! ....i jeszcze zdąże potrenować
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  6. #26
    Chustomanka Awatar lawendax
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    GDAŃSK
    Posty
    1,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    bo tak po cichu liczyłam, żeby na piątkowe spotkanie klubu kangura dojechała i dojechała!!!! ....i jeszcze zdąże potrenować
    Oj to super że będzie perełka na KK w Gdyni
    Sorry za OT
    Mati - 19 kwietnia 2005
    Lilianka - 04 stycznia 2009

    www.MamaZen.pl - CHUSTY:
    Miluli, Natibaby, Hoppediz, LennyLamb. PIELUSZKI: bumGenius, Flip, Close, Bambino Mio, LennyLamb, Happy Flute.

    Sklep stacjonarny, wypożyczalnia chust i nosideł, warsztaty i konsultacje chustowe: MamaZen, Gdańsk-Przymorze Centrum Horyzont, ul. Obrońców Wybrzeża 23 box 13


    Doradca Noszenia ClauWi®


  7. #27
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    moja perełka stylowa też już dotarła

    tylko musi sobie trochę poczekać w szafie na chuścioszka.
    leży obok pawi - jest nieco mniej od nich kontrastowa ale tonacja identyczna.
    przed praniem w dotyku taka jak pawie ale wiadomo, co się stanie po upraniu. w niepranej nosić nie będę, bo z opisu Natalii wynika, że właściwości docelowe uzyskuje jednak po kilkakrotnym praniu.

    tak po prawdzie, to zakupiłam perełkę ze względu na materiał - wzór tak jak w pawiach potraktowałam drugorzędnie. nie powala mnie na kolana - skusiły mnie opisy właściwości bambusa no i ta mięsista cienkość...

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar karolinka251
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    warszawa-kamionek
    Posty
    4,907

    Domyślnie

    po praniu chusta jest obłędna milutka mięciutka skraca się to fakt ale jak troche popracuje to sie wydłuża jestem coraz bardziej zakochana w niej

  9. #29
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    A ja mam pytania. Czy Perła jest podobna do bawełnianego żakardu pod względem grubości, samowiązania, miękkości i nośności?

    Czy szczęśliwe posiadaczki Perełek mogłyby fotki w akcji wrzucić? Proszę


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  10. #30
    Chustomanka Awatar tonieja
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    845

    Domyślnie

    Fotki są w wątku o Nati w dziale zdjęciowym


  11. #31
    Chustomanka Awatar lawendax
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    GDAŃSK
    Posty
    1,487

    Domyślnie

    Witam
    A gdzie jest ten dział?
    Mati - 19 kwietnia 2005
    Lilianka - 04 stycznia 2009

    www.MamaZen.pl - CHUSTY:
    Miluli, Natibaby, Hoppediz, LennyLamb. PIELUSZKI: bumGenius, Flip, Close, Bambino Mio, LennyLamb, Happy Flute.

    Sklep stacjonarny, wypożyczalnia chust i nosideł, warsztaty i konsultacje chustowe: MamaZen, Gdańsk-Przymorze Centrum Horyzont, ul. Obrońców Wybrzeża 23 box 13


    Doradca Noszenia ClauWi®


  12. #32
    Chustomanka Awatar tonieja
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    845

    Domyślnie

    Chusty i dzieci w chustach! Pokaż nam się! Tu pokazujemy zdjęcia chust i dzieci w chustach. Forum dostępne dla zarejestrowanych użytkowników mających co najmniej 100 postów. Prośbę o dostęp należy wysyłać do moderatorki.

    http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=74


  13. #33
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    695

    Domyślnie

    No to zamotalam mojego najmlodszego niespiocha o 6 rano. Od piatej meczyl go brzuszek, wiec stwierdzilam ze dobry moment na przetestowanie chusty . Wczoraj byl taki upal ze nie mialam serca go motac, zreszta biedaczynka wymeczyl sie okropnie. Teraz ja siedze przed kompem, a ten spi sobie w nowej chuscie. Dziec zamotany zasnal natychmiast mimo ze sie awanturowal jak go wkladalam
    Moje wrazenia:
    -chusta jest mieciutka po praniu
    -dociaga sie ok, zeby lepiej to pewnie trzebaby chuste jeszcze pomeczyctak kilka razy aby osiagnela docelowa strukture
    -wzor nie jest zabojczy jak pisala Mart, ale kolory stonowane i to mi odpowiada
    -niestety kupilam 4,2 i chyba troche przykrotkawa jak na mnie

    Wrzucam zdjecie z komory, wiec jakosc nie najlepsza...
    Dodam ze to jest lewandowa perla
    Moje stwory dwa: Marelek 07.2007 i Pepelek 06.2009

  14. #34
    Chustomanka Awatar i_n_a
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Poznań / Suchy Las
    Posty
    541

    Domyślnie

    REWELACJA! Do tej pory nosiłam w diamentowym bambusie. Trochę głupio było kupować kolejnego, ale wprost nie mogłam się powstrzymać. Diament nosił świetnie, ale Perła (bambus + bawełna) to już normalnie, jak mercedes. Mięciutka, gładziutka, połyskuje ślicznie i rewelacyjnie się wiąże.
    Mam lawendę. Kolory i wzór niesamowicie twarzowe. Mojej Miłce od razu przypadła do gustu. Coś czuję, że nasz diament pójdzie w odstawkę przy perle Na razie to nasze pierwsze wycieczki w Perle, więc trochę muszę dociągać podczas spaceru. W 2X przy powtórnym wkładaniu młodej musiałam poprawiać na całej długości.
    Chyba zostanę fanką bambusa jako tkaniny... Nic nie nosi mi się wygodniej, a i w dotyku wyprzedza wszystko...
    Ostatnio edytowane przez i_n_a ; 28-07-2009 o 09:40 Powód: rodzaj perełki
    Karolina: (*), Milena - 8 września 2008, Ania - 17 czerwca 2011, mąż i 2 koty
    Doradca Noszenia ClauWi
    ® - www.matami.pl
    http://kulinarneperwersje.blogspot.com
    W Poznaniu też nosimy

  15. #35
    Chustomanka Awatar YPSI
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Londyn/Poznań
    Posty
    791

    Domyślnie

    No,no, no...
    Natalio, wielki pokłon w Twoja stronę!
    Perełka jest cudną chustą - jeszcze w życiu nie dotykałam czegoś tak milutkiego, miękkiego i lejącego.
    Gdybyś miała jakieś spore resztki materiału to ja poproszę na narzutkę do "sypialni"

    wrażenia z noszenia - Perła Style 70 % bambus, 30 % bawełna
    trzeba dobrze dociągnąć chustę aby nie sprężynowała podczas noszenia i nie powodowała powstawania luzów oraz aby się nie ślizgała; ładnie nosi 10-14 kilogramowców w plecaku prostym (niestety zakupiłam za krótką Perełke co by zawiązać plecak z krzyżem ), świetnie nosi na biodrze.
    węzeł należy do średnich choć jak się postarać to można ładny zgrabny węzełek otrzymać.
    bardzo przyjemny materiał, nie wrzyna się i nie ociera - super!

    efekt
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez YPSI ; 27-07-2009 o 13:49 Powód: doszczegółowienie o jaką Perełkę chodzi :)
    Monika, mama Franka (29.11.2006) i Małgosi (23.07.2008)

  16. #36
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    695

    Domyślnie

    Wszystko fajnie, tylko piszcie proszę, jaki skład macie tych perełek? Fakt - z opisów wynikałoby, że niezależnie od tego, o którym mowa, są super - jest 100% pozytywnych komentarzy - jednak chciałabym wiedzieć w szczególności jak jest z nośnością u tych z domieszką? Piszcie, plis...
    Ewa - mama Martyny (27.05.2008 r.), Jeremiego (26.06.2009 r.) i Konstantego (04.03.2012 r).

  17. #37
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ninuczka Zobacz posta
    Wszystko fajnie, tylko piszcie proszę, jaki skład macie tych perełek? Fakt - z opisów wynikałoby, że niezależnie od tego, o którym mowa, są super - jest 100% pozytywnych komentarzy - jednak chciałabym wiedzieć w szczególności jak jest z nośnością u tych z domieszką? Piszcie, plis...
    Popieram
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  18. #38
    Chustomanka Awatar Natalia
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Wszystkie dotychczasowe wypowiedzi dotyczą perełek bambus + bawełna. Bambus+len dopiero zaczyna wyjeżdżać.
    www.natibaby.pl - produkcja chust NATI, NATI Ring i in.


  19. #39
    Chustomanka Awatar Natalia
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Mam jedno ogłoszenie dotyczące pielęgnacji perełek. Stosowanie płynów do prania, a także prasowanie powoduje, że perełki robią się kocykowate. Ja swoją piorę w proszku Yelp i nie prasuję. Wtedy jest najfajniejsza.
    www.natibaby.pl - produkcja chust NATI, NATI Ring i in.


  20. #40
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    695

    Domyślnie

    Myślałam, że są też bez domieszek, tzn. z czystej bawełny
    Ewa - mama Martyny (27.05.2008 r.), Jeremiego (26.06.2009 r.) i Konstantego (04.03.2012 r).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •