Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31

Wątek: Pieluszki na Napy Opinie

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie Pieluszki na Napy Opinie

    Pytanie kieruję do osób lubiących pieluszki na napy. Chodzi też o pieluszki one size. Czy lubicie wszystkie pieluszki na napy? Czy macie ulubione? Czy pieluszki one size ładnie sie dopasowują w miarę jak dziecko rośnie? Nie zdarzyło wam się, że nie mogłyście pieluszki dopasować do dziecka?
    Wszelkie opinie mile widziane.


    Ostatnio edytowane przez yetta ; 07-07-2009 o 15:22
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  2. #2
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    a może byc pytanie do nielubiących też
    ja miałam jedynie wonderoosa na napy i szczerze powiedziawszy nie podszedł mi wcale właśnie ze względu na te nieszczęsne napy, których nie mogłam dopasować. Zawsze zostawała dziura z przodu (między pieluszką a brzuszkiem) i tak jakoś tego materiału przez te napy też dużo się robiło. Doszłam do wniosku, że nie umiem dobrze zapiąć tej pieluchy po prostu - bo przecież wszyscy tak chwalą tę pieluchę - i rozstałam się z nią
    poza tym zapinanie tych nap trochę długo trwa, nie wiem czy dałabym radę np w nocy przy płaczącym dziecku zapiąc taką pieluszkę
    zdecydowanie wolę rzepy
    to tyle od nielubiącej nap

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Od nielubiących opinie jak najbardziej.

    Ja mam wonderoosa i jestem zadowolona. Dopasowuje go do synka bez problemu. Ale nie wiem jakby było gdyby przyszło dopasować gdy był mniejszy. Dlatego mamy z kilkumiesięcznym stażem pieluszkowo-napowym mam nadzieję, że się znajdą.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  4. #4
    Chustomanka Awatar dagis
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    se
    Posty
    542

    Domyślnie

    ja lubie i napy i rzepy w sumie

    ogolnie zawsze doszukuje sie plusow we wszystkim - a kzady sposob zapinania ma jakies plusy w koncu

    wole jednak troche bardziej napy niz rzepy bo lepiej mi sie suszy takie pieluchy w suszarce

    problemow z dopasowaniem nie mam

    to chyba za konkretnie sie nie wypowiedzialam

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    ja jeszcze nie miałam do czynienia z pieluszkami one size, ale z pieluszkami na napy, owszem a konkretnie to IB i Fuzzi Bunz. Obie lubię, między innymi ze względu na napy, wszystko dobrze przylega, dobrze się zakłada. Rzepy też mogą być, chociaż w praniu je trzeba zabezpieczać, no i czasami parę razy poprawiam, zanim dobrze założę, więc chyba wolę napy.

  6. #6
    Chustomanka Awatar pasquda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    Ja na napy mialam:
    Wonderoos - i wlasnie mialam wrazenie, ze srednio sie dopasowywaly, totez dosc szybko sprzedalam
    Peti Dessous - bombowe, mialam jedna, to byla nasza pierwsza kieszonka i super sie sprawdzila, ale slyszalam, ze potrafia w nich napy odpasc, aczkolwiek nam sie to nie przytrafilo
    Eco Bubs - moje ulubione pieluszki, wprawdzie nie łan sajz, ale dośc sporo możiwosći regulacji mają, bardzo dobrze sie dopasowują
    Zakończyłyśmy cysianie w wieku okrągłych 4 lat
    M1 X 2007, M2 V 2016

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie

    sadze ze napy sie mniej zuzywaja niz rzepy, co za tymk idzie pieluszki sa bardziej trwale i wiecej pran (lub dzieci) wytrzymaja

    chce prfzez to powiedziec ze pieluszki na napy lepiej sie starzeja

  8. #8
    Chustomanka Awatar ko-zo
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany
    Posty
    946

    Domyślnie

    Ja miałam i mam sporo pieluszek na napy... Teraz właściwie jakieś nieliczne z rzepami mi pozostały.
    bardzo lubie i lubiłam PD choć nie zmniejszałam jej nigdy... więc nie wiem jak sie dopasowuje do malutkiego dziecka.
    Jak Danusia była malutka to używałyśmy BG. One są niby na rzepy ale regulacja wielkości jest na napy - i to jedyne pieluszki, które świetnie się zmiejszały. One miały trzy pary napów do regulacji przez co żadna dziura się nie robiła.
    Bardzo dobrze przemyślane są SWADDLEBEES formowane. Nadają się i dla niemowlaczka i dla mojej dwulatki. Ciekawie rozwiązany system nap.
    WOONEROS - nie bardzo przypadł nam do gustu. Za to wkładki rewelacyjne.
    Kompletna porażką była dla mnie baby kicks one size. Napy wypadają właściwie przy każdym użyciu. Dla mnie beznadziejna. Strach zapinać.
    Narazie tyle.
    Szymon 30.06.2006
    Danusia 20.08.2007
    Aniołek [*]
    Franek 28.02.2010
    Jadwisia 14.09.2012


    http://www.bachroczek.pl/

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    dziękuję dziewczyny za wszystkie opinie.

    gdzie podziewa się wielbiąca napy stokrotka.a ?
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    ja mam pieluszki tylko na napy, wszelkie rzepy zostały odprawione.

    Najmniejszych problemów nie mam z dopasowaniem
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar aliona
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    mieszkam w Łodzi, gdzie nawet bieganie psom szkodzi
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    ja miałam doczynienia z woonderosem i BG

    BG - niby one size ale raczej mały, jeśli ktoś ma duże dziecko, to raczej nie posłuży długo. mój młody goni siatkę centylową (zaczynaliśmy z wielo jak miał 6 miechów), a nie używałam w ogóle tych nap do zmiany rozmiaru.
    rzep w pasie o tyle jest fajną sprawą, że umożliwia uzyskanie absolutnie każdego obwodu. niestety rzep ma tę wadę, że chyba szybciej się zużywa.

    Woonderos - jak dla nie wcale nie taki wonder. Synu jest szczupły i muszę mocno kombinować żeby tak mu zapiąć tą pieluchę w pasie, coby nie wysikał się górą. z regulacji w pionie też nie korzystam, bo choć woonder większy od BG, to kiedy zmniejszyłam mu rozmiar, całokształt robił się bardzo niezgrabny. wyglądało to tak, jakby młody miał na pupie wielki balon, z którego uciekło powietrze.
    przynajmniej na naszej dupinie tak to wygląda.
    złotowłosa i trzy misie
    <3 <3 <3

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    hanti a jakie masz pieluszki na napy ?
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  13. #13
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    117

    Domyślnie

    A mnie z napami jakoś ciezko sie dogadac
    A juz jak sa 2 rzedy napek to tragedia. Choć nie powiem mam pieluszki na napki i je tez lubie.

    Chociaz mojej ukochanej blueberry delux nic nie przebije
    Mama Kasi i Kuby

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kwidzyn
    Posty
    20

    Domyślnie

    Pieluszki one size są bardzo wygodne w użyciu. Dobrze się formują, ładnie wyglądają pod ubraniem. Bardzo jesteśmy z mężem zadowoleni z wyboru. Pozdrawiam

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    A mogłybyście napisać z których pieluszek one size na napy jesteście zadowolone ?
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kwidzyn
    Posty
    20

    Domyślnie

    Przetestowaliśmy fashion baby.

  17. #17
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    117

    Domyślnie


    ja zadowolona jestem z IB i Wonderoos, moze być Baby Kangas. A ecobubs, PD i FB mi nie podeszły zupełnie, tam właśnie sa 2 rzedy.
    Mama Kasi i Kuby

  18. #18
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    ja zaczynałam od BG i wtedy wydawały mi sie cudem po pampkach, potem doszły Blueberry i BG miały lepszą regulację rozmiaru niż Blueberry.
    Później odkryłam napy i dostałam baby kangas i zanabyłm tiny tush i te mam do dziś i bardzo lubię. TT maja sporą regulację rozmiaru ale nie wiem jak się dopasowują do mniejszego dziecięcia.
    następnym odkryciem byly IB i te zostają u nas (mimo że ograniczyłam ostatnio ilość posiadaną)
    2 tygodnie temu poszyłam kieszonki na rzepy i rzepy wracają do łask. Faktem jest że rzepy muszę poprawiać nawet po kilka razy a w napach jak już wiem na które zapinać to świetnie sie dopasowują
    no i rzepy lubia podrapać nóżki ale to pewnie wina mojego nieudolnego szycia a nie rzepów samych w sobie

    podsumowując- nie ma ideału, każdy wybiera co mu pasuje ale obie formy są dla mnie dobrym rozwiązaniem
    Aś, Julek '08 i Alik '11

  19. #19
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    napy mają jeden podstawowy plus-nie wiem co trzeba zrobić pieluszce z napami,żeby wyglądała okropnie.
    pieluchy z rzepami dość często tak wyglądają,bo rzepy moga sie w praniu poodczepiać od siebie i pozaciagać wszystko dookoła.
    wszystkie moje napowe pieluchy maja ślady zużycia tylko na polarze (jesli jest),może to jest też kwestia osobistego dbania o pieluchy i otulacze,nie mam pojęcia.
    chwalone przez wszystkich otulacze imse wimse przegrywają w przedbiegach z otulaczami na napy,zresztą jak otulacz za prawie 50 złotych może nie mieć rzepów ochronnych do prania?
    często też przepieram kieszonki czy otulacze w rękach i napy ułatwiają to bardzo,przy rzepach trzeba uważać na ww. zaciągnięcia.
    oczywiście łatwiej jest pieluchę na rzepy dopasować, ale jesli komuś dopasowywanie pieluchy na napy nigdy nie sprawiło trudności to nie jest to jakis poważny plus.
    minusem napów jest czas zapinania gdy dziecko ma tendencje do bycia niecierpliwym,ewentualnie zmiana pieluchy w nocy,gdy ledwo widzimy na oczy.
    pieluchy one size wg. mnie nigdy nie bedą lepsze od pieluch rozmiarowych niezaleznie czy maja rzepy czy napy, ale finansowo na pewno wygrywają.
    no i jesli kupuję już uzywane pieluchy z rzepami to zawsze biore pod uwagę fakt,że te rzepy niezaleznie od czasu uzywania przez poprzednią właścicielkę nie będą w dobrym stanie (naturalnie moim zdaniem)

  20. #20
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    Używam BG i Wonderoosów, więc one-sizy. Mi się podobają i na rzepy i na napy. Tyle, że BG na mojego wtedy 2-latka stały się w pewnym momencie za małe. Teraz już jest odpieluszony , ale pieluchy, które mi zostały po nim stosuję na mojej 3-miesięcznej córci. Szczerze mówiąć, ja zmniejszałam pieluchy tylko przez pierwszy miesiąc, a potem dużo lepiej podpasowało mi nie spinanie na mniejszy rozmiar. Po prostu biorę więcej na plecki i dzięki temu jakoś lepiej mi się dopasowuje i więcej chłonie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •