Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 71

Wątek: papierki

  1. #1
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie papierki

    dziewczyny mam pytanie - czy takie papierki z rolki (czyli dla piersiowych maluchow) tez mozna prac jak sa tylko zasikane? bo wlasnie przyszly dwie rolki i one jakies takie delikatne mi sie wydaja. a ja nie chcialabym miec calego prania w kawaleczkach papierka....
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    bo papierki to z tego co wiem to się wyrzuca

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,289

    Domyślnie

    Można. Nie wiem w sumie, czy to nie od marki zależy, ja mam papierki z imse vimse i jak na razie jeden papierek przetrwał mi dwa prania (wirowanie 1000 obrotów, więc zbyt delikatna dla niego nie byłam ) i wydaje się całkiem solidny jeszcze
    2007, 2009, 2016

  4. #4
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    u nas papierki z rolki popolini wytrzymywały i po 3 prania.
    jesli jest napisane że można prac, to spróbuj i zobacz co sie stanie.

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    można, ale namocz po prostu w wodzie i zobacz co się będzie działo
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  6. #6
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annamamaalexa
    można, ale namocz po prostu w wodzie i zobacz co się będzie działo
    no taaak, na najprostsze rozwiazanie zawsze najtrudniej wpasc... powinnam pogratulowac sobie inteligencji
    dzieki wielkie!
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #7
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annamamaalexa
    można, ale namocz po prostu w wodzie i zobacz co się będzie działo
    no taaak, na najprostsze rozwiazanie zawsze najtrudniej wpasc... powinnam pogratulowac sobie inteligencji
    dzieki wielkie!
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #8
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    papierek sie moczy....

    a ja mam jeszcze jedno pytanie, ktore mi wlasnie przyszlo do glowy. jak to jest z papierkami w pieluchach typu kieszonka? bo taka pielucha trzyma wilgoc w srodku, nie przepuszcza jej do srodka. a jak dziecko zasika papierek to on sie robi mokry. wiec pupa dziecka ma automatycznie kontakt z moczem, co nie jest dla niej najlepsze... a kieszonki sa polecane na noc czy wyjscia, wtedy kiedy nie ma mozliwosci przebrania dziecka od razu w nowa pieluche po kazdym siknieciu. wiec dawac papierek do takiej czy nie? a moze to jakos inaczej dziala - no wlasnie - jak?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    695

    Domyślnie

    A ja mam taką prośbę odnośnie papierków. Czy któraś mama spec mógłaby napisać przykładowo jakich firm są papierki i które są według niej najlepsze?

    Mnie też zastanwia to samo co Mame_Frania (niestety nie widzialam takiego papierka na oczy ), czy włożenie go do pieluchy nie ma jakiegoś przełożenia na jej chłonność, a tym samym zawilgocenie skóry dziecka?

    Papierki chce zakupić, bo niestety czasem mamy wpadki
    Moje stwory dwa: Marelek 07.2007 i Pepelek 06.2009

  10. #10
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    papierek wymoczony, wyprany i odwirowany przezyl, wiec bedziemy prac dalej...

    Cytat Zamieszczone przez slawka
    A ja mam taką prośbę odnośnie papierków. Czy któraś mama spec mógłaby napisać przykładowo jakich firm są papierki i które są według niej najlepsze?

    ja wiem, ze sa popolino, imse wimse, ja mam w rolce (dla piersiowych dzieci) jakis angielski paptent (little green).

    Mnie też zastanwia to samo co Mame_Frania (niestety nie widzialam takiego papierka na oczy ), czy włożenie go do pieluchy nie ma jakiegoś przełożenia na jej chłonność, a tym samym zawilgocenie skóry dziecka?
    wczoraj pierwszy raz mlody spal w bumgenius, papierek wlozylam, rano skora sucha byla (papierek tez), wiec chyba jest ok. dzisiaj bedziemy probowac to samo tylko z p'tits dessous...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    papierki mają to do siebie, że przepuszczają wilgoć do środka, nie zatrzymują jej. papierki w kieszonkach stosuje się jak najbardziej. nie ma jakichś szczególnych różnic w jakości poszczególnych firm. różnią się natomiast rozmiarem listków. jeśli listek jest zbyt duży, można go ciąć na pół.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  12. #12
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz

    ja tne na pol, bo moje straszliwie wielkie sa, nawet na cztery czesci by sie pewnie dalo...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #13
    Chustomanka Awatar swebe
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    ochota
    Posty
    532

    Domyślnie

    a mi jakos ten papierek(z pieluszkarni) mokry sie wydaje i strasznie do skory sie przykleja. nie wiem czy wkladac ale strach mi myslec co bede musiala zrobic z pieluszk apelna nie tylko siuskow wiec na razie wkladam. moze zmieniac go czesciej niz sama pieluszke?
    -----Helena 10 12 2007-----

  14. #14
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    wg mnie papierki się różnie zachowują zależnie od typu pieluszki na jaką są położone. im bardziej chłonne podłoże, tym będą suchsze.
    faktycznie, nawet przy kieszonce nieco więcej wilgoci ma kontakt ze skórą dziecka niż bez papierka. przy formowanych - bez znaczenia. i tak jest mokro

    nie ma rozwiązań idealnych. dla mnie ważne w ich używaniu było to, że nie musiałam czyścić pieluch przed praniem i przechowywać zupełnie mokrych.

    do tetry wg mnie rozwiązanie jest genialne - mokro jest i tak a czyszczenie tetry to chyba najgorsze, co mogę sobie wyobrazić w temacie pieluchowym.

    rodzaje - miałam 2 rolki wkładek jednorazowych z popolini i nie mam do nich zastrzeżeń. teraz mam pudełko z wiskozowymi, ale nawet nie rozpakowałam....

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    695

    Domyślnie

    Ja zamówiłam jedno wizkozowe. Zobaczymy jak się sprawdzą. Na razie nie mieliśmy wpadki z kieszonką, ale na razie operujemy zbyt małą ich ilością.
    Moje stwory dwa: Marelek 07.2007 i Pepelek 06.2009

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    695

    Domyślnie

    Eee... dostałam swoje papierki. Chyba przesadziłam, bo zamówiłam dwa pudełka Zanim je dostałam do ręki nabrałam wyobrażenia, że się je przykleja i są one takie malutkie (proszę nie krzyczeć na mnie za ignorancje ), a tu guzik z pętęlką. Jakby ktoś był chętny na jedno pudełko wizkozowych to mogę odsprzedać.....
    Moje stwory dwa: Marelek 07.2007 i Pepelek 06.2009

  17. #17
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Slawka, ja dopiero wczoraj rozpoczęłam pudełko tych wiskozowych, bo magdalenka ma biegunkę i nie nadążam z łapaniem w miseczkę.
    i one są WIELKIE
    zaraz biorę nożyczki i będę przecinać na pół, jak nie na 3
    te z rolki celulozowe miały nieco rozsądniejszy wymiar.
    a 100 sztuk (a raczej 200 jak poprzecinam) starczy na naprawdę długo, tym bardziej, że nie wszystkie od razu się wyrzuca.

  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    695

    Domyślnie

    No właśnie. Papierki są wielkie i to jedno pudełko starczy mi na długo. Wkładki chce stosować jak niespodzianka długo się nie będzie pojawiała, albo Marek nie będzie chciał współpracować z miseczką (jak na razie jest bez zarzutu, nawet ostatnio nicpoń o 8 rano obudził mnie chrząkaniem na eeee

    Mamy już nasze pieluchy wielorazowe w dużej ilości, więc będzie do czego wkladać papierki czasem

    A Magdalence brzuszek to tak po jakimś jedzonku szaleje? Może marchewka by pomogła, chyba że to sprawa bardziej złożona.....
    Moje stwory dwa: Marelek 07.2007 i Pepelek 06.2009

  19. #19
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie

    Dopiero teraz przegladnelam ten watek....
    Ja mam wkladki do pieluszek-czyli takie papierki z BABY ONO,niewiedzialm wczesniej ze sa innych firm,nie mam do czego ich porownac wiec jestem z nich zadowolona
    Tez udalo mi sie je wyprac-przez przypadek i nadaja sie pozniej jeszcze do wykorzystania.

    Placilam za 110szt-8,50 ,nie sa duze

  20. #20
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    scharon, a masz na opakowaniu napisane, że są biodegradowalne?
    te z popolini, imse vimse etc rozkładają się i nie stają się śmieciem stałym po wrzuceniu do kanalizacji.

    aspekt użytkowy jedno, a ekologiczny - drugie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •