Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Wątek: Co pomiędzy chustą a ergonomikiem? Dla półroczniaka sporego

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar MiodowaKropelka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Głogów
    Posty
    3,793

    Domyślnie Co pomiędzy chustą a ergonomikiem? Dla półroczniaka sporego

    Zamówiłam storchenwiege używane. Zobaczymy
    Ostatnio edytowane przez MiodowaKropelka ; 24-02-2019 o 23:03

  2. #2
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    46

    Domyślnie

    Miodowa Kropelko, pozwolę sobie podpiąć się do wątku.

    Nasza córka (6mcy, nie siada sama) ma chustowy bunt od dwóch miesięcy. Niestety, przez wiele tygodni szukaliśmy sprawcy alergii pokarmowej i chyba chusta kojarzy jej się z bólem...
    Na co dzień mamy wózek, ale zbliża się długa podróż (pociąg, metro, samolot, autobus) i nie możemy go ze sobą wziąć...

    Wiem, że to za wcześnie na nosidło, ale chyba mie mamy wyjścia.

    Po długich poszukiwaniach, znalazłam nosidło Storchenwiege. Chyba najbardziej polecane dla maluchów. Co myślicie? Biję się z myślami, bo mała jeszcze nie siedzi(nie sadzamy jej) o samodzielnym siadaniu nie wspomnę.

    Edit. może macie inne rozwiązania?

  3. #3
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    A didytie?


  4. #4
    Chusteryczka Awatar Gabriela1999
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    2,487

    Domyślnie

    A Lenny up?

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Mirabelko - nie jestem fizjoterapeutą ani doradcą, jakby taka osoba się wypowiedziała, byłoby lepiej - według mnie nie zrobisz jej krzywdy. Kiedyś byłam u fizjoterapeutki z wtedy (jeśli dobrze pamiętam) niesiedzącym dzieckiem, obeznanej z chustami i (nie widząc naszego wiązania) sugerowała nam noszenie w nosidle, a nie w chuście. Myślę, że często ludzie nosząc w źle zawiązanych chustach mogą zrobić dziecku większą krzywdę, niż dobrze dobrane i odpowiednio założone nosidło, a storchenwiege chyba jeszcze powinno fajnie otulać. Zwłaszcza, że mówimy o półtoraroczniaku, a nie o noworodku.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #6
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,437

    Domyślnie

    Ja jeszcze bym poleciła Wrap Tai Lenny Lamb http://www.chusty.info/forum/showthr...61#post3522861 , fajnie się dociąga, otula dziecko, można wywinąć pasy na ramieniu jak przy kangurku.
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    46

    Domyślnie

    Szybkie jesteście 🙂

    Lenny up wydaje mi się jeszcze niezbyt dostosowane do pleców naszego malucha.

    Odkrywam wrap tai, ale zastanawiam sie, czy będzie nam znim wygodnie motajàc np. po toalecie, na ulicy czy w samolocie. Te ogony są takie długie!
    Storche wydaje mi się prostsze w obsłudze. I szybsze do założenia przy zbuntowanym dziecku...
    Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Mam wyrzuty sumienia, że córka za mała, chciałabym wybrać coś, co najlepiej ją otuli.

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    46

    Domyślnie

    Hmm.. Nie mogę edytować postu wyżej, wyskakuje mi jakiś błąd...

    Doczytałam, że Lenny up jest też dla maleństw, ale jestem troche sceptycznie nastawiona do takich nosideł

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,857

    Domyślnie

    Polecam wrap tai lenny lamb
    Dobrze stabilizuje pozycjÄ™ dziecka, otula jak chusta i jest bardzo wygodne.
    Jakby co, będę wystawiać na sprzedaż swoje, tylko nie mogę się zebrać, żeby zdjęcia zrobić.
    Kornelka 25.03.2015, Józio 16.09.2017

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar MiodowaKropelka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Głogów
    Posty
    3,793

    Domyślnie

    Ja zasugerowalam się artykułami Patrycji na jej blogu chustodzieciaki
    Wybralam storchenwiege, myślę że dobrą opcją jest też fidella, akurat nowa za droga dla mnie, używane i nowe w promo na limango widzialam tylko rozmiar baby.
    W storczu wiazesz pasy naramienne pod pupcia jak w mt, fidella jest klamrowa ale ma tez do wyboru klamerki niżej, zeby nie spłaszczyć pleckow u mlodszych dzieci.
    Kavka ma też tę opcję. Czyli dwie pary klamerek, na wysokosci plecków i przy pasie biodrowym.
    Jesli masz czas przed podróżą, zamów moze z wypożyczalni i zobacz co Wam podpasuje albo w ogole wypożycz na wyjazd jeśli chcesz się wstrzymac z zakupem.
    Jestem zapisana na testy nosidla 3w1 Hanimatula. Tam tez można wpinac klamry przy pasie biodrowym, mozna go tez wyjac i nosic jak onbuhimo albo z wywijanym pasem biodrowym (jak coccolare, o ktorym tez same peany czytam jak dotąd) Na jedno albo drugie sie skuszę. Hanimatula kusi, bo w cenie jest i podwijany pas i usztywniany gdyby mialo to ciężar lepiej rozkladac. Ale w ciemno zamawiać nie będę bez mierzenia, nie mialam jeszcze klamrowego i nie wiem czy mi będzie wygodnie a koszt spory. Coccolare do 200 można nawet kupic, więc mam nad czym myslec.
    Ignas w tej chwili spi w storchenwiege naszym. Jedyne co, to kolor na zywo okazal sie bardziej morski niz niebieski i średnio mi pasuje do ubrań mam tez wrazenie, ze 9kg czuję dość już...jestem ciekawa porownania z masywniejszym nosidlem.
    Igi ma pół roku, nie siedzi nie siada wczesniej nosilam go sporadycznie w marsupi.

    Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez MiodowaKropelka ; 20-03-2019 o 12:55

    Marta, mama Ani (06.2012) , Ambrożego (11.2014) oraz Ignasia (09.2018)


  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    46

    Domyślnie

    AlicjaR, chętnie zobaczę Twoje nosidło. Nie ciągną Ci się te ogony? Da się to szybko zamotać przy zbuntowanym dziecku?

    Miodowa Kropelko, dziękuję Ci bardzo za zdjęcia i recenzję
    Mieszkamy za granicą, więc niestety nie mamy możliwości testów... Fajnie Twoj synek wygląda w tym nosidle. Jego rówieśnica ma dwa kilo mniej, więc trochę chyba ją będę mogła ponosić w mniej pancernym nosidle.

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,857

    Domyślnie

    Takie mam:
    https://pl.lennylamb.com/products/sh...C5%81ka-iluzja

    tylko ja mam baby rozmiar, nie toddler ofc
    Pamiętam, że miałam taką myśl, żeby ciachać trochę te ogony od biodrowego, ale ostatecznie zrezygnowałam, bo nie przeszkadzały, a pomyślałam, że z obciętymi będzie trudniej sprzedać. Jak jesteś szczupła, to będą się trochę majtać, ale to nie przeszkadza. Zawsze można je trochę skrócić jakby co.
    Kornelka 25.03.2015, Józio 16.09.2017

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    46

    Domyślnie

    A jak z motaniem wierzgającego malucha? My jeszcze przez parę miesięcy się na rozmiar baby będziemy łapały.

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,857

    Domyślnie

    Na pewno łatwiej wiercipiętę opanować w wrap taiu niż w chuście
    Ja nie miałam problemu, ale ja w ogóle nigdy klamrowego nosidła nie miałam (tylko onbu), zawsze wolałam hybrydę.
    Kornelka 25.03.2015, Józio 16.09.2017

  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Mi mowiono ze wrap tai nie nadaje sie dla dziecka niesiedzacego. Owszem, mozna tymi pasami otulic malucha co daje wieksza stabilizacje boczna, ale dociskamy przy tym miednice do noszacego, powodujac wyprost kregoslupa.
    Teraz jest wiele nosidelek regulowanych, ktorych producenci polecaja od urodzenia. Mysle ze nosidlo typu lennygo, kavka multiage, tula freetogrow da sie dobrze dopasowac do mniejszego dziecka. Majac w planach podroz tez bym wybrala nosidelko

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    1,725

    Domyślnie

    Jest jeszcze hybryda storchenwiege. Na zamotani.pl jest recenzja. Można w niej regulować wysokość i szerokość i pupka wpada jak w kangurku. Bardzo ją lubię, choć dla mnie jest za szeroka i zawsze trochę mi opadała.
    Edit: dopiero teraz zobaczyłam post MiodowejKropelki. To chyba o tym nosidle pisałam. Czy to edycja z 2015?
    Mirabelko, gdzie mieszkacie?
    Ostatnio edytowane przez olsenna ; 20-03-2019 o 23:05

  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    46

    Domyślnie

    Dziękuję amefo za poradę! Rozmawialiśmy z mężem i raczej wybierzemy storche, żeby było łatwiej i szybciej. Dorzuciłaś dodatkowy argument.

    Olsenna, czy ta hybryda, to to samo, co nosidło Miodowej Kropelki? Trochę się pogubiłam, bo myślałam, że mają tylko dwa modele- ten i mai tai.
    Olsenno, jestem we Francji

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar MiodowaKropelka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Głogów
    Posty
    3,793

    Domyślnie

    storchenwiege to hybryda bo pasy naramienne sa wiazane jak w meitai a biodrowy zapinany na klamre.

    wrap tai to taki mei tai dla mnie tylko pasy ma jak doszyte poly chusty do gotowego panelu

    tak, mam wersje po 2015 z regulacja pod kapturkiem

    Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

    Marta, mama Ani (06.2012) , Ambrożego (11.2014) oraz Ignasia (09.2018)


  19. #19
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    46

    Domyślnie

    Decyzja zapadla! Kupujemy używanego Storchenwiege na podróż. Potem sobie grzecznie w szafie poczeka, aż córa zacznie siadać. Dziękuję za wszystkie porady!

  20. #20
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,437

    Domyślnie

    Swego czasu też myślałam o storczu.
    Daj znać jak się wam sprawił
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

Podobne wÄ…tki

  1. Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 18:04
  2. Demotywator z ergonomikiem i jego komentarze
    Przez sabcia w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 14:02
  3. pierwsza chusta dla sporego dziecka
    Przez megan w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 12:27
  4. Pomocy z ergonomikiem.
    Przez tulipowna w dziale ChustowiÄ…zanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 18:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •