Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33

Wątek: Nosidło czy chusta (i jaka)?

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar MiodowaKropelka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Głogów
    Posty
    3,793

    Domyślnie

    chyba M to 4.6 ale warto sprawdzic w ich tabelce. Pierwsza chustę bralam taka jako rzekomo uniwersalny rozmiar ale byla za długa.Mam 170cm rozmiar M 36/38 i 4.2 jest optymalna dla mnie. Z 3.8 tez kieszonke udalo mi się, ale węzeł na końcówkach

    Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

    Marta, mama Ani (06.2012) , Ambrożego (11.2014) oraz Ignasia (09.2018)


  2. #22
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tak, M to 4.6 m.
    Dziewczyny a ile czasu na początku zajmowało Wam motanie?

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar MiodowaKropelka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Głogów
    Posty
    3,793

    Domyślnie

    Nie pamiętam, bo to bylo ponad 4 lata temu. Z Drugim, bo przy Pierworodnej się zniechęciłam, tylko kolkowa niestety mialam i to lniana potem od razu mt.
    kieszonka na początku na pewno kilka minut mi zajmowala z dociaganiem i ogladaniem w lustrze

  4. #24
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Caitlyn Zobacz posta
    Tak, M to 4.6 m.
    Dziewczyny a ile czasu na początku zajmowało Wam motanie?
    w sensie od momentu zaczecia do uzyskania dziecka bez zwisu, przekrzywu i z nozkami w miare rowno i w zabke? oj dlugo najwazniejsze to probowac i sie nie zrazac. ja dodatkowo zaczynalam od hoppediza, ktorego nadal wielbie, ale to dluga szmata, cieta ze sporym zapasem. wiec moja 6 to byl naprawde dluuugi kawal materialu. skonczylo sie tak, ze jak sie juz nauczylam, to najstarszy sie zrobil bezwozkowowy w 99%, sredni w 100, a najmlodszego czasem w pracy wkladam jak akurat jest miejsce w podwojnym wozku, sama wozka w ogole nie uzywam.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #25
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,437

    Domyślnie

    Na początku w 4,6 dłuuuuugo, bo się plątała i mnie do szału doprowadzała Po zakupie krótszej i przyjemniejszej juz lepiej było, ale nie zmienia to faktu, że na początku z kilkanaście minut jak nie lepiej. Pies już zapomniał, że na spacer się szykowaliśmy Pełen entuzjazmu na początku, po czasie się kład i dalej szedł spać
    No i wiadomo, że raz szło lepiej a były takie dni, że za nic nie chciała się zamotać, a to dziecko nie współpracowało, a to chusta, nic nie szło.


    a, no i my kangura.
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  6. #26
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    A ja się nauczyłam szybko, zupełnie sama (na początku kieszonki). A jak już opanowałam własne tricki i miałam odpowiednie chusty do swoich ulubionych wiązań (bo np kangurek nie we wszystkich łatwo się motał), wiązanie zajmowało mi naprawdę chwilę
    Ostatnio edytowane przez zulam ; 19-03-2019 o 13:56


  7. #27
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    .
    Posty
    4,759

    Domyślnie

    Nie wiem czy ktoś już tu pisał o marsupi?. ja przy aktualnym niemowlaku zrezygnowałam z chusty i używałam nosidełka marsupi- miękkie, dedykowane już noworodkom. Wiem, ze opinie są różne, że nawet najlepsze nosidło to dla dziecka siedzącego, ale w czymś nosić musiałam, a chusta u nas odpadała tym razem (silny refluks, motanie trwało za długo, rozwiązywanie również w razie wymiotów). Żałuję, że trafiłam na nie dopiero jak młoda miała ok 3 miesięcy bo przez ten czas się męczyłam nosząc ją na rękach i jednocześnie ogarniając wszystko jedną ręką.
    http://edu-mata.blogspot.com/
    https://www.facebook.com/EduMatablogspotcom/
    Syn Pierwszy - 06.2007 r.
    Syn Drugi - 10.2008 r.
    Córka Pierwsza - 03.2014 r.
    Córka Druga - 04.2018

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar MiodowaKropelka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Głogów
    Posty
    3,793

    Domyślnie

    tak, ja uzywalam tez marsupi. Teraz juz wystawione na sprzedaż ono jest malutkie, panel na dole 25cm. Polroczniak jeszcze ok, żabka jest. Ale ewidentnie to rozmiar dla niesiadajacych niemowląt.

    Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

    Marta, mama Ani (06.2012) , Ambrożego (11.2014) oraz Ignasia (09.2018)


  9. #29
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Tez uzywalam marsupi. Przy trzecim i zaluje, ze wczesniej nie znalam. Jak mielismy bunty chustowe ze starszakami albo cos na szybko potrzebowalam to uzywalam bondolino. Marsupi najlepsze dla malutkow imo.

    Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #30
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zulam Zobacz posta
    A ja się nauczyłam szybko, zupełnie sama (na początku kieszonki). A jak już opanowałam własne tricki i miałam odpowiednie chusty do swoich ulubionych wiązań (bo np kangurek nie we wszystkich łatwo się motał), wiązanie zajmowało mi naprawdę chwilę
    ano właśnie, odpowiednia chusta czyli dla każdego co innego. U mnie też zmiana chusty dużo dała, od razu kangurek szybciej i lepiej mi zaczął wychodzić

    Kurcze, jakoś nosidła dla noworodka i nie siedzącego brzdąca do mnie nie przemawiają :/
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  11. #31
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eM. Zobacz posta
    ano właśnie, odpowiednia chusta czyli dla każdego co innego. U mnie też zmiana chusty dużo dała, od razu kangurek szybciej i lepiej mi zaczął wychodzić

    Kurcze, jakoś nosidła dla noworodka i nie siedzącego brzdąca do mnie nie przemawiają :/
    imo czasem lepsze porzadne, dobrze dobrane i zawiazane nosidlo (dla niesiedzacego, nie noworodka) niz zle zawiazana chusta (nie pisze o jednostkowym zlym wiazaniu, ale to co czasem widze tutaj na ulicach (zwlaszcza elastyki) wola o pomste do nieba...)
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #32
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    imo czasem lepsze porzadne, dobrze dobrane i zawiazane nosidlo (dla niesiedzacego, nie noworodka) niz zle zawiazana chusta (nie pisze o jednostkowym zlym wiazaniu, ale to co czasem widze tutaj na ulicach (zwlaszcza elastyki) wola o pomste do nieba...)
    może i masz rację - no własnie, bo z tym nosidłem to jest tak, że też trzeba dobrze zawiązać i wszystko podociągać.
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  13. #33
    Chustoholiczka Awatar MiodowaKropelka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Głogów
    Posty
    3,793

    Domyślnie

    Dodam jeszcze jeden aspekt-należę do osób, które nie lubią widowni przy motaniu...Dlatego na krótkie wyjścia typu odebrać dzieci, wyskoczyć po chleb, do przychodni, czy na imprezie rodzinnej - wolalam marsupi. Teraz mam storchenwiege, uważam że regulacja i panel chustowy lepsze dla niesiadajacego niz marsupi, choć nadal to nosidlo...ale chusty uzywam tylko po domu. Mąż nie umie, ale nosidlo zapnie. Tez jakis plus.

    Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

    Marta, mama Ani (06.2012) , Ambrożego (11.2014) oraz Ignasia (09.2018)


Podobne wątki

  1. Nosidło czy chusta
    Przez Bondziola w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-08-2016, 21:31
  2. Nosidło czy chusta w ciąży?
    Przez Olapio w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 17:05
  3. Nosidło górskie a chusta
    Przez Vivid w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 14:33
  4. jaka to chusta??
    Przez aniac1 w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 16:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •