Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33

Wątek: Nosidło czy chusta (i jaka)?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    5

    Domyślnie Nosidło czy chusta (i jaka)?

    Witajcie Jestem nowa i nie mam pojęcia czy w dobrym miejscu zakładam ten wątek.

    Jestem mamą dwóch synków, między nimi są dokładnie 28 miesięcy różnicy. Mikołaj ma 2 lata i 4 miesiące (waga prawie 14 kg), a Kacper ma 2,5 tygodnia (i waży 3,7 kg). Przy Mikołaju zgubiłam się w gąszczu informacji o chustonoszeniu i się nie "odważyłam" chociaż spróbować czego żałuję. A teraz z racji dwójki dzieci czuję, że to jest dobry moment by zacząć. Czym bardziej, że starszy potrzebuje teraz więcej uwagi niż wcześniej, młodszy karmiony piersią na żądanie również dużo uwagi potrzebuje i chciałabym to ze sobą pogodzić.


    Na początku myślałam o zakupie nosidła Close Caboo, ale spotkałam się z różnymi opiniami - jedne mówią o tym, że można w nim już noworodka nosić, a inne, że mimo wszystko dopiero siedzące dziecko może w jakimkolwiek nosidle przebywać. I nie wiem sama już co o tym myśleć...
    Waham się też nad chustą kółkową. Ale ile w takiej chuście maksymalnie noworodek może przebywać? Szybkie i krótkie przemieszczanie się wiem, że jest ok, a co z 0.5 h spacerami (lub i dłuższymi)? Czy lepsze do tego byłoby nosidło Close Caboo czy chusta kółkowa?

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    Nosidła, nawet te zachwalane przez producenta jako dobre dla noworodka, są odpowiednie dopiero dla siedzących dzieci. Możesz kupić do noszenia starszaka jeśli jeszcze sporo bierzesz go na ręce. Maluchowi tylko chusta, można motać i w długą i w kółkowa ale trzeba to robić poprawnie, ktoś Cię musi nauczyć. To nie takie straszne, ogarniesz! Ja dziękuję losowi że dał mi poznać chusty, bo bez tego chyba bym zginęła przy moim wymagajacym, jęczącym synku. Możesz popróbować pożyczyć gdzieś i chustę i nosidło - od osoby prywatnej albo z biblioteki chustowej. Nie wiem, gdzie mieszkasz, jak w wiekszym mieście to na pewno coś Ci znajdziemy. Jak nie w mieście, to z pomocą chustoświrek też pewnie Napisz gdzie mieszkasz, może jest doradca noszenia w okolicy i Ci pomoże, pokaże jaka milutka w dotyku i łatwa w motaniu ma być chusta dla Was
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

  3. #3
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Kółkowa wydaje się być łatwa w użyciu a wcale taka nie jest dla początkujących. Close Caboo wygląda podobnie do Didytai a o ile pamiętam (niech mnie ktoś poprawi) można w nim nosić maluszka. Różni się materiałem, ale o ile w chuście ma on duże znaczenie i jego praca powoduje dobre dopasowanie chusty to w tego rodzaju nosidle nie wiem, czy ma aż takie znaczenie. Alternatywą jest chusta elastyczna albo zwykła, wcale nie taka trudna jak się nauczysz choćby jednego wiązania dobrze.
    Skad jesteś?


  4. #4
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Witaj Caitlyn fajnie, że jesteś i że chcesz nosić

    zulam - to chyba nie jest podobne do didytai, ale jest rodzajem zszytej na stałe elastycznej.
    Chusty elastyczne są raczej w odwrocie - nie podtrzymują tak świetnie jak tkane. Ze swojego doświadczenia mamy dwójki z małą różnicą poleciłabym chustę tkaną, bo można w niej nosić w zależności od potrzeb - malutka albo starszaka jak się zmęczy, potrzebuje więcej bliskości, trochę zazdrosny o mamę. Świetne jest noszenie (zwłaszcza tego starszego) na plecach - wydaje się trudne, z czasem przychodzi dość łatwo. Tak czy owak warto spotkać kogoś noszącego, najlepiej wyszkolonego w uczeniu doradcę.

    Alternatywą są nosidła dostosowane do maluchów - chyba didytai zbierał dobre opinie, jakoś tam można go powiększyć - może i starszaka da się radę w nim ponieść? Nie miałam sama.

    Może komuś uda sie wrzucić linki do dawniejszych wątków o nosidlach dla małych niemowląt i rosnących.

    Powodzenia!
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki! Ja jestem z miejscowości Grodków (opolskie), malutka miejscowość i niestety nie ma tu takich wypożyczalni. A doradca chustowy jest konieczny? Nie dałabym rady sama się nauczyć motania? Co do chust elastycznych i tkanych to przeraża mnie trochę czas ich motania oraz to czy zapamiętam te wszystkie kroczki po kolei

  6. #6
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Dałabyś radę spokojnie, internet łaskawy jest teraz


  7. #7
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    warto spotkać, to nie znaczy, że koniecznie trzeba
    istnieje coś takiego, jak pamięć rąk, wiązanie szybko wchodzi w nawyk - jak pisze zulam - kilka razy powtórzyć z filmikiem, popatrzeć w lustrze, możesz wklejać tu zdjęcia i będziemy z dziewczynami pisać czy dobrze, czy warto coś poprawić.

    Na początek najprostsza jest kieszonka.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Ja polecam poćwiczyć ruchy na lalce, żeby potem ręce "pamiętały" co następne, jaki kolejny ruch. Ja uczyłam się z kanału youtube wrapyouinlove, doradcy nie mieli zastrzeżeń do efektów nauki

    Wysłane z mojego SCL-L21 przy użyciu Tapatalka
    01.2014 G., 03.2016 L.

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Doradca jest dobrem luksusowym, ja nauczyłam się wiązać kiesoznkę z pierwszej chusty na pluszowym niebieskim słoniu z RFN)

    Powodzenia!

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    Da się z internetu, sama tak zaczynałam, warto żeby ktoś Ci ocenił dał kilka rad, ale to możesz wysłać zdjęcia jak już uznasz że w miarę dobrze zamotane. Generalnie chusta długa tkanka jest dla mnie i dla wielu osób prostsza i bardziej przydatna niż kółkowa

    Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

  11. #11

    Domyślnie

    Hej Caitlyn, przejezdzam czesto przez Grodkow, tzn. nie az tak czesto, ale znam bardzo dobrze bo jest charakterystyczna miejscowiscia na trasie do Opola

    Co do chust, to bede szczera, dopiero jak mi kolezanka pokazala co i jak i jak dociagac przede wsztstkim, to zalapalam kieszonke (fakt, ze wczesniej nie wiedzialam jakie wiazanie mam stosowac, a synka mialam dosc glosnego podczas wiazania ), ale tak jak dziewczyny pisza-sprobuj z neta, ja sie tak nauczylam kangurka, i niedawno bylam w Lublincu na otwartym spotkaniu z doradca i tylko kilka drobnych uwag miala do mojego wiazania, wiec ok. Kolkowa niby latwa, szybka i przyjemna, ale ja malo korzystalam z synem, a teraz z corka ani razu i chce wlasnie sprzedac. Rzeczywiscie maluch szybko rosnie i im ciezszy, tym bardziej czuc to obciazenie tylko na jedna strone.
    Z nosidel dla malutkich dziecu, to jeszcze bondolino ma niby od urodzenia i takie nosidlo wlasnie mam. Fakt, jest inneniz standardowe, ale poki corka lubi chuste, to korzystam. Syn ok 4 miesiaca zupelnie przestal chciec sie chustowac, wuec nosilam go na rekach (niestety). I jak mial ok.6 miesiecy to go wsadzilam w tule. To bylo jak wybawienie. Nie siedzial jeszcze wtedt, ale bylo to mniejsze zlo od noszenia na rekach.
    Jak zaczniesz nosic, to przede wsztstkim nie zniechecaj sie, jezeli na poczatku dziecko sprawia wrazenie, ze dzieje mu sie krzywda. Syn na prawde bardzo plakal, wiec czesto chustowalam go przy najglosniejszej mocy suszarki, bo wiedzialam, ze jak sie uspokoi i usnie to bedzie mu blogo i bedzie spal dluuuugo

    Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

  12. #12
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    Witaj Caitlyn,
    Jeśli byś chciała się spotkać z doradcą, to jest np. w Kędzierzynie-Koźle, w Opolu chyba też.
    Generalnie da się nauczyć z netu, ale doradca od razu wskaże nad czym należy pracować albo co poprawić, bo tego nie zawsze się wylapie. Choć wiadomo, ćwiczenia i odpowiednia korekcja (np po pokazaniu zdjęć) czynią mistrza

    Sent from my K6000 Plus using Tapatalk

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny Znalazłam kilku doradców z dojazdem do domu, także rozważę ich jeszcze. ale spróbuję najpierw sama.

    Postanowione, kupuję chustę na pewno! O nosidle pomyślę za jakieś pół roku A teraz powiedzcie mi czym się sugerować przy zakupie chusty? Wolałabym kupić nową (nie ufam po prostu portalom typu olx z używanymi rzeczami, bo się już przejechałam). Ale z drugiej strony używana ponoć jest "wyrobiona" i łatwiejsza w motaniu dla początkujących. Faktycznie tak jest? Jakie konkretne firmy polecacie? Jak długa chusta powinna być dla mojego wzrostu (mam 163 cm)? I czy wzór faktycznie ułatwia motanie (coś mi się obiło o uszy, że najlepsze do tego są wzory w pasy)?

  14. #14
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,437

    Domyślnie

    Jeżeli masz obawy przed kupnem z portali polecam to forum serio, na chusty zakup najlepsze jest

    A co do chusty to chyba ciężko doradzić bo każdy lubi co innego. Jako niedawna początkująca ze swojego doświadczenia moge powiedzieć, że przy testowaniu kilku rodzai chust najlepiej mi się motało i mota w Lisce (Didymos Lisca), mieciutka, super się dociąga i supeł się w miarę łatwo robi. Jeszcze Leo jest nawet ok, ale dla mnie jednak przy początkach najlepiej sprawiła się Lisca. I rzeczywiście różne krawędzie na początku trochę pomagają, ale bez nich nie było tak źle
    Rozmiar chusty uzależniony jest od Twojego rozmiaru i od wiązania, na kangura i plecak krótsza, do kieszonki trochę dłuższa.

    U mnie 165 cm, rozmiar 36 przeważnie 4 m najlepiej się sprawdziły lub ciut krótsze.
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  15. #15
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Tańsza wersja lisca to yaro yolka. Miękka od początku nie wymaga łamania, wiąże cudownie.


  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    1,723

    Domyślnie

    Cześć, Caitlyn! Doradca to dobry pomysł, my improwizowalismy i dużo miałam obaw na początku i motanie wydawało mi się trudne.
    Polecam chustę bawełnianą, bez domieszek - jest dużo prostsza w obsłudze. Jak piszą dziewczyny, lisca jest świetna na początek.

  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    5

    Domyślnie

    A ja jednak ze względu na cenę waham się nad chustą bawełnianą LennyLamb Mglisty Poranek rozmiar M. Któraś poleca może?

  18. #18
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    Ja polecam używane chusty. Złamane już. Chociaż dawno nic nowego w rękach nie miałam.. Wydaje mi się że teraz niektóre nówki są bardziej miękkie niż kiedyś... Kiedyś nowki w większości były dechami.

    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar MiodowaKropelka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Głogów
    Posty
    3,793

    Domyślnie

    Polecam Ci tez stronę Pracownia Więzi, znajdziesz tam dużo ważnych informacji, pomocnych przy wyborze nosidla, zwlaszcza gdybyście przesiadali się w nie ok.półroczku, kiedy dziecko jeszcze stabilnie nie siedzi. Ja dzięki Patrycji wybrałam nosidlo regulowane z każdej strony, w którym można uzyskac pozycję zbliżoną do chusty, bo nie ma klamerek na wysokosci pleców i dziecko się tak nie spłaszcza, przy starszych i cięższych jest juz w zasadzie dowolność, byle pozycja zabki byla zachowana i nam bylo wygodnie
    chusty zawsze kupowalam używane tu lub na grupie sprzedazowej na fb. Tam sa feedbacki, więc łatwiej o większe zaufanie. Ale na olx też kupilam nosidlo i sama sprzedalam chustę, wszędzie są różni ludzie... JESZCZE się nie nacielam

  20. #20
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,437

    Domyślnie

    A M to jaki rozmiar? 4,6 m?
    Pierwszą miałam 4,6 i dla mnie zdecydowanie była za długa, plątała się i ciężko mi było się na niej uczyć. Ale to wszystko sprawa indywidualna, tak samo jak wybór chusty

    Moja pierwsza LL się niestety nie sprawdziła do nauki. Ale jeżeli już o LL mowa to mogę polecić LL jodełka. Znajoma miała jako pierwszą, jest mięciutka, przynajmniej używka, nie wiem jak nowa. Ale teraz chyba większość bawełnianych jest miękkich. No właśnie miękka- moja pierwsza LL też była, jest mięciutka, ale w moim przypadku się nie sprawdziła. Jodełka trochę mi się kojarzy z Liscą i Yolką właśnie.

    Ach, i też polecam stronę Pracownia Więzi - kopalnia wiedzy Zresztą Patrycja uczyła mnie motać
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

Podobne wątki

  1. Nosidło czy chusta
    Przez Bondziola w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-08-2016, 21:31
  2. Nosidło czy chusta w ciąży?
    Przez Olapio w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 17:05
  3. Nosidło górskie a chusta
    Przez Vivid w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 14:33
  4. jaka to chusta??
    Przez aniac1 w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 16:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •