Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Co polecacie dla 10-latka

  1. #1
    Chustomanka Awatar dorothea
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Balin
    Posty
    579

    Domyślnie Co polecacie dla 10-latka

    Szukałam w różnych wątkach, ale nie mam tyle czasu, żeby przekopywać się przez wszystkie.
    Mam w domu prawdziwego mola książkowego, wręcz muszę mu czasem ograniczać czytanie. Raz w miesiącu jeździmy do wielkiej biblioteki w sąsiednim mieście i tam można godzinami przeglądać książki a przeważnie z młodszym na stanie nie mamy tyle czasu. Lubi różne serie, przeczytał już wszystkie Mikołajki, Pottery, Magiczne drzewo, serie o detektywach, Najfutbolniejszych, wszystkie książki z różnych serii Lego, Mazurscy w podróży itp. Oprócz tego wszystkie dostępne w bibliotece książki na temat dinozaurów, piłki nożnej i klocków lego. Nie wiem co jeszcze mogę mu polecić. Opowieści z Narnii jeszcze nie czytał, ale na razie nie chce. Minecraft go nie interesuje. Co czytają Wasze 10-latki? Możecie coś zaproponować fajnego i najlepiej "grubego" ? On najgrubsze tomy Harrego Pottera czytał w 3 dni, lektury ze szkoły czyta po kilka razy zanim inne dzieci przeczytają.

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Chustomanka Awatar podgrzybek
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    915

    Domyślnie

    A Basniobór Brandona Mula? Albo seria Wojownicy Erin Hunter?
    synek duży XI.2010 i synek mały V.2014

  3. #3

    Domyślnie

    Percy Jackson i bogowie olimpijscy, seria, 5 tomów. Baśniobór i dalszy ciąg, Smocza straz, o ile nie zna. Szkatułka i ważka - i zdaje się, że są kolejne części, ale nie czytaliśmy. Małpa mordercy - nowa książka z Dwóch sióstr, gruba, kryminał, podobała się. Złoto gór czarnych i Tomki - nie każdemu się podobają, mój dziesięciolatek łyknął (on też czyta wszystko jak leci). Ziemiomorze, Hobbit, Władca pierścieni- mogą być za trudne i się nie spodobać, a mogą tak.
    List do króla i Tajemnice dzikiego boru - rycerska, o inicjacji, podróży, przyjaźni, pierwszej miłości.

    Ze "starszych" może Bahdaj? Lepiej się "starzeje" chyba niż Niziurski.

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Może seria "Zwiadowcy"? W książce sugerują, że od 11 bodajże, u mnie czyta 11latek i omc 9 latek i obaj zachwyceni. Obecnie jest 15 czy 16 części, więc na jakiś czas wystarczy też mam takie mole książkowe w domu, tylko bibliotek całe szczęście bliżej, korzystamy z 3 filii.

    Edit: o tak, potwierdzam, Percy Jackson i seria o TOmku WIlmowskim też na topie.
    Hobbit i Władca pierścieni to ukochane książki starszego, ale to nie dla każdego lektura wydaje mi sie - spróbować zawsze można


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  5. #5
    Chustomanka Awatar dorothea
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Balin
    Posty
    579

    Domyślnie

    To forum jest niesamowite, tyle propozycji w kilka minut
    Władca pierścieni i Hobbit to moje ukochane książki i na pewno starszakowi też się spodobają, ale chyba jeszcze za wcześnie dla niego. Podałyscie kilka ciekawych tytułów, poszukam w internecie coś na ich temat. Może coś mu się spodoba.

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,817

    Domyślnie

    Hmm, Jadzia łyknęła całego Tolkiena na 10 urodziny, ale fakt, mam wrażenie, że siłą rozpędu, że to za wczesnie było.

    Wiesz, ja Ci zrobię zdjęcie półki Jadzi jutro, będzie łatwiej. Choć ona gros czyta z biblioteki jednak.

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,417

    Domyślnie

    Supercepcja, to bardzo grube książki są dobrze się czyta, bohaterami są właśnie chyba 10-12 latki.
    Marcysia '13 Janka '18

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Alien
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    4,014

    Domyślnie

    Oprócz Percy Jacksona inne książki tego autora. Jest tego w sumie pewnie z dwadzieścia książek.
    Kroniki Archeo
    Dzienniki cwaniaczka
    Mój uwielbia komiksy Lucky Luke, Asterix, Kajko I Kokosz i wszelkie Disneya z serii Donalda i gigant.
    Felix, Net i Nika.
    Eragon.
    K. VIII 2011 i P. VIII 2014

  9. #9

    Domyślnie

    Książki Ricka Riordana
    Wszystkie części Eragona Paolini
    Wilczy brat Paver
    Dachołazy, Wilczerka, Odkrywcy Rundell
    Hotel Greenglass Hause (czy jakoś tak)
    Jaga i dom na orlich nogach
    Seria o Serafinie (serafina i 7 gwiazd i inne)
    Willa z lasu
    Tolkien władcy pierścieni
    Szatan z 7 klasy
    Peleryna z piór
    Pax
    O psie który wrócił do domu
    Felix Nei i Nika
    I dużo innych
    To książki, które ostatnio przeczytał mój syn
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  10. #10
    Chustomanka Awatar tamyk
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    1,098

    Domyślnie

    Wszystkie wymienione przez dziewczyny czytał już mój prawie 11 latek, teraz lecimy serią Stephena Hawkinga. Jasiek lubi zwierzęta więc jeszcze Herriota zaliczył, ale to starsze i nie dla wszystkich. Jeszcze seria Erin Hunter, ale w porównaniu z wcześniej wymionionymi nie ma szału. A jeszcze Kaktusy z Zielonej ulicy. Nam już się książki skończyły, a Jaś w odróżnieniu odemnie i Idy nie czyta niczego dwa razy.
    Idusia grudzień 2008, Jasinek luty 2011, Lelo kwiecień 2014

  11. #11
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Mój przypadkiem trafił na serię Janusza Meissnera o korsarzu Martenie (Janie Kunie) i wsiąkł, anie jest super zaangażowanym czytelnikiem.
    Meissner, bo po Dywizjonie 303 Fiedlera (temat go zachęcił) szukaliśmy Szkoły orląt i patrzyliśmy na inne jego książki.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #12
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,241

    Domyślnie

    Mój niespełna 11 latek przeczytał w ciągu ostatniego roku:
    Meissner, Szkoła Orląt, Dywizjon 303
    Zwiadowcy, 16tomow- to jest HIT!!!
    Drużyna (ten sam autor co Zwiadowcy) min 8tomow
    Pan Samochodzik, duuuzo
    Tomek w krainie kangurów i następne, cała seria
    Felix net i Nika, cała seria
    Winnetou, 3 tomy
    Hobbit
    Władca pierścieni, 3 tomy
    Narnia cała

    Tyle pamietam, poza tym jakieś lektury

  13. #13

    Domyślnie

    No właśnie, Winnetou i inne tego autora

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •