Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 85

Wątek: Ania z Zielonego Wzgórza i kolejne...

  1. #61
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    9,731

    Domyślnie

    Moja znajoma wlasnie przed Bozym Narodzrniem Gilberta urodziła. Tu w Polsce

    Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

    matka czworga
    i psa


  2. #62
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,015

    Domyślnie

    https://zpopk.pl/anne-z-zielonych-szczytow.html

    Bardzo mi bliskie jest podejście autorki tej recenzji
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  3. #63
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    ja już wiem że kupię książkę jestem bardzo ciekawa
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  4. #64
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    Ja wczoraj siadłam i przeczytałam 230 stron, zostało mi 100 na dzisiaj. Przyjazne to tłumaczenie. Dobrze mi się czyta, pomimo przywiązania do dawnego.
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  5. #65
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Przeczytałam na kindelku kilka pierwszych rozdziałów i bardzo dobrze mi się czyta. Nic mi nie zgrzyta i mnie nie razi. Chyba kupię sobie papierowe wydanie dla przypisów, które są arcyciekawe, a na kindlu słabo się przypisy czyta.

  6. #66
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    Jestem w połowie. Co do tłumaczenia nie mam uwag (no może poza tym, że w którymś miejscu zamiast Matthew pojawił się jednak Mateusz). Jeszcze ten przymiotnik avonleaski jakoś mi nie leży. Dawno nie czytałam Ani, ostatni raz może jak miałam ze 20 lat (potem tylko czytałam mój ulubiony tom czyli Anię na Uniwersytecie) i jak wczoraj zaczęłam, to przez chwilę pomyślałam, że może poczytam dzieciom na głos, ale ta książka jednak źle się zestarzała. W sumie nie ma tam nic, co chciałabym córce pokazać. Podoba mi się nadal, ale głównie to kwestia sentymentu.
    Czytały wasze córki Anię? Podobało im się? Na liście lektur chyba jest, ale nieobowiązkowa?

  7. #67
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    A wiesz samuelo, o to właśnie chciałam zapytać - Wasze córki czytały Anię? Jadzia, mol ksiązkowy, miała dwa podejścia, jedno jakoś na początku 3 klasy (nie zaskoczyło zupełnie), a drugie pod koniec 3, na początku 4. I wtedy przeczytała z przyjemnością, wszystkie tomy, a potem łykneła hurtem wszystko, co jest L.M. Montgomery po polsku. I owszem, mówi, że fajne, ale ja widzę, że to nie jest dla niej lektura fundamentalna, tożsamościowa, taka jak dla mnie kiedyś. Ja do konca liceum czytałam każdy tom po kilka razy, a ukochaną "Janę ze Wzgorza Latarni" znam na pamięć. Jadzia raczej nie wróci do tych ksiązek. Ona żyje w świecie Harrego Pottera, Percy'ego Jacksona i Sherlocka Holmesa. Dziewczyńskość w wydaniu staroświeckim jest dla niej taka zupełnie, totalnie nieatrkacyjna, co absolutnie nie stoi w sprzeczności z jej z gruntu afirmatywną postawą wobec własnej płci I może dobrze? Choć czasem mi szkoda, że tej pasji czytelniczej nie dzielimy...

  8. #68
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    A wiesz samuelo, o to właśnie chciałam zapytać - Wasze córki czytały Anię? Jadzia, mol ksiązkowy, miała dwa podejścia, jedno jakoś na początku 3 klasy (nie zaskoczyło zupełnie), a drugie pod koniec 3, na początku 4. I wtedy przeczytała z przyjemnością, wszystkie tomy, a potem łykneła hurtem wszystko, co jest L.M. Montgomery po polsku. I owszem, mówi, że fajne, ale ja widzę, że to nie jest dla niej lektura fundamentalna, tożsamościowa, taka jak dla mnie kiedyś. Ja do konca liceum czytałam każdy tom po kilka razy, a ukochaną "Janę ze Wzgorza Latarni" znam na pamięć. Jadzia raczej nie wróci do tych ksiązek. Ona żyje w świecie Harrego Pottera, Percy'ego Jacksona i Sherlocka Holmesa. Dziewczyńskość w wydaniu staroświeckim jest dla niej taka zupełnie, totalnie nieatrkacyjna, co absolutnie nie stoi w sprzeczności z jej z gruntu afirmatywną postawą wobec własnej płci I może dobrze? Choć czasem mi szkoda, że tej pasji czytelniczej nie dzielimy...
    Jul czytała, ale nie pociągnęło jej dalej. Za to ze staroci pokochała Dumę i uprzedzenie miłością wielką, łyknęła resztę J. Austen, obejrzałyśmy Dumę i 2 wersję Emmy już.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  9. #69
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    U nas M łyknęła od razu. Mol książkowy jest od zawsze i tez myślałam, ze może to już nie ta epoka, ze do niej taka narracja nie przemówi, ale na szczęście chwyciło i wpadła po uszy. Przeczytała wszystko kilka lat temu, do tego udało mi się znaleźć jakieś książki kucharskie z Ania w roki głównej i do dziś są w użyciu.
    mam nadzieje, ze kiedyś bezie w stanie przeczytać wersje po Pl.
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  10. #70
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Kasia czytała Anie i kolejne tomy, plus kilka innych Montgomery, ale to tak ze trzy lata temu już - miała koło 8 może? Bardzo jej się podobało. Ostatnio chyba sobie odświeżala bo razem z siostrami i kuzynkami kręciły film na podstawie Ani z figurkami koni w rolach głównych


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  11. #71
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    A wiesz samuelo, o to właśnie chciałam zapytać - Wasze córki czytały Anię? Jadzia, mol ksiązkowy, miała dwa podejścia, jedno jakoś na początku 3 klasy (nie zaskoczyło zupełnie), a drugie pod koniec 3, na początku 4. I wtedy przeczytała z przyjemnością, wszystkie tomy, a potem łykneła hurtem wszystko, co jest L.M. Montgomery po polsku. I owszem, mówi, że fajne, ale ja widzę, że to nie jest dla niej lektura fundamentalna, tożsamościowa, taka jak dla mnie kiedyś. Ja do konca liceum czytałam każdy tom po kilka razy, a ukochaną "Janę ze Wzgorza Latarni" znam na pamięć. Jadzia raczej nie wróci do tych ksiązek. Ona żyje w świecie Harrego Pottera, Percy'ego Jacksona i Sherlocka Holmesa. Dziewczyńskość w wydaniu staroświeckim jest dla niej taka zupełnie, totalnie nieatrkacyjna, co absolutnie nie stoi w sprzeczności z jej z gruntu afirmatywną postawą wobec własnej płci I może dobrze? Choć czasem mi szkoda, że tej pasji czytelniczej nie dzielimy...
    Moja córka trochę chyba młodsza od Twojej przeczytała, słuchała, rysuje obrazki z tych książek, ucząc się historii pierwsza wojnę światową kojarzy jako te wojnę z Rilli...
    Nie wiem jednak czy jest to książka tożsamościowa, na pewno jednak jedna z ważniejszych na tym etapie.


    Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  12. #72
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Dorotka (w wieku J) wciąż nie przeczytała. Miała chyba ze 2 podejścia, ale rzucała w kąt po kilku stronach.

    Teraz ma to jako lekturę (6 klasa), więc musi przeczytać w ciągu najbliższego miesiąca. Nawet jej chciałam kupić to nowe tłumaczenie, ale jako że pani od polskiego jest bardzo starej daty, to może nie będę kombinować... Więc młoda wzięła z półki któreś ze starszych tłumaczeń.
    Ostatnio edytowane przez annia ; 25-08-2023 o 19:26
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  13. #73
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Ja dziś kupiłam swój egzemplarz podobno rozchodzą się jak ciepłe bułeczki w promocji

    Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  14. #74
    Chustoholiczka Awatar gazetka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    5,016

    Domyślnie

    Ja, choć czytałam bardzo dużo, też się nie zachwyciłam Anią, prędzej Emilką i pozostałymi, a Anię doczytałam w całości to chyba w liceum!

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Janka - jesień 2013, Hanka - sierpień 2016, Leon - październik 2019



  15. #75
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    Skończyłam Zielone Szczyty. Bardzo mi się podobało
    Wiecie może, czy Marginesy planują wydanie kolejnych tomów?
    Edit. Odpowiem sobie sama, bo zapytałam na fb wydawnictwa i w 2 minuty mi odpowiedzieli. Tak, planują, jutro będzie na ich socialach informacja na ten temat.
    Ostatnio edytowane przez Nympha ; 31-01-2022 o 22:28
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  16. #76
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nympha Zobacz posta
    Skończyłam Zielone Szczyty. Bardzo mi się podobało
    Wiecie może, czy Marginesy planują wydanie kolejnych tomów?
    Edit. Odpowiem sobie sama, bo zapytałam na fb wydawnictwa i w 2 minuty mi odpowiedzieli. Tak, planują, jutro będzie na ich socialach informacja na ten temat.
    Ja czytałam wywiad z Bańkowską i podobno planuje przetłumaczenie całej serii. Szkoda, że nie całej Montgomery
    Nawet żartowała w wywiadzie że córka jej mówi że musi żyć długo żeby jej się udało

    Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  17. #77
    Chustoholiczka Awatar madagaskar
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,933

    Domyślnie

    Moje obie ( 16 i 13 ) czytaly, pierwszy raz chyba kolo 8 lat, potem wielokrotnie powtarzaly, sczegolnie trzy pierwsze, nie wiem raczej nie kilka a kilkanascie razy, 16 latke kilka dni temu widzialam, one uwielbiaja

    2005,2008,2011,2018

    net mi działa jak chce/nie chce...bywam chwilami...i czasem znikam

  18. #78
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    1 czerwca wyjdzie Anne z Avonlea, a w sierpniu Anne z Redmondu (czyli Ania na Uniwersytecie).

  19. #79
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    1 czerwca wyjdzie Anne z Avonlea, a w sierpniu Anne z Redmondu (czyli Ania na Uniwersytecie).
    ale super!
    Mam nadzieję że tłumaczka przetłumaczy więcej LMM bo to co na razie przeczytałam bardzo mi podchodzi
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  20. #80
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Dostałam wczoraj od mamy na kundelka, Anne i jeszcze Marylę, to sobie zrobię ferie z Anią jak kiedyś

    Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Podobne wątki

  1. 20.02 Poznań Wichrowe Wzgórza Społem ;)
    Przez cynthia w dziale Chusty tu i tam!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •