Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 81

Wątek: Jaka chusta na zimę? //połączone

  1. #61
    Chustonoszka Awatar 22justyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    84

    Domyślnie

    A ja nie mam wełenki, ale z uwagi na zime postanowiłam zaopatrzyć się w coś ciut cieplejszego od tego co mam (mam ellaroo, która jest supercieniutka, a już niebawem trafi do mnie leoś). Zobaczymy czy różnica będzie odczuwalna.

  2. #62
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Question W czym nosić zimą???

    Kochane czytam i czytam, przeszukuję forum i przeszukują i znaleźć nie mogę ( to nasza pierwsza zima, w czym nosić żeby ciepło było?

    Pewnie jest gdzieś już taki temat, to poproszę o przekierowanie
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  3. #63
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    temat był 1000 razy poruszany , ale szukać mi sie nie chce. Mozna w plarze jak cieplej np takim http://www.tuko24.pl/61-polar-gabi-s...cegla-m-l.html, jak zimno w kurtce np takiej
    http://sklep.chusty.com.pl/index.php?cPath=2_68 , ja mam Koale rosyjska i jest super. I ciepła i wygodna.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  4. #64
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    Ten watek znalazlam . Bardziej zalezalo mi na poradzie chustowej- jakie chusty są na najcieplejsze (wiem, że wełenki są super, ale my na razie najbardziej lubimy się motać w 2x i 4,6 bedzie nam na zimę przykrótkie, a dłuższą ciężko dostać, więc może coś innego)? co jest polecane na zimę? ja choruję za inką, ale czy to się nada nada na zimę czy lepiej poczekać do wiosny?
    Ostatnio edytowane przez masha ; 09-09-2012 o 19:36
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  5. #65
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Ja nosze tylko w wełenkach. Niektóre sa grube bardzo np Indio Moss z wełna,Indio Lightblue albo zielone ryby, niektóre Natki np Nati Japan z wełna. Kieszonka z rozłożonymi połami sie sprawdza, bo masz 3 warstwy na dziecku, a chusty ci potrzeba tyle co do zwykłej kieszonki. Dla mnie 2X, jest bardziej letnie bo masz przewiew z boku mimo tych dwóch warstw, a w kieszonce maluch jest jednak otulony cały.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  6. #66
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Nada każda bo z niechodzacym maluchem najlepiej pod kurtkę, jak 2x z przodu to zwykła obszerna kurtka sie nada a na plecy lepiej już dwuosobowe.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  7. #67
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    moim zdaniem nie ma znaczenia
    wiadomo masz wełnianą chustę,to dziecko i okrycie wierzchnie może być lżejsze
    nie masz, to motasz w bawełnę i grubiej ubierasz dziecko i siebie
    wsjo na temat

    ja zimę przebiegałam w wełnianym miasteczku i kurtce męża
    bywało,że motałam zwykłą bawełnę, dziecko nigdy mi nie zmarzło

  8. #68
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,013

    Domyślnie

    w grudniu pojawi mi się nowy wkład do chusty i te zimowe chustowe spacery też napawają mnie niepokojem. Nie ograrniam technicznie

    bez specjalnej kurtki się nie da?
    motanie niemowlaczka na zwykłą kurtkę ma sens?

  9. #69
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez exxon.valdez Zobacz posta
    w grudniu pojawi mi się nowy wkład do chusty i te zimowe chustowe spacery też napawają mnie niepokojem. Nie ograrniam technicznie

    bez specjalnej kurtki się nie da?
    motanie niemowlaczka na zwykłą kurtkę ma sens?
    pod zwykłą kurtkę wystarczy moja z czerwca i tak ją całą zimę nosiłam ona ubrana była najczęściej w bodziak i rajtki only + nóżki cieplej
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  10. #70
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    a wiecie, że LL ma/miało wyprz kurtek dla dwojga?

    jak ubrać maluszka do chusty to dla mnie nietrudna sprawa, ale jak ubrać maluszka do wózka... poległam

    --------------
    natomiast temat o noszeniu zimą jest przyklejony na górze tego działu
    Ostatnio edytowane przez mi. ; 09-09-2012 o 21:59

  11. #71
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matysia Zobacz posta
    Ja nosze tylko w wełenkach. Niektóre sa grube bardzo np Indio Moss z wełna,Indio Lightblue albo zielone ryby, niektóre Natki np Nati Japan z wełna. Kieszonka z rozłożonymi połami sie sprawdza, bo masz 3 warstwy na dziecku, a chusty ci potrzeba tyle co do zwykłej kieszonki. Dla mnie 2X, jest bardziej letnie bo masz przewiew z boku mimo tych dwóch warstw, a w kieszonce maluch jest jednak otulony cały.
    wszystko super, tylko mój syna temperamentna chłopina jest i nie za bardzo lubi jak przesuwa się na nim materiał, stąd też 2x jest dla nas idealny, bo wiążę w całości na sobie- mam już takie wyczucie, że gotowe wiązanie z wkładem wymaga tylko minimalnych poprawek, więc Francesco nie protestuje . Ale co racja to racja- kieszonka z rozłożonymi połami cieplejsza jest...
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  12. #72
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    czyli, że... ... nie dociągasz 2x, żeby nie "przeciągać" materiału po dziecku?

    na czteromiesięczniaku to tak?

  13. #73
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Masha, to będziecie się pod kurtkę motać w 2x
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  14. #74
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    czyli, że... ... nie dociągasz 2x, żeby nie "przeciągać" materiału po dziecku?

    na czteromiesięczniaku to tak?
    nie no jasne, że przeciągam po dziecku- wiadoma sprawa Tyle, że mały jakos tak niewiedzieć czemu lubi to wiązanie dużo bardziej niż np. kieszonkę
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  15. #75
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    a, to uff. ulga
    ja też nie lubię kieszonki, więc go rozumiem choć nie będę kryć, że 2x nie lubię jeszcze bardziej

    tak, czy inaczej - wydaje mi się, że ta wełna w chuście nie robi aż tak bardzo dużo jak chcesz nosić z przodu, ale bez specjalnej (albo mocno luźnej) kurtki, to może osłonka polarowa?

  16. #76
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Aż mi się wałka wyciągać nie chce...

  17. #77
    Chusteryczka Awatar masha
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    a, to uff. ulga
    ja też nie lubię kieszonki, więc go rozumiem choć nie będę kryć, że 2x nie lubię jeszcze bardziej

    tak, czy inaczej - wydaje mi się, że ta wełna w chuście nie robi aż tak bardzo dużo jak chcesz nosić z przodu, ale bez specjalnej (albo mocno luźnej) kurtki, to może osłonka polarowa?
    no my za tą kieszonką to też nie za bardzo przepadamy, ale 2x za to uwielbiamy, bo mały dużo świata widzi, jakoś tak lepiej się czuje, no i wiązanie bardzo wygodne- można dowoli wkładać i wyciągać bez konieczności ponownego wiązania. Ale faktem jest, że rozglądam się powoli za jakimś "cieplejszym" wiązaniem. A co do wełenki- to niedługo do mnie przyleci nowy nabytek wełniany i zobaczymy jak bedzie się nosiło W sobotę właśnie wrócilismy znad morza, gdzie strasznie wiało i tam na chustę zakładałam męża bluzę- a że mąż potężna chłopina jest, to zmieściliśmy się razem z synem i już na jesień mamy okrycie dla dwojga. Teraz powolutku będziemy musieli myśleć nad kurtką dla dwojga na zimę
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci Mama: Francesco 17.05.2012 i Helutek 22.04.2014
    LULAMY Akademia Chustonoszenia oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście

  18. #78
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,916

    Domyślnie

    Hej, ja dopiero zaczynam przygodę z chustami i też się zastanawiam co z zimą. Nosimy się teraz w Nati, standardowym rozmiarze i myslałam, żeby ,na zimę kupić dłuższą i nosić na kurtce. Ale widzę, że to raczej nie będzie dobre rozwiązanie? Lepiej pod kurtką? Będę wdzięczna za poradę
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  19. #79
    Chustomanka Awatar annmay
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Żoliborz
    Posty
    507

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepiej pod kurtką. Na kurtce dobrze nie dociągniesz chusty, tym bardziej, że oprócz Twojej kurtki, dochodzi jeszcze kombinezon maleństwa. Poza tym przy wiazaniu na kurtce maleństwo szybko się wychłodzi. Pod kurtką nie ma tego problemu, bo mimo, że dziecko cieniej ubierasz, to dogrzewasz je swoim ciałem


    Doradca Noszenia ClauWi®

  20. #80
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Zaczynam myśleć o kolejnej wełnie i pytanie mam: Jak sprawują się wełniane indiacze?

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •