Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: W książce mojego syna

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie W książce mojego syna

    Książka starutenka, z ’87. Bardzo miło nam się czytało.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Jakie ujmujące. Wszyscy w czapkach, szalikach i kurtkach, a bobas goły

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    A widzisz, mat, ja nawet tego nie zauważyłam
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Mnie to uderzyło, bo to zupełnie odwrotnie niż w naszym pięknym kraju


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    U nas od jakiegoś czasu ok 13-15 stopni w dzień, przy takich temperaturach dzieci biegają w tshirtach.
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  6. #6
    Chustoguru Awatar Karo.
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    7,327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luliluli Zobacz posta
    U nas od jakiegoś czasu ok 13-15 stopni w dzień, przy takich temperaturach dzieci biegają w tshirtach.
    Haha, właśnie, a u nas w kurtkach. I czapkach...

    Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
    Asia - 20.11.2009
    Adaś - 08.03.2012
    Ania - 08.06.2015

  7. #7
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luliluli Zobacz posta
    U nas od jakiegoś czasu ok 13-15 stopni w dzień, przy takich temperaturach dzieci biegają w tshirtach.
    czytam, czytam i nie wiem o co chodzi
    w sensie, że w czym mają biegać?
    dopiero jak przeczytałam posta Karo to mi kliknęło co masz na myśli


    u nas rano było 11 - młody wziął bluzę ale ją przed szkołą i tak zdjął
    na trening wieczorem poszedł normalnie w krótkich gaciach i t-shircie, ale u nas dziwnie gorąco, 15 stopni było dzisiaj

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    Ja myślę, ze to stad się wywodzi, ze w Pl jednak doświadczyć się da temperatur dosyć wysokich, a u nas w Irlandii jak 18 St to już upał no i roczna amplituda na pewno niewielka w porównaniu z rozstrzalem który macie w Pl.
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  9. #9
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    ja nie wiem jak to działa
    ale nasz znajomy Grek, gdy w lecie robiło się tu w UK 25 stopni umierał z gorąca, a przy 15 wcale mu nie było zimno
    oczywiście mówiąc głośno o tym że to jest jakieś nienormalne bo on w Grecji jak jest 25 stopni to chodzi w swetrze, a gorąco mu się robi jak jest powyżej 35, a raczej bliżej 40 stpni

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Myślę, że (oprócz jednostkowego odczuwania zimna i ciepła), to klimat ma tu duży wpływ i nie ma sensu porównywać tylko temperatur. Jest jeszcze np wilgotność, czy rodzaj wiatru, co moim zdaniem ma istotne znaczenie na temperaturę odczuwalną. No i właśnie to co pisałyście - zupełnie inaczej organizm reaguje, gdy jest przywyczajony do niewielkich amplitud.

    Co do indywidualnego odczuwania temperatur. Ja np inaczej odczuwam 10 stopni teraz, jesienią, a inaczej wczesną wiosną. Teraz, wygrzana po lecie, mam ochotę nałożyć najgrubsza kurtkę zimową, dwie pary rajstop i rękawiczki. A wiosną jest odwrotnie, przy najmniejszym nawet ociepleniu bardzo szybko zrzucam kolejne warstwy odzieży. Ja nazywam to na własny użytek: zimne 10stopni i ciepłe 10stopni
    J.2014 i E.2016

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,417

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Myślę, że (oprócz jednostkowego odczuwania zimna i ciepła), to klimat ma tu duży wpływ i nie ma sensu porównywać tylko temperatur. Jest jeszcze np wilgotność, czy rodzaj wiatru, co moim zdaniem ma istotne znaczenie na temperaturę odczuwalną. No i właśnie to co pisałyście - zupełnie inaczej organizm reaguje, gdy jest przywyczajony do niewielkich amplitud.

    Co do indywidualnego odczuwania temperatur. Ja np inaczej odczuwam 10 stopni teraz, jesienią, a inaczej wczesną wiosną. Teraz, wygrzana po lecie, mam ochotę nałożyć najgrubsza kurtkę zimową, dwie pary rajstop i rękawiczki. A wiosną jest odwrotnie, przy najmniejszym nawet ociepleniu bardzo szybko zrzucam kolejne warstwy odzieży. Ja nazywam to na własny użytek: zimne 10stopni i ciepłe 10stopni
    Podpisuję się
    W tym roku, jak temperatura spadła z 35st na 20st w ciągu tygodnia, to chodziłam w wełnianym swetrze i długich spodniach, bo było mi najzwyczajniej zimno
    Marcysia '13 Janka '18

  12. #12
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nika023 Zobacz posta
    Podpisuję się
    W tym roku, jak temperatura spadła z 35st na 20st w ciągu tygodnia, to chodziłam w wełnianym swetrze i długich spodniach, bo było mi najzwyczajniej zimno
    W ciągu tygodnia?? Przecież w zeszłym tygodniu albo jeszcze tydzień wcześniej w ciągu 24h temperatura spadła o kilkanaście stopni.
    Tak samo przedwczoraj (środa) deszcz i wiatr który był tak dokuczliwy. Myślałam, że mi głowę urwie, a wtorek był cieplutki i bez wiatru.
    W tym tygodniu są takie skoki temperatury i zmiana pogody, że ledwie udaje mi się do godziny 21 wytrzymać, zasypiam na stojąco.
    Wiatr jest na tyle dokuczliwy, że "wywiewa" ciepło z domu. Zimą nie jest tak chłodno jak teraz przy tym wietrze.
    Wystarczy wejść w wątek ubraniowy i zobaczyć jak rano dziewczyny wychodzą ubrane do pracy. A później jest tak gorąco w tym wszystkim i ściągają z siebie.

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,417

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    W ciągu tygodnia?? Przecież w zeszłym tygodniu albo jeszcze tydzień wcześniej w ciągu 24h temperatura spadła o kilkanaście stopni.
    Tak samo przedwczoraj (środa) deszcz i wiatr który był tak dokuczliwy. Myślałam, że mi głowę urwie, a wtorek był cieplutki i bez wiatru.
    W tym tygodniu są takie skoki temperatury i zmiana pogody, że ledwie udaje mi się do godziny 21 wytrzymać, zasypiam na stojąco.
    Wiatr jest na tyle dokuczliwy, że "wywiewa" ciepło z domu. Zimą nie jest tak chłodno jak teraz przy tym wietrze.
    Wystarczy wejść w wątek ubraniowy i zobaczyć jak rano dziewczyny wychodzą ubrane do pracy. A później jest tak gorąco w tym wszystkim i ściągają z siebie.
    No tak, zgadza się. W piątek wieczorem byliśmy u znajomych, wychodzilismy po 22, dziewczyny moje były ubrane na letnio- starsza sukienka z krótkim rękawem, młodsza sam bodziak. Następnego dnia wychodziliśmy w południe z domu w czapkach, polarach i kurtkach
    Marcysia '13 Janka '18

  14. #14
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    Ja 2tygodnie temu w piatek mierzylam spodnie letnie na wyprzedazy, bo bylo 32st a w sobote bylo juz tylko 16st i wyciagalam kurtki
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  15. #15
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,522

    Domyślnie

    W Polsce jest jeszcze dodatkowe utrudnienie w postaci nagłych zmian temperatury. Jak spadło nagle z 30.stopni na 15 to myślałam, że zamarznę. Czasem rano jest 5 stopni, a potem 18. Trudna pogoda, ciężko się zaadaptować.

    Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  16. #16
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    To u nas podobne skoki. W zeszłym tygodniu w czwartek rano jechałam do pracy w tshircie bo było 18 stopni o 7:30 a wieczorem tego samego dnia już przyszedł front I były całe 4 stopnie.

  17. #17
    Chustoguru Awatar gosia2809
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    8,052

    Domyślnie

    U mnie dianek to samo. ..codziennie sprawdzam pogodę bo jednej nocy były 2 stopnie i przy otwartych oknach lekko przymarzłam i mam te same odczucia co Twój znajomy. Myślę że faktycznie tutaj klimat odgrywa znaczącą rolę a nie temperatura .... i mi jednak pasuje bardziej irlandzki klimat jak Polski ( pomijając tylko lipiec i sierpień )

    I u mnie młody tez lata ciągle rozebrany i od początku roku szkolnego nie wziął ze sobą ani razu kurtki

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka



    Karmiliśmy się 3 lata 3 miesiące i 5 dni

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    No i u nas podobnie. Tylko szkoła nakazuje kurtki mieć w razie deszczu wiec moje biorą, tylko po to, żeby je upychać w plecakach
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  19. #19
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Mój syn chodził bez kurtki ale jak nas przewiało w środę to zabiera. Matko jak sobie przypomnę ten wiatr to mi się jesieni odechciewa.

Podobne wątki

  1. U mojego syna chyba sie nie da
    Przez Agmani w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-05-2008, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •